Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Alpina B3 Touring dokonale nahradí neexistující BMW M3 Touring

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 11. 9. 2019 • 00:55
36
11
Zobrazit náhledy (36)
Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring Alpina B3 Touring

Německá Alpina si pro letošní autosalon ve Frankfurtu nad Mohanem připravila premiéru nové generace modelu B3 Touring. Ten již tradičně vznikl na základech nového BMW řady 3 a nabídne nadprůměrné výkony i exkluzivitu.

Alpina je sice vnímána jako tradiční úpravce vozů značky BMW, ale ve skutečnosti má status skutečného výrobce automobilů a podle toho také přistupuje k uvádění svých novinek. Nestačí jí totiž jen vydat sérii snímků, video a ceník, ale již tradičně je prezentuje veřejnosti na významných mezinárodních autosalonech.

Důkazem ostatně může být nová generace modelu B3 Touring, která se veřejnosti představuje právě během frankfurtského autosalonu. Novinka stojí na základech nové generace BMW řady 3 Touring a konkrétně vychází z jejího nejvýkonnějšího provedení v podobě modelu M340i xDrive.

Tradiční designové úpravy původních linií BMW řady 3 Touring se omezují na decentní zdůraznění dynamicky působících předních i zadních partií a boků za pomoci přepracovaných nárazníků a prahů. Samozřejmostí a zároveň poznávacím znamením vozů značky Alpina je design 19palcových kol modelu B3 Touring.

Mnohem více než svých exteriérem však nové SUV značky Alpina bezpochyby zaujme svou pohonnou jednotkou v podobě třílitrového zážehového řadového šestiválce s dvojicí turbodmychadel. Tento motor se totiž pyšní nejvyšším výkonem 340 kW (462 k) dostupným od 5000 do 7000 otáček za minutu a točivým momentem 700 N.m při 3000 až 4250 otáčkách za minutu.

Šestiválec modelu B3 Touring spolupracuje s osmistupňovou automatickou převodovkou ZF doplněnou o software značky Alpina a pohonem všech kol. Stylové kombi má dosahovat maximální rychlosti přes 300 km/h a jeho spotřeba paliva se má podle cyklu WLTP pohybovat kolem 9,8 l benzinu na 100 km v kombinovaném provozu.

Výkonům pohonné jednotky odpovídá i nastavení podvozku a řízení, které má být zaměřeno na sportovní styl jízdy a dosažení co nejlepší ovladatelnosti vozu. Standardem jsou adaptivní tlumiče i elektronicky řízený diferenciál. Brzdový systém využívá kotouče o průměru 395 mm vpředu a 345 mm vzadu.

Za technikou a designem karoserie pak nezaostává ani interiérem, který oproti BMW řady 3 Touring nabízí díky špičkovým materiálům a dílenskému zpracování výrazně větší porci luxusu. Prodej modelu Alpina B3 Touring se má u zástupců automobilky z Buchloe rozběhnout v prvním čtvrtletí příštího roku a první vozy pak mají k zákazníkům zamířit během letních měsíců.

Související články

Témata
Avatar - speedfred
12. 9. 2019 14:57
Re: M3 Touring
Vypadá fakt dobre, výkon motora dostačujúci, krúťak celkom brutálny len škoda povinného x-drive.
Avatar - Dinar
12. 9. 2019 14:32
Re: M3 Touring
Může být, a bude-li, dost se toho předku nové M3 děsím...
12. 9. 2019 13:09
Re: M3 Touring
Pokud chceš trojkovýho kombíka, nic lepšího na trhu není a nebude. :yes:
12. 9. 2019 13:07
Re: alpská hraběnka
To nejsou nealpiňácký kola. Tento design používala např. generace E90/E91/E92 - https://en.wheelsage.org/…pictures/naugv6/
12. 9. 2019 13:03
Re: M3 Touring
Souhlas, vypadá skvěle, ale troufnu si tvrdit, že fakt, že BMW konečně "dovolilo" Alpině použít Mpaketové nárazníky, má prozaický důvod - nová M3 bude mít tak odlišný předek, že si ji už nikdo s ničím jiným nesplete. Dřív to BMW Alpině nedovolilo, podle mne proto, že lízátko Alpiny nalepené na Mpaketový nárazník (by) vypadalo až příliš sportovně a "Mkově". Teď už to, bohužel, tak nebude, protože předek M3 bude něco na styl 4er Concept a to si fakt nikdo nesplete. Snad to do produkční verze na M3 trochu zcivilní.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku