Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Největší ruskou automobilku AvtoVAZ bude řídit šéf rumunské Dacie

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 15. 3. 2016 • 22:29
25
Novým generálním ředitelem největšího ruského výrobce automobilů AvtoVAZ se stane Nicolas Maure (55), který v současnosti řídí rumunskou automobilku Dacia z francouzské skupiny Renault.

Oznámili to majitelé ruského podniku. Ztrátový AvtoVAZ již minulý týden informoval, že jeho nynější šéf Bo Inge Andersson hodlá odstoupit z funkce.

Podle ruského listu Vedomosti navrhla Maureho jako náhradu za Anderssona francouzsko-japonská aliance Renault-Nissan, která vlastní AvtoVAZ společně s ruskou státní firmou Rostec. Andersson dříve působil v automobilkách General Motors a Saab Automobile a koncem roku 2013 se stal prvním zahraničním ředitelem společnosti AvtoVAZ.

Maure se podle společného prohlášení aliance Renault-Nissan a firmy Rostec ujme vedení ruské automobilky 4. dubna. "AvtoVAZ modernizuje svou nabídku i výrobní procesy a výrazně zlepšil kvalitu svých produktů," uvedl šéf aliance Renault-Nissan Carlos Ghosn. "Plánujeme, že tato strategie bude pod Nicolasem Maurem pokračovat i navzdory krátkodobým problémům. Zůstáváme optimističtí ohledně dlouhodobých vyhlídek ruského trhu i firmy AvtoVAZ jakožto vedoucí domácí automobilky," dodal.

Čistá ztráta automobilky AvtoVAZ se v loňském roce kvůli propadu prodeje ztrojnásobila na rekordních 74 miliard rublů (25,5 miliardy Kč). Výrobce legendárních automobilů Lada v únoru oznámil, že požádá akcionáře o finanční pomoc. Představil také řadu úsporných opatření, včetně zavedení čtyřdenního pracovního týdne pro všechny své zaměstnance, včetně vedení podniku.

Ruský automobilový trh se stal obětí slábnoucí ruské ekonomiky, na kterou doléhají nízké ceny ropy a západní sankce uvalené na Rusko kvůli jeho postupu v ukrajinské krizi. Celkový prodej nových osobních automobilů v Rusku se v loňském roce podle údajů podnikatelského sdružení AEB propadl o 36 procent na zhruba 1,6 milionu vozů. Samotná značka Lada utrpěla pokles o 31 procent na 269.000 vozů.

Avatar - cechblog
18. 3. 2016 10:13
Re: No to jsou věci...
To neznamená, že jste vy komunisti nebyli stejní nebo ještě horší.
Avatar - Barrichello
17. 3. 2016 09:17
Re: od rusáka dále
Američtí vědci zjistili, že lidi věří všemu, co publikují američtí vědci >:D >:D Asi tak nějak
Avatar - Barrichello
17. 3. 2016 09:15
Re: No to jsou věci...
Gestapo komunisty opravdu v lásce nemělo a ve všech zemích se je snažilo likvodovat. Máš to trošku pomotaný >:D
Avatar - cechblog
17. 3. 2016 04:32
Re: No to jsou věci...
Jde o pravou tvář vás bolševických gaunerů!
Avatar - Barrichello
16. 3. 2016 23:32
Re: No to jsou věci...
Fašisto, tvoje neustálé vypisování SS do textu je zralé na ban. Jde o zjevnou propagaci fašismu a gestapa

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud