Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai: Konec pro Sonatu na českém trhu

20. 8. 2010 • 18:55
32
7
Zobrazit náhledy (32)
Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai
Hyundai Sonata na českém trhu končí. V mezidobí před příchodem nástupce s názvem i40 tak bude korejské automobilce chybět zastoupení v segmentu střední třídy.

Jméno Sonata ke značce Hyundai patří takřka neodmyslitelně. První generace z roku 1985 se prodávala jen doma v Koreji, ta druhá vyráběná od roku 1988 ale mířila i na export. Měla design od Giugiarova studia ItalDesign a po otevření trhu s automobily se začala prodávat i v Československu, resp. České republice.

Končící provedení je v pořadí již pátou generací. Na našich silnicích jsme se s ní mohli setkávat od roku 2005. Na českém trhu nezískala poslední Sonata velký úspěch. V prvních letech se prodávalo mezi 150 a 200 kusy ročně, v roce 2008 vykázal model 114 registrací a loni 77. Letos se prodalo 63 kusů, důvodem relativního zlepšení jsou i akční slevy s bonusem 80 tisíc Kč, které dostaly první cenu pod půlmilion.

V závěru kariéry se Sonata nabízela za 479.900,- s benzinovým motorem 2,0 DCVVT (121 kW), turbodiesel 2,0 CRDi (110 kW) vyšel na 519.900,- Kč. Výběhová Sonata tak stěží držela krok s modernějšími modely – například Renault Laguna se prodává za ceny od 419.900,- Kč a Opel Insignia startuje těsně pod půl milionu korun.

V zámoří se navíc prodává již nová generace Sonaty, s novým fluidním designem a novou technikou, včetně hybridního pohonu a přeplňovaného zážehového dvoulitru. Do Evropy dorazí příští rok pod obchodním označením i40.

Doporučujeme
Hyundai Sonata: 5 milionů kusů za 25 let

Doporučujeme

Témata
Avatar - escorpion
21. 8. 2010 15:50
Re: škoda....
Sonata, veľmi dobré auto, ale na týchto stránkach budeš bohužiaľ iba lowend a socka :-(.
To je jedno koľko dáš za auto (možno aj 600 tisíc).Niektorým nedochádza, že sú aj iné autá ako vw (škoda).
21. 8. 2010 13:09
Re: škoda....
:yes: Dobrý příspěvek, věděl jsi co chceš, koupil jsi si auto co není masírka, ale taky ti ho nebude chtít nikdo ukrást a auťák je velmi dobrý, tak to má být. ;-)
21. 8. 2010 12:06
Re: škoda....
Souhlas. Já Sonátu rv 2010 (poslední výběhovou verzi) mám a přešel jsem na ní z předposlední řady Mondea mkIII a dosud max spokojenost. Znouzecnost to není, mohu říci že nabízí dobré svezení, ostatně jsem vybíral mezi dalšími vozy střední třídy, ale Sonata to vyhrála, protože spíše koukám na účelnost a abych pořídil hodně muziky za málo peněz. Na Sonátu jsem přešel z důvodu nespokojenosti s kvalitou Fordu a neustálou poruchovostí dieselového motoru TDCi. Vybíral jsem mezi několika novými auty střední třídy a korejské vozy (Kiu Magentis a Hyundai Sonata) jsem si nechal až na konec předváděcích jízd, neboť jsem ke korejským vozům neměl tolik důvěry stejně tak jako důvěru nemají někteří z vás. Pak jsem ale začal studovat nějaké materiály a články o korejských vozech a jejich motorech. A odhodlal jsem se bez nějakého většího očekávání ke zkušební jízdě Sonátou. Nutno dodat, že při předváděcí jízdě Sonátou jsem byl hodně mile překvapen a možno i nadšen a nyní jsem jejím vlastníkem a dosud naprostá spokojenost. Jedinou výtku dávám za absenci 6tého převodového stupně u benzínové verze, na dálnici by se opravdu hodila. Dieselová verze 6tku má, ale jelikož mi nafta už nesmí do domu (po zkušenosti s fordovým TDCi), tak tu 6tku musím oželet. A to je vše, autu i tak dávám 10 bodů z 10ti.
20. 8. 2010 22:50
Re: škoda....
Sonata byla vždycky taková z nouze cnost. Kdo chtěl velkou káru s plnou výbavou za málo peněz. Přijde další, ale i tak to s tabulkama nezahejbá... Průměrný auto, ale za ty prachy OK a nikoho nesere, ba naopak :yes:
Avatar - R32
20. 8. 2010 22:09
Re: škoda....
Hmm, som to asi zle pochopil, článok je o lúčení sa s menom a nie modelom ako takým... :-)