Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Autorovi původního Lamborghini Countach se nelíbí moderní verze. Nechce s ní být spojován

Marcello Gandini, designér původního Lamborghini Countach, není spokojen s tím, jak italská automobilka přistoupila k moderní interpretaci tohoto ikonického supersportu.
Zpět na článek
26. 10. 2021 19:13
27. 10. 2021 10:09
27. 10. 2021 11:18
27. 10. 2021 12:13
Avatar - curwasportiva
26. 10. 2021 19:13
VW kuntaš
Není se čemu divit. Původní Countach byla esence originálního designu, který vypadal jako nic předtím ani potom. Tento nový "Countach" vypadá jako levná čínská kopie, která z toho původního ani nepřebírá ty nejdůležitější designové prvky.
To že VW nepřizval původního designéra je jen taková třešnička na tomto pozérském dortu.
Rozbalit vlákno
2
27. 10. 2021 01:21
Re: VW kuntaš
Přesně. Te nový vypadá jako nepovedená přestavba jiného auta, což bohužel skutečně je. Tradiční značky přestávají chápat budoucnost a tak se snaží ještě naposledy vytěžit z minulosti co to dá. Kde jsou nějaké úplně nové ikonické modely, které by něčím předběhly dobu? To dnes chybí, jede se jen na čísla, každý pokus o něco výjimečného zadusí buď "katování kostů" nebo sešněrování dnešními pravidly. Centrum vývoje designu i techniky se nenápadně přesunulo jinam...
27. 10. 2021 10:09
Re: VW kuntaš
povodnemu dizajnerovi mozem dat len za pravdu...
Avatar - Stejsn
27. 10. 2021 11:18
Já nevím,
příjde mi, že to pan Gandini moc hrotí. Neřekl bych, že ho s novým Countachem někdo spojuje (ostatně on osobně i když ho nakreslil, na tom původním také nebyl podepsaný, mělo to studiový štítek Disegno Bertone, ne Gandiniho jméno). Že se nový design nikam neposunuje a nic neprolamuje - mně to teda nevadí. Diablo, Murcielago a Gallardo taky nebyly nějaké super extravagance a přitom jsou to pohledná a zajímavá auta. A ani si nemyslím, jak tu někdo zmiňuje, že by nový Countach nepřejímal nejdůležitější prvky toho starého. Nemá Bertoneho zadní blatník a šestiúhelníkové dveře, naopak ale má třeba tvar předního okna, žlab na zádech, navazuje na zadní světla, nádechy na bocích atd. Má něco z úplně původního i z návazných countachů. Nešokuje, to je pravda.
Rozbalit vlákno
1
27. 10. 2021 12:13
Re: Já nevím,
Máš pravdu. Chápu, že starého pána ranilo, že za ním nepřišli, ale tak to dnes s retro módou je. Stejně by se mohli rozčilovat ti, kteří namalovali původní Brouky, Fiaty 500, Mini, Toyoty FJ, Alpine A110 a já nevím co ještě.