Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Když Felicia Pick-up byla krátká: Unikátní Laureta je na prodej

Koncem minulého tisíciletí se na českém trhu začala prodávat unikátní prodloužená užitková Škoda Felicia, která byla automobilce trnem v oku. Jmenovala se Laureta a stejnojmenná mladoboleslavská společnost ji chtěla vyrobit v až 300 kusech. Nakonec jich bylo méně.
Zpět na článek
30. 11. 2023 19:27
Hlavně se s tím neotáčet!
Už běžná Felicie s rozvorem 2,45 m měla kvůli mizernému rejdu (byl nepochopitelně zmenšen již při velké modernizaci Favoritu) příliš velký poloměr otáčení (v měřítkách segmentu B), ovšem tento jezevčík, to musí být při otáčení vyslovená chuťovka. Zvláště jestli má řízení bez posilovače! :-[] :no:
Rozbalit vlákno
6
30. 11. 2023 21:34
Re: Hlavně se s tím neotáčet!
Důvod pro zmenšení rejdu existoval - prodloužení životnosti vnějších kloubů poloos.
30. 11. 2023 21:44
Re: Hlavně se s tím neotáčet!
Nikdy jsem neslyšel, že by první ročníky Favoritů měly jakékoliv problémy se životností kloubů poloos. :-O Co ale vím jistě, že když jsem kdysi vyměnil Fáčko za Feldu, ten výrazně menší rejdy mě strašně sr... štval! :-( :no:
30. 11. 2023 21:49
Re: Hlavně se s tím neotáčet!
Jiak ti mínuskáři, nebo spíš ten mínuskář, je srandovní 🤣
30. 11. 2023 22:29
Re: Hlavně se s tím neotáčet!
Jj, taky mě zuřivé palečkování zdejšího šíleného multinicka baví! :D :D :D I kdybych sem napsal, že zítra vyjde slunce, do pár minut od toho blba dostanu 7-8 palců dolů! :-[] :-[] :-[]
Avatar - Franta Dobro
30. 11. 2023 22:40
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - KANKUNEN
1. 12. 2023 06:34
Re: Hlavně se s tím neotáčet!
Redakce má k tomu mínusování radu - ignoruj to.
1. 12. 2023 09:35
Kusy vyrobené a dochované
Opravdu nevím jestli jich bylo vyrobeno až 265 . Ale vlastníci vědí. O dochovaných kusech. Osobně jsem na vlastní oči viděl pouze do 16 dochovaných kusů kdo jich viděl víc?? Rád je poznám
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Stejsn
1. 12. 2023 10:58
Re: Kusy vyrobené a dochované
Já vím o pěti. Jednu má Libor ve Strnadicích v muzeu a dvě jezdí po Praze. Nejmíň jednu má sám Jelínek, bílou. Všechny s laminátovou nástavbou. Ty pražské je jedna bílá s novou maskou po bouračce 1AM 82-83 a jeden černý pohřebák (nemocnice na karláku) AKV 90-60. A pak je ještě jeden žlutý pickup přestavěný na FUN.