Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: BMW X5 4.4i alebo 530xi? poradte!!!

neregistrovaný "PeTo_H"
21. 1. 2007 21:44
BMW X5 4.4i alebo 530xi? poradte!!!
Nazdar,

rozmyslam nad kupou mierne ojazdeneho BMW X5 4.4i alebo E60 530xi. Rok vyroby 2004 a novsie, automat, do 50 000 km, koza, navigacia atd., limit 45 000 Euro.

Jazdy dost dialnice a mesto, ale aj viac krat tyzdenne do hor kde byva dost vela snehu (teda vacsinou, tuto zimu velmi nie) :(

Daju sa najst v tych cenach z Nemecka bez problemov vo velmi slusnej vybave, idem len o rozhodnutie sa medzi relativne starsim modelom X5 4.4i a novsim 530xi.

Momentalne auto E39 528iA, r.v. '99, najazdenych vyse 260 000 km.

X5 je predsa v podstate model z roku r. '99 (facelift v 2004,ale technika sa velmi nezmenila) a 5 rada je od '03.

Co by ste poradili a preco?

Diky moc.
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "one-z"
21. 1. 2007 21:50
Re: BMW X5 4.4i alebo 530xi? poradte!!!
Zkušenosti žádné, ale jestli hodně město, tak pětku a na sníh ve verzi 4x4 to snad bude taky stačit ;-) Je to ale jen můj subjektivní názor.
neregistrovaný "Pucmeloud1"
21. 1. 2007 22:49
Re: BMW X5 4.4i alebo 530xi? poradte!!!
jestli vozis jenom sebe, tak proc si porizovat SUVecko jako krava
neregistrovaný "Meky1"
8. 2. 2007 13:42
Re: BMW X5 4.4i alebo 530xi? poradte!!!
to PEtoH:

no nevie, ale si evidentne na zlom fore. Ze co je to za otazku 4,4benziv v takej krave??? tri tretiny miestnych dopisovatelov sa v takej kare ani len neviezli (vratane mna) a pri spotrebe 20litrov, aj keby to mali doma, tak to vytiahnu maximalne v nedelu a aj tak by ich to auto zozralo. OK, zavidime ti (ja urcite) ze si to mozes dovolit, tak si kup co sa ti paci a nehraj sa tu s ekonomikou prevadzky a podobnymi haluzami!

Kua, mat tak tvoje starosti a prezidentov plat! >:-[] :roll: :*) :shock: 8-s:(
neregistrovaný "PeTo_H"
8. 2. 2007 13:53
Re: BMW X5 4.4i alebo 530xi? poradte!!!
to Meky: dakujem za odpoved :-) na zlom fore isto niesom. sak ak ta to obtazuje tak ti nikto nekaze zapajat sa do diskusie. dalej bez komentara :roll:
neregistrovaný "chiron1"
21. 1. 2007 23:11
Bez nadpisu
Já vim že se rozhoduješ mezi X5 a 530xi ale co se zkusit projet bmw x3. Je celkem slušný. A podle mě na tvoje požadavky přímo ideální. Ale je to jen na tobě. A jestli na horách nepotřebuješ prorážet závěje tak bych radši 530xi.
Rozbalit vlákno
0
22. 1. 2007 00:26
Bez nadpisu
No pokud BMW,tak radši totál naloženou 4x trojkovou řadu v kombi,pak možná starší pětku a naposled X
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "PeTo_H"
22. 1. 2007 11:27
Re: Re:
trojka je pekna to je pravda, ale dilema je medzi 530xi a X5 4.4i, nakolko su to auta s relativne rovnakou cenou (hovorim o jazdenych max. 2 rocnych z Nemecka), ide akurat o ziskanie sirsieho nazoru na to, co je z technickeho a logickeho hladiska lepsie pre dane pouzitie, ako je napisane nizsie
22. 1. 2007 11:39
Bez nadpisu
ja myslim, ze si na to musis odpovedet sam... x5 s motorem 4.4 te sezere. zatimco 530 xi je super auto na dalnici. rozdil vidim hlavne v provoznich nakladech a to nejen diky motoru.
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "PeTo_H"
22. 1. 2007 11:48
Re: Re:
to je pravda, spotreba hovori svoje predsa, a tiez aj poistka. v tomto smere urcite vyhrava 530xi. aj v oblasti pouzitej techniky, kedze X5 je postavena na zaklade E39, ktora sa vyraba od r. '95...

ale zase SUV je SUV, vyssi pohlad na cestu a subjektivna vacsia bezpecnost. este spadalo do uvahy aj X5 3.0d, ale nie som velmi zastanca dieslov a v 4.4i som sa viezol a je to raketa :-) ale pri sviznej jazde po meste spotreba 20 litrov :(
neregistrovaný "hlobilp1"
22. 1. 2007 12:11
Re: Re:
pokud ustojis naklady na provoz, tak X5 4,4... X5 se delala taky s 3,0 benzin, tu by jsi nechtel?
neregistrovaný "PeTo_H"
22. 1. 2007 12:38
Re: Re:
3.0i nie, lebo to ma oproti 4.4i nie o velmi nizsiu spotrebu, a ma to este k tomu starsiu 5 stupnovu prevodovku, inak by vykon bol aj ok. a este k tomu je ich malo, a najst za dobru cenu s dobrou vybavou je priam nemozne skoro. a za tu cenu za ktory by to bolo, je v pohode mozne najst aj 4.4i.
22. 1. 2007 13:06
Bez nadpisu
Tak už nerozmejšlej a jdi do 530 xi.Ta X5 4.4 je vážně hodně neekonomická a kromě pohledu z výšky nic jinýho navíc nenabízí.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Ultiman"
22. 1. 2007 20:53
Re: Re:
PeTo_H: jel jsem v X5 4,4i a i v BMW 5 ikdyz s jinym motorem nez chces...takze pohodli je v obou dostacujici jestli se chces bavit o spotrebe tak uz mas nejspis jasno a chces jenom aby te ostatni podporili...takze uz jen treti aspekt kterym je image obou vozu...X5 ti da respekt a prvni dojem dobre situovaneho...a lidi co te oznaci za dynamickyho * ti z 75% jen zavidi...s klasickou petkou budes onen klasicky manager co sice ma penize ale nema cas je poradne uzivat...znam dost lidi s temahle autama a presne takto na me pusobi...a ruku na srdce bavit se u X5 o technicke nedokonalosti muze clovek ktery s ni bud nejel nebo nema ani potrebne tabulkove informace a jizdni dojmy jinych ;-) chtel jsem psat objektivne coz se mi ale nakonec nepovedlo a je asi dost znat ze se stavim za X5 ze :)
neregistrovaný "Rene Valnoha"
23. 1. 2007 07:16
Bez nadpisu
zdar, jestli uvazujes o suv rakete tak se svez X3 3,0sd. nevim jak to bude s tou cenovou hranici. 4,4i mel znamej kterej ma hodne penez na rozhazovani, ale tohle daval pryc z duvodu spotreby. na 20l/100km po meste zapomen. to bys musel na ten plyn foukat.
Rozbalit vlákno
0
23. 1. 2007 09:03
Bez nadpisu
Vloni nás po Špindlu v těch haldách sněhu vez místní taxikář s předokolkou na letních gumách.Nikdo to nepoznal,bo v těch kolejích to háže i na zimácích.

X 5 s takovymhle motorem je zhovadilost omlouvaná potřebou čtyřkolky a pochybuju,že s lépe vužitelným prostorem kromě toho,že sedíš jak v autobusu.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "PeTo_H"
23. 1. 2007 11:01
Re: Re:
tak ti poviem, treba sa odviezt :-) keby si sa odviezol na X5 tak by si urcite nemal pocit ze si ako v autobuse. skor budes mat pocit vacsieho bezpecia, lebo sedis vyssie a pocit dynamiky ako z normalneho sedanu.

akurat otazka je, ci vyuzijes to, ze s tym autom mozes ist aj do lahkeho terenu, na lesnu cestu a podobne.

este spada teoreticky do uvahy aj 3.0d, ale ked ja na diesle velmi nie som ale pojdem asi na skusobnu jazdu sa odviest, mozno zmenim nazor :)

tam je uz spotreba okolo 9 litrov, teda teoreticky moze byt :)

inak, k spotrebe na 4.4i, pocas 3 hodin co som na neja jazdil najma po meste a mam dost tazku nohu, tak som mal priemernu spotrebu 20 litrov, aj podla palubneho pocitaca a aj podla toho kolko som natankoval a najazdil. mimo mesta sa da spravit aj 12 litrov, to som si isty.

spotreba podla papierov je inak dost klamliva. priklad: s 528iA cesta z BA do BB a spat, spolu s jazdami po meste, na dialnici 140 kmh s tempomatom, za 2 hodiny, 3 ludia a mala batozina a priemerna spotreba 7,8 litra! a da sa spravit aj menej! a plne nalozene auto, teda 4 ludia aj s plnym kufrom na rovnakej trase sa da v pohode spravit za 8,3 litra. A podla papierov by to malo byt okolo 10 litrov, takze asi tolko k tym udajom.

ohlad techniky X5 som myslel len to, ze je postavene na zaklade modelu E39, na ktorom jazdim uz 5 rokov (528iA). technika je super, ale predsa 530xi je E60 a komplet nove auto. Taktiez myslim ze v 530xi je novsia verzi xDrive, ale ci to clovek zbada...pochybujem.

a k X3, viezol som sa v 2.0d s manualom, ide to velmi fajne. Ale priestor vzadu je mensi ako v starej rade 5 a to nie je bohvie co, inak je to super.
23. 1. 2007 12:11
Bez nadpisu
zmulin: jsem rad, ze ma nekdo podobnou zkusenost. dost jsem to s taxikari ve spindlu probiral a ctyrkolku tam nikdo nemel a ano, jezdi casto na letnich gumach. potom mi narky lidi z mesta, kteri proste potrebuji 4x4 pripadaji usmevny :)
Rozbalit vlákno
0
23. 1. 2007 14:48
Bez nadpisu
Huml:Jediný 4x4 nad kterym jsem přemejšlel byla Impreza WRX Sportback a určitě ne jenom kuli náhonu ;-)

PeTo_H:Já v tom jel s 3.0d a dobrý,ale taky jsem najel dost třeba Multivanem,nebo Tranzitem.Tam si navíc kromě pocitu bezpečí můžeš vybrat kolik sedaček dovnitř,nebo jestli europaletu ;-) SUV je málokdy lepší volba než kombi a reprezentativní je to povětšinou pro blondýny,nebo pro řepáky(mojí se líbí Touareg a že je to krám jí taky nevysvětlim...)
Rozbalit vlákno
0
23. 1. 2007 15:52
Bez nadpisu
zmulin: je na case ji vymenit :D

urcite uz jsi videl nejakej lepsi, novejsi model >:D

btw. evo X vypada docela hezky... koncene interier na urovni
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "PeTo_H"
23. 1. 2007 16:32
Re: Re:
vsetkym: ano aj impreza wrx sti alebo evo ix a podobne su 4 kolky, a super auta na zabavu,ale o tie tu nejde, to by som si kupil keby mam 20-25 rokov a dost penazi na to.

ako niekto spominal predokolky, tak o tie tu tiez nejde kedze BMW robi iba zadokolky resp. 4x4.

a so zadokolkami sa tiez da vyliest hocikam do hor, ale ked raz zastanes a je to primrznute, mozes mat akekolvek gumy ale velmi tazko sa pohnes, aspon s tym na com jazdim ja (a nove gumy zimne UltraGrip 7)
23. 1. 2007 16:46
Re: Re:
PeTo_H:Jezdim ty samý gumy,náhon na předek a taky už do mě museli na přimrzlym kopnout abych se rozjel.Jenže to se stane jenom za ***m,kterej uprostřed kopce do kterýho trochu hrábne zastaví,všechno zablokuje a jde nasazovat řetězy...

Huml:Interiér evo X jsem ještě neviděl,navíc chápu,že dneska jak nemáš 300Ps pod kapotou,tak jako kdybys nebyl,ale mě by stačilo těch 220 ve WRX,nebo že by na mě někde čekala lehoulince jetá 159SW 3.2Q4? ;-)
23. 1. 2007 16:50
Bez nadpisu
zmulin: tu fakt ne, neblazni. nemas dost starosti?? :D

svuj predchozi prispevek jsem myslel jako vymenu pritelkyne za novejsi model... :D
Rozbalit vlákno
3
23. 1. 2007 17:13
Re: Re:
No vzhledem k tomu,že je pěkná bloncka,tak by byla asi nejvýhodnější výměna za několik velbloudů s následnym lukrativnim odprodejem některé ZOO >:D

Na čems viděl to Evo zevnitř?Nechci se propátrat až do zítřka...
23. 1. 2007 17:44
Re: Re:
To jim to trvalo.Konečně normální interiér.Zvenku by se dalo sice říct,že je to zezadu počínštělá Alfa,zepředu maska zkřížená z Volva s Audi,jenom v opačnejch proporcích,ale dali to tak pěkně dohromady,že bych se za to nestyděl.
neregistrovaný "kicko1"
24. 1. 2007 10:04
Bez nadpisu
Riesim podobnu dilemu ... zatial mi vychadza najlepsie X5 3.0d. Relativne v pohode dynamika, fajn spotreba a je praktickejsia ako 5er. Co mi ale na aktualnej X5 vadi, ze ma palubovku este v starom style BMW. Je to ako prerastena trojka, ktoru mam teraz. Myslim, ze radsej prisetrim a ak sa bude darit, kupim novu X5 2007 (prip. na leasing).

5er kombi sa ti nepaci? To tiez nie je zla volba, ak by si potreboval prakticke auto.
Rozbalit vlákno
6
neregistrovaný "PeTo_H"
24. 1. 2007 10:59
Re: Re:
to ze je zalozena na starej 5tkovej rade E39 trochu vadi aj mne, lebo na tom jazdim od r. 2000.

3.0d nie je zle, ale ja som skor na benziny. inak by to bolo celkom ok.

a touring 5 to ee, ked uz 5tku tak limuzinu.

je to tazke kus lebo ked sa clovek zamysi zase aj nad hodnotou a ze ako klesne, tak vychadza lepsie 5kova rada podla mna, lebo pride teraz nova X5 a stare pojdu dole...sak mozno vydrzim este do leta a potom rozhodnem :)
neregistrovaný "chiron1"
25. 1. 2007 21:06
Re: Re:
Impexcar už má novou X5ku skladem . A je v plný palbě s motorem 4,8i za 2,5mil. což je podle mě velmi slušná cena. Já bejt tebou tak si počkám a myslim že za 1,5 mil by se dala lehce ojetá X5ka koupit. Asi né s timhle motorem ale bude i 3,0i. Takže hlavně nespěchat, mohl by jsi později litovat.
neregistrovaný "PeTo_H"
25. 1. 2007 21:35
Re: Re:
je to velmi slusna cena, to je pravda. ale prva vec je ze som zo SR a po prepocte na SK to nevychadza zas az tak vyhodne. a hlavne preto, ze u nas bude cena novej X5 4.8i okolo 2.500.000 Sk a k tomu vybava a sme skoro na rovnakej cene noveho. ale ja pozeram skor nieco ojazdene pod 2.000.000 Sk, resp. 45.000 Eur. Nove je sice fajn, ale stratis na nom strasne vela ... moja 528i E39, vyrobena v roku 1999, pol roka bola v showroome, cena 2.150.000, po zlave 1.850.000 plus lizing a sme spat na 2.150.000 a dnes ak by som ju predal za 400.000 tak si mozem gratulovat...ale vtedy sa to hodilo, lebo som rozbil 318i E36 a mala najazdenych vyse 300.000.

asi tak. momentalne u mna panuje skepticizmus ohladom novych aut a straty ceny. inak ak ma auto pod 100.000 kilometrov tak mu skoro nic nemoze byt a nie je to loteria ho kupit, a najma ked je za polovicnu cenu...napr. "stara" X5 4.8is staja v SK okolo 3,5 miliona a dnes sa da 2rocna z nemecka najazdenych 20.000 km kupit za 2. miliony takze tak...
neregistrovaný "chiron1"
25. 1. 2007 22:16
Re: Re:
Taky tam píšu kdyby jsi chtěl novou X5ku tak podle mě stačí chvíli počkat a objeví se nějaká lehce jetá 3,0si(jestli by ti vyhovovala-200kW) a to je podle už velmi slušný. BMW autosalony pořád nabízejí nějaké referentské vozy přímo od výrobce a jejich nabídka je velmi pestrá. Ale je to na tobě jak se rozhodneš.
neregistrovaný "PeTo_H"
30. 1. 2007 00:00
Re: Re:
pridavam do diskusie este moznost novej X5 3.0is, to by mohla mat aj normalnu spotrebu a aj cena nebude az tak brutalna :)
neregistrovaný "JB"
18. 2. 2007 23:51
Re: Re:
tak si to tak procitam tuhle tvoji debatu ... a ja si myslel ze chces tu novou 5ku E60 v kombi... ale pokud dumas na X5 a 530x sedan ... tak podle meho jsi li ochoten solit ... X5 .. it iiiZ...

petka sedan je temer uplne obycejny auto... byt 3.0 4x4...

samozrejme muj subjekt nazor... tedy bud 5ku kombi ... nebo X5 ... ale rozhodne ne sedan :)
neregistrovaný "Rene Valnoha"
30. 1. 2007 06:42
Bez nadpisu
v ?r uz byla stanovena cena na nejakych 1,5..mil. ma podstatne vybavenejsi zaklad nez mela starsi x5 v zakladu. kdyz par mesicu vydrzis tak ji venku sezenes za nejakej lepsi peniz.

jen mi neni jasny proc tam zatim nemontujou 3,0sd jako do x3
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "PeTo_H"
30. 1. 2007 09:19
Re: Re:
to je asi marketingovy tah alebo co :-) ale podla mna to tam budu isto montovat, a aj nejaky 8valec diesel pride.

no mozno pockam zo pol roka, do dalsej zimy a najde sa nieco lepsie novsie :)
30. 1. 2007 12:50
Bez nadpisu
nemontujou, protoze ten motor prodava X3... ten rozdil v cene vuci neni az tak velkej, tak musi mit X3 nejakou vyhodu aby se prodavala :)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "kupi"
31. 1. 2007 15:00
Bez nadpisu
nebudu se zdrzovat svym nazorem na koupi ojetiny kdyz mas limit pres 1250000,- Kč (kurz 28,-), cesi maj ve zvyku tlacit se do vyssi spol. vrstvi nez v jaky sou a s tim souvisi i nakup ojetin v takovyhle cene ale to je na dyl...

k veci, kliknul sem na BMW X5 protoze je bezpecnejsi nez 5 rada (At uz podle NCAPu nebo realnyho provozu) ale do tohohle motoru bych nesel jestli nemas na provoz schovanej dalsi milion
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "PeTo_H"
31. 1. 2007 15:13
Re: Re:
iba na poznamenanie, niesom Cech ale Slovak, a netlacim sa do vyssej spolocenskej vrstvy ked na to nemam.

Ked si kupis nove auto za 2 miliony a o 4 roky ho nepredas ani za 400 000, tak budes tiez rozmyslat nad tym, ze si kupi nejake, na ktorom za taku relativne kratku dobu nestratis viac ako 3/4 ceny, asi tolko. takze ked si mozem kupit auto za 40.000 Euro a ak aj o 4 roky ho predam za polovicu, je to stale lepsie ako keby som ho mal predat za 3/4 ceny...

a inak, preco si myslis ze je (teda aspon u nas na Slovensku) stale castejsie vidiet rocne auta na prevoznych nemeckych znackach? minule som videl A8 4.2 a dnes novy model Mercedes S. je to tym, ze tam na predvadzacom vozidle usetris aj 30% a viac, kdezto u nas ... nech je to 15%, aj to je vela.

a uz viacmenej uvazujem o X5 ako 3.0d alebo o 530 xi.
neregistrovaný "PeTo_H"
2. 2. 2007 14:32
Re: Re:
kupi: cakam na odpoved :)
2. 2. 2007 15:46
Bez nadpisu
ja myslim, ze s 3.0d neudelas chybu ani v jednom aute
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "PeTo_H"
2. 2. 2007 15:49
Re: Re:
hej je to mozne, ale diesel som nejazdil este v takomto aute, takze treba vyskusat na xDrive tour buduci tyzden a uvidim, snad sa dam na "traktor" prehovorit :)
neregistrovaný "JohnyCZ"
2. 2. 2007 15:56
4,4i Protoze to je auto, ne traktor
:shock: :shock: Chces setrit proc kupujes BMW? kup 1.9 tdi octavia a budes v klidu, chces auto kup 4,4i protoze ho mam a zvuk je jedinecny, ovladani a jizda taky, mam teda krome tlumicu i mechy, coz asi taky dela svoje, spotreba je taky good, protoze poradne auto musi poradne zrat. U dieselu je problem ze co usteris na nafte tak vrazis do servisu, protoze je o 70 procent vetsi pravdepodobnost, ze ti odejde automaticka prvodovka, protoze jsou tlaky na vse jinde nez u benzinu a to je potom solba.... :roll: :roll:
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Meky1"
8. 2. 2007 20:52
Bez nadpisu
to Petoh: chcel som len povedat, ze nechapem, preco si ziadas info od ludi, ktori v takejto kategorii aut nejazdia ;-)

No schvalne - pytam sa vetkych! Kto z Vas uz soferoval premiove velke SUV???? >:D >:D >:D >:D >:D
Rozbalit vlákno
5
neregistrovaný "PeTo_H"
8. 2. 2007 21:05
Re: Re:
to Meky: nevadi ze an tom nejazdili, niekedy aj zdravy usudok pozorovatela pomoze pri rozhodovani. inak povedane, nazor inych ludi moze niekedy v tom spravnom zmysle otvorit oci :)

inak, ak mas cas tak prid v zajtra alebo cez vikend na Donovaly, lebo je tam xDrive tour a mozes sa teda prist povozit :-) zaregistruj sa na stranke BMW, tu je link na stranku kde sa mozes zaregistrovat.[odkaz]
neregistrovaný "juro"
9. 2. 2007 08:43
Re: Re:
to Meky: X5 4.4 , ML 320 , Touareg 3.0tdi , RX 300, LC 3.0D

ale nechcel by som ani jedno z nich ;-)
neregistrovaný "PeTo_H"
11. 2. 2007 12:55
Re: Re:
Takze rozhodnutie som uz asi urobil :-) Vyhralo u mna to 530xi.

Vcera som bol totiz na BMW xDrive Tour na Donovaloch (bude aj v Cechach na Spindlerovom mlyne).

Jazdy s 330xd sedan, 530xd sedan, X3 2.5si (vsetko automaty) po roznych trasach, kde by som si inak netrufol s takymito autami ist (aspon s prvymi dvomi urcite nie). A velmi ma to presvedcilo co xDrive dokaze aj v relativne nizkych sedanoch.

A este aj jazda s X3 3.0d na xRamp, co bola dost haluz, raz 2 kolesa vo vzduchu, potom nakloneny s autom v 24 stupnovom uhle a to vsetko este na snehu, no parada :)

Kto mozete, chodte si vyskusat, stoji to za to!

to Meky: bol si tam pozriet?
neregistrovaný "chiron1"
11. 2. 2007 21:45
Re: Re:
Určitě jsi neudělal špatné rozhodnutí. BMW 530xi je super auto. Super motor a s xDrive super jízdní vlastnosti. :P
neregistrovaný "PeTo_H"
11. 2. 2007 22:01
Re: Re:
ja si tiez myslim, a hlavne vzhladom na pouzitie auta by bola X5 zase len jedna z tych, ktora by sa ocitla v terene asi 10 krat za jej zivot, a taky nudny zivot by som aby to auto so mnou malo >:D
neregistrovaný "Rene Valnoha"
9. 2. 2007 06:37
Bez nadpisu
PeTo: koukni na to jeste z druhe stranky. to auto nebudes mit na veky a budes ho taky jednoho dne chtit prodat. ja osobne nemam s vyssima objemama problem ale 95% cechu a slovaku jo. u 3,0d mas jistotu dobryho prodeje s takrka minimalnim poklesem hodnoty.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "RedBaron1"
16. 2. 2007 09:12
Bez nadpisu
Dobrá volba, vybral bych stejně. Ve velkém krabicovitém a neaerodynamickém SUV bys s sebou tahal stále zbytečných 5 metráků navrch a ty jsou ať se to někomu líbí nebo ne, prostě znát na jízdních vlastnostech, brzdných drahách, opotřebení dílů a především na spotřebě. Reálná užitná hodnota je +/- stejná jako u toho pětkového kombíku.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "zden1"
21. 2. 2007 18:12
Bez nadpisu
záleží na tom, jak si vyděláváš peníze. jestli tvůj příjem spadá do černé nebo šedé ekonomiky a často se setkáváš s úplatky, tak jednoznačně X5, černou. pokud se považuješ za slušeného pracujícího člověka, který jde za vzor zbytku populace a nemáš v úmyslu mít protekční značku, tak bmw 5ku ve stylu německých pracujících, např. barvy zelené metalízy.

jinak je dost možný, že po příchodu nové x5 začnou ceny staré x5, kterých jezdí jako šafránu, klesat, takže pokud x5ku, tak jedině novou
Rozbalit vlákno
0

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57