Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mini ve WRC: Potíže s financováním

Brit Kris Meeke nepojede Rally Monte Carlo 2012 s vozem značky Mini.
Zpět na článek
28. 12. 2011 00:03
28. 12. 2011 08:44
28. 12. 2011 12:21
Avatar - theolli
28. 12. 2011 00:03
škoda,
ono celkově je WRC docela drahý špás ale zklamalo mě S2000 myslel jsem že se do něj víc "vrhnou" automobilky a hlavně víc značek. WRC ani už nějak nesleduji je nudný zápolení Citroen-Ford ale snad se dočkáme něčeho zajímavějšího. :-(
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Starfighter
28. 12. 2011 08:44
Re: škoda,
WRC je hodně drahé, ale s Mini je to trošku jinak. Prodrive koncipoval program s Mini jako zákaznický a v tom je v současnosti nejúspěšnější. Má nejvíce objednávek na Mini WRC a S2000 (s motorem 1.6 turbo), které se liší jen kitem a lze je přestavovat. Hodně se psalo o významném sponzorovi na sezónu 2012, měl to být údajně Samsung a později byl zmiňován Red Bull, ale ani jeden nevyšel. Proč? Protože Prodrive nemá zájem jet celou sezónu, stačí jim vyhrávat pár RZ nebo útočit na vítězství v několika závodech a dokázat tak, jak mají rychlé auto. To se pak logicky skvěle prodává, i když klienstký program je u nich nejdražší. Kris Meeke bohužel už svůj úkol testovacího pilota splnil, ale nemá za sebou sponzory. Za Dani Sordem stojí Santander a tak pojede 10 závodů.
V článku se také píše o BMW, ale i tady je to trochu jinak. David Richards potvrdil, že na začátku projektu Mini WRC byla dohoda s BMW, které mělo vyvinout motor. To se také stalo, nějaké poslední úpravy dostal motor na soutěži ve Walesu a dál je všechno v režii Prodrive. BMW tedy od projektu WRC rozhodně neuteklo do DTM, jen splnilo co bylo ve smlouvách.

Ještě o S2000; přibližné počty vyrobených aut:
Škoda Fabia S2000: 43
Abarth Grande Punto: 38
Peugeot 207: cca 100
Ford Fiesta: 39

Přijde ti to málo? Mě teda ne, a to jsou jen ty nejznámější ;-) Peugeot Sport teď testuje P207 S2000 EVO 2012 [odkaz] a od roku 2013 nahradí Super 2000 třída R4T.
Avatar - theolli
28. 12. 2011 12:21
Re: škoda,
Znalosti máš,já na to nemám čas a nebudu se přít či něco vyvracet jsem jen "konzument" a jak jsem přestal sledovat WRC tak jsem přestal výrazně sledovat i F1 a to díky nesmyslným penalizacím atp /už to nemá náboj jako za dob Gillese Villeneuva,Reného Arnouxe aj/.
Zaregistroval jsem vznik S2000,vím že tam slaví nějaké úspěchy Škoda,že je tam Peugeot,Ford,Fiat ale chtělo by to větší počet automobilek třeba Toyota,Subaru,Opel,Audi aj.
WRC mělo nějak končit pak z toho zase sešlo a sorry opravdu mě nebere boj Citroen-Ford a myslím že nejsem sám.
Děkuji za "rozšíření" obzoru ;-)