Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: S novým Renaultem Clio poprvé v Česku: Dalo se vůbec ještě zlepšit?

Renault Clio prošel modernizací, která byla z velké části kosmetická – naštěstí. Zbytek byl totiž už před faceliftem tak dobrý, že se na něm dá v rámci změn uprostřed životního cyklu těžko něco výrazného zlepšit. Bezdrátové zrcadlení smartphonu už v základní výbavě je příjemné, stejně jako možnost mít hybrid – který navíc umí jezdit za velmi málo paliva – ke kterékoliv výbavové verzi. A vrcholu jménem Esprit Alpine to vážně sluší.
Zpět na článek
1. 9. 2023 10:22
1. 9. 2023 10:52
Avatar - Ozzman
1. 9. 2023 10:22
Povedené auto
Clio bylo vždy jedním z top produktů segmentu, v Evropě řadu let mezi nejprodávanějšími vozy. Starší generace bývaly dost prostorné, od té 4. to už zas tak neplatilo, ale teda mimo snad Fabie, která je konstruovaná s ohledem na prostor vzadu a kufr, zas tak Clio nevybočuje. Zamrzí absence 1,33TCe, stejně jako že Renault uměl z Clia udělat v Dieppe velmi zábavná auta, ta už taky asi nikdo nevyrobí, zůstává slušný tříválec, který na takové auto stačí a hybrid. Ten hybrid není špatný, ale zas tak nadšený jako autor jsem z něj nebyl, zejména při snaze o dynamickou jízdu a rychlou odezvu od pohonné jednotky tam bývá prodleva - slabý elektromotor nepokryje prodlevu vytočení atmosféry, možná se to zlepší, až Renault začne dávat ty nové turbomotory do hybridu. Když hybrid v B segmentu, král (i když né tak hezký) přijíždí z Japonska (teda spíš už Kolína :D).
Rozbalit vlákno
18
Avatar - twistedTSD
1. 9. 2023 11:20
Re: Povedené auto
Já se hlavně bojím, jak bude trvanlivý, když už se prý některé ty složité převodovky měnily.
Avatar - Ozzman
1. 9. 2023 11:52
Re: Povedené auto
Ale nepovídej? :D No, tak to je samozřejmě další věc, proč to nebrat od Renaultu.... počkám si na test ojetin, až bude více vzorků aut, dnes bych to nechtěl.
Avatar - twistedTSD
1. 9. 2023 12:06
Re: Povedené auto
Říkal tvůj oblíbený motoristický novinář. :-! Mám to stejně, dnes bych tak leda pojezdil 3 roky a poslal dál, jinak bych počkal.
1. 9. 2023 11:39
Re: Povedené auto
Hybrid bude na okraji zájmu, zvlášť pokud začíná od 540tis Kč. To za malý auto prostě nedáš. Litr 67kW je už od a mezitím nic… Kde je přímovstřik 1.0TCe 81KW? Kde je 1.33TCe 103kW? Prostě nejsou = naprosto nezajímavá nabídka motorů, Clio půjde podle mě s prodeji hodně dolu…
Avatar - twistedTSD
1. 9. 2023 11:50
Re: Povedené auto
Tak já pomáhal pořádit do rodiny malé auto za 630+, s litrovým tříválcem. :-) Ale jo, motory chybí. A taky převodovky.
Avatar - Ozzman
1. 9. 2023 11:53
Re: Povedené auto
Tím by si se neměl chlubit :D Spíš si to měl rozmluvit :D
Avatar - twistedTSD
1. 9. 2023 12:04
Re: Povedené auto
Budeš se divit, ale dokonce jsem původně tlačil na koupi toyotího vysavače. :-! Ale cesty koncernovwé jsou nevyzpytatelné a kdo jsem já, abych druhým bránil se po nich vydat.
Avatar - Ozzman
1. 9. 2023 12:18
Re: Povedené auto
Nebudu, protoze ten dava velkej smysl :) Tata ho taky poridil a je moc spokojenej
Avatar - twistedTSD
1. 9. 2023 12:35
Re: Povedené auto
To věřím. Předváděčka byla, ale láska na první pohled nepřišla, prodejce se neobtěžoval slevit ani z koberečků a servisní síť koncernu je prostě sázka na jistotu. + jsem myslel, že to u vítězného stroje ukecám na manuál, což by dávalo finančně smysl, místo mám na krku suché DSG, dobře mi tak. :-!
Avatar - Ozzman
1. 9. 2023 11:53
Re: Povedené auto
Přímovstřik ? Já vím, že 1.0TCe mívala nepřímý, což je skvělé, ale byla to ta 74kw verze. TCE140 už nenabídnou... leda nějaký ten nový R3 turbo 1.2 pokud bude i bez hybridu... třeba bude mít alespoň 90-100kw...
Avatar - twistedTSD
1. 9. 2023 12:04
Re: Povedené auto
1.0 TCe má přímovstřikovou i nepřímovstřikovou verzi.
Avatar - Ozzman
1. 9. 2023 12:17
Re: Povedené auto
Aha… nemel sem tuseni :)
Avatar - twistedTSD
1. 9. 2023 12:36
Re: Povedené auto
81 nebo kolik kW v Juke je přímovstřik, Clio mělo vždy nepřímovstřik, pokud se nic nezměnilo.
1. 9. 2023 13:14
Re: Re: Povedené auto
Stará verze 74kw byla nepřímovstřik a neměla opf. Nová mírně podladena verze už má přímý vstřik a opf. Navíc aspoň přidala 6° převodovku. Silnější verze měla pouze stupňů 5.
Avatar - twistedTSD
1. 9. 2023 13:27
Re: Re: Povedené auto
Aha, tak to je pro mě novinka. Škoda, byla to taková příjemná výhoda Clia, jakožto městského auta.
1. 9. 2023 13:44
Re: Re: Re: Povedené auto
Jo to určitě byla. Ale je to tak už skoro 2 roky co přišla ta modernější a zároveň horší verze toho motoru
1. 9. 2023 13:46
Re: Povedené auto
Člověče, to nevim jestli bude 1.2T R3 bez hybridu. Všude zmiňovali jen hybridní verzi. Pokud by byla třeba 96kW verze bez hybridu, tak by to mohl být zajímavý počin do Clia ;-)
Avatar - 3_diamanty
1. 9. 2023 10:44
Kral segmentu
A s troma diamantami na xichte je este krajsi ... uz o mesiac si ho u nas omrknem :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - LEGOPARK
1. 9. 2023 10:52
Motor
Nepomozem si, ale ta 1,3 tam chyba najviac! To bol skvely motor ako do mesta, tak na dialnicu. U hybridu by som cakal nie 4, ale 3 litrovu spotrebu v meste. navyse z kufra hybrid ubera 100 l, co nie je malo.
Rozbalit vlákno
0