Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW rozšíří paletu modelů o tři nové přírůstky. Jejich jména si nechalo patentovat

Tomáš Dusil Tomáš Dusil 6. 7. 2018 • 04:56
2
Bavorská automobilka nabízí kromě „běžných“ modelů také ty sportovní, tradičně s přídomkem „M“ coby Motorsport. Kromě tradičních řad M3 a M5 se stále objevují nové. A jejich počet v blízké době ještě vzroste.

Označování typů moderních vozů BMW je stále složitější. Zatímco před lety bylo možné z názvu určit kromě modelové řady také objem motoru (například 520i v E34 byla řada 5 s motorem o objemu 2,0 litru, tedy šestiválcem), tak v současné době musí mít problém i fanatik do bavorské značky.

A jak nedávno napsal jistý americký automobilový server, bude celá situace kolem označování modelů BMW do budoucna ještě složitější. Důvodem je rozšiřování modelové řady o sportovní verze s přídomkem M. I z toho důvodu si BMW nechalo nedávno v USA zaregistrovat hned tři nová označení svých vozů. Konkrétně se jedná o vozy M335, M650 a M750. K tomu se navíc dočkáme také vrcholného modelu M850 xDrive, což BMW oznámilo začátkem minulého měsíce v rámci závodů Le Mans.

Je to spíše „základ“

Co tedy můžeme od připravované trojice modelů s písmenkem „M“ v označení čekat? Model M335 má být něčím podobným, jako je v současnosti M340i. Tedy nikoliv ultimativní řidičský nástroj, tím zůstává tradiční M3. M335 se objeví v řadě 3 v rámci modelového roku 2019 a svůj debut si odbude na autosalonu v Paříži. Informací je zatím málo, avšak očekávají se dynamické vlastnosti, která nebudou příliš zaostávat za M3.

Modely M650 a M750 budou mít v zásadě stejnou roli ve svých modelových řadách, tedy v šestce a sedmičce. A vlastně podobnou, jakou očekáváme od nového velkého kupé M850. Pokud tomu tak bude, najdeme pod jejich kapotou přeplňovaný osmiválec, osmistupňovou samočinnou převodovku M-Steptronic a také dnes takřka povinný pohon všech kol xDrive.

Že se nové modely objeví, je skoro jasné. Jedním z důvodů, pokud opomeneme klasického rozšiřování modelové řady, je také snaha čelit konkurenčnímu Mercedesu-AMG, který rovněž expanduje. Současně jde ale o přirozený vývoj, neboť nemusíte být marketingovým stratégem mnichovské automobilky, abyste podobný vývoj tak nějak očekávali. V tomto případě je to ale již potvrzené.

Související články

Témata
6. 7. 2018 13:04
Odkedy sa mená pre autá patentujú?
:-| To by som rád videl výkres a popis konštrukcie a funkcie tých mien... :-|
Avatar - iudex
6. 7. 2018 11:28
Chybička
Ad "Model M335 má být něčím podobným, jako je v současnosti M340i". Ale v súčasnosti žiaden model M340i nie je, je len 340i, ako vrcholná motorizácia. M340i má byť až v budúcej generácii.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud