Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Honda vyrobila 100 milionů aut. Stačilo jí na to 53 let

Michal Fokt Michal Fokt 23. 12. 2016 • 06:16
3
6
Třiapadesát let trvalo, než Honda dosáhla mety 100 milionů vyrobených aut. Začalo to sporťákem a... dodávkou.

Společnost Honda Motor Company, vedená Soichirem Hondou, sice začala s výrobou motorek už chvíli po válce, v roce 1949, ale vstup do automobilového průmyslu proběhl výrazně později, až v roce 1963, patří tedy rozhodně k těm mladším výrobcům. A začátek to také byl poměrně neobvyklý, na trh byly uvedeny hned dva modely, které už nemohly být různorodější - malý sportovní roadster S500 a minipick-up T-360, v obou případech využívající know-how, získané z výroby a závodění s motocykly.

O rok později pak na silnice z továrny ve městě Sayama v prefektuře Saitama, určené výhradně pro výrobu automobilů, vyrazil kultovní sporťák S800, jenž stál kvůli technické analýze za pořízení i automobilce Porsche. To je ale už dávná historie, od té doby Honda postupně zvyšovala své roční objemy výroby, rozšiřovala svou modelovou řadu a vyvážela své výrobky do stále většího počtu zemí. Dnes je Honda šestou největší automobilkou na světě se 34 výrobními závody v Americe, Asii i Evropě.

V historii značky se objevila celá řada sportovních i masových modelů, které lze považovat za kultovní a aktuální modelová řada značky je založena na globálních modelech, Jazz, Civic a sportovně-užitkových vozech HR-V a CR-V. Takahiro Hachigo, prezident Honda Motor, k tomu uvedl: „Díky podpoře našich zákazníků na celém světě se značce Honda podařilo vyrobit 100 miliónů automobilů. Vášeň našeho zakladatele, který chtěl lidem pomáhat v jejich každodenních životech a přinášet jim radost z řízení, přešla do krve našich zaměstnanců a představuje základní bod při výrobě všech našich automobilů. V boji o dalších 100 miliónů zákazníků bude značka Honda i nadále přinášet stále atraktivnější výrobky.“

OK, bylo nám potěšením a budeme se těšit...

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Honda...
| 27. 12. 2016
...přispěl jsem třemi kousky a jsem za to rád. Výborná technika, spolehlivost, servis atd. Gratuluji...
Pěkné
| 24. 12. 2016
Nojo, nepochopil, viděl a neuviděl, smajlíkům nerozumím. Kdybych to samé slyšel, s největší pravděpodobností bych pochopil, není smysl jako smysl. Psaným textem v SMS se mi podařilo párkrát nechtěně urazit, když si to adresát vyložil v jiné variantě.
Pěkné
| 24. 12. 2016
Přidávám odkaz na tiskovou zpravu Hondy. Proc toto nedělá i redakce? [odkaz] V roce 2003 měli 50 milionů. Takže jinými slovy udelali 50 milionů za 13 let, průměr 3,85M za rok. Kdo umí ten umí.
Pěkné
| 23. 12. 2016
Tak se mi zdá, že někdo nepochopil ironii.
Pěkné
| 23. 12. 2016
Jak je to možné ? Není lepší si nejdřív zjistit informace, souvislosti a teprve potom klást kvalifikovanou otázku ?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku