Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Alpina B3 Touring dokonale nahradí neexistující BMW M3 Touring

Německá Alpina si pro letošní autosalon ve Frankfurtu nad Mohanem připravila premiéru nové generace modelu B3 Touring. Ten již tradičně vznikl na základech nového BMW řady 3 a nabídne nadprůměrné výkony i exkluzivitu.
Zpět na článek
11. 9. 2019 17:45
11. 9. 2019 19:31
12. 9. 2019 08:44
12. 9. 2019 14:32
12. 9. 2019 10:33
13. 9. 2019 10:32
Avatar - iudex
11. 9. 2019 17:45
M3 Touring
Presne to som písal v nedávnej diskusii pod 4 kupé, Alpina vypĺňa medzeru v portfóliu BMW tým, že fakticky ponúka neexistujúce M3 Touring.Výkon prevyšujúci minulú M3/M4 a k tomu brutálny krútiak, to je rodinná raketa ako vyšitá, a to všetko v koži elegantného sleepera. Exteriér krásne dotvára parádna zelená (ktorá súčasne maskuje niektoré dizajnové nedokonalosti novej 3er), interiér je o ligu vyššie oproti štandardnej 3er (len s tým digi prístrojom mohli niečo spraviť a dať klasický otáčkomer s normálnym smerom ručičky).
Z môjho pohľadu dokonalé all-in-one auto, výkonný športiak, reprezentatívny elegán a praktický rodinný dostavník v jednom (RS6 je samozrejme podobná kategória, len až zbytočne veľká). Len sa obávam, že tá cena bude trošičku moc... :-[]
Rozbalit vlákno
6
Avatar - lyon667
11. 9. 2019 19:31
Re: M3 Touring
Totéž platí o B5 vs. M5 Touring. S budíky souhlas, ale třeba to bude konfigurovatelná opšna, případně později spolu s faceliftem (aka B3S).

Btw, je to jen klamné zdání, nebo to má větrané sesle? 8-s
Avatar - Dinar
12. 9. 2019 08:44
Re: M3 Touring
Naprostá paráda, myslím, že je to poprvé, co Alpina naroubovala ty své nástavce nárazníků na Mpaket, zatím to vždycky bylo na standardní nárazníky, a poprvé, co mi to nepřijde malinko násilné, tohle opravdu vypadá dobře.

Přístrojový digi panel konfigurovatelný ve smyslu zobrazení úplně něčeho jiného, např. dvou klasických budíků, nebude, proč, tomu nerozumím, ale bmw to prostě nechce. Alpina si jen, jako vždy, změnila barevný podklad, a nevypadá to špatně. Co jsem s tímhle typem přístrojovky jel pár hodin v kuse, jsem si na to zvykl, ale klasiku bych určitě raději.

Větrané sicny to určitě nejsou, prostě tam vrzli aspoň dva dírkované pruhy pod stehna, i to trochu pomůže, bohužel tenhle bmw ukrutný přešlap alpina sama vyřešit nemůže, je to otázka konstrukce sedadel, spojení s palubní elektrikou a elektronikou, pro mně je absence větrání sedaček v 3er naprosto nepochopitelná.
12. 9. 2019 13:03
Re: M3 Touring
Souhlas, vypadá skvěle, ale troufnu si tvrdit, že fakt, že BMW konečně "dovolilo" Alpině použít Mpaketové nárazníky, má prozaický důvod - nová M3 bude mít tak odlišný předek, že si ji už nikdo s ničím jiným nesplete. Dřív to BMW Alpině nedovolilo, podle mne proto, že lízátko Alpiny nalepené na Mpaketový nárazník (by) vypadalo až příliš sportovně a "Mkově". Teď už to, bohužel, tak nebude, protože předek M3 bude něco na styl 4er Concept a to si fakt nikdo nesplete. Snad to do produkční verze na M3 trochu zcivilní.
Avatar - Dinar
12. 9. 2019 14:32
Re: M3 Touring
Může být, a bude-li, dost se toho předku nové M3 děsím...
12. 9. 2019 13:09
Re: M3 Touring
Pokud chceš trojkovýho kombíka, nic lepšího na trhu není a nebude. :yes:
Avatar - speedfred
12. 9. 2019 14:57
Re: M3 Touring
Vypadá fakt dobre, výkon motora dostačujúci, krúťak celkom brutálny len škoda povinného x-drive.
Avatar - CountachSV
12. 9. 2019 07:44
alpská hraběnka
ony tomu sluší i ty nealpiňácký kola z úvodní fotky....barva je nádherná, alpina polep získal s lety status kultu, tohle je dokonalost.
Rozbalit vlákno
1
12. 9. 2019 13:07
Re: alpská hraběnka
To nejsou nealpiňácký kola. Tento design používala např. generace E90/E91/E92 - https://en.wheelsage.org/…pictures/naugv6/
12. 9. 2019 10:33
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0
13. 9. 2019 10:32
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0