Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: premacy 1.8

neregistrovaný "pavel323"
13. 11. 2005 18:02
premacy 1.8
může mi někdo napsat své zkušenosti s tímto vozem - problémy spotřeba poruchovost díky
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "Anonymous"
13. 11. 2005 20:06
Re: premacy 1.8
Známý jí mají asi cca 5 let a naprostá spokojenost, zůstávají pořád u Mazdy, teď se poohlížejí po Mazdě 5. Mají nalítáno cca 200 000km, nic jiného nevím, ale to, že se ohlížejí znovu po Mazdě a je asi to, co potřebuješ slyšet. Ale asi jsem Ti moc nepomohl, co?
neregistrovaný "Joe_ST"
20. 11. 2005 11:38
Re: premacy 1.8
mam Premacy 2.0DiTD jezdil jsem i s 1.8 a muj kamarad ji ma, mam na svoji ujeto necelych 100tis km, je to 2.5 roku stare a krom jednoho cidla na zadnim kole ABS jsem nic nemenil. Auto je super prakticke, myslim, ze ten 1.8 motor je v pohode, kamarad auto koupil starsi se 110 tis.. a jezdi uplne v poho, na dieselu je tezsi predek tak se rychleji sjizdeji predni kola. Je to prima auto, jsem rad, ze jsem si ho koupil.
neregistrovaný "Anonymous"
6. 12. 2005 23:05
Re: premacy 1.8
Mam 2 roky faceliftovanou Premacy 1,8 ve stredni vybave Exclusive. Najeto 45 tis. km. Pohodove rodinne auto. Na to, ze ma pouhych 100 koni se s ni da jezdit i vcelku svizne. V zatackach se jako kazde MPV trochu vice naklani, ale stopu drzi dobre. V porovnani se stejnym motorem v drivejsi 626 je uvnitr o trochu hlucnejsi. Taky prumerna spotreba, ktera se dlouhodobe pohybuje okolo 8,5-9 l, je asi o litr vyssi nez byla u 626. Kvuli vyssimu posazu Velmi prijemne auto do mesta a vubec na kratsi trasy. Pri delsich vzdalenostech se mi sedadla nezdaji uplne nejpohodlnejsi, operka hlavy se da bohuzel serizovat jen vyskove a je dost daleko vzadu, takze se o ni moc noprete. Taky predni loketni operka je hodne uzka, takze spolujezdci neposlouzi. Jinak vsude spousta praktickych odkladacich prostor, velmi slusne skladny kufr a naprosto jednoduche sklapeni a vyndavani jednotlivych zadnich sedadel. Deti taky miluji sklopne stolky na operadlech prednich sedadel.
neregistrovaný "Lancer1"
2. 12. 2005 08:15
Premacy
No ja se musim Mazdy taky zastat. Hodne jsem toho nalital s faceliftovanou Premacy 2.0 Active a je to super auto. Prakticke, spolehlive a kupodivu i rychle - spousta radoby tuningu mi nestacila >:D Ma sice trosku vyssi spotrebu, ale da se to. S 1.8 zkusenosti nemam. Ale Premacy je super auto, jen se mi zda, ze trosku nedocenene.
Rozbalit vlákno
8
neregistrovaný "Joe_ST"
6. 12. 2005 20:31
Re: Premacy
jo jo :-) ja na svou 2.0DiTD nedam dopustit....a s chipem...utika jako o zavod a bere 6.5 litru nafty...nemam problem. akorat ten tezky diesel trochu vic bere gumy na predku.
neregistrovaný "pavel323"
6. 12. 2005 22:27
Re: Premacy
a co motůrek 1.8 ??
neregistrovaný "Anonymous"
21. 7. 2006 08:29
Re: Premacy
Chystám se ji taky koupit, r.v 2000 2.0 Tdi - 66kW. Má sice najeto 198tis., ale je v hodně dobrém stavu. Hned mám pár dotazů. Dá se někde sehnat servisní manuál, jak je to s doděláním palubního počítače na ukazatel spotřeby a jak zvednout výkon u tohodle staršího motoru.

Díky Honza
21. 7. 2006 13:30
Re: Premacy
Takový jsem se nedávno zbavil, tak jestli to není ta moje :-)

Servisní manuál nevím, nikdy jsem ho nesháněl. Palubní počítač je problém, originálně dodělat nešel. Myslím, že se tady kdysi řešila možnost použít počítač z benzínové verze, ale mám obavu, že bez výsledku. Zkus pohledat na fóru. Se zvednutím výkonu je taky problém, pokud se nic nezměnilo od doby, kdy jsem to zjišťoval. Každý umí načipovat motory s ŘJ Bosch, ale v tomhle je Nippon-Denso. Jediné, co jsem svého času našel byly nějaké powerboxy a to je myslím hodně o hubu.

Takže nic moc pozitivního, bohužel.
neregistrovaný "Anonymous"
21. 7. 2006 14:46
Re: Premacy
A co jí jinak říkáš? Tolik kilometrů je problém?
21. 7. 2006 22:47
Re: Premacy
Zbavoval jsem se jí, když měla něco přes 190 tisíc a byla taky rok 2000. Neřek bych, že by byl zvláštní problém. Dostala komplet veškerou údržbu, jezdil jsem s ní v podstatě jenom já. Co si vzpomínám, řešil jsem brzdový kotouče, který se dost vlnily, ale nakonec to dalo pokoj. Podvozek není úplně ideální na zdejší tankodromy, geometrie měla tendenci se rozjíždět, ale taky žádný velký drama. Poslední dva roky jsem v zimě řešil zamrzání nafty a musím říct, že nevyřešil, i když to kvůli tomu bylo několikrát v servisu. To byl asi největší problém s tím autem.

Stručně řečeno, byla to moje první Mazda a po ní jsem si koupi další.

Není to náhodou Ocean v tmavě modrý metalíze??? Třeba to bude fakt ta moje :D
neregistrovaný "Anonymous"
22. 7. 2006 11:51
Re: Premacy
Není >:D

Je tmavě zelená. Kupuju ji od Autopoint Žďár nad Sázavou. Auto jsem si prolezl a vypadá velmi udržovaně. Nemám ale servisní knížku, nicméně se pokusím domluvit s Mazdou, aby mi řekla, zda to bylo u nich servisováno. Auto bylo na leasing, tak předpokládám, že muselo chodit na garančky. Jediné co mě děsí, je ten stav tachometru, ale zase na druhou stranu si říkám, že kdybych to kupoval někde v klasickém bazaru, tak tam nebudu mít vůbec žádnou záruku.

Beru ji hlavně kvůli spotřebě a že má hodně místa.

Nenapadá tě, na co bych si měl dát pozor?

Ď.

Honza
23. 7. 2006 23:32
Re: Premacy
Chybějící servisní knížka mě docela překvapuje, už proto, že je to doklad o provedené údržbě, který je třeba k uplatnění záruky. Dost dobrý důvod ji mít minimálně 36 měsíců záruky na auto, ale i nadále, protože třeba záruku na prorezivění (myslím 6 let) bez ní taky neuplatníš. Autopoint se tváří jako někdo, kdo prodává auta sice dráž, ale s jasnou historií a snad i nějakou zárukou. Tak je mi divný, že k autu nemají servisní knížku.

Kromě toho, co jsem už napsal, mě nenapadá nic konkrétního, na co si dát pozor. Chtělo by to sehnat někoho, kdo se v autech vyzná, aby se na to mrknul. Pravdou totiž je, že originální díly na Mazdu nejsou právě laciné a nějaká přehlédnutá "drobnost" by mohla nákup prodražit nad tvoje představy. Při tolika najetých kilometrech bych to považoval za dost pravděpodobnou možnost.

Co se týče spotřeby, jezdil jsem s ní okolo 6.5 litru. Spotřeba velmi příznivá ve městě, naopak při rychlejší jízdě na dálnici jde dost nahoru. DiTD je poněkud "traktoroidní" motor a nepatřil ve své době zrovna k tomu nejlepšímu. Proti rychlé jízdě na dálnici mluví i dost vysoká úroveň aerodynamického hluku při vyšších rychlostech. Ono to ale stejně víc než 170 km/h tacho nejede a od 1.7. už je to skoro jedno. Vzhledem ke kilometrům budeš asi muset překousnout i nějaké ty zvuky plastů v interiéru.

Projeď se s tím a uvidíš víc. Nevím, čím jsi jezdil doteď a jak máš tím pádem vysoko nastavenou úroveň očekávání. Já jsem Premacy v březnu vyměnil za Mazdu 5 s novým dieselem 2.0/105kW a musím říct, že tohle auto je o hodně dál. To jde ale těžko srovnávat :-)
2. 8. 2006 15:23
Bez nadpisu
Hanysoft: tak jak to dopadlo???
Rozbalit vlákno
0

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57