Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Tohle jsou finalisté evropského Auta roku 2021: Nechybí Octavia nebo Defender

Pořadatelé ankety evropské Auto roku 2021 zveřejnili sedm finalistů letošního ročníku. Zatímco zastoupení Volkswagenu ID.3 bylo očekávané, jiní finalisté můžou překvapit.
Zpět na článek
8. 1. 2021 10:04
8. 1. 2021 10:28
8. 1. 2021 17:01
8. 1. 2021 10:08
8. 1. 2021 10:35
8. 1. 2021 10:38
8. 1. 2021 14:09
8. 1. 2021 16:12
8. 1. 2021 10:31
8. 1. 2021 10:53
9. 1. 2021 00:21
8. 1. 2021 09:49
A soutěž o nejpitomněji
umístěný tablet vyhrává Land Rover Defender.
Rozbalit vlákno
25
8. 1. 2021 10:06
Re: A soutěž o nejpitomněji
Na to auto nejsou v evropských automobilových médiích příliš dobré recenze, a zdaleka ne jen kvůli jeho tabletu. Když nástupce Defenderu, tak pořádný - být zákazníkem, určitě bych si počkal na nový Ineos Grenadier. Přesně takto totiž nový Defík měl vypadat - parádní design skutečně navazující na legendárního předchůdce a zachovaná rámová koncepce s tuhými nápravami! :-) :yes: :yes: :yes:
8. 1. 2021 10:30
Pokud Grenadier neodstraní zásadní ergonomické nedostatky místa řidiče, pak ať si ho vetknou za klobouk. Jinak na designu není vůbec nic parádního, je to prostě jen stále stejný starý a okoukaný Defender s minimální změnou.
A když je odstraní, tak si ho koupíš?
Tohle auto je na světě kvůli něčemu jinému. :-)
8. 1. 2021 10:41
Ne, nekoupím, protože ho nepotřebuju. :-D Tedy ne teď.
Nekoupím, protože v ČR se nejspíš ani prodávat nebude a dostat ho sem z Británie asi taky nebude nejjednodušší.
Nekoupím, aby sis mohl zase plácat játra o bykupcích. :-D
8. 1. 2021 10:47
Jde o formulaci :D
Že píšeš, jestli to nespravěj, ať si ho vetknou za klobouk.
Ne miláčku, i když ho vybrousí jak briliant, můžou si ho vetknout za klobouk. :-!
BYkupec tluče pantem, kára hnije na showroomu. :-!
8. 1. 2021 10:54
Píšu to, protože s tím šíleným britským paskvilem mám taky něco kilometrů odježděno, stejně tak plno lidí kolem mě. A svorně všichni nadávají na pracoviště řidiče, které je prostě... nepovedené. Když tohle nenapraví a nesrovnají vyosení pedálů vůči volantu nebo nedostatek prostoru pro řidiče, tak si to stejně nikdo nekoupí, protože to si od náhrady Defenderu všichni slibovali.
A dostali Discovery verze dva.
8. 1. 2021 11:04
Já tě jen škádlil.
Beru! :yes:
Taky to znám - za mě taková ta klasická stará moucha jinak funkční věci.
8. 1. 2021 11:45
Samozřejmě, že to opraví. Vždyť je to úplně nová konstrukce, samozřejmě vč. toho podvozkového rámu a kompletní karoserie! Takže ergonomie bude jistě O.K. :-) :yes:
8. 1. 2021 13:58
Předpokládám že jsi nejezdil dost ve vojenské verzi. Ja s ni jezdil taky a to misto řidiče je fakt děs.
8. 1. 2021 18:57
Ano, vojenská verze. Ale ona se uspořádáním kabiny od té civilní nijak neliší, jen je prostě "dobová" z roku 2000 nebo kdy se to kupovalo.
No, myslím, že kluci budou rádi za Toyoty. :-D
8. 1. 2021 19:30
No to určitě. Hilux je pohodlym za volantem na mile daleko.
Mne se na tom defenderu líbilo, ze fakt v terénu se moc nezapotil. S hiluxem jsem ale v terénu nebyl, abych mohl srovnavat. Nicmene očekávám podobne schopnosti.
8. 1. 2021 20:21
Ve Vyškově jsme ho taky dokázali na řidičském cvičišti dostat do úzkých (ale pravda, byla to dráha pro BVP a tanky :-D a tam se potila i osmikolka Tatra).
8. 1. 2021 22:58
S vojenskou tatrou 8x8 jsem se jen nechal svézt ( nemam řidičák C ) na tatrovackem polygonu s jejich testovacícmi jezdci. Byl to zážitek, tu 8x8 někde lesem, pak otáčel nějakou malinkou 4x4 pres rucku na štěrku, nebo hasičský special 6x6 vzal na náklon 45° bokem v cca 60km/h. To jsem se fakt bal.
9. 1. 2021 14:09
Tatrovácký testovací polygon je vůbec šílenost. Zkoušeli jsme vybíhat ten nejprudší kopec - nedali jsme to. To se leze po čtyřech. Osmikolka jako nic.. Jinak podobný testovací polygon je ve Vyškově, taky jsme ho zkoušeli. Zjistil jsem, že udržet se vzadu na korbě při výjezdu 30° svahu je docela peklo.
Ale nejvíc jsem se bál, když jsme na IDETu stavěli polygon a pak ho zkoušeli. Byl tam most s kulatým vrškem, kdy to auto chvíli jelo jen po zadních a koukal jsi do nebe. To fakt nebylo nic hezkého.
9. 1. 2021 20:29
No ten kopec jsme prave jeli nahoru. Na vrcholu zastavil, kdyz polovina auta visela ve vzduchu a my všichni čuměli nekam do nebe. Psychicky bych to nedal jet dal, kdyz vubec netuším co tam je, a ještě k tomu ze ty uz nad tím visíš.
No já byl rad ze jsem se držel v sedačce, natož na korbě.
8. 1. 2021 23:09
Asi si neuvědomuješ, že hodnotíš auto, jehož základ byl představený v roce 1948! :-)
9. 1. 2021 14:12
A co jako? Tím hůř pro Land Rover...
8. 1. 2021 13:57
Tak starej defik mel taky dementní umístění pozice řidiče. Sedět narvanej na dveřích a mít volant vyosenej. To mi fakt vadilo. Ale to auto projelo skoro všechno. A jet do těžkého terénu, klidně to vydržím.
8. 1. 2021 16:58
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
9. 1. 2021 09:28
zato ty by sis už konečně mohl udělat řidičák místo toho žvanění blbostí a teoretizování. Aspoň bys mohl i nějaké to auto zkusit.
10. 1. 2021 19:03
Re: Re: A soutěž o nejpitomněji
Mrkni na Chválu a jeho vianočný špeciál. Čo prešiel starý, to prešiel na pohodu aj ten nový a to len na obyčajných zimných gumách. Ten pohon majú fakt zmaknuty, otázne je len ako dlho by podobný spôsob užívania vydržal.
8. 1. 2021 10:44
S designem nesouhlasím... starý Defender to být má a vypadá to dostatečně moderně. Jestli se to auto neposunulo jinam než má je otázka.
8. 1. 2021 10:51
Starý Defender je přežitek a Grenadier je jen reakce pro pár zaostalých nostalgiků, které LR naštval novým Defenderem. Pár kousků se prodá, ale velkou stopu už nezanechá.
8. 1. 2021 10:55
Jo... sorry, já myslel design novýho defíku.
Přežitek to není... pořád je na trhu místo pro auta jako Niva, Jimny, Defík... ale souhlas, je to trošku okrajová věc.
8. 1. 2021 12:52
Prostor pro podobně odolná auta na trhu určitě je, ale nesmí to prostě být zprasenina jako starý Defender. A hodně z toho prostoru ubírá i Toyota.
Nový Defender je designově fajn, ale.... není to Defender.
8. 1. 2021 10:02
Tahle soutěž je dávno vyčpělá
ale jestli to vyhraje Fermenťák, je to už fraška.
Můj tip: ID3 ptz EV totalita
Moje přání: Octavia ptz jako česká (je to jako když fandíš hokejistům na MS i když víš, že na to nemají...ale občas :*) )
Takže tip a přání.
Které auto by mělo vyhrát a je nejlepší nevím, protože jsem jel jenom se dvěma.
Podle mě teoretika jsou out C4, Def a Fermenťák.
Rozbalit vlákno
2
Re: Tahle soutěž je dávno vyčpělá
Souhlasim, id.3 vitezstvi je jistota.
8. 1. 2021 10:56
Re: Tahle soutěž je dávno vyčpělá
Dneska podepisuju :yes:
8. 1. 2021 10:04
A je
teď se tady dozvíme, které auto by mělo vyhrát a proč. Od lidí, který nejeli ani z jedním. Tak dávejte!
Rozbalit vlákno
2
Re: A je
Zbytečné. Vyhraje ID3 jak píšeš. Jak jinak?
8. 1. 2021 17:01
8. 1. 2021 10:08
Obávám se...
...že na porotce bude činěn obrovský politicko-ideologický tlak, aby vyhrál šílený ID3! :-O :-O :-O :no:
Rozbalit vlákno
2
8. 1. 2021 10:11
Re: Obávám se...
jj, vždyť píšu. Angela bude stát v přítmí s Mauserem v ruce.
Hlasy bude sčítat Diess.
8. 1. 2021 16:55
8. 1. 2021 10:10
A až slovutné
konsilium vybere, tak potom na konci roku...bude anketa mezi redaktory i klauny na ACZ o nejhorší auto VŠECH DOB a Kolman tam střelí toho vítěze do hlavy.
Jako letos 208mičku, protože blbě viděl na budíky. Tím se 208 stala v součtu všech hledisek nejhorším vozem všech dob. :D
Rozbalit vlákno
2
8. 1. 2021 10:14
Re: A až slovutné
No vidíte a pro mě byl kdysi zklamání roku Jaguar F-Pace, který kdysi vyhrál dokonce Světové auto roku. A za svým názorem si dodnes stojím :-) Zkrátka někdy se s porotci člověk neshodne
8. 1. 2021 10:36
Re: A až slovutné
OK. Ale asi jste ho neoznačil za jedno z nejhorších aut všech dob . Aspoň ne kvůli jediné věci v ergonomii.
Ale díky za reakci.
Výběr
k pohledání tedy...
ID.3 si to za problémy nezaslouží, nehezké a nepraktické C4 to nepřeju, Fiat 500 mě neoslovuje. Volbu Dementoru nechápu a Defender je pro mě urážkou toho jména.
Takže zbývá Yaris a Octavia... tak to přejme té Octavii. :-)
Rozbalit vlákno
4
Re: Výběr
Vzhledem k tomu strašnému infotainmentu si to ani Octavia nezaslouží. Yaris je tam jako jednooký mezi slepými. Ale vsadil bych sandály, že v rámci politicko-lobbistických zájmů to nakonec dají ID.3...
8. 1. 2021 10:38
Já doufám, že to nenastane. Octavia u mě spíš "zvítězila" tím, že je domácí. A kromě toho info i v zásadě povedená.
Jsem zvědavý, jestli někdo ocení stylový odkaz C4 (jako že mě to neoslovuje).
8. 1. 2021 14:09
Pro Octavii je úspěch i finále, a to zejména s ohledem na to, že v tom finále není Golf.

Ok, možná novináři vnímají ID jako elektrický Golf a nechtěli tam ty Golfy mít dva... ale myslím, že kolem toho bude v koncernu ještě rušno :-)

Ta sedmička je ale namíchaná tak, že v ní kupodivu Octavia patří spíš k silnějším kusům :-O
8. 1. 2021 16:12
Jenže ten infotainment je tak zásadní fail, že se nad tím dost těžko přivírá oko, já mám ještě osobní problém s ultrahnusným dvouramenným volantem, ale to se dá řešit příplatkem za sportovní. ID 3 je další z rodiny aut koncernu s problémovým softwarem, Defík se mně osobně líbí a mít na to love, chtěl bych ho doma, ale že by to mělo být auto roku ? U Formentoru a C4 vůbec nechápu, že prošli do finále, mně nakonec z téhle sestavy nejlíp vychází ten Yaris, auto pro masy, a je to takový pokrok v mezích zákona. .
8. 1. 2021 10:31
Soutěž
asi jako když hraje Sparta v Opavě a Královec to píská.
Rozbalit vlákno
0
Favorité
Favorité jsou až ke konci tabulky, ten začátek je hodně neinspirativní - Cupra, C4, Defík a 500... no, je vidět, že i vybrat sedm statečných byl letos dost problém.

Takže Yaris, ID a Octavia... no, z těch tří asi teda ID, jako evropské auto co přináší něco nového (a nebudeme se pitvat v tom co). Ale beru i fostekovu inspiraci, bylo by fajn kdyby to vyhrála "naše" Octavia jako ten "lepší Golf" :-)
Rozbalit vlákno
0
8. 1. 2021 14:16
Hledání kompromisu
Z finalistů je to jako vybírat jednookeho mez slepymi. Z vubec moznych volitelných tma vidím Octavii (I když napůl funkční), Yaris ( mezigeneracni obrovsky skok, ale stále nic čím by vyčníval kromě GR varianty, která ovšem není pro ekoúředníky ) a možná C4 (ta zas je úplně obyčejná ). Ale jelikož je tam jedine EV, tak i když to vubec nefunguje, můj tip je právě ID.3, i když jinde než v EU by moc šancí nemel.
Rozbalit vlákno
1
8. 1. 2021 15:04
Re: Hledání kompromisu
C4 se mi libi. Je to trochu crosover. Ale originalni.

ID.3 ma alespon EV platformu, zadni pohon a slusnej dojezd.
Cena a zpracovani by mely byt jinde. Treba na urovni Leafu...
9. 1. 2021 00:21
...
Ten Defender vypadá jako by ho postavili z Lega.
Rozbalit vlákno
0