Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Citroen C4 nebo Peugeot 307???

neregistrovaný "Hanzel"
3. 2. 2007 16:26
Citroen C4 nebo Peugeot 307???
Resim problem,mam zalusk na nejake auto.Nemohu se rozhodnout...poradite?Diky
Rozbalit vlákno
0
3. 2. 2007 17:22
Bez nadpisu
Radil bych spíše C4,je novější,hezčí a celkově je to lepší auto.

I když já bych si z těchto dvou rozhodně nevybral,radši třeba Focus :)
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Perun."
3. 2. 2007 18:37
Re: Re:
Nový Focus je jedním z nejnebezpečnějších aut, které na silnici vidím. Klidně můžu telefonovat a druhou rukou hltat bagetu, kliďánko si zavážu tkaničku u boty... pořád to je nic ve srovnání s akutní potřebou spánku... Nudou totiž vždycky zívám až běda. Bez chuti a zápachu (až tedy na ty jeho plasty v interiéru základních verzí, tam dederóni ftaláty nešetřili >:D Ale aby to nebyla jen taková hloupá rána od boku, tak podvozkově opravdu není špatný. Není zase tak božsky dokonalý, jak to u ležatý švestky vytrvale tvrdí, ale dobrý je. Jenže, když už budu chtít auto se schopným podvozkem, budu (a to tedy sakra) koukat taky na to, aby mělo i schopnej kabát :-! No, ono by se to dalo vztáhnout na hromadu jiných věcí v životě...

Ale k otázce.. 307, to je uvnitř to nejhezčí v nižší střední, co jsem kdy měl tu čest. Spousta místa, všechno tam, kde to hledáš a docela slušné sedačky. Tedy dosti slušné... a před dvěma roky i velmi pěkný kukuč. Z toho současného mě poprvé trochu píchlo u srdce, ale už jsem si zvykl a teším se na 308 (ta bude!!)

C4 je celkově mnohem originálnější a na pěkných kolech za ty peníze hezčí auto nenajdeš. V nárazových testech na 1* a uvnitř se určitě nebudeš mačkat. C4 je jedno z mála masově prodávaných aut, který má tak trochu duši.. Jde o to, chtít jí najít.

Takže: C4 (alespoň SX a více, soudruzi, vím o čem mluvím) 8)
3. 2. 2007 18:42
Bez nadpisu
Já bych C4 nemohl mít kvůli volantu s pevným středem,ulítlým palubním budíkům a ustřelené zádi 8-s

Mnohem více se mi líbí focus,i když je konzervativnější,ale kvalitou a jízdními vlastnostmi nad C4 drtivě vyhrává.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Perun."
3. 2. 2007 20:02
Re: Re:
Tommy... V čem konkrétně FF nad C4 drtivě vyhrává v kvalitě? Rád se poučím ;-) ..

Taková diskze nemá význam. Smysluplnou odpověď dostat nemůžu, protože to a podobné příspěvky je zkrátka hloupost :-! V lidech to ale žije a asi už i umře.
neregistrovaný "ivo.k"
3. 2. 2007 18:49
Bez nadpisu
ak to nevadi ten interier C4 tak by som isiel do nej...bohuzial som nemal prilezitost to vyskusat ale co som pocul je to 50:50...polovica ludi na ten volant nadava druha ho chvali...
Rozbalit vlákno
5
neregistrovaný "Ferin"
3. 2. 2007 19:00
Re: Re:
TommyEngelo: Ten volant s pevným středem je naopak supr, je to efektní a všecky ovladače máš před očima a po ruce. Budíky nevím, v čem sou ulítlý, ze všech aut, ve kterých sem jel, mi přišly nejlepčí, ať už rozložením, tak "konfigurací" analog/digitál.

Kdybych chtěl HB, šel bych pravděpodobně (téměř jednoznačně) do C4 (nejen při vybírání z těchto dvou aut). Jelikož se mi ale zachtělo kombi, mám P307SW.

C4 s velkýma kolama, co s tím dodávají (i poklice mají moc pěkný), je fakt nádherná. Akorát bych se těžce rozhodoval mezi červenou a tou krémově béžovou.

Je pravda, že v P307 je asi víc místa. Motory sou stejný, s C4 dostaneš lepčí pneu. Pohodlný sedadla sou v obou, super výhled z auta taky.

Tak šťastnej výběr!! ;-)
neregistrovaný "martinV"
3. 2. 2007 19:07
Re: Re:
307, to je uvnitř to nejhezčí v nižší střední, co jsem kdy měl tu čest

Nový Focus je jedním z nejnebezpečnějších aut, které na silnici vidím

Teda Perune to jsou pěkný kecy a asi jsi toho opravdu moc neviděl.

Ale k věci s těhle dvou asi spíš tu 307. Protože když pominu vzhled, což je u každého jiné, tak C4 má hrozný sedačky.
neregistrovaný "Ferin"
3. 2. 2007 19:19
Re: Re:
V čem hrozný? Jel sem s ní přes celou Evropu a nijak mně nevadily. I když je pravda, že su spíš lehčí konstrukce, takže možná rozdíly mezi sedačkama až tak nevnímám.

PS: Jinak Facus HB mi přinde škaredej, i když to není špatný auto. Když už, tak to spíš kombi.
3. 2. 2007 19:19
Re: Re:
Podle me je to spis otazka vkusu, obe auta jsou si hodne podobna, ovladace sou stejne (asi jako v koncernu volkswagen :-) )

Me osobne se vic libi C4, P307 se mi libila pred faceliftem. To co totiz z tech aut dela Peugeot ted se mi nelibi (...no spis hnusi :-) ).

Pevny volant C4 mi vubec nevadil, bylo to uplne v pohode a na displeje bych si velice rychle zvykl...a sedacky mi prisly OK, oproti focusu mekci a mensi bocni vedeni, ale OK
neregistrovaný "Perun."
3. 2. 2007 19:57
Re: Re:
Marťo....

a) Krása je v oku pozorovatele, b) Druhá citace je vytržená z konceptu. Když to nevidíš, tak to opravdu není vina očí >:D
neregistrovaný "ivo.k"
3. 2. 2007 20:58
Bez nadpisu
n Tommy nepovedal, ze je to kvalitnejsie auto...povedal, ze je lepsie, co je sice trosku alibisticke lenze neda sa tomu odporovat (uz len preto ze nedokazes definovat, co znamena lepsie auto, pre niekoho je najlepsie auto to ktore ma najlepsie spotrebu pre ineho je hlavne kriterium dizajn)...Hanzel sa pytal na nazory a toto je jeden z nich...medzi C4 a P307 by som si aj ja asi vybral nieco z trojice golf,astra,focus lebo su to, podla mna, lepsie auta...
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Ferin"
3. 2. 2007 21:39
Re: Re:
Lepší auto je pravděpodobně taky Jaguár, Aston Martin, Lamborgini, Ferrari, ... ;-)

"Lepšost" je spíš o lepším poměru kvalita-design-prostor/cena. Z tohoto důvodu lze nejspíš objektivně vyřadit Golfa.

Jinak otázka zněla na výběr mezi C4 a P307, tudíž naše názory na jiný auta asi tazatele příliš nezajímají. ;-)
neregistrovaný "brono"
3. 2. 2007 21:25
Bez nadpisu
podla mna nie je co riesit: P 307

argument: jazdil som v oboch
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "AutoExpert"
3. 2. 2007 23:45
Bez nadpisu
no C4 je pěkná a povedená,asi bych se rozhodl pro ni.Peugeot po faceliftu se mi příliše nelíbí :?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "pevy"
4. 2. 2007 00:03
Bez nadpisu
Pred 10 dny jsem se tez rozhodoval mezi podobnymi vozy. Byl jsem temer rozhodnuty pro C4. Jinak mam rodinou 307 SW 2,HDi 66kW (ojetou, 2004 90tkm) a mel jsem do stredy firemni O1 1,9Tdi 66kW - takze nejake info o vozech jsem mel. Zkusil jsem u prodejcu postupne C4 (nejlevnejsi, pekne svezeni i volant super, spousta elektroniky), Focuse (svezeni bylo sice dobre, ale jinak me nijak neoslnil, navic ze vsech testovanych vozu mi prislo, ze ma pouzite co nejlaccinejsi materialy...neco jako Renault), O2 (pekny vuz, ale bohuzel cenou je nekde jinde) a posledni testovany byl Golf V. Ten take u me na plne care vyhral, pouzite materialy, celkove zpracovani vozu, prostor pro cestujici a v danem okamziku velice prizniva cena 130tisic sleva (vime asi jak to s temi slevy je, ze? ;-) , C4 dalo 120tisic slevu, Focus take neco podobneho, jen O2 temer zadna vyrazna sleva). Jinak proc ne C4, i kdyz uz jsem ho malem objednal...nejak mi nesedi to razeni...to se neda s ostatnimi srovnavat (a s Golfem uz vubec ne :-! ) - razeni znam mimo jine i s me 307 - ale jinak je ta 307 super kara, prostorna a krasna. Co se tyce spotreby, tak HDi a TDi asi srovnavat nelze...nebo po vice jak 100tisicich km s O1, kdy jsem mohl jezdit klidne okolo 150km/h, ve meste jak chtel jsem jezdil prumer 5,1 litru. To se mi s 307 a Picassem, se kterymi jsem take najel spousty tisic km nedari ci nedarilo...proste min. o 1 litr vic, pokud tedy budu frantikum nadrzovat. Ono totiz s O1 jsem dokazal jezdit vetsi cesty i pod 4 litry >:D .

Jinak C4 ci 307...jsou to temer stejna auta...jen je rozdilny design a to si musi kazdy rozhodnout co se mu vice libi. Jen pro doplneni, 307 ma lepsi sedacky...Citroenu chyby bocni vedeni a jsou preci jen az moc mekke, alespon dle meho zjisteni.
Rozbalit vlákno
1
4. 2. 2007 11:26
Re: Re:
pevy: Zajimalo by me, kde si videl ve Fofo podobne materialy jako v renaultu? At sem hledal jak sem hledal zadny sem nenasel :-)

...plasty mi pripadaji min. stejne jako v O2, spis lepsi (v golfu sem nikdy nejel, na pohled se mi nikdy nelibil, tak sem ho ani nezaradil do vyberu)
neregistrovaný "AutoExpert"
4. 2. 2007 12:16
Bez nadpisu
Tak to mě připadají kvalitnější plasty v Oktávce :?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "pevy"
4. 2. 2007 20:09
Bez nadpisu
TommyAngelo: kvalitu O2 jsem nijak nezpochybnoval, ale ta cena...

Dong: byl to jen priklad, dle mych drivejsich zkusenosti...mozna je to nyni jinak, nepru se ;-) .Nepsal jsem, ze ma stejne materialy jako Focus.
Rozbalit vlákno
1
4. 2. 2007 20:56
Re: Re:
pevy: Pokud si teda nepsal o prvni generaci, ja se bavim o 2.

Prvni ani vlastne neznam :-D

Tommy: Me kvalitnejsi nepripadaji, maximalne stejne, ale kdesi sem cetl recenzi, kde bylo tvrzeno ze FoFo ma lepsi plasty nez VW (o trochu ale preci)

...a me pripadaji hodne prijemne, nehlede na certifikat pro alergiky :-)

Koukam ze se to zase trochu zvrtlo, tohle je vlakno C4xP307.

Z tech dvou bych si ja, jak sem psal dle vzhledu, vybral C4. Technika bude podle me dost podobna.
5. 2. 2007 23:47
Bez nadpisu
Z tech dvou se mi libi vic C4, je mnohem originalnejsi :-) P.S.

------------------------------------

FoFo II 1.6 100k (2006), aquarius blue
Rozbalit vlákno
10
neregistrovaný "JarinoRS"
6. 2. 2007 23:45
Re: Re:
Z tych dvoch by som vybral Peugeot, nie preto, ze jedneho vlastnim, v C4 som nejake km odkrutil v motorizacii rovnakej ako mam v 307 a takisto aj v C4 2.0 VTS a prave tam som zistil nevyhodu volantu, to, ze stred je pevny mi nevadilo, kedze to bolo v maximalke, malo to spustu ovladacov na volante a ked som chcel nieco prepnut, musel som dat ruky z volantu dole koli ovladacom na tej pevnej casti, pri tomto aute ma trosku sklamal aj motor. Takisto digi "budiky" v C4 nic moc, sedacky detto. Inac su to rovnake auta s kopou rovnakych ovladacov, kde sa mi predsa len zvnutra zda 307 krajsia a praktickejsia, zvonka je to subjektivne ako pre koho, u mna 307, niekomu C4. Naftu rad nemam, ale zviezol som sa v 2.0 HDi aj 1.6 HDi ktory ma hooodne prekvapil no kazdopadne ked nemienis jazdit viac ako 40tis. km rocne sa asi nafta neoplati. 1.6 benzin je slusny motor s dobrou spotrebou a prijatelnym vykonom. Co je v oboch autach priserne je prevodovka, tie kvalty tam idu oproti hocicomu nemeckemu fakt strasne, ale je to zvyk, horsie je, ked to striedas ako ja - z automatu do 307 :D
neregistrovaný "micosajan"
8. 2. 2007 15:37
Re: Re:
Kdybych se rozhodoval mezi C4 a P307 tak bych bral C4

Jinak bych ale asi volil stejne jak jsem volil - Golfa

nejlepsi pomer cena/vybava
neregistrovaný "Ferin"
8. 2. 2007 15:43
Re: Re:
JarinoRS: Jak už sem psal, přestože mám 307, zrovna volant a budíky mi vyhovují asi víc v C4. V 307 si ale na ně rozhodně taky nestěžuju. Řazení bylo první kilometry trochu gumový, ale teď mi přinde, že už to řadí výborně.

Micosajan: Nic proti Golfu, ale právě poměrem cena/výbava to podle mě Golf na celé čáře prohrává.
neregistrovaný "Ferin"
8. 2. 2007 15:48
Re: Re:
Jinak rozptyl výhodnosti nafty, co tady uvádíte (25 000-40 000 km), je docela zajímavej. :roll:
neregistrovaný "micosajan"
8. 2. 2007 15:49
Re: Re:
ja jsem koupil Golfa

s digi.dvouzon.klimou, metalizou, al koly, radio CD, 6x bag, dalk.central

o 35tis levneji nez C4 (byl to muj favorit)

o 45tis levneji nez Focuse

P307 jsme nezjistoval - ten se mi tak nelibil
neregistrovaný "Ferin"
8. 2. 2007 15:52
Re: Re:
Novýho?? Tos měl nějakou speciální slevu?? Normálně je Golf dražší než Oktávka, kerá je sama zase daleko dražší, než P307 nebo C4.
neregistrovaný "micosajan"
8. 2. 2007 15:56
Re: Re:
ano noveho (sleva byla 130tis), nebyla to predvadecka apod...

zajdi do autosalonu a uvidis

...pravda je,ze dneska by byl levnejsi Megane ktery dava 140tis z ceny
8. 2. 2007 19:06
Re: Re:
microjasan: A za kolik byl, kdyz to byl takovej kauf?

...slevy okolo 100kkc davaj dnes vsici (krome Skoda myslim :-) )

edit: Benzin ci TDi?
neregistrovaný "Ferin"
8. 2. 2007 19:15
Re: Re:
No právě. Zrovna na C4 sou teďka taky megaslevy.
neregistrovaný "misoo1"
8. 2. 2007 21:08
Re: Re:
ani jedno ani druhe, pokial nechces travit svoj volny cas po servisoch... :?
neregistrovaný "tv"
8. 2. 2007 21:43
Bez nadpisu
Juuj, Forda neber, to by si si musel vybavit prechodny pobyt v servise. Nieco o tom viem, asi 100km som nim isiel ako spolujazdec! >:D :shock: :roll: :!: 8-s

K teme: C4 sa mi paci, avsak 307-ka vyzera praktickejsie. Skrupinka je rozna, avsak pod skrupinkou je to to iste. Vyber si, ktora skrupinka je Ti milsia.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Petr Zahora"
19. 2. 2007 16:43
Re: Re:
Mam P307 uz 5 let a mam najeto pres 130 000 km a nemuzu si na ni stezovat. Krome poruchy typu "srna v chladici" me nikdy ve stychu nenechala. >:D

Jinak C4 sdili stejnou techniku a bude, co se tyce aerodynamiky na tom o trochu lepe nez P307, coz se asi odrazi na spotrebe !?
Avatar - jouda(AlkoholixXx)
1. 3. 2007 09:41
Bez nadpisu
Obě auta mi přijdou jako dobrá volba. Fordy maj strašnej design a pořád tady čtu akorát jak je super focus a mondeo ...tak možná ojetiny jsou to za ty prachy dobrý, ale přijde mi že je má polovina lidí co tady na fóru píše a C4 má narozdíl od fordu osobitý design, teď jsou na ní i dobrý akce a peugeot 307 mě po faceliftu už tolik neoslovuje, ale to je na každym. Podle mě C4!! Neni to tuctový auto ;-)
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "Ferin"
1. 3. 2007 10:48
Re: Re:
Těžká volba, těžkáááá! I jáá bych s tím měl potíže. >:D

Nicméně je to pravda.
neregistrovaný "martinV"
1. 3. 2007 10:54
Re: Re:
Souhlasím, i já bych měl potíže vybrat si mezi těmito dvěma. Opravdu těžká volba :D
neregistrovaný "Ferin"
1. 3. 2007 10:58
Re: Re:
Nicméně pokud bych chtěl HB, tak bych šel do C4 (už mám vybranou i barvu :-) ), pokud kombi, tak do P307 (nejen proto, že v C4 žádný není, ale protože se skutečně povedlo).

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57