Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jihlava začne měřit rychlost na D1

redakce AUTO.CZ
Diskuze (7)
V pátek začne Jihlava měřit rychlost v opravovaném úseku dálnici D1 mezi 112. a 119. kilometrem. Na vybavení úsekového měření město z vlastního rozpočtu vyčlenilo 1,6 milionu korun.

Po skončení oprav na dálnici počítá s jeho využitím v jiných částech města, řekl mluvčí radnice Radek Tulis.

Rychlost se bude měřit mezi Jihlavou a Velkým Beranovem, kde začaly práce po zimní přestávce v polovině března. Pokuta za překročení rychlosti bude tisíc korun a agendu spojenou s měřením budou vyřizovat čtyři pracovníci, doplnil Tulis.

Doba měření podle něho závisí na postupu prací na dálnici. "A i když práce na dálnici D1 skončí, zařízení k měření rychlosti využijeme jinde ve městě. A uplatníme je i při dalších opravách dálnice v našem správním obvodu," řekl Tulis.

Na opravované D1 projíždějí auta rychlostí sníženou na 80 kilometrů v hodině v zúžených jízdních pásech. Detekční kamery umí po projetí auta měřeným úsekem automaticky vypočítat jeho rychlost a informace předat policii a příslušným obcím. Vybrané pokuty zůstávají samosprávám.

S úsekovým měřením rychlosti na opravované dálnici D1 má zkušenost i Velké Meziříčí na Žďársku. Měří mezi Velkým Meziříčím na 146. kilometru a Lhotkou na 153. kilometru. "Od začátku dubna máme asi 10.000 případů, řekl ČTK vedoucí odboru dopravy Jiří Pospíchal. V ostrém provozu je podle sdělení odboru dopravy Humpolce od 24. dubna také měření v úseku Hořice - Koberovice. V březnu ministerstvo dopravy uvedlo, že v letošním roce počítá s úsekovým měřením celkem na čtyřech opravovaných úsecích dálnice D1.

redakce AUTO.CZ
Diskuze (7)
Avatar - JDM
31. 5. 2018 14:04
Re: To není spravedlivé !!!!!
přesně tak vůbec nechápu co má jihlava společnýho s D1.. jedini pozitivní je to že ty pokuty budou řešit 4 lidi >:D takže všem kdo tam jezděte kašlete na 80 a jezděte si 100 když tak pojede každej druhej nemají šanci obeslat všechny !!! a jak už tu zaznělo kolik nehod ti co jeli rychle zpusobili?
Avatar - WinDiesel
31. 5. 2018 13:37
Re: Prý bezpečnost
ANO, obcím bude líp ???
31. 5. 2018 11:42
Re: To není spravedlivé !!!!!
Jiste, zatim to volici zerou, tak jen houst. Jeste by to pochopil, kdyby ty dopravni stavby byly rozumne rychle a tocila se tam spousta lidi. Ale je fakt, ze hozenou rukavici od D1 vzali Bechovice, 2 km delat rok a pul, to asi kazdemu prijde normalni.
Avatar - CHerokee
30. 5. 2018 21:19
Prý bezpečnost
Obce by neměly mít právo měřit rychlost. Tohle je čistě vypočítavá investice. Hnus.
Avatar - WinDiesel
30. 5. 2018 13:44
To není spravedlivé !!!!!
Doporučuji rozparcelovat D1 na tolik úseků, kolik je obcí v ČR.
Každá obec by měla mít právo vybírat na D1 !!!! Proč jen Jihlava ?
Prosím vyjádřete se mi plusem nebo mínusem .............. Díky.