Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Bezdůvodné anonymní vyhrožování

14. 2. 2010 13:36
Jak jednat?
Ahoj vespolek,

v pátek večer jsem zřejmě zaparkoval na něčím místě a tomu někomu se to nelíbilo, tak mi za stěrač dal vzkaz.

[odkaz]

Upozorňuji, že ono místo je jedním z mnoha na našem menším sídlišti, kde je dost často problém zaparkovat. Místo NENÍ označené žádnou značkou ani pruhy, tudíž na něj nikdo nemůže uplatňovat nárok. A odmetením trochy sněhu tento nárok nevzniká, nebo snad ano? Já ten vzkaz chápu tak, že pokud tam zaparkuju i příště, tak se onen jedinec bude zřejmě mstít poničením auta, případně napadením mé osoby. Kdyby onen člověk prokázal odvahu a pod ty dvě věty se podepsal, tak já bych byl ochoten jeho "vlastnický nárok" uznat a chybu si připustit, ale v tomto případě k tomu nemám nejmenší chuť, ba naopak.

Chci se proto poradit, zda má cenu toto hlásit na Policii. Nejsem žádný škodolibec a už vůbec nejsem naivní, abych čekal, že Policie hned přijede a bude to vyšetrovat, ale tyhle "totalitní manýry" s anonymním vyhrožováním (navíc bezdůvodným) bychom z naší společnosti měli už jednou provždy vymýtit. Pokud mi něco vadí, tak se ozvu a neskrývám se za kus papíru s výhrůžným textem bez podpisu. Mým oborem sice nejsou práva, ale tento ručně psaný text v podstatě představuje důkaz pro Policii/pojišťovnu pro případ, že by se v budoucnu odehrál nějaký incident, nemám pravdu? Proto si originál každopádně ponechám a podle událostí v příštích několika týdnech se rozhodnu, jak s ním definitivně naložím.

Za každý příspěvek předem děkuji.

S pozdravem
kolega motorista
Rozbalit vlákno
7
Avatar - JOB
14. 2. 2010 20:14
Re: Jak jednat?
No dle mého názoru se trochu dá pochopit jednání anonyma i když samozřejmě nárok na ten flek nemá.
Nicméně bych vyčkal a vysledoval majitele vozidla který na tom fleku bude jistě parkovat když si ho takto hájí a buď po něm požadoval vysvětlení a nebo bych na něj šel stejným způsobem. ;-)
Policii samozřejmě vynech ,oni neřešej mnohem závažnější věci natož tohle.
15. 2. 2010 23:00
Re: Jak jednat?
Kdyby to odstranění sněhu spočívalo v odházení 1m3 sněhu, tak to uznám, ale odmést dva dvoumetrové pruhy o šířce 20cm a dělat si na to místo nárok, to už je trochu moc.

Ráno tam parkovalo jedno auto, večer zase další, takže těžko říct. Ale zatím tomu nechávám volný průběh, protože mám na starosti mnohem důležitější věci.

Já to řeším hlavně z principu. Tohle jednání se uplatňovalo hlavně za totality, kdy se kdejaký pologramotný ňouma upsal straně a pak, skrývaje se za průkaz se srpem a kladivem, dělal problémy a šikanoval všechny okolo, jen aby si vyléčil svůj pocit méněcennosti. Tohle už ale v moderní společnosti nemá co dělat a rozhodně nejsem jediný, komu je takové jednání proti srsti. Dnes je to buzerace za parkování, zítra to bude za chůzi po chodníku okolo domu. Těmto lidem se musí dát jasně najevo, že si nemůžou určovat vlastní pravidla, jak se jim zachce. Jejich práva končí tam, kde začínají práva druhých.

Slušnost především. Ale jen pokud je oboustranná.
Avatar - superkutil
16. 2. 2010 09:28
Re: Jak jednat?
slusnak: Ano, u nás se odhazovalo celé místo s výškou sněhu cca 40-50cm. Ale jinak mi připadá, že jsou lidi horší jak za totality. Tam měli jediného nepřítele (komunisty) a proti nim se všichni spojovali. Dnes každý kope za sebe a proti všem. Jeden druhého nenávidí, jeden druhému škodí. Solidarita se nevidí. Nevím, zda je to problém, jen postkomunistických zemí, ale hlavně ve větších městech je to fakt šílené. Lidi jsou na sebe jako saně, člověk na člověka jako kat. Ukázalo se to třeba při odklízení sněhu. Třeba u nás na sídlišti jsme si uklidili cesty i parkoviště před domem, ale většinou to dělali akorát starší lidé a jen pár mladých. Ostatní raději zničili auto a brodili se hlubokým sněhem. Jen aby nemuseli dělat manuální práci a ještě k tomu, že by to mohl využívat i někdo jiný.
Avatar - sybokcz
16. 2. 2010 11:48
Re: Jak jednat?
Ono zase slusnost na obou stranach, ja pravda nemam zkusenost z parkovist u sidlist nebo panelaku, ale pote co jsme si u baracku odhrabali misto na nase popojizdedla, tak se tam samozrejme nekdo nacpal. A musim se priznat, ze taky dostal vyhruzku. Copak mu nedojde, ze u toho baraku pravdepodobne stoji auta, ktera patri lidem co v nem bydli? Ze oni by si radi zaparkovali tam, kde uz dva mesice poctive odhrabuji? Priste mu sejmu zrcatka nebo aspon zaparkuju tak aby nevyjel.
16. 2. 2010 20:39
Re: Jak jednat?
U domu je to něco jiného. Tam na to tak nějak máte nárok a můžu Vás ujistit, že já bych se Vám tam neodvážil ani zastavit, natož zaparkovat. Ale na sídlišti, kde v okolí 100 metrů parkuje denně možná stovka aut? Tady psaní papírků slouží někomu spíš jako vzpomínka na doby komunismu, kdy takhle anonymně dělal bububu pravidelně a ještě ho za to beztak soudruzi poplácávali po ramenou. Podle "starousedlíků" to tu prý bývalo často na pořadu dne a zvyk je holt železná košile, i když se už průkazy KSČ dávno nelze ohánět.
Avatar - Perun
14. 2. 2010 21:53
Re: Jak jednat?
A znáš tu o komárovi a velbloudovi? ;-)
Podle písma je to žena, slušňáku.
Avatar - superkutil
15. 2. 2010 08:47
Re: Jak jednat?
slusnak: No být to u nás na sídlišti, tak tam buď máš vzkaz mnohem tvrdšího zrna nebo spíš auto objeté klíči a nebo vypuštěná kola. U nás totiž všichni parkují na místech které si vyhrabali a nikoho nenapadne zaparkovat jinde. Funguje tam totiž jakási lidská slušnost a každý má vyhrabané své místo. Ale začínají nám park zastavovat novými domy, tak čekáme, že se do nich nastěhují lidé kteří nebudou tak slušní a ohleduplní a protože určitě šetřili na parkovacích místech v domech, tak budou parkovat na našem parkovišti, které se záhadně po roce 1990 zestátnilo.

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57