Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Škoda Kodiaq 2.0 TDI DSG 4x4 – Epilog o končícím medvědovi

Mladoboleslavská Škodovka už brzy představí netrpělivě očekávanou novou generaci svého největšího SUV Kodiaq. Dokonce i odcházející první generace však dneska může být vozem, který vám bude sloužit ještě dlouhá léta. Je ideální příležitost si právě teď koupit jednu z posledních skladovek?
Zpět na článek
22. 9. 2023 13:02
24. 9. 2023 17:46
25. 9. 2023 09:57
25. 9. 2023 11:21
25. 9. 2023 20:03
28. 9. 2023 13:51
22. 9. 2023 13:02
Lusie
Fuha, vypadá jak model z těsně porevoluční doby. Zestárl z mého pohledu nehorázně. Za 1,25 mega nic moc příběh.
Rozbalit vlákno
0
22. 9. 2023 13:38
Nesmyslné parametry motoru
....Náš Kodiaq má slabší čtyřválcový turbodiesel 2.0 TDI o 110 kW (150 koní) a 360 newtonmetrů v rozsahu od 1750 do 3500 otáček za minutu. ....

Tohle je samozřejmě nesmysl, uvedené hodnoty se vzájemně vylučují. A nesouhlasí ani s hodnotami v technických datech (které vypadají daleko věrohodněji)
Rozbalit vlákno
2
22. 9. 2023 15:15
Re: Nesmyslné parametry motoru
Přesně tak, velmi dobrý postřeh.
Avatar - Mokrous
23. 9. 2023 18:10
Re: Nesmyslné parametry motoru
Stále jsi si nezvykl, že na tomto webu neexistuje jediný článek bez technických chyb a nesmyslů? :-!
Avatar - Armin Tamzarian
22. 9. 2023 14:19
Šedá myš za 1,25 mil. Kč
Kola a lak dělají auto. Testovaný kousek je absolutně nevýrazná šedá myš, v dané konfiguraci naopak spíš zdůrazní designově slepá místa.
Je už znát, že je to auto z roku 2016. Nutno bohužel říci, že FL Kodiaqu zrovna nepomohl :'-( , ten přední pohled, uff.
Zaujalo mě uložení subwooferu uprostřed rezervního kola S KABÍLKEM PŘES KOLO (foto č. 33) , wow, to přece při defektu a výměně kola musím hned urvat, ne :-[] ?
A když mám "Paket pro spaní", tak nemám roletku zavazadelníku (foto č. 32)?
Rozbalit vlákno
4
22. 9. 2023 15:01
Re: Šedá myš za 1,25 mil. Kč
Roletka samozřejmě je, sundali ji asi jen kvůli focení. Jinak kablík myslím problém není, nejsem-li tupec, proč bych ho měl urvat?
22. 9. 2023 17:39
Re: Šedá myš za 1,25 mil. Kč
Bavíme se zde o simply clever automobilce. Uvedené řešení měla i Alfa Romeo, ale ta zrovna není založená na simply clever....
Avatar - Mokrous
23. 9. 2023 18:12
Re: Šedá myš za 1,25 mil. Kč
No čéče, není to taková prča. Já se snažím dělat vždy vše citlivě a precizně a přesto mi konektor při vyndávání rezervy prasknul v prstech, když jsem ho chtěl vycvaknout, respektive stlačit ze stran a pak vysunout. No, nechtělo se mu. Prostě šmejd. Moc křehký plast a slabě dimenzovaný.
Avatar - Emel
22. 9. 2023 21:44
Re: Šedá myš za 1,25 mil. Kč
Kola jsou náhodou dobrý, ne?
A barva... nejsem velkej fanda šedý, ale na autě týhle velikosti mi to sedí... nemohl bych černou, nerad bych bílou, nějaké divočiny taky asi ne a hnědou nemusím nikdy nikde... buď nějaká decentní modrá, nebo klidně tohle (když už bych teda z nějakýho důvodu chtěl SUV).
22. 9. 2023 16:24
do přecpaného města ideál
zn.: ani zadara, na podobné obludy ( jistě, Enyag patří taky do týmu) Škodovka dojede
Rozbalit vlákno
2
22. 9. 2023 16:39
Re: do přecpaného města ideál
Tak určitě.... na Kodiaqu vyděla Škodovka majlant.... naopak je to auto které je základem její ziskovosti.... a nová generace bude asi taky.
Avatar - Emel
22. 9. 2023 21:53
Re: do přecpaného města ideál
Přesně, tohle je zlatej důl, teda zatím.
A s tím místem... reálně zabere Fabia jedno parkovací místo a Kodiaq taky jedno, při nějakém podélném stání třeba ušetříš pár centimetrů... ale žádné drama. Pokud tím člověk jezdí po městě sám, no tak to není ideál.
22. 9. 2023 16:24
do přecpaného města ideál
zn.: ani zadara, na podobné obludy ( jistě, Enyag patří taky do týmu) Škodovka dojede
Rozbalit vlákno
0
22. 9. 2023 16:41
Morálně zastaralá krabice....
.... která přesně slouží tomu, čemu má - tedy jezdí z bodu A do bodu B. Nízká spotřeba, nízké provozní náklady, dobrá zůstatková hodnota, prostor a jednoduché ovládání. Tohle přesně od Škodovky chceš :yes:

Nové věci s dotykáči, půl minuty načítaným infotaimentem a spoustou otravných asistentů ať si Škodovka (i jiní) strčí do špic.... pravda, Škodovce se musí nechat, že po totálním propadáku u Octavie IV šla do sebe a fakt se snaží dělat interiéry zase funkční a ergonomické, tak snad se to povede.
Rozbalit vlákno
24
22. 9. 2023 19:25
Re: Morálně zastaralá krabice....
Za mě ideální služebák pro rodiny s jedním až dvěma dětmi, v této konfiguraci jsme je v práci nakupovali za cca 3/4 mega bez DPH a za ty peníze myslím ideální kompromis, který kromě plnění pracovních povinností skvěle poslouží ve volném čase jako rodinný vůz.
Avatar - xxc
22. 9. 2023 20:08
Re: Morálně zastaralá krabice....
nemam ten pocit, ze by to bolo nejake idealne, ved je to moralne zastarale :-)
22. 9. 2023 20:14
Re: Morálně zastaralá krabice....
morální zastaralost beru jako lichotku... v dnešní divné době ;-)
Avatar - Ada je zase tady
23. 9. 2023 23:08
Re: Morálně zastaralá krabice....
Bohužel je to zase jen vehikl pro neřidiče. Řidič by si do auta bez skutečné manuální převodovky za volant nesedl :no:
Avatar - WinDiesel
24. 9. 2023 17:34
Re: Morálně zastaralá krabice....
no řekněme si to upřímně - automat sedí k dieselu, manuál sedí k benzínu
vyžadovat manuál k dieselu je chucpe
Avatar - Mikesus
25. 9. 2023 12:59
Re: Morálně zastaralá krabice....
To je stejný jako vyžadovat diesel v osobaku na běžné ježdění.
Taky naprostý nesmysl, stejne tak jako manual u SUV.
23. 9. 2023 07:41
Re: Morálně zastaralá krabice....
A co si predstavujes pod tim "moralne zastarale" Za me je to normalni hnusny, ale moderni SUV.
23. 9. 2023 08:53
Re: Morálně zastaralá krabice....
diesel bez hybridu, interier bez milionu dotykacu, zakladni vybava bez hromady asistentu, zadne defaultni cteni znacek a tempomat co podle nich brzdi atd.
Avatar - xxc
23. 9. 2023 08:55
Re: Morálně zastaralá krabice....
Moralne zastarale je to sposobom pohonu, kedysi sa hovorilo, ze motor robi auto a toto patri do minulosti. Inak je to pekne auto, ale aj tak ma desi predstava, ze by som toto mal doma namiesto Enyaqu. A to za podobne peniaze.
23. 9. 2023 10:27
Re: Morálně zastaralá krabice....
me zase desi predstava ze na lyze do Italie nebo na rodinnou dovolenou do hor Balkanu jedu elektroautem.... proste kazde auto ma svoje, vyber si co ti sedi. Ano, jezdit po meste naftovym autem uz se dnes defacto stydim.... proto mam taky PHEV, ze jo....
Avatar - xxc
23. 9. 2023 11:04
Re: Morálně zastaralá krabice....
Preto mam aj stary diesel, ale ani na dlhsie jazdy s nim nejazdim. To uz je dost individualne, ci si clovek kupuje auto kvoli dvom dovolenkam rocne. Podla mna by som to dal aj Enyaqom, ale nemam vyskusane, tak to nebudem ospevovat. Co mam vyskusane, tak je nasledna mikromobilita v zime na horach, kde by to moja stara 6 rocna baterka nedala a dost som nadaval, ze nemam elektromobil, ked bolo treba jazdit par metrov na svah, odmrazovat auto a modlit sa, aby to na druhy den este nastartovalo. Mozno keby bol ten Kodiaq plugin s velkou baterkou, co dalsia generacia bude, tak sa zamyslim, ale tato generacia je fakt moralne zastarala.
Avatar - twistedTSD
24. 9. 2023 09:21
Re: Morálně zastaralá krabice....
Ještě, že u EV 12V baterie nikdy neodchází. :D
Avatar - xxc
24. 9. 2023 18:48
Re: Re: Morálně zastaralá krabice....
Nemala by sa vybíjať, aspoň tu svoju som nikdy nekontroloval a nenabíjal na rozdiel od spaľovacích áut. V princípe to má energiu v trakčnej batérii, tak nech si ju nabije z nej.
Avatar - Emel
24. 9. 2023 19:48
Re: Re: Morálně zastaralá krabice....
To tak bohužel nefunguje... aspoň u většiny EV. Běžné palubní spotřebiče se napájejí z té 12V baterky a trakční baterie napájí pohon (na úplně jiném napětí).
Avatar - Ada je zase tady
23. 9. 2023 23:10
Re: Morálně zastaralá krabice....
nesmysl. Diesel má menší spotřebu a tedy menší exhalace CO2
Avatar - WinDiesel
24. 9. 2023 17:35
Re: Morálně zastaralá krabice....
já mám v CX-60 MHEV a po městě se tedy určitě jezdit nestydím, za 4 litry a částečně i na elektřinu, ale PHEV k tomu opravdu nepotřebuji :-[]
Avatar - xxc
24. 9. 2023 18:46
Re: Re: Morálně zastaralá krabice....
Veď o tom je údajný úpadok dnešnej spoločnosti, že ľudia sa nehanbia za nič. Ale zase tieto obavy sa našli už aj na napisoch v starovekom Ríme a ľudstvo funguje ďalej 🙂 Inak tie výsmechy sú prejavom ľudskej hlúposti, ale nech je to ľuďom odpustené, nevedia čo činia 🙂
Avatar - twistedTSD
24. 9. 2023 09:20
Re: Morálně zastaralá krabice....
:D :D :D
22. 9. 2023 20:15
Re: Morálně zastaralá krabice....
jasný, není co řešit.... kára která vydrží statisíce kilometrů a vždy splní to, co potřebuješ :yes: Já SUV z principu nemusím a vždy si raději vemu kombi, ale pokud bez toho někdo nemůže být, tak tohle je dobrá volba.
Avatar - xxc
22. 9. 2023 20:34
Re: Morálně zastaralá krabice....
ano, a ako ta kara zvladne normalne zrychlit na povel? :D a to clovek potrebuje denne
Avatar - Emel
22. 9. 2023 21:43
Re: Morálně zastaralá krabice....
Pod volantem vpravo je takovej pedál...
Avatar - Mokrous
23. 9. 2023 20:30
Re: Morálně zastaralá krabice....
:D :D :D :yes:
Avatar - Emel
22. 9. 2023 21:44
Re: Morálně zastaralá krabice....
Pro rodinu s jedním dítětem je to možná trošku overkill... ale každému dle jeho gusta.
22. 9. 2023 23:28
Re: Morálně zastaralá krabice....
Pro rodinu s jednim ditetem staci Karoq, pravda, bezpecnost auta o tridu vys je jinde.... pro me docela padny argument.
Avatar - Ada je zase tady
22. 9. 2023 19:53
Nemá to podstatné
manuální převodovku!
Rozbalit vlákno
1
Avatar - WinDiesel
24. 9. 2023 17:36
Re: Nemá to podstatné
nemáš něco lepšího? jsi jak zaseklej hodinovej strojek
22. 9. 2023 22:09
Chyby ve výbavě
Akorát kola nejsou Trinity, ale Askella, a potahy nejsou Suedia (broušená kůže), ale jen klasicky kůže. Asi Vám dali špatný ceník.. Dál jsem radši ani nečetl, vadí mi nepřesnosti.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Mokrous
23. 9. 2023 20:32
Re: Chyby ve výbavě
Suedia rozhodně není broušená kůže, stejně jako Alcantara atd...
Jsou to všechno syntetické tkaniny!
Avatar - 3_diamanty
24. 9. 2023 17:46
Kodiaq
Tato hned prva generacia este bude legendou... podobne ako prva octavka ci prva fabia.... kodiaq je stale vizualne sviezi a za dane peniaze fakt kus solidneho masivneho auta o ktore sa dnes uz aj v bazaroch zakaznici biju na rozdiel od nejakeho elekrickeho leafu a podobnych novodobych tlaceniek... popravde sa mi facelift zda vydarenejsi u mensieho karoqu ( ktory sa mi az doteraz pacil menej ako kodiaq ) ale v tomto pripade by tomu pomohla ina farba kasne a aj nejake ine disky ... v principe je ale kodiaq stale paradny kauf.... :yes:
Rozbalit vlákno
3
25. 9. 2023 09:57
Re: Kodiaq
No já nevím, ale mně Kodiaq přijde jako jedna z nejhnusnějších škodovek, ať se na něj koukám z jakéhokoliv úhlu. Z novodobějších škodovek považuju za legendu Favorit - první "moderní" Škodvka, Felicia - opravdu masové a praktické auto, Octavia I/II - to byl klíčový úspěch škodovky - velké "západní" auto za málo peněz, dále dizajnově nejzajímavější Yeti a relativně povedený a prostorný Superb. Kodiaq je jen první velké SUV od Škodovky, to je vše. Mimo ČR naprosto nezajímavé auto.
Za 1,2 mega je to mnoho jiných a řekl bych i lepších SUVéček. Mám trochu obavu, že zrovna u něj ta hodnota časem půjde nejvíce dolů.
Avatar - xxc
25. 9. 2023 11:21
Re: Kodiaq
Ano, ale hodnota nepojde dole kvoli tomu, zeby to auto bolo skarede. Mne sa paci tiez, vzhlad je ten najmensi problem.
Avatar - Emel
25. 9. 2023 20:03
Re: Kodiaq
Za 2022 je Kodiaq (94t) celosvětově těsně třetí nejprodávanější auto značky, za Octavií (141t) a Kamiqem (96t), před Karoqem a Fabií. Superb jako klasický ekvivalent je na 60t (lift + kombi). Takže platí to, co psal murphy... Kodiaq je spolu s Octavií tahoun značky (je důležitější než Karoq i Fabia, protože je dražší a s vyšší marží).
25. 9. 2023 12:19
Nezlobte se na mne
ale jsem na tenhle šrot uplně alergickej. Je mi jasný, že auto za to nemůže, tak ho asi přitahujou řidiči ***i (jak by řekl Havel "český přizdi***). Jakmile ho někde zahlédnu, hned se mám na pozoru. Na dálnici ho pod 160km/h jet neuvidíte a na okrsce předjíždí zpravidla přes plnou a v zatáčce, aby posléze odbočil do prava a a vybrzdil...
Rozbalit vlákno
0
28. 9. 2023 13:51
Spotřeba?
Rád bych se zeptal: opravdu to jezdí reálně za 5,8 - 6,5 l/100 km? Firemní Karoq se stejnou konfigurací pohonného ústrojí měl na displeji hodnotu průměrné spotřeby 6,4 l/100 km. A Kodiaq je o něco větší auto...
Rozbalit vlákno
0