Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Pořadatelé zkrátili brněnský autosalon o čtyři dny

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 10. 3. 2009 • 12:04
3
Brněnský veletrh Autosalon bude letos kvůli dopadům hospodářské krize na automobilový průmysl o čtyři dny kratší, než Veletrhy Brno původně plánovaly.

Akce začne 5. června tiskovým dnem a potrvá týden. Tradiční výstava osobních automobilů se letos navíc rozšíří o kategorii lehkých užitkových vozidel do 3,5 tuny.

Na minulý Autosalon v roce 2007 přijelo kolem 300 firem z deset zemí, kolik firem se zatím přihlásilo na letošní ročník dnes Veletrhy Brno odmítly zveřejnit. Bylo by to zavádějící, chybět ale nebude většina automobilek působících na trhu střední Evropy, řekl dnes ČTK vedoucí komunikace Veletrhů Brno David Pokorný.

"Letošní účast upřesníme zhruba tři týdny před začátkem veletrhu. Na Autosalonu bude určitě nejméně 20 velkosériových a 15 malosériových automobilek," dodal Pokorný. Další značky se na veletrhu zřejmě objeví také, ale pouze v zastoupení prodejců či dovozců působících na tuzemském trhu.

Veletrhy Brno očekává, že především kvůli světové hospodářské krizi letos sníží tržby o asi deseti procent oproti srovnatelnému roku 2007, kdy utržila asi 1,7 miliardy korun. Jiných akcí by se krize podle dostupných údajů neměla nijak výrazně dotknout.

Veletrhy Brno ovládají asi dvě třetiny tuzemského trhu, loni brněnský areál navštívilo asi milion lidí a 11.000 vystavovatelů. Ročně má firma v kalendáři přes čtyři desítky akcí.

Brněnský Autosalon patří mezi sedm nejvýznamnějších světových veletrhů v oboru. Na jeho minulém ročníku v roce 2007 bylo snad nejpoužívanějším slovem "boom". Automobilky oznamovaly růsty prodejů a prezentovaly své obchodní plány na příští roky, letos naopak utlumují výrobu a propouští zaměstnance. Krize nedolehla jen na automobilky, ale i jejich dodavatelé a další firmy z oboru.

Související články

10. 3. 2009 16:32
Re: Už se na veletrh těším
No to si opravdu nemyslím, že by mlely z posledního >:D Koná se tam sousta akcí a ne jen tyto dvě.

Na autosalon se fakt hodně těším, i když se asi nedočkáme tolika značek jako posledně, hlavní je, že si člověk může ,,omakat'' hodně aut na jednom místě.
10. 3. 2009 10:42
Aspoň že bude
Jsem rád, že se bude konat. A že je kratší, to vůbec nevadí. Kdo tam chce jet, je mu jedno, jestli bude trvat dva dny, nebo měsíc. Zájemce si čas vždycky najde. Jsem ale dost zvědavý, kdo se zúčastní a jak budou vypadat stánky automobilek.
10. 3. 2009 09:41
Už se na veletrh těším
Veletrhy v Brně mělou z posledního. Omezili autosalon, invex taky vzal za své.

Články odjinud