Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Renault thalia nebo Opel Astra????

neregistrovaný "pepana"
3. 3. 2007 12:33
Renault thalia nebo Opel Astra????
Potřebujeme poradit. Potřebujeme nové auto, naše Tempra už dosluhuje. Uvažujeme mezi Thalii a Astrou, které by jste volili? Jsme 3členná rodina, do budoucna 4členná. Potřebujeme velký kufr, vysoký podvozek, o víkendu jezdíme na hory na chalupu, je tam špatná příjezdová cesta. Chtěli bychom auto samozřejmě s nízkými náklady. Chtěli by jsme už mít klimu, ABS, el. okna, central. Které auto si myslíte že je spolehlivější, popřípadě levnější na náhradní díly? Díky za jakékoliv rady Petra :D
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "citronsk"
3. 3. 2007 12:40
Bez nadpisu
No Astra bude urcite lepsia volba ako Thalia. Astra je spolahlivejsia, nepostrehol som ci to chcete kupit nove alebo z druhej ruky. Co sa tyka Astry G dnes ju hodnotili v autosalone na prime ako bazarove auto, myslim ten predchadzajuci model. Dozvies sa na co si treba dat pozor. www.prima-autosalon.tv - je to tam v archive. Akurat tu horsiu pristupovu cestu by lepsie zvladala asi thalia, ale to nie zasadna vyhoda, myslim si.. Aj pri kupe noveho auta by som volil Astru, pociatocne naklady asi budu vyssie ako u Thalie, ale to sa casom vykompenzuje :D

O nieco nizsie mas rubriku "VW Golf vs. Opel Astra" tam sa o astre takisto nieco dozvies.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "pepana"
3. 3. 2007 13:08
Re: Re:
Díky za odpověď. Koupě by byla určitě z druhé ruky. P.
neregistrovaný "citronsk"
3. 3. 2007 13:31
Bez nadpisu
Rado sa stalo.. Astra je vsak aj velmi oblubena u firiem a vela ich jazdi tak ako na Slovensku, urcite aj v Cechach ako firemne auta. Pri kupe treba mat so sebou cloveka, ktory sa v autach vyzna, aby poradil.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Kahn33"
3. 3. 2007 13:38
Bez nadpisu
Říkáte že, jezdíte na chalupu atd. To znamená zavazadla.Takže bych sedana nedoporučoval (malý vstupní otvor). Z této dvojice bych volili Astru, ale myslím že má drahé náhradní díly.Já bych volil jako alternativu k Thalii Fabii combi s větších aut jako je Astra Ford Focus combi.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - I_J_K
3. 3. 2007 19:46
Re: Bez nadpisu
Pokud jezdíte na chalupu a uvažujete že potřebujete větší kufr, doporučoval bych kombíka, t.j. Astru caravan. Ten má kufr větší jak Octavia Combi (papírově ne, ale reálně ano - trik je v jiné metodice výpočtu). Jezdil jsem dost dlouho oběma, abych to mohl porovnat (jedna vlastní, druhá služební).

Pokud byste nechtěli kombíka, oproti krátké Astře má sice Thalia větší kufr, ale zas nezanedbatelně méně místa v interiéru.

Díly na Astru patří k nejlevnějším vůbec (v řadě případů levnější než na škodovky), navíc, pokud chce někdo šetřit, prakticky cokoliv na Astru sežene na vrakovišti. To s sebou ale nese jiný problém - právě kvůli levným a velmi dostupným dílům se ve větší míře než u jiných aut do Čech dovážely bourané Astry. Některé byly ale opravované spíš na oko (jak je v tuzemsku bohužel zvykem) a zkušenosti z takto 'opravenými' auty se velmi negativně podepsaly na pověsti Aster u nás. Čili určitě se vyplatí pečlivě vybírat, nejlíp s někým, kdo ty auta dobře zná.

Co se týče srovnání kvality/spolehlivosti, lze vycházet z toho, že Thaliu dělají výhradně Turci, starší řady Aster (t.j. Astry F od 1998 . 2004 a nyní Astry G) dělají Poláci (....).

Pouze aktuální modely Aster (t.j. nyní Astra H, před rokem 2004 Astra G) se dělají v západní Evropě), nicméně už bych tomu nedával takovou váhu.
3. 3. 2007 14:03
Bez nadpisu
Preferovat Astru před Thalii co se týče zavazadel je poněkud scestné,pokud budeme objektivní tak Astra sice má výhodu v lepším přístupu do kufru,ale je třeba na druhou stranu napsat,že Thalia má kufr 510l oproti 370l Astry hatchback.

Moje připomínka se týká jen při porovnávání kufru,osobně se mi Thalia nelíbí.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Ferin"
3. 3. 2007 14:53
Re: Re:
Astra spolehlivější než Thalia?? A to jako v čem? Thalia je absolutní držák. Už jenom tím, že se tam ani nemá copokazit. ;-) Ještě sem nepotkal nikoho, kdo by s ní měl nějaký problémy.

Jinak ta Thálka má kufr skutenčě obrovskej, směle může konkurovat menším kombíkům.
3. 3. 2007 15:24
Re: Re:
Astra spolehlivější než Thalia?? A to jako v čem?

třeba že "Thalii reznou přední (plastové) blatníky*" :shock:

*to bylo napsáno v testu SM,autorem těchto slov byl odborník na ojetiny z AAA,jméno si bohužel nevybavuju.
neregistrovaný "citronsk"
3. 3. 2007 15:34
Bez nadpisu
Ked sa na thalii nema co pokazit, to sa potom 100-vky skodovky vobec nekazili. To mi je len argument odbornika.
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "Ferin"
3. 3. 2007 15:40
Re: Re:
P.V.:Je třeba číst pořádně, pak by sis možná všiml i toho smajlíka. ;-)

PP: To zas ve světě motorů vymysleli ňákej novej chcemickej proces - reznutí plastů. :D
3. 3. 2007 16:11
Re: Re:
jo tady to je i s fotkou toho "odborníka",názorný příklad k čemu jsou dobré testy,recenze a doporučení odborníků:

[odkaz]

>:D >:D:D

i to o těch "předních světlech s integrovanými mlhovkami" je taky dobrý :P
neregistrovaný "martinV"
3. 3. 2007 16:26
Re: Re:
Pravda je, že Thalia má větší kufr, ale zase na druhou stranu přístup oproti HB nebo kombi mizernej.

Astra je o dost kvalitnější auto, díly má Opel jedny z nejlevnějších.

To, že se nemá na Thalii co pokazit vyprávějte třem mojim známým. Sice měli Clio, ale jelikož je technika stejná tak to bude stejnen problém. Je jasný, že když to nemá klimu a okna v el. tak se to nepokazí. Ale on odejde i ventilátor, topení netopí, alternátor pryč. Jde taky o mechanický části(čepy, ložiska atd.), který jim odcházely dvakrát rychleji. A je to ještě horší olejnička než byli některý Opely.
3. 3. 2007 17:09
Bez nadpisu
Co se mi u diskusí typu "porovnání dvou nebo třech aut,etc." nelíbí,je to že místo toho aby se porovnávaly fakty a přednosti jednotlivých aut,tak se vždycky najde někdo,kdo se začne ohánět kvalitou-nekvalitou,podepřenou jedním nebo dvěma příklady ze svého okolí nebo 2% k dobru v nějaké statistice,další mu to vyvrátí opačnými zkušenostmi a celá diskuse jde k ho-vnu a skončí flamewarem na úrovni základní školy-"můj táta je takhle silný a můj ještě silnější".

Neberte (nebo třeba berte) to osobně,ale toto se tady opakuje furt dokola a někteří pisatelé v tomhle obzvlášť vynikají... :?
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "one-z"
3. 3. 2007 19:35
Re: Re:
Já bych určitě šel do astry a to hlavně proto, že renault moc nemusim a taky jsem se toho na něj už dost negativního dočetl... Navíc jak bylo zmíněno, litry nejsou všechno, přístupnost a možnost převážení vyšších krabic je lepší u astry (druhé jmenované spíše platí jenom pro combi), takže bych šel spíše do astry combi ;-)
neregistrovaný "Kahn33"
3. 3. 2007 21:18
Bez nadpisu
No tak větší kufr jak Octavia combi nemá!!!!!!Kde by to nabrala.

Ale malý není.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - I_J_K
4. 3. 2007 12:40
Re: Bez nadpisu
Honzo, jsem už starší pán, který by leckomu z diskutujících tady mohl dělat tatínka (...), a už sis mohl ověřit, že když sem do diskusí občas něco napíšu, nejsou to hlášky typu JPP.

Astry v řadě F a G opravdu měly kufr větší než Octavia I, ale hlavně se do nich vešlo daleko víc, díky uspořádání kufru a tvaru zadních dveří. Na délku byly ty kufry víceméně stejné, podstatný rozdíl (ve prospěch Astry) byl v šířce. Důvod netřeba složitě hledat - obě auta se ve vnější šířce vozu lišily jen minimálně, ale Octavia má mohutně dimenzované zadní podběhy (standardně 15' kola versus 13' na Astře + rezerva pro verzi 4x4). Dno kufru má Octavia jen o trošku níže, ale kvůli vysoké nákladové hraně vypadá kufr mnohem hlubší než je. Obě ty auta pod kufrem mají rezervní kolo (přičemž u Astry je menší a užší). Octavia má výše také krycí dečku po níž se počítají litry (8,5cn nad hranou zadních sedadel), méně místa za předními sedadly a horší sklápění sedaček, t.j. když je třeba vézt něco opravdu velkého, ve dvoumístném provedení a naložení až po střechu je rozdíl ve prospěch Aster ještě výraznější. Dále ještě hraje roli tvar zadních dvířek - pod ty sportovněji zkosené v Octavii do kufru prostě nenaložíš 3x3 velké přepravky na ovoce - do Astry ano. Zcela ploché dno kufru Astry bez jakýchkoliv hran a výstupků je taky podstatnou výhodou.

Paradoxně, trochu jinak je tomu u poslední řady Oplů, kde (v zájmu designu) jsou zadní dvířka dole zaoblené a zužují :-( tak vstupní otvor. I pro mne bylo dost krutým šokem, že skříň 150x100x60, která se s rezervou vešla do starší Astry, už se nedá naložit do Astry H, ale dokonce ani do nezanedbatelně větší Zafiry B. Schází pitomý půlcentimetr (!!) šířky vstupního otvoru v dolní části ... že by v GM měřili na palce :?
neregistrovaný "pepana"
3. 3. 2007 21:34
Bez nadpisu
Všem moc děkujeme za rady a informace. Máme momentálně Fiat Tempra a má zhruba stejný přístup do kufru jako Thalie. Nám spíš jde o to, které z těch dvou aut je motorově lepší a déle vydrží. Kde pravděpodobněji budou nižší náklady na provoz. Jaká je asi spotřeba u Astry 1,6??? Nám se osobně Astra vzhledově líbí víc. Myslíte si že u Astry je 100tis. km najetých moc? Manžel mi tvrdí, že je to u takových značek pořád dobré auto, ale chtěla bych to slyšet i od ostatních, teda pokud je to pravda. Máme se víc orientovat na rok výroby nebo na ujeté km? Ty však můžou přetáčet, ne? A co říkáte na dovoz aut například z Německa? Vyplatí se to vůbec, nebo raději koupit tady auto a víme původ???? Díky za rady. :D
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "one-z"
3. 3. 2007 22:34
Re: Re:
Svůj názor na renault jsem již napsal, ale žádná osobní zkušenost. Řeknu to asi takhle, každý čech kouká na tachometr a když je na něm více jak 120 tkm, tak to auto nechce. Proto se to stočí ze 180 tkm na 100 tkm a čech je spokojený... Kolikrát auta s 80 tkm jsou v horším stavu než se 140 tkm, takže trochu koukat na tacho, ale spíše vybírat podle stavu auta a mechanika sebou ;-)

Ohledně dovozu a spotřeby ať poradí jiní, s tím nemám žádné zkušenosti, ale tipoval bych tu spotřebu kolem 7-7.5 litru, ale záleží kde se bude jezdit, na stavu auta/motoru a především noze řidiče...
neregistrovaný "citronsk"
3. 3. 2007 22:41
Bez nadpisu
Presne tak! Mechanika so sebou, ak chcete kupit dobre, sami to nekupujte!

Ak je tych 100 000 km skutocnych, tak to nie je zavratne vela, mam vo svojom okoli feliciu 1.6 MPI, ktora mala zvysenu spotrebu oleja az pri 360 000 km.
Rozbalit vlákno
0
3. 3. 2007 22:43
Bez nadpisu
To je fakt.

Já se sám dívám jak se stáčí firemní auta >:D:'-(
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "one-z"
3. 3. 2007 22:52
Re: Re:
Tommy: jednou jsem psal, že při každé příležitosti se tady s tím chlubíš, tebe to asi jako ekonoma těší, že se prodají za víc, ale já tyhle zmr.y nesnášim a myslim i většina lidí...

Jinak s tebou skoro ve všem souhlasim a dobře se s tebou kecá, proto bych nerad kdyby sme se tady teď dohadovali, tak si to raději nechávej pro sebe. Navíc ti to určitě vylepší jméno na foru ;-)
3. 3. 2007 22:53
Bez nadpisu
Právě že mě to netěší :-(

Od té doby nemám důvěru v bazary a prodeje firemních aut jsem se zřekl.... ;-)

Když jsem se ptal,jestli jim to kvůli těm pár tisícům na víc není trapný,tak mě poslali do pr.... s tím,že jsem teda neschopný ekonom :roll:

Hlavně že se utrácí miliony za pi...... :?
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "one-z"
3. 3. 2007 22:57
Re: Re:
Tak to tě ospravedlňuje, když s tím nechceš mít nic společného. Jinak znám jednoho chlápka co koupil auto v AAA, kde je prý stáčej jak na běžícím pásu a při prodeji, ho nechal taky stočit, myslim že na oblíbených 100 tkm, přitom to auto v reálu mohlo mít kolem 240 tkm...
3. 3. 2007 23:00
Bez nadpisu
Jenže prokaž jim to 8-s

Navíc,když sedneš do fabky se 120tkm nebo s 70tkm,nic nepoznáš....

Je dost těžký,zjistit skutečný stav :?
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "one-z"
3. 3. 2007 23:02
Re: Re:
Jo to je, proto se tak vesele všechno stáčí... :(
3. 3. 2007 23:03
Bez nadpisu
Nejlepší je koupit škodovku,tam máš aspoň hooodně velkej výběr >:D
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "one-z"
3. 3. 2007 23:04
Re: Re:
Spíše bych řekl do jednoho roka stáří :?
3. 3. 2007 23:06
Bez nadpisu
nebo :-)

Ale i tak to moh být třeba referentský vůz,který najel 50000 a je stočený na 10 8-s

Prostě nákup ojetiny je vždy tak trochu sázka :?
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "one-z"
3. 3. 2007 23:15
Re: Re:
Tak doufám, že naše nebylo referenstký, měl ho někdo na leasing a najeto 14 400 km, rok starý...
3. 3. 2007 23:19
Bez nadpisu
Tak u nás mají někteří obchodníci auto jen na rok a za ten rok najedou i 100000km,nevím co s nima dělaj při prodeji,to je totiž vedlejší úsek,tam už nevidím >:D
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "one-z"
3. 3. 2007 23:36
Re: Re:
Doufám, že nejste z Ústeckého kraje...
neregistrovaný "Kahn33"
4. 3. 2007 09:24
Bez nadpisu
četl jsem o jednom chlápkovi co prodal svoji Octavii do A. . (však víte).

Servisní knížku neměl a auto mělo najeto 120 000km.Na další den se na ni šel podívat.A ejhle!Auto mělo najeto jen 70 000km a mělo i servisní knížku.V bazaru si člověk nemůže být ničím jistý.
Rozbalit vlákno
0
4. 3. 2007 10:21
Bez nadpisu
Před časem na netu popisoval jistý člověk stejný příběh,jen s tím rozdílem,že dal Octavii na protiúčet zpátky dealerovi Škody a poté svoje auto objevil v nabídce na stránkách toho dealera s pořádně stočeným tachem a pořádně navýšenou cenou.Bylo to tuším ve Zlíně nebo tam někde. :(
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "zvejkal"
4. 3. 2007 16:26
ehm...
Mozno by to chcelo este specifikovat, kolko penazi do toho chcete dat...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Kahn33"
4. 3. 2007 20:11
Bez nadpisu
No neví nevím možná jo.Ale zdálo se mi to divné, protože Astra je kratší o nějakých 22cm a ten kufr je hodně mělký.Možná má lepší využitelnost ale v litrech větší nebude
Rozbalit vlákno
2
Avatar - I_J_K
4. 3. 2007 21:29
Re: Bez nadpisu
Honzo, já těma autama na střídačku jezdil fakt dost dlouho, abych si za tím stál. Octávka je skutečmě nezanedbatelně delší, ale zkus ty auta postavit vedle sebe.. z těch 23 cm ti většina padne na delší rypák Octávky, zbytek na hlubší nárazníky a hůř obestavěný prostor. Kufr Octávky se ti může opticky jevit delší právě a jen proto, že je o dost užší (konkrétně mezi podběhy o cca 13 cm). Octávka je delší i než Zafira, která má sedadla ve 3 řadách a přesto má nesrovnatelně víc místa na kolena ve druhé řadě (první řada je srovnatelná a třetí navíc).

Ten kufr v Astře se zdá mělčí, anžto má jednak absolutně rovnou podlahu a jednak vyšší okýnka (t.j. nižší prostor mezi dečkou a dnem kufru).

V obou z těch aut jsem odvozil dost betelně velkých krámů... koneckonců obě ty auta byly na moje potřeby příliš malé :-).
neregistrovaný "martinV"
5. 3. 2007 08:23
Re: Bez nadpisu
to PP: Jednoduchá rada. Tak na tyhle vlákna nechoď. Vždy jde o střet názorů a psát tady, že tohle je větší a tohle je zase menší taky nemá smyls. To si snad každý dokáže porovnat sám.

Většina by chtěla slyšet zkušenosti uživatelů a jelikož ne každý měl všechno tak píše i zkušenosti z nejbližšího okolí a psát, že se nic nepokazí když to není pravda, je taky blbost.

Když sem někdo napíše, že TDI měli problémy s váhami vzduchu a občas odejde turbo, tak to neznamená, že se jich pokazí 100%. Když napíšu, že se něco kazí na Cliu tak taky ne. Jde jen o to , že by si měl člověk dát pozor na to co se tam kazí nejvíc.

A nakonec, z toho článku co jsi sem dal, jsem nebyl daleko od pravdy.

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57