Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Mercedes-Benz Marco Polo 300 d – Kempování v luxusu

Označení Marco Polo už dlouhá léta nosí obytné verze dodávek značky Mercedes-Benz. Vyzkoušeli jsme vrcholnou verzi.
Zpět na článek
7. 8. 2022 20:56
Avatar - Ji/Ri
7. 8. 2022 20:56
Fuj...
...ta dotovaná nafta smrdí i přes monitor. Tohle by měli vozit z fabriky rovnou na šrotiště. :no:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - KANKUNEN
8. 8. 2022 06:54
VW ztrácí rovných 90 koní
Tento motor už jede líp než starší V6, kultura chodu se hodně zvedla a V6 měla jen zadní náhon. Tady by to ale nevadilo, protože zadní náprava je zatížena vestavbou. Tyto auta jsou neskutečná, dávají člověku takovou svobodu. Bydlíš provizorně, ale ve svém a navíc můžeš po dálnici normálně fičet 140.
Rozbalit vlákno
28
8. 8. 2022 07:45
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
V každém případě o nějakém "kempování v luxusu" nemůže být u těchhle pidiaut ani řeč. Absence koupelny a toalety nebo větších úložných prostor, stísněný interiér, slabší tepelná izolace, absence klimy pro stání a tisíc dalších omezení z nich dělají spíše nouzovku. Drahou, rychlou, pohodlnou na jízdu ale bohužel taky se spoustou kompromisů
8. 8. 2022 08:31
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
že někdo pořídí takový vůz a trápí ho spotřeba, to lze ještě pochopit, ale že nemá na hotel, a jede radši do kempu, protože na divoko se nikde v civilizaci nesmí... to už je zvláštní. tak buď jezdím mimo civilizaci typu v Evropě třeba ta Albánie, a chci opravdu komfort, nebo prostě někde přespím, se vším luxusem...
8. 8. 2022 10:32
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
Mám známé, kteří mají hned dva karavany. Dohromady by za to byla hezká 911.

Já taky nechápu, proč nejedou radši na dva týdny někam do Hiltonu a místo toho jsou v kempu někde na Jadranu a sprchují se ve sprše velikosti pětikoruny..
8. 8. 2022 10:47
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
...a pak smaží řízky na plynu a popíjejí lahváče.
Avatar - KANKUNEN
8. 8. 2022 11:18
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
Přesně a užíváš si ten klídeček.
8. 8. 2022 11:22
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
jj v kampu je úplnej klídeček, když všichni utržení z řetězu chlastají až do rána, řve tam muzika... sen
Avatar - KANKUNEN
8. 8. 2022 12:19
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
Nestrkej se do života ostatním. Ať si každý koupí co chce a žije jak chce.
8. 8. 2022 12:22
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
přemýšlím co na to říct. O kousek níž mi vnucuješ dýzl jako nutnost. To je jiný případ?
8. 8. 2022 13:10
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
Pokud někomu vadí řev v kempu, může jet klidně do jiného. Všude kravál určitě není.
Nakonec to je i výhoda proti předem bukovaném hotelu, tam obvykle ta změna tak jednoduchá není,
8. 8. 2022 13:31
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
a do toho kempu přijedeš odpoledne a na vývěsní tabuli bude napsáno, jestli večer bude párty nebo nebude. nic, je to jedno, to je holandská nemoc, koupit obytňák za milióny a potom kempovat a snídat před karavanem, zatímco další familie je o dva metry dál.
8. 8. 2022 15:55
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
Tak mě napadá, jaký je vlastně rozestup mezi stoly při snídani v hotelu ?
8. 8. 2022 16:15
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
podstatou mého sdělení bylo, že máš obytňák za miliony a klohníš si snídani na vařiči jak tramp. na tom hotelu tě obskakujou a nádobí po tobě umyjou. jestli je to pro tebe stejný, nemám s tím problém. já si radši dopřeju komfort.
Avatar - Emel
8. 8. 2022 17:32
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
Někdo bude radši sedět na břehu jezera a klohnit na vařiči než u stolečku v hotelu. Stejný to není, oboje má svoje.
8. 8. 2022 18:43
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
Tomu rozumím. Bohužel je to s výjimkou Norska všude ilegální. Mluvím o kempu. Romantika u jezera je s pokutou, mnohdy značnou.
Ještě jinak. Uznávám touhu po přírodě. Po dobrodružství. Na druhé straně je luxus, pohodlí, komfort. Karavan za miliony je podivný kříženec, kterému nerozumím. Když přijede někdo do kampu, táhne starým Favoritem takovou tu škaredou krabici, je to ekonomická volba. Ale holandsky styl nepobiram.
8. 8. 2022 19:43
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
Zníte jako světoběžník :D
8. 8. 2022 20:20
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
Kterým rovněž jsem :yes:
9. 8. 2022 08:46
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
Uzavřel bych to že každý preferuje něco jiného. Ti co jezdí s obytnými auty jsou ovšem ve výhodě, protože můžou dle svého uvážení nebo typu cesty jezdit do kempů ale také navštěvovat i hotely. Naproti tomu milovníci hotelů jsou odkázáni pouze na ně.

A určitě nemá význam někoho přesvědčovat že kempy jsou taky fajn. Čím víc lidí bude jezdit do hotelů, tím volněji bude v kempech. :-)
9. 8. 2022 09:33
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
:yes:
Avatar - Emel
9. 8. 2022 09:01
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
Ale tak jízda po silnici přes 90kmh je taky teoreticky s pokutou a běžně se to dělá. Můžeš nakonec přespat v kempu a na snídani si popojet k jezeru.
9. 8. 2022 09:31
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
Jenomže, když porušíš rychlost, zaplatíš a jedeš dál, když tě chytnou při černém kempování, dostaneš flastra a musíš třeba uprostřed noci jet jinam, to je ten zásadní rozdíl ;-)
9. 8. 2022 09:58
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
Trocha dobrodružství taky nezaškodí :-)
Avatar - Emel
9. 8. 2022 15:25
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
A ta zásadní podobnost je, že pokud nejsi magor, tak tě normálně nechytnou ;-)
Avatar - Emel
8. 8. 2022 10:59
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
Úplně tak černobílý to není. Je spousta míst, kde zastavit a přespat s karavanem problém není... ať už v létě někde u lesa nebo třeba v zimě u sjezdovky... možná ne úplně legálně, ale nikdo to řešit nebude. A pak jsou appky na místa, kde je to se souhlasem majitele a úplně čistý.
Problém je parkování doma, pokud nemáš dost velkej pozemek s kusem místa, kde to úplně nezaclání... to je třeba výhoda tohohle véčka proti klasickýmu obytňáku, tohle může stát celkem kdekoli.
8. 8. 2022 11:19
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
nebudu rozporovat, že jsou takoví pacienti, ale spát u sjezdovky, potom na tom malým prostoru sušit hadry na další den /to musí být smrad/, vařit, bez sprchy... ideální dovolená.
Avatar - Emel
8. 8. 2022 11:39
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
K té sjezdovce to asi není o dovolený na dva tejdny, spíš třeba víkend nebo tak... osobně mi taky přijde zajímavější to léto u rybníka nebo někde u skal třeba.
8. 8. 2022 12:02
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
ty se po celodenním lyžování nepotřebuješ osprchovat? no nic je to fuk, každému jeho nebe
Avatar - Emel
8. 8. 2022 12:08
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
Tak to bych bral asi spíš ten fullsize obytňák. Po běžkování by to chtělo, po sjezdování bych to asi jednu noc vydržel... ale jak říkáš, každýmu dle jeho gusta.
8. 8. 2022 13:07
Re: VW ztrácí rovných 90 koní
Souhlas na tohle je potřeba seriózní daleko líp vybavený obytňák a ne tohle šidítko, o kterém když jsem napsal že to žádný luxus není hned jsem dostal hromadu mínusů. No asi mají dotyční mínusáři laťku o dost níže :D

Edit: jo odhadl jsem je správně, už se hlásí další
Avatar - KANKUNEN
8. 8. 2022 07:42
Tak mě napadá,
že tohle je ideální auto pro naftový plug in. V takové boudě nemůže být benzín.
Rozbalit vlákno
6
8. 8. 2022 08:23
Re: Tak mě napadá,
americká varianta Metris
https://carbuzz.com/…metris-cargo-van
jezdí s dvoulitrovým turbo-benzínem a uvádí se kombinovaná spotřeba cca 11 litrů
takže ano, může - ano, existuje i varianta Metri Passenger Van, i nějaká obytná varianta
https://www.mbvans.com/…is/passenger-van
Avatar - KANKUNEN
8. 8. 2022 11:17
Re: Tak mě napadá,
Benzín do dodávky nebrat. Je to stejná kravina jako Lupo TDI.
8. 8. 2022 11:20
Re: Tak mě napadá,
vidíš a zrovna tohle by se mi moooc líbilo:)
https://www.otomoto.pl/oferta/dodge-ram-campervan-kamper-w-pelnej-zabudowie-automat-v6-286-koni-lpg-ID6EIjFW.html
Avatar - speedfred
8. 8. 2022 11:26
Re: Tak mě napadá,
No 286 koní v dodávke môže byť zaujímavé 😀
8. 8. 2022 11:31
Re: Tak mě napadá,
a spotřeba na LPG cca 16 litrů, což vychází o dost líp, než nafta aktuálně...
buď Dodge s Pentastarem, nebo Fordy dávají 3,7 z Mustangu do Transitu...
Avatar - KANKUNEN
8. 8. 2022 12:29
Re: Tak mě napadá,
Taková starosvětská debata, nafta x benzín.