Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: PATROL GR

neregistrovaný "Galloper"
17. 3. 2002 23:52
Dobrý auto
Zajímavé téma k diskusi. Auto s dobrým poměrem cena/výkon. Osobně bych o něm uvažoval jako o možné náhradě svého současného rodiného vozu (Ford Explorer), ale právě pro tyhle účely mi chybí silnější motor. Pokud vím, v Austrálii se prodává Patrol s 4,8 l benzínem, výkon přes 200 kW. To by bylo to pravé... V Evropě pořád zatím jen ten třílitr. Svého času se mluvilo alespoň o vznětovém čtyřlitru. Víte o tom někdo něco?
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Tea"
21. 3. 2002 16:38
Re: Dobrý auto
Patrol je super hlavne do terenu tridverak. Nicmene chybi mi tam to pohodli a luxus osobaku ktery najdu treba u Grand Cherokeeho. Jasne, namitnete, ze to neni opravdicky offroad jak mi tady nekteri psali, ale po vymene naprav a pridelani ramu, navijaku a podobnych veci uz je to fakt hustotka. Na www.nagca.com/grandphoto jsou takto upravene Grandy v akci a mysllim, ze v nekterych akcich si nazadaji i s treba Hummerem. Jasne, je to strasne jednostranny, ale ja toto auto proste miluju.
neregistrovaný "Tea"
22. 3. 2002 20:43
Re: Dobrý auto
Svyho Granda jeste nemam, musim dostavet domecek, ale hned jak to pujde tak musim mit Limited 5,2V8 , rok 95-96, jinak z tech evropskejch aut zesilim. Jinak mne zajimaji veskere poznatky plynouci z pouzivani tohoto uzasneho americkeho indiana ktere na webu nenajdu. tea
neregistrovaný "green"
22. 3. 2002 15:46
to:tea
souhlasim z tebou,konec koncu taky mam granda,ale chystam se koupit nejaky v dieselu...mas 96-98,nebo99-2000?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "green"
23. 3. 2002 02:08
to :tea
aha tak to jo,ja myslel ze uz ho mas...ja mam rok 2000 laredo,v zakladu,mam 3 pary pridavnych svetel:-),ochranny ram ve predu,vetsi pneu...muj kamarad mel drive rok 96,se kterym najezdil 160 000 mil,potom mel 99,se kterou najezdil 150 000 mil...a to ji jeste trapil v terenu..co dodat?..je to uzasne auto,skoda jenom ze se tady nevyrabi v dieselu...Ja jsem uz taky neco najezdil,a nemuzu si stezovat,jsem nadsen,jenom me trochu trapi to,ze opravdu posilovac rizeni neslabne pri vetsi rychlosti,ale to je u US aut snad vsude...dneska jsem tady jenom na skok,ale muzeme nekdy pokecat na chatu,nebo pres e-mail...jo diky za upozorneni na www.nagca.com...NADHERA !!!
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Galloper"
24. 3. 2002 23:56
Re: to :tea
Díky za tip na zajímavou stránku - opravdu moc hezký fotky. Jenom jsem tam nikde neviděl to auto ve vodě.... Předpokládám, že i nové typy trpí stejnými notorickými problémy jako každej JEEP... Jak se s tím vjede do vody (stačí trochu větší kaluž), tak to chcípne a musí se to hodinu vysoušet, než zase nastartuje. Nevím, zda a kdy měl Grand Cherokee diesel - ale uznejte - diesel a třeba taky manuální převodovka, to pak se už zase vytrácí ten US styl, navíc by to s dieselem bylo strašně líný (viz diesel v JEEP Cherokee).
neregistrovaný "green"
25. 3. 2002 14:24
to:gal:
hmm,koukam ze mas pomerne velke mezery ve znalostech s Jeepy... :-(
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Tea"
8. 4. 2002 11:08
to Green
Tak uz jsem zase tady. Je super, ze je nekdo ochotny se bavit o Grandu, pripadlo mi, ze to auto tady nikdo nema rad. Protoze jsem jeste v Grandu nesedel (jaka ostuda), tak by mne zajimalo kolik je subjektivne mista na zadnich sedackach. Casem nas bude pet, tak jestli jej mam chapat i jako rodinny vuz. Zajimalo by mne take jak funguje start start na dalku. Mam v nynejsim aute nezavisle topeni a predpokladam, ze to bude fungovat stejne. Jak je to s muzikou, pouziva se system infinity i ve starsich modelech? Zajimalo by mne take jak se Grand chova v pripade narazu, nikde jsem nenasel crash testy na ten rocnik a jak se projevi ochranne ramy spolecne s vyztuhou a navijakem. Mam jeste asi tisic dotazu, tak kdyby te to neobtezovalo si tady pokecat.

P.S. Jak je ve statech? tea
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "green"
8. 4. 2002 14:31
To ;tea
zdravim,to je dost,ze jsi se ozval... :-(

dneska jsem tady jenom na skok,takze..:Na tvou otazku,jak je to s mistem na zadnim sedadle,muzu s klidnym srdcem napsat,ze mista je opravdu hodne,ma sedacka je posunuta uplne dozadu,(mam 194)a stale je vzadu kolem 30cm?..nevim jak to ale je u starsich modelu,predpokladam,ze by rozmer mel byt stejny.A Grand jako rodinne auto?Na tuhle otazku zatim nemuzu odpovedet,jsem zatim sam,ale i v 5-ti lidech a lyzarskou vyzbroji jsme problemy s mistem nemeli..a potom,stejne kolikrat jezdis uplne nalozen?30%? Spis bych se obaval spotreby,jestli chces jezdit denne,a mas rodinu..mam 4.0-2000,a pri 100km/h je to 9l,pri 120-10,mesto 15-16...,spotreba tady v USA me pochopitelne netrapi,ale nevim jak to bude v CZ,mam stale zkreslene predstavy,a nedokazi si to nejak predstavit.Jsem priznivcem dieselu,a spis se budu ohlizet po roku 96-98 s 2.5,nebo snad dieselu 3,1,rok99,..( financni duvody).

..co se tyka gold infinity,tak ten se uz montoval i do starsich modelu,ale rad bych podotknul,ze jsem mel moznost porovnat gold inf.,vs regul. audio,a nemyslim,ze je v tom zase tak moc velky rozdil...spis bych hledal auto v dobrem stavu,na audio bych se ohlizel v posledni rade... musim koncit...zatim..
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "green"
8. 4. 2002 15:08
tea
Rad bych jeste dodal,ze je rozdil v modelech do roku 1995,rok 1996-98 ma rozdilnou,(lepsi )pristrojovou desku,jiny interier..do roku 95 je interier stale takovy strohy,hranaty...Rok 96-98 uz je "nice",a nepostrada nic,co se zada od interieru v dnesni dobe...Exterier je temer shodny,bezpecne vsak rozeznas 95 od 96 a vyse v tom,ze 95 ma na ochranych plastech dole kolem dveri takovou cernou listu...novejsi modely jsou uz bez...Pises totis,ze bys rad 95-96,tak proto,jsou to rozdilne modely...upps!,to je hodin..musim bezet...zdravim do CZ,cauky..
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Tea"
8. 4. 2002 15:41
to Green
Samozrejme, ze bych chtel 96 a vys, ale uvidim jak budu s financemi. Ten diesel bych doporucil jednoznacne 3.1, protoze ta 2,5 je pomerne dosti stara i kdyz rosirena (hlavne v cherokeem), ale hlavne z italske produkce. Sice taky jezdim spokojene s italem, ale tady bych mel velky strach, zvlast u vozu koupenym v CR. S tim mistem jsi mne potesil, mam rad pohodlna auta a obcas jezdim i s rodinou tak bych rad i pro ne pohodli a bezpecnost. Ja sam pujdu do benzinu, protoze mi zkratka u techto aut sedi vic a i ten vykon mi imponuje. Jinak spotrebu budu kompenzovat prestavbou na LPG jak je tady v CR zvykem. Co se tyce muziky, tak samozrejme pri vyberu nebude hrat roli, ale zajima mne jako fajnsmekra, ktery musi mit v aute CD, zesilovace , subwoofer a pod. Jinak abych nebyl tak jednostranny, libi se mi tez stary tridverovy Terrano pro jeho super vzhled, ale s Grandem zvlaste ve verzi Limited nesnese srovnani v pohodli, luxusu, mistu a pod.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Tea"
8. 4. 2002 15:52
Bez nadpisu
Jo a jeste jsem si vzpomnel. Grand asi v zakladu nema uzaverku diferencialu u zadni napravy, ze? Ma to tusim jako priplatkovou vybavu SelectTrac anebo jak se to jmenuje. Ne ze by mi to rvalo srdce, ale kdyz uz s tim hupnu do pole tak at tam taky nezustanu. jeste ze existuje navijak. Jo a jak je to s citlivosti na bocni narazovy vitr. jezdil jsem chvili s Pajerem a to bylo tak citlivy, ze me to malem sfouklo z dalnice, pravdou je ze to auto bylo v horsim tech. stavu. Ale ten pocit, sedacka jak v nakladaku a pri pohybu volantem se zacala trhat kolona v druhem jizdnim pruhu anebo kdyz predjizdis skodovku ktera nechce zajet ke krajnici, po poli vedle silnice.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "green"
8. 4. 2002 16:34
jeep
Ja mam SelecTrac uz v zakladu,ostatne jsem v USA..

Co se tyka citlivosti na bocni vitr?Je treba opravdu davat pozor,auto je vyssi,a jak zminujes Mitsubishi,tak priznavam,ze napr.pri prejezdu nejakeho vyssiho mostu je opravdu treba davat pozor.Staci mala nepozornost,a jsi v druhem pruhu,ani nevis jak.Snad i diky neslabnoucim ucinkem posilovace?Tezko rici,ale na vitr je opravdu davat pozor...Rad bych se ale informoval na LPG,jak se na to divas z hlediska "hlavy rodiny"?..stale je to obsah min. 4.0.. ///Koukal jsem na inzeraty,zahledl jsem 99 s 3.1 za nejakych 800 000,coz neni zle,tada stale je to hodne,ale vis jak.. :-)
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
8. 4. 2002 17:32
Re: jeep
LPG, sam na nej jezdim uz cca 150 tkm a nemuzu si jej vynachvalit. Mam to sice na 2l motoru MPi ale jestli mi 5,2V8 vezme 20l/100km tak to neresim. Tady je LPG cca 2,5 x levnejsi nez benzin, tak neni co resit. Ono v me situaci kdyz zivim manzelku dve deti a stavim barak neni jine reseni, zvlast kdyz najezdim tak 40 tkm rocne hlavne po meste. Jinak velky obsah chci take hlavne pro jeho predimenzovanost a potazmo zivotnost. Ono totiz tady koupit granda do 0,5 mKc je docela vo hubu, kazdej ho zdima do posledni kapky, a ono neni 150 tmil v USA a 150 tmil v CR, tak mi pripada velky obsah vyhodou.
neregistrovaný "green"
8. 4. 2002 18:00
lpg
Rozumim,je mi jasne za kazdy kdo prodava auto,tak se snazi jeste na posledni chvili zaradit v terenu a hlavne co to da.. :-( Je to smutne,ale je to tak...Muj grand je ve spickovem stavu,37 000 mil,premyslel jsem o tom,ze si ho sebou vemu do CZ,mam ho prece od novoty,tudis vim co v nem mam...ALE,preprava;2000 usd,clo 17%+clo 22% =cca:

70 000+170 000+220 000= cca 460 000 teda + -. A to se nevyplati,stale nemuzu prijit na to,ja to delaji ti,kteri ty auta dovazeji..no logicky,prece nezaplatim pre 400 000 jenom za to,abych mohl tady v CZ jezdit legalne..!nebo se pletu? a to jeste nepocitam prestavbu na lpg, ..je mi do place jak vidim tu castku...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "green"
8. 4. 2002 18:08
jeep
ono neni nad nove auto,ale asi vis,jake jsou ceny..pomerne rozumne mi pripada auto z ch,nebo z d,proste ze zahranici..ale porad kupujes zajice v pytli,pokud se ovsem naskytne jak jsem uz uvedl treba napr.: ta 3.1 99 za tech 800 000,jestli by auto proslo stk,a po dukladne prohlidce..hmm,asi bych se ho nebal...jenomze za ty penize uz mas novou Lagunu,Passata,atd...je to vec spise srdce.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
9. 4. 2002 10:18
Re: jeep
Ta cena za prepravu je strasna, ale nektere firmy tady u nas se tim zabyvaji a skupuji auta na objednavku na US aukcich a v CR prodaji kompletne legislativne vyrizeny na novych znackach s dokladem o puvodu, provozu, zkratka vypada to velice solidne. Problem je v tom, ze se cena vyhoupne tak o 100 tKc vyse nez treba ojete u dealera. Co set tyce dovozu z CH, D je mozna max 5 let stari tj. 0,5 milKc a vyse, ale auta jsou tam v nesrovnatelne lepsim stavu.
neregistrovaný "green"
8. 4. 2002 18:36
crash test
Ptal jsi se i na crash testy,tak adresa je:

[odkaz]
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "green"
9. 4. 2002 14:50
jeep
Souhlasim,jak jinak.Ale stale jsou to brutalni casky pro normalniho cloveka jako ja :-(

Nedavno na Denker.cz meli naprodej 3.1 99 laredo z A za 850 000.Taky se cim dal vice vyskytuji podobne inzeraty.(annonce,atd..)Predpokladam ze za par mesicu,(rijen,listopad) uz nebude problem najit neco rozumneho..Potom uz zalezi na stesti,a nezbyva nez doufat, ze predesly majitel auto moc netyral...Nerab bych ale kupoval 98 a starsi,to spis uz Crysler Voyager 2000 v dieselu.

Zajimave jsou i ceny Mitsubishi Montero Sport,ktere jdou velmi "dolu"..ale zas,uz je to japonec,no pri nejhorsim.. :-)
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
9. 4. 2002 16:45
Re: jeep
No o tech castkach mi povidej. Nejsem zase takovy blazen abych kvuli Jeepu opustil rodinu a prodal barak, nicmene uz jsme se o tom bavili ze Jeepa kupujes hlavne srdcem. Nezbyde mi tedy nic jineho nez setrit na vysneneho Granda Limited 5,2 V8 anebo Orvise 5,9 V8 a doufat, ze predchozi majitel s nim jezdil jako s autem. Ono totiz to laka jezdit s vlekem nalozenym jak stehovak anebo vymest kazdej teren zvlaste tady v CR. Jinak co v USA delas, jestli to netajis, take jsem mel drive plany do USA, ale pak prisla rodina a vsechno se to pos...
neregistrovaný "green"
9. 4. 2002 14:52
oprava
..pise se: Chrysler.. :-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "green"
9. 4. 2002 17:56
jeep
:-) vecny problem..taky mne moje pritelkyne uz tahne domu,ale jak se rika:..bez penez do ceska nelez..nebo tak nejak..A co tady delam?..tajne to urcite neni,mam tady svou autodopravu,drive jsem mel 3 mensi auta,(obdoba liazky?),ale s tim je tolik problemu,ze jsem vse prodal,koupil jsem si vlastni dalkovy tahac,(Volvo VNL 610),a jezdim "sam pro sebe" a mam svaty pokoj...teda relativne..Pracuji u firmy www.kepharttrucking.com

ktera se specializuje na dalkovy prevoz odpadu,predevsim z New York City,New Jersey..a vozi se to do Pennsylvanie...Moc zajimava prace,bavi me...Drive jsem jezdil i do Californie,ale na ceste se potkavas denne ze samymi problemy,kolikrat jde doslova o krk... Mohl by jsi mi prozradit jaky je tvuj rozpocet na dum ktery stavis?....Rad bych mel predstavu,taky me to ceka..
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
10. 4. 2002 10:44
Re: jeep
Rozpocet na dum mam 2,5 mKc. Je to radovka ve vesnici na morave 6+1 se zahradou, bazenem apod. Snazim se hodne si udelat sam a s rodinnymi prislusniky z oboru, tak se celkova castka snizuje cca o ,75 mKc, ale i tak je to docela zahul, kdyz zivis rodinu a zacinas bez penez. Mam malicke graficke studio, tak se snazim co muzu. Jinak, ale vzhlizim do budoucnosti a tesim se na takove ty veci, ktery davaji silu pokracovat US auto, poznat USA alespon na rok, procestovat staty a samozrejme rodina.
neregistrovaný "green"
12. 4. 2002 02:09
tea
Diky za odpoved,jak jsem se uz zminil,taky me to ceka,zatim jenom planuji,protoze mam asi dost zkreslene predstavy o tom,jak se dnes zije v CZ..snad se do toho zase dostanu...Rikas Morava?..taky,taky.. :-)

Ale jak tak koukam,nejak jsme se odklonili od tematu :-),ale mne to nevadi..
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
12. 4. 2002 10:29
Re: tea
Chtel jsem stavet takovou barakochatu na vysocine, asi vis: les, rybnik, pes, jeep, studio, pohodicka, klidek od civilizace, ale nakonec me rodina zmasirovala na vesnici 20 km od druheho hlavniho mesta. Jinak ted je v USA o 8h vic anebo min, jsem tak nejak mimo. Jo a mas na Grandu to startovani na dalku anebo je to zvlastni vybava. tea
neregistrovaný "green"
13. 4. 2002 02:08
morava
..koukam ze asi budeme sousedi...s casovym rozdilem si nelam hlavu,zde je o 6 hodin mene...

..ptal jsi se na dalkove startovani..:takhle,nemam,ale je to super vec..nedavno jsem se tady zminoval o mem kamosi,co ma stejne auto,tak ten ho ma..je to opravdu super,obvzlast v zime...nejdrive na dalku zapne polohu 1,potom po 5 sekundach zacina startovat..je to dobre promyslene,pokud nemas klicek ve spinacce,a zmacknes brzdu,auto se samo zamkne a vypne...taky ma cidlo na kapote...jo a v zime,kdy teplota klesne pod -25*C,tak se auto samo nastartuje,..to kvuli baterce...sice si to jeste nikdy neoveril, :-) ale proc ne? Dalkove startovani neni zde nic extra,da se koupit i s alarmem za 50 USD..koneckoncu,tuhle veciku si urcite dovezu domu..bude se na granda hodit.. :-)

a tady uz nema cenu investovat do auta,budu ho uz stejne mit jen par mesicu..
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
15. 4. 2002 10:37
Re: morava
Kdyz o tom tak premyslim, tak musis mit k CZ asi silne pouto. Ja bejt v USA a mit tam svoji firmu tak pokud nebudou problemy s vizi, prac. povolenimi a podobnymi formalitami tak bych tam zustal. Preci jenom je to zeme neomezenych moznosti a tady se obcas citim omezene. Jinak mam alespon US computery, budu mit US auto, mam rad spoustu veci z US, asi jsem se narodil ve spatne zemi. Jinak se mi strasne libi ty ruzny US vychytavky na autech, ktere jsou tam normalni a tady cini vuz vyjimecnym, jako treba to startovani na dalku apod.
neregistrovaný "color"
14. 4. 2002 19:50
Nissan nebo JEEP ?
Proč se proboha tato rubrika jmenuje Patrol GR když píšete o JEEPU a USA ?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "green"
16. 4. 2002 00:00
usa
to nachapu,co porad mas s tim dalkovym startovanim??...prece je to bezna vec,nad kterou se nema cenu zabyvat...teda me to tak prijde...

Ono vis,vsechno neni tak ruzove jak vypada...Zvlast po tom atentatu je zde nejak dusno,zvlaste emigracni policie tady radi,policie je prisnejsi atd. atd..sam to vidim na vlastni oci.. a potom pracuji 16-18 hodin denne,taky soboty,myslis si ze je to med? Denne najezdim pres 800 km...mam 25 roku,ale uz jsem najezdil pres pul milionu...blizim se k 650...je to normalni? Kamarade, prace,prace prace...uz chci mit taky klid,pracovat 8 hodin jak jste zvykli,a uzivat si...chapes? A US vyrobky o kterych se zminujes..hmm,auta jsou bezva,koneckoncu mam Jeep,ale ten muzes mit u nas taky,tak co resis...a s tou svobodou:..taky nic moc,ver mi..

Spise bych se chtel jeste zeptat jednou na LPG do Jeepu,uz jsme se o tom bavili, rad bych si meho granda ponechal i v CZ,puvodne jsem chtel v dieselu,ale moc chvaly na 3.1 td neni,a motor 2.7 je stale moc drahy..a potom nikdy nebudu vedet kdyz si koupim auto z 2 ruky,jak s nim jezdili...tak jsem si rikal,prestavet to na lpg,a provoz bude konec koncu levnejsi nez nafta,Naklady na prestavbu neber v uvahu,to je jedno..ale jak to bezne bude fungovat v realu to LPG?Na denni jezdeni...kolikrat za mesic musis natankovat plyn atd..jak se na to divas?Starosti?Klady? Zapory? Jaky je tvuj nazor?
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
16. 4. 2002 10:24
Re: usa
Chapu, ze startovani na dalku je v USA bezna vec, ale tady se tomu rika nezavisly topeni a stoji to 4 prumerny mesicni platy. Jasne , ze to nemas vubec jednoduchy, imigracni, policie uz ted i z toho beha mraz po zadech, ale myslis, ze v CZ to bude lepsi. Mam pocit, ze se nadres stejne, abys vubec dosahl podobneho stadnardu jako v USA. Treba ja, je mi 27, sedim u computeru tak 12 hod. denne (jeste ze delam na Apple, jinak bych uz vyletel z kuze), 6 dni v tydnu a 7 den delam zednika na baraku 14 hod. To vse abych uzivil rodinu a dostavel barak. OK, vydelam sice trojnasobek prumerneho platu, ale zase decka vidim jenom kdyz spi a stejne vsechno padne na rodinu a barak. A mezi ty co delaji 8 hodin denne, jezdi MHD a stloukaji penize na najem nikdy uz nechci spadnout. Ono to bude asi vsude podobny, kde se poctive vydelavaji penize, ale v USA si myslim ze to vsechno funguje jaksi vic a clovek se dokaze vypracovat a doshnout vice nez v CZ. Jinak k tomu LPG. Na LPG mas o neco vyssi spotrebu plynu, ale pokud mas vstrikovani plynu tak je to stejne i vykon. Motor se mene opotrebovava a rovnez intervaly vymen oleju jsou delsi. Ja mam 60l nadrz, ktera se plni na 45l a ujedu na ni 400 km, jezdim prevazne po meste. Financne to vychazi cca 2,5 x levneji nez na benzin anebo polovic ve srovnani s naftou. Pokud se v Grandu spokojis s mensim kufrem a das tam 2 60l nadrze, videl jsem to ve voyageru, ktery mel zvysenou podlahu v kufru a nadoby pod ni, tak budes jezdit za pulku a pokud zvolis vstrikovani LPG tak i bezudrzbovy a bezproblemovy provoz. US auta zvlaste s vysokoobjemovymi motory jsou hodne popularni na prestavbu LPG, zhruba kazdy 3. Jeep od 4l je na LPG tady v CZ. Ja na aute mam jeste klasicky levny system LPG a subjektivne se mi jezdi lip na LPG nez na benzin, Vyssi toc. moment, tissi motor apod.
neregistrovaný "green"
21. 4. 2002 17:30
usa
4 mesicni platy???..to ja mam tady za 2 hodiny :-)

Ted jsem tady chvili nebyl,mel jsem hodne prace,tak se omlouvam..Co se tyka LPG,tak to vypada velmi zajimave,spise jsem premyslel umistit nadrz taky do mista pro reservu,kolik to muze byt?cca 50-60L ? Jestli jeste plati vypocet pro valec: PixrxrxL :-) Taky pozoruji jak ted velmi kolisaji ceny aut,Grand Cherokee 3.1 za 820 000-1999,atd...taky jestli dostanu rozum ,:-) tak A6 Avant se da dobre koupit za 550-600 000...tak nevim...Audi je totis muj 2 favorit..tak si rikam,proc ne?
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
22. 4. 2002 10:25
Re: usa
Gratuluji ti k platu 1000 USD/hod, to bych si take nechal libit. No konec srandy, ta nadrz do rezervy neni valcova, ale toroidni (takovy tvar jako duse do pneumatiky) s obsahem kolem 40l, plneni tak 30l a pri spotrebe Grandu, zase tolik cerpacek v CR neni. Ceny Grandu 99 - ... jdou dolu, stejne jako u jinych aut, ale pro mne jsou stale out. Co rikas na Chryslera Visiona 3.5 V6, nadherny auto v plne nalozi (muj 2. sen), jednou bych ho chtel koupit manzelce, jenomze ona zas nedosahne na pedaly. A6 Avant neprozivam, ale je to moderni vuz, spise bych sel do BMW 7..
neregistrovaný "green"
21. 4. 2002 17:39
jeep
Taky jsem jeste chtel dodat ze,se me netyka dovozni clo,potoze ziji v USA,atd..tak si rikam,ze by to nakonec nebylo tak zle...taky mam laredo,ktere je levnejsi nez limited,proto bych s dph nemel takovy strach..ted jeste doprava,prihlaseni..atd,atd.. vyplati se to ale?Je mi jasne ze na aute prodelas vzdycky,jsou to starosti,taky nestojim o prilisnou pozornost cumilu kolem..
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
22. 4. 2002 10:35
Re: jeep
Asi se to vyplati, jinak by se tim nektere firmy nezivili. Co se tyce cumilu, tak Grand uz bohuzel neni tady takova rarita jak drive, sam potkavam tak 3 denne. Hodne casto je videt takova ta zlato stribrna metaliza, ze by sampanske. Jo a jak je to s tim select tracem, maji ho vsechny Limited anebo je to porad priplatkova vybava, rok 94-96. Nemas prehled, ktere offroady maji uzaverky diferencialu zadni napravy, pripadne predni.
neregistrovaný "green"
23. 4. 2002 02:15
jeep
..no ja mam select track..nemuzu si vynachvalit... tusim ze limitedy maji Quadra drive.

Jinak dalkove startovani tady koupis za 150 USD..takze vis jak..

Co se tyka chryslera 300 m,nebo vision,je to nadherne auto..opravdu krasavec,moc se mi libi,ale ja spise prece to suv:-)

A kam ze by jsi to sel?..do BMW7?..asi uz jsem nejak vedle s tou cestinou.. :-)..to se nekam chodi :-) ??? A audi?..prece ziji v usa,a to auto ve me vzbuzuje nejak sympatie,nebo co,mam ho rad..(drive jsem mel v CZ audi 100-1983,me 1 auto :-)

Spise bych se chtel nejak zkontaktovat z nekym,kdo uz LPG na Jeepu ma..chtel bych o tom vedet co nejvice,abych vedel do ceho jdu,co me ceka..atd... protoze jakmile se rozhodnu auto dovest,tak potom uz nemuzu couvnout,rozumis?
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "Tea"
26. 4. 2002 16:10
Re: jeep
Select trac nebo Quadra drive co to vubec je, ze se tak blbe ptam? Jsou to elektronicky rizeny zaverky anebo nejaky samosvorny diferencialy? Jde mi o to, ze az nekdy vjedu do bahna anebo do snehu tak pokud budu mit pohanene pouze dve kola pri 4x4 tak pri vaze Jeepu se treba nevyhrabu. Jeste ze , existuje navijak. Vzdy jsem si mysles, ze kdyz tam vrazim 4x4 a budu mit super pneu, tak projedu vsim pokud nezustanu viset na brise. Jednou jsem s Pajerem zustal viset na blative ceste prave z duvodu absence zaverek. Zvlaste u Jeepu jakozto US legendy mne to stve, stary 94-95 Grandy limitedy asi nemaji zaverky ze. Z tohoto duvodu jsem kdysi chtel Patrola, ale Jeep je Jeep.
neregistrovaný "Tea"
26. 4. 2002 16:18
Re: LPG
Co se tyce toho LPG, neznam osobne nikoho konkretniho vlastniciho Granda na LPG, ale podle inzeratu v annonci je LPG dosti popularni prave u techto vozu. Mozna by stalo za to pobavit se e-maily s firmami zajistujicimi prestavby, maji konkretni zkusenosti. Jinak v mem pripade jsem pevne rozhodnut na LPG se kterym mam velice dobre zkusenosti a nevidim jediny problem zvlaste u vysokoobjemovych motoru. Mozna se rozhodnu pro vstrikovani plynu, je to super, ale drazsi. Na vlastni oci jsem pouze videl zastavbu do novyho Voyageru, ktery mel dvojitou podlahu v kufru a dve lahve umistene pod ni, takze to ani nikdo nepozna. Co se objemu nadrzi voli bych minimalne 80/60l vzhledem ke spotrebe.
neregistrovaný "Tea"
26. 4. 2002 16:24
Re: Chryser
Jo a kdyz se uz bavime o tech Visionech, LHS, jel jsi v tom nekdy? Zajimala by mne moznost nastaveni sedacky ridice, aby i moje kratkonoha manzelka dosahla pohodlne na pedaly. Jinak tyto vozy jsou designem naprosto uchvacujici a v CR relativne levne a manzelce se i libi coz mi pusobi nesmirnou radost, mam strach kdyz jezdi v aute kratsim nez 4,5 m.
neregistrovaný "green"
23. 4. 2002 02:20
bmw
jeste jsem si vzpomel,mel jsem moznost otestovat BMW7..opravdu super,nemam co dodat...pokud jsi vzpominam,tak v je to zatim to nejlepsi,v cem jsem sedel...bmw je opravdu pojem,ne nadarmo tady maji nalepku vzadu:life kvality..
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "green"
23. 4. 2002 02:35
uzaverky
tak zase veliky prehled nemam,zajimam se spise o Jeepy,ostatni znacky nejak pomijim..:-) Tusim ze uzaverky ma Patrol,Toyota,urcite Land Rover..tusim ze i Mitsubishi..Myslim ze kazda automobilka,ktera se zabyva vyrobou opravdovych offroadu ma neco v nabidce..ale muzu ti neco pohledat../// Jinak posledni dobou se taky rad podivam na Dodge Grand Caravan 2001,moc hezke auto,drive nez jsem si koupil Jeep,tak jsem mel rok 1998,motor 3.3,vybava SE,moc dobre se s nim jezdi,super auto...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "green"
29. 4. 2002 01:39
300m
..omlouvam se,jsem ted hodne busy...vis jak to je...proto ta absence...

teda to ti zavidim,ze se tvoji manzelce libi chrysler...na rozdil od me pritelkyne.Podle ni je rozhodujici barva...jeste nedavno se mi snazila naznacit jak dobre je auto zn. Skoda,atd,atd...proste zenska...:-(

U tech uzaverek:u me si na spatne adrese,je mi lito,tady nemuzu radit.Jsem tady 5 rok,Patrola jsem jeste na vlastni oci nevidel,vyznam se u aut co jsou tady,ale nevim jak je to u vas..teda u nas.. :-) I Honda crv je tady jina,atd..ale nekde jsem to prece cetl..pohledam...jak to presne je,tusim ze to bylo na svet4x4.cz

Jinak co se tyka audi,tu mi tady moc nedoporucuji...Konec koncu moje volba bude na mne,za par mesicu zase ceny budou jinak,takze uvidim...Jeste jednou k tomu lpg:uz jsem se obratil s prosbou na spoustu firem,ale nejspis jim nestojim o odpoved...proto,kdyby jsi prilezitostne vedel o nekom,kdo ma granda 4.0 s LPG,a kdo by byl ochotny se se mnou podelit o zkusenosti,a dal mi na neho kontakt,nic bych ti pozdeji nezustal nic dluzen..:-) jak tak koukam,stejne asi nejspis budeme sousedi...:-) Morava je sice velika,ale zase ne tak moc..budu bydlet v Jihlave...
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
2. 5. 2002 15:39
Re: 300m
To vis, ze se pozeptam na LPG Granda, kdyz budu mit moznost. Je to vsechno vlastne jen o penezich. Grand 5.2 ti vezme v kombi provozu 15 - 17l, benzin stoji 23 - 25 Kc/l, LPG 9 - 10 Kc/l. Diesel krom toho, ze je vyrazne drazsi ma spotrebu kombi 12 - 15l a ceny nafty je kolem 20 Kc/l. Mluvim samozrejme o vstrikovani LPG. Kdyz si tady vezmes cenu neatraktivniho Granda 5.2 a atraktivniho 3.1td plus predpokladany do budoucna najety kilometry uvidis sam co je pro tebe to prave. Pokud ti jde o provozni naklady, tak Grand je preci jenom luxus zvlast benzin a tady v CR, maloktere auto je tady tak ziznive, ale pokud se na to divas z druhe strany, treba jako ja - neni jine volby. Jeep there is one. Jinak co se tyce Chrysleru, ten Vision je zkratka nadhernej a vzhledem k velikosti a vybave u nas prekvapive levnej. Manzelce je to celkem jedno az na barvu, bude jezdit v tom co ji koupim a ja ji koupim velky a pohodlny auto hlavne kvuli te bezpecnosti. Ukazoval jsem ji LHS a byla nadsena, ze by po dlouhe dobe jsme se zase na necem shodli.
neregistrovaný "green"
2. 5. 2002 23:46
LHS,Vision
heh..tak to ti zavidim :-) Ale stale mam v tomhletom zmatek:jak se bavis o lhs,vision,tak mas na mysli velikost chrysleru jako je 300m tady v usa?Tady jsou jine nazvy,atd...muzes mi to prosim ujasnit?
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
3. 5. 2002 10:53
Re: LHS,Vision
No ja tem autum tak nerozumim. Kazdopadne mluvim o Visionu at jiz Eaglu anebo Chrysleru. Co se tyce toho LHS tak je to asi na stejnym podvozku jako Vision s podobnymi rozmery, jinym cumakem a useknutym zadnim sklem. 300M je zase o necem jinym, pro mne bohuzel nedostupnym. Pro mne je dulezite, ze to ma 5 m delku, airbagy, 1,5m zeleza pred ridicem, to pro mne znamena bezpecnost. Mam strach jezdit s auty typu felicia, fabia s delkou 3,8 m a metr dlouhou kapotou. Je mi jasne, ze kazdy namitne, ze moderni vozy maji mnohem vyssi aktivni bezpecnost nez 10 let stare ameriky, ale klidne zkusim celni stret s moji 15 let starou Cromou a navonenou skodovkou o 1m kratsi a 0,5t lehci. Myslel jsem to ze srandy, ale vysledek by byl jiste velmi zajimavy alespon pro mne.
neregistrovaný "green"
4. 5. 2002 02:03
tea
aha,uz rozumim,vcera jsem byl liny podivat se jak ty auta vypadaji...:-) Hodne se mi ale zacina libit ta 300M,nadherne auto,uz se poridit za cca 500 000... Smiruji se uz s tim,ze jeep proste mit v CZ nebudu moci...(cena,naklady.........)proto zacinam tak nejak pokukovat po necem jinem...Konec koncu nahore v rubrice:coje lepsi koupit ojete,Felicia 1.6...... se nad timhle tematem rozpoutala pomerne siroka diskuze...Hodne me zrazuji od aut zn.Audi,wv,bmw...(kradeze,cena....atd.,a… si rikam pokud nejakou 300M s plynem koupim...budu mit super auto a nizke provozni naklady...co si myslis?
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
5. 5. 2002 17:12
Re: tea
300M je nadherny auto to mas naprostou pravdu, ale LPG mi do nej jako luxusniho vozu prilis nesedi, to je jako bys dal LPG do MB S klasse. Nicmene je to muj nazor a vestavbou LPG rozhodne problemy mit nebudes ostatne jako u vsech vysokoobjemovy motoru US produkce. Koneckoncu na LPG snad jezdi u Vas i vladni limuziny s prezidentem tak proc ne. 300M se asi nedela v dieselu, ze? Ono to asi vyjde nastejno jestli Grand anebo 300M, az na tu Grandovu zravost. Pro mne ale Grand ma mnohem vetsi uzitnou hodnotu zvlaste kdyz budu bydlet na vesnici. Pokud budes bydlet ve meste mimo prirodu tak 300M bude asi nejlepsi reseni.
neregistrovaný "green"
9. 5. 2002 03:58
to tea
..s tim bydlenim,tak je sice pravda ze budu bydlet v Jihlave,ale pravdepodobne budu jezdit do me rodne vesnicky na valassku tak 2x za mesic...takze jeep by se vyuzil,coz o to..sam jsem se presvedcil jak je to dobre auto../v ostatnich rubrikach jsem se taky preptal co si o tom mysli,jeden radi dovest,druhy prodat,treti radi predelat na plyn...no proste spousta nazoru az mi jde hlava kolem...samotnemu se mi tezko rozhoduje,nevim jake to tam u nas ted je..,rodice radi prodat,a rodina od me pritelkyne zase prosazuje dovoz..no sila...

Ale zase na druhou stranu mam velice dobreho pritele co ma autosalon s peugeot...Rikal ze za 0.5 mil, mi da funglovku 406 diesel -break,abs,power..atd..no neber to...

No zatim mam stale par mesicu cas,ale co nevidet budu balit kufry..no utika to...tak uvidim...
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
9. 5. 2002 08:57
Re: to tea
Ja bych toho Jeepa privezl do CR za kazdou cenu treba pres Denker anebo podobne. Ono totiz ta tvoje starsi funglovka je o 1000% v lepsim technickem stavu nez jakakoliv ojetina Jeep teto cenove kategorie, kterou koupis tady v CR. Tady se auto prodava vetsinou, kdyz ma nejake problemy, agregaty odchazi a podobne, takze to co usetris na dovoze zaplatis na opravach po koupi a nikdy nevis co s tim kdo pred tebou delal. Peugeot je urcite dobre reseni, ale me se musi auto libit, jinak si jej nekoupim.
neregistrovaný "green"
9. 5. 2002 23:14
Bez nadpisu
souhlasim s tim,me se koneckoncu Jeep moc libi,tezko bych hledal nahradu...Jestli teda opravdu do toho dovozu pujdu,tak snad to bude stat za to..sice nevim jake jsou predpisy,ale plynova bomba za zady meho potomka mi na klidu urcite neprida...uz jsem se dival,po mensich upravach nejspis zapustim nadrz do prostoru na rezervu,a jeste zvednu podlahu kufru o cca 20-30cm,takze snad kapacita tak velkeho kufru nebude nejak drasticky ohrozena :-) Rezervu potom upevnim na zadek..bude to rarita...hele kdyby jsi nahodou o nekom vedel kdo ma lpg s Jeepem,vis jak,uz jsem to tady psal....diky...
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
10. 5. 2002 09:22
Re: Re:
Co se tyce bezpecnosti modernich LPG nadrzi a agregatu, podle statistik jsou vyrazne bezpecnejsi ne benzinove nadrze. Ja mam v aute za zadnimi sedadly obycejnou valcovou nadrz o objemu 60l, plneni tak 45l a zmenseni kufru nijak nepozoruji a to tam porad vozim stavebni material apod. Samozrejme pro Granda by to chtelo nadrze 2 kvuli jeho zravosti. Ted mne napadlo, kde ma Grand vlastne rezervu? Pokud je nekde zapustena v plechu a ma vetsi objem diky vetsimu kolu, tak by to urcite bylo nejlepsi reseni. Co se tyce Grandu na LPG tak v annonci je kazdej treti, podivam se tam po nejakem mailiku.
neregistrovaný "green"
10. 5. 2002 22:48
Bez nadpisu
diky moc,snad se nekdo ozve s radou...co se tyce rezervy,tak ta je umistena pod takovou podlazkou :-) v kufru...jak otevres 5te dvere,tak potom jenom zvednes cele dno kufru a je to...misto pro tu rezervu by se dalo jeste trochu zvetsit,...no uvidim...///

Dneska jsem se byl jeste podivat na novy Liberty,(Cherokee v CZ )..sice to auto znam,ale drive jsem mu nevenoval nejakou zvlastni pozornost.Jenomze jsem si uvedomil,ze se tady taky montuji s motorem 2.4-4 valec,coz zase neni na evropske pomery tak strasne,a cena zacina od 17 000 dolaru..za granda dostanu tak 15 000,pokud mi daji nejaky dobry deal,mozna by nebylo od veci trosku se nad tim zamyslet,a jit do Liberty...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "green"
12. 5. 2002 14:18
oprava
..tak omyl, vcera jsem si ho prohlidl,super auto,ale ma start od 18900,ale to nic na nem neni,s minimalni vybavou(abs,ac,)stoji 19 600..takze se to nasklada...:-(

Vcera jsem si ze srandy zmeril metrem prostor kolem rezervniho kola,a myslim si,ze by nebyl problem tenhle prolis uplne odstranit,a vevarit tam novou "vanu"..prece mame zlate ceske rucicky :-) .Proste misto kulateho prolisu tam dat hranaty..potom by rozmer byl :90cm x 90cm x 20cm...,pokud bych zvedl dno kufru o nejakych 20 cm,coz by zase nevadilo,vychazeji mi docela brutalni cisla,co se tyka velikosti nadrze na lpg..v 1 pripade 162L,v druhem 324(!)...takze bez problemu nadrz na 120,popripade 240 litru?..nebo se pletu? a to uz stoji za to...co si myslis?
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Tea"
20. 5. 2002 09:12
Re: oprava
very busy, omlouvam se. Jo Liberty testoval snad ACE2 a hovoril o nem v superlativech, nicmene starej dobrej Cherokee byl krasnej prave kvuli tem jeho hranatym tvarum, az na ten sloupek volantu, vypadalo to jak v zigulovi. Co se tyce nadrze v Grandu, nemusis zachazet do extremu. Ono se vyrabi nekolik standardnich nadrzi jak do rezervy tal valcovych a na zakazku se nedelaji kvuli milionu atestu, zkousek apod. Ono ani neni duvod k extreme velkym nadrzim, vzdyt cerpacky mas na kazdem rohu i v zahranici. Co se tyce bezpecnosti LPG, myslis, ze by ta banda blbcu ve vlade CZ schvalila neco bez milionu atestu, protokolu apod. a pak by to jeste cpala do auto busu MHD ve kterych jezdi lidi. Doba, kdy jezdily Skudky na bombu od sporaku a prestavby se delali v garazi je uz pryc. Osobne jsem zatim neslysel o nejake nehode LPG na originalnim zarizeni odborne montovanym.
neregistrovaný "Tea"
20. 5. 2002 09:18
Re: oprava
Jo a v dohledne dobe pojedu na kontrolni prohlidku LPG (jednou za dva roky), tak se jich zeptam na toho Granda, Vydel jsem tam prestavovat dva novy Voyagery. Osobne bych si do auta nedaval vetsi nadrz nez 80l, nema to smysl, zvlaste kdyz ti dostacuje tva 78l benzinova nadrz, pri vstrikovani plynu je spotreba shodna s benzinem.
neregistrovaný "green"
19. 5. 2002 13:46
Bez nadpisu
..cely tyden jsi se tady neukazal,asi jsi busy...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "green"
22. 5. 2002 01:12
Bez nadpisu
jee diky,budu moc rad kdyz se poptas,snad ti to budu moci nejak oplatit... :-) Jinak taky jsem busy,snazim se jak se da,tydny utikaji,a za par mesicu budu muset pomalu balit.. :-(

Taky jak pocitam jak pocitam prodavat se mi jeep opravdu nevyplati,mozna snad kdyby mi nekdo dal za nej nejakych 18-19,potom bych mozna premyslel...taky je to hodne takova ta zalezitost srdce,vis co myslim,ne? Nejak mi to auto prirostlo k srdci.... :-)
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Tea"
22. 5. 2002 09:41
Re: Re:
Zalezitost srdce, no to mi ani nemusis povidat. Uz jsem to tady psal, jednoznacne doporucuji privezt do CR rozhodne se to vyplati. Muzes srovnat ceny jetych Grandu u nas v CR, ale pouze od dealera v top stavu jako ten tvuj a zjistis, ze porad na tom vydelas. Mozna budou lehci problemy s prihlasenim a drobnymi detaily, jako napr. blinkry s brzdovkama, cerveny plexi apod., proto bych asi zvolil odborniky na dovoz a prihlaseni. Mas tusim bilou barvu, nebo ne? Prave bila slusi tomuto vozu zvlaste v Limited version v kombinaci se zlatou. Na jinem aute bych bilou nesnesl, mam rad cernou metalizu. Kdybych mel hodne volnych penez tak bych si nechal Jeepa privest z USA, kde se takovych 5,2V8 Limited prohani spousty a jsou v dobrem stavu pripadne s hard tereni upravou.
neregistrovaný "Tea"
22. 5. 2002 09:51
Re: Re:
Jo co se tyce LPG tak ja to neresim. Prijedu rano do firmy co dela prestavby a odpoledne odjedu s autem na LPG. Nepoznam, ani nekdo jiny to zatim nepoznal na co prave jedu, pouze podle barvy kontrolky LED a ze budu zastavovat na jinych cerpacich stanicich. LPG bud chces anebo ne, obavam se, ze zadne zkusenosti se vstrikovanim plynu nejsou, protoze clovek ani nevi na co jede. O vse se stara pocitac. Samozrejme jsou provozni zkusenosti jako, ze olej se meni mene casto nez u benzinu apod, na to se ti samozrejme zeptam.
neregistrovaný "green"
23. 5. 2002 02:15
Bez nadpisu
..moc si toho vazim,ze se mi snazis takhle pomoci,hodne to pro mne znamena,zvlaste kdyz mam hodne zkreslene predstavy o CZ,diky.. Co se tyka barev,tak me se osobne nejvice libi zelena metaliza,ale bila opravdu tomu autu sedi,spolu s sedymi plasty a cernymi okny je to opravdu krasavec.Taky mam r.v. 2000,kde byl vyber trochu omezen,ale od 2002 se vyrabi i tmave cervena metaliza,na ktere muzu oci nechat,taky svetle stribrna je moc nadherna.. Taky jsem moc na vyber nemel,protoze moje auto bylo jedno z poslednich ,protoze dealer od ktereho jsem to kupoval se uplne rusil...tenkrat novy stal 30 000,ja ho dostal za 24... no neber to :-) ..sice jsem musel prekousnout to, ze uz tam bylo najeto 3 000 mil...americane z toho zrejme meli strach,proto tam dlouho stal,zajimave je,ze mel jeste igelit na naraznikach,kolem blatniku,atd...

Vcera jsem taky dostal nejakou pozvanku od dealera,ze mi zadarmo vymeni tesneni u saciho a vyfukoveho potrubi,ze udelaji nejaky upgrate,vsechno zadarmo,pry nejaka vyrobni vada,tak az budu mit cas,budu tam muset auto zavest a par dni nechat.. :-(
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
24. 5. 2002 16:41
Re: Re:
Bila barva Jeep cini opticky mohutnejsim a vetsim a zvlaste se zlatymi doplnky a tmavymi skly (super vec) jej cini dokonalym. Posledni dobou tady na silnicich potkavam stale vice Grandu, zhruba trojnasobek nez pred rokem a celkove prevazuji co do poctu nad ostatnimi offroady, takze predpokladam, ze i dily budou dostupnejsi apod. Hodne tady jezdi prave tech tmave zelenych metaliz, potom takove ty odstiny sampanskeho (moc pekna barva) sem tam cerny, malo bile. zrovna jsem se dival do annonce a je tam cerny krasavec 96 5,2V8 Limited, fully loaded za neuveritelnych 320 tKc. Az se mi z toho chce brecet jak je na dosah a ja si jej presto nemuzu koupit, protoze dostavuju barak. Strasnej pocit. Jinak se mi libi, jak se dealer stara o Tvuj vuz, dalsi duvod pro prevoz do CZ.
neregistrovaný "green"
23. 5. 2002 03:08
Bez nadpisu
jo jeste k tem blinkrum:ja teda mam normalni jak v evrope,oranzove, a brzdove svetla jsou taky zvlast...osobne si teda myslim ze je celkove ok,jenom nemam serizovani svetel z mista ridice...
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
24. 5. 2002 16:30
Re: Bez nadpisu
Je skoda, ze uz i v USA se zacina prosazovat evropsky pomery, kazdopadne blinkry s brzdovkama se mi libi daleko vic, maji nadech vyjimecnosti i prakticnosti. Obcas tady nejake auto US produkce vydim s kombinaci, vypada to super. Serizovani svetel funguje asi automaticky z cidla na zadni naprave, alespon u me to tak funguje a vzhledem k homologacim s tim problem asi mit nebudes.
neregistrovaný "green"
25. 5. 2002 01:48
tea
No dneska jsem stal pres 4 hodiny v trafiku,no hruza...tak jsem si shodou okolnosti vsiml,jak podstatna je vlastne barva na aute.Prave jel limited (ta sampanska :-) ) a za nim laredo v tmave modro-sede barve...No stal jsem vedle nich dostatecne dlouho...A opravdu, laredo pusobilo daleko mohutneji. Co se tyka tech prednich svetlometu,tak minuly rok jsem je mel uplne vymontovany ven,(montaz predniho ochranneho ramu)a spise si myslim ze jsou tam na "tvrdo".Teda dovnitr jsem nekoukal,ale samotneho me to zajima jak to vlastne bude s tim serizovanim.Taky u zadnich blinkru prevazuje dnes oranzova temer u vetsiny aut.Malokdy narazis na cervene.Moje kamaradka ktera bydli v sousednim bloku ma 5.2 V8 z roku 95 a taky je ma oranzove.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "green"
25. 5. 2002 01:54
Bez nadpisu
Jeste jsem si vzpomel,muj kolega z prace nedavno koupil Laredo 2000-4.0,najeto 18000? ..za 14 000...Bylo to auto bourane,ale podle meho nazoru opravdu velmi dobre opravene,sam bych to nejspis asi nepoznal..

Docela me mrzi ze si zatim nemuzes dovolit koupit ten limited...ale hlavu vzhuru,uvidis ze za par mesicu mozna bude vse jinak.. :-)
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
27. 5. 2002 15:47
Re: Re:
Co ti mam povidat, nejak se mi to vsechno se.., ne ze bych na to auto nemel, ale musim dostavet ten barak z pro mne zivotne dulezitych duvodu, tak je zatim Grand v nedohlednu. Nicmene stale patri mezi priority, ktere zpusobuji, ze jsem jeste neskoncil v blazinci. Jinak mi jeste prosim rekni jak mas uchyceny ochranny ramy ke karoserii. Si tak rikam, ze kdyz to v takovym aute s ramy nekde opres, tak si mozna poskodis auto vice nez bez nich? Vlastne presouvas deformacni zony. Anebo je to uplne jinak, ja tomu zas tak nerozumim.
neregistrovaný "green"
25. 5. 2002 02:14
Bez nadpisu
uups,omlouvam se,bylo to rok 1999,a po totalce,total...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "willy."
27. 5. 2002 15:34
PATROL GR
Pánové, omlouvám se, že ruším vaši "US" rozpravu, potřebuju maximá lní množství tech. dokumentace k Patrolu do r.97.

PS: Nic proti Jeeeepům, ale najde se tu někdo, kdo zná taky jinou káru? viz téma diskuze...
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "Tea"
27. 5. 2002 15:52
Re: PATROL GR
to willy, tady je to s offroady na stiru, uz mockrat jsem tady zkousel probirat toto tema, ale bez odezvy. spise zkus na offroad.cz anebo na ioffroad.cz. Mas kratkou verzi anebo vagon?
neregistrovaný "willy."
30. 5. 2002 08:43
Re: PATROL GR
2tea: wagon, sedmimístnej, ale i tak... málo co ho zastaví :-)))
neregistrovaný "Tea"
30. 5. 2002 16:09
Re: PATROL GR
Mas pravdu, zaverky a redukce na kazdem kole, ramova konstrukce jestli se nemylim z nej delaji opravdove auto do terenu a zastavi jen uviznuvsi na brise. Asi pred tremi roky jsem malem jednoho koupil, sice kratkej, ale v super stavu za super cenu, rok 95. Nakonec me ale odradil ten diesel, mam radsi benzin, absence automatu a komfortu vozu US produkce. Zase na druhou stranu ten kastlik na autoradio je super alespon v tech starsich verzich. Asi jsem divnej, ale ja chci auto velice pohodlne a komfortni, proto Limited, velky obsah v benzinu s automatem se kterym mi nebude delat problem jezdit v zime na vesnici, bezpecne cestovat na delsi vzdalenosti s detmi. Myslim, ze pro me jina volba neni, beznadejne jsem propadl kultu Grand Cherokee.
neregistrovaný "green"
27. 5. 2002 21:23
2 Willy
..tak bohuzel nevim jak bych ti mohl pomoci.Abych se priznal,tak jsem ho jeste ve skutecnosti nevidel,ale podle toho co se pise,je to opravdu offroad se vsim vsudy.Hodne jsem o nem cetl,a myslim si ze je the best..
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "green"
27. 5. 2002 21:45
tea
:-) obcast me taky prepadnou takove ty deprese,co ti mam povidat(problemy s autem,policie,emigracni,taxy,nedostatek penez...atd,atd)

Co se tyka toho ramu:tak jeste dnes jsem vdecen sam sobe ze jsem si ho poridil...a to..:

Puvodne jsem chtel takovy ten maly(Safari grill),ale jeste ten den jsem objednavku zrusil,a koupil si ten nejvetsi,tudis i kolem svetel...a musim rici ze se mi to vyplatilo na 100%. Jednou jsem totis zaparkoval tak,ze jsem zacouval asi pul metru k dratenemu plotu,a co cert nechtel,tak za me nepritomnosti se tam zacal otacet velky naves.Nejspis to musel byt hodne velky *..protoze si neuvedomil,ze pri otaceni vlastne zadni napravy stoji na miste,a tudis se "zadek"navesu hodne vysouva do strany...A jak spravne tusis,tak pri me smule se zadni cast navesu se oprela o muj jeep,a zatlacila ho o 1,5m(!) do plotu...zaplat panbuh ze jsem mel uz ten ram.Tudis to odnesla jenom znacka,a maly skrabanec na predni hrazde.Vzadu jsem potom mel od plotu obtiskle pletivo :-(Kdybych nemel ten grill,musel bych kupovat predni naraznik,predni masku,chladic,kapotu,a snad i nove airbagy...

Nakonec jsem to vyresil tak,ze dozadu jsem nalepil takove ochranne listy,a stejne jsem uz mel obednanou novou znacku,se svym jmenem:-) ,takze vse dobre dopadlo..ale jak rikam...nebyt toho ramu... jo,a ta * ani nezastavila... a ten ram je uchycen ve predu dole na ramu auta pomoci dvou nosniku,ktere prochazi naraznikem..
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Tea"
28. 5. 2002 12:12
Re: Ramy
Tak to jsi mel stesti. Samozrejme, ze je ram velice uzitecna vec, bude jedna z prvnich veci, kterou Granda dovybavim, pote bude navijak. Nicmene porad mi vrta hlavou zpusob uchyceni v bodech s karoserii. Pokud vim, tak Grand ma bezramovou konstrukci, takze to chapu tak, ze pokud do neceho narazis naraznikem, tak ten naraz roznese na celou celni plochu karoserie. Pokud ale narazis s ochranym ramem tak se ti naraz prenese pouze do bodu kde je ram spojen s karoserii takze se karoserie vlivem vyssiho tlaku v urcitych bodech muze zkroutit. Vysvetluji ti dost krkolomne, ale snad me pochopis. Mozna je to ale vymysleno uplne jinak, nerozumim tomu. Podle me je nejlepsi ram traverza, navarena do ramu karoserie, ale to mi tady asi neprojde. Jo a airbagy jsou tusim aktivovany pretizenim, takze dodatecna montaz ramu na ne asi nema vliv. Jinak ten Patrol je moc hezkej, opravdovej hard offroad, hlavne ta starsi verze. Na silnici vypada hodne siroce a mohutne, zasluhu na tom maji vytazene blatniky a celkove mohutnejsi konstrukce. Kdysi jsem ho chtel, vagon, ale je na mne prilis tezky a neohrabany s vyrazne mensim komfortem nez Grand Limited, ktery ja preferuji. Nicmene do opravdoveho terenu je vhodnejsi, zvlaste kratka verze.
neregistrovaný "Tea"
28. 5. 2002 12:20
Re: Ramy
Mozna jsem to jiz tady psal, libi se mi tez Nisan Terrano prvni generace tridverove pro jeho nadcasovy design. Ten patri po Grandu s odstupem k vozum, ktere kdyz vidim, tak mi beha mraz po zadech jak se mi libi. Jinak se mi zase moc nelibi ty novy Grandy se zaoblenym tvarem, asi jsem nejakej divnej, ale me se libi ty starsi hranatejsi generace, to same Cherokee - Liberty.
neregistrovaný "green"
30. 5. 2002 03:59
Bez nadpisu
rozumim ti,ty mam slabost pro ruzna auta,starsi grand se mi snad taky libi vice nez muj,taky stary cherokee ma svoje kouzlo,starsich aut je vice ktere se mi moc libi,napriklad VW passat 3 generace,muzu na nem oci nechat a vubec nevim proc :-) Sice mam myslim si dobre auto,ale jestli se mi neco opravdu libi,tak je to AR 156 Sportvagon...ani nemam slov,krasavec.Jenom nevim jak je to dnes s tou povestnou italskou kvalitou?

Co se tyka Patrolu,tak klobouk dolu,musi to byt opravdu vyborne auto,jak ten starsi,tak ten novy,skoda ze jsem jeste nemel prilezitost si Patrol vyzkouset..sice pusobi trochu tezkopadne,a taky japonsky exterier a interier je na tom podstatne hur nez chrysler...nicmene to auto ma svoje kouzlo.Jeep zase pusobi elegantne,atd...
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Tea"
30. 5. 2002 16:16
Re: Re:
AR je kapitola sama pro sebe, takova auta se vybiraji srdcem, ne rozumem. I kdyz na druhou stranu jezdim ve Fiatu, variante AR 164 uz paty rok a muzu rici, ze tento vuz navzdory poveram o italech jezdi s naprosto minimalnimi naklady oproti jinym, vehlasnejsim znackam. A to jsem s nim natahal material na celej barak. Je to vse o pristupu majitele a udrzbe. Jinak AR 164/166 s 3.0V6 mi take nahani husi kuzi v dobrem slova smyslu.
neregistrovaný "Tea"
30. 5. 2002 16:24
Re: Re:
Prave jsem cetl o prodeji Granda 2000, Orvise 5.9 V8 s kompressorem s 310 hp, 0-100 km/h za 7.1s. Vzhledem ke sve pohotovostni hmotnosti to musi dobre trhat dlazebni kostky ze silnice. Ma se tak nekdo, jen pro fajnsmekry. Jinak v manuale pisi, ze Grand ma zaves na 3,5t brzdenyho privesu, (strasne se mi libi ta konzole na tazny), tak to musis mit ridicak na truck kdyz neco takoveho zaprihnes, ne? Alespon u nas na aviatika.
neregistrovaný "green"
30. 5. 2002 23:28
Bez nadpisu
:-) no ja jsem taky propadl kouzlu Jeepu,co ti budu povidat.Grand Cherokee 5.9 je opravdu kapitola sama o sobe,jeste nedavno jsem se byl divat na jeden z poslednich,ktery se vyrobil.(vyroba koncila v 99)Mel naprosto dokonale sedacky,a ikdyz nesnasim kuzi,tak jsem stejne tezce polykal sliny,12 reproduktoru Gold infinity mluvi samo o sobe...Bavil jsem se o tom autu s prodejcem,a rikal ze tyhle auta on nikdy neprodaval na lease(dlouhodoby pronajem),ale na financing...tyhle auta jsou naprosto unikatni,klenoty na ceste..a vyrabeji se jenom ve 3 barvach:stribrna,cerna,bila...

jeste abych nezapomel,psal jsi tady ze stale nevis jak drzi ten ram na aute,takze;pise se ze grand nema ram,coz je sice pravda,ale pod karoserii se tahnou takove nosniky,neco jako jakl 10x10...ve predu potom lehce pripevnis 3mi srouby takovy drzak,ktery prakticky ten ram jakoby prodluzuje,a tudis prochazi az naraznikem ven cca10 cm.Na ty drzaky,ktere jsou prislusenstvim celeho ramu potom znovu pripevnis cely gril..simple... To same je i vzadu,pokud budu mit nejakou tu korunu navic,urcite si koupim i ten ram dozadu,je to stejny princip jako vepredu,a dokonce snad na to pujde pripevnit i ta rezerva.jenom nevim jak s tim taznym,jestli to tam pujde taky,urcite ho budu potrebovat(mame obytny prives).Taky se mi libi,jak se na granda divas jako na plnohodnotne rodinne auto,super..
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
31. 5. 2002 14:19
Re: Jeep
Myslel jsem si, ze to tak nejak s ramem bude, zkratka maji to dobre vymysleny. Co se tyce rodinneho auta tak od vozu pozaduji pohodlnou prepravu 5-ti osob i na vetsi vzdalenosti, coz Grand bezezbytku splnuje i kdyz v nem budu 90% casu jezdit sam. Nechapu rodiny, co si koupi feliciu, fabiu, astru a podobne male vozy a vyuzivaji je jako rodinne auto, hlavne ze maji funglovku. Ted o vikendu jsem jel poprve ve svem voze na zadnim sedadle (ridila manzelka, byl jsem podrousen) a byl jsem prekvapen jake je tam vlastne pohodli, misto a to je vuz dlouhy pouze 4,5 m. S tim taznym jsem si myslel, ze ho tam mas, na grandu vypada obzvlaste dobre, ze zadu kouka kus jacklu do ktereho se tazne nasune, podobne jako u Hummeru, tady je to nutnost i kdyz netahas prives, kolikrat mi uz zachranilo zadek od narazu nedobrzdivsiho auta za mnou. jinak ten zadni gril ti schvaluji v CR jiste velice uzitecna vec. Jinak mas si tam v USA s kym povidat v rodnem jazyce, ja bych s toho mel pekny gulas, anglicky mluvit = anglicky myslet, cesky psat.
neregistrovaný "green"
31. 5. 2002 22:44
Bez nadpisu
to vis ze mam,mam tu hodne znamych,takze neni co resit..V zime vetsinou jezdim na lyze,ted uz zacneme jezdit na plaz...moje posledni leto :-( Jinak s tim "gulasem" mas pravdu,no nejak to zvladam...co mi jinak zbyva...Jak tak premyslim,tak ja jsem vlastne vubec nesedel vzadu v grandu...a jako spolujezdec jsem jel jednou,to jsem premluvil mou pritelkyni aby si to zkusila..bylo to naposled,protoze ona spise auta typu golf,Beeatle..atd... :-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "green"
31. 5. 2002 23:29
Bez nadpisu
s tou mentalitou ceskych lidi je to opravdu tak,jeste si vzpominam,jak mi nedavno rodice referovali novou zpravu,ze si sousede koupili novou felicii,a muj bratranec novou oktavku...no co ti budu psat,sam to asi znas..jenom nevim jaky poprask zpusobim z Grandem..to vis,vesnicka o 550 obyvatelich... :-)
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
3. 6. 2002 15:50
Re: Re:
Ja budu mit take Granda prvni na vesnici s podobnou penetraci obyvatel jako ta tvoje a to me laka a tesi, ta zavist a pomluvy, tesim se. Jinak Grand jak jsem jiz psal neni na silnicich alespon tady v Brne zadna rarita, sam denne potkavam minimalne tri, az je to skoda ze se tak masivne rozsiruje po ceskych kraji, ztraci nadech exkluzivity. s Grandem rozhodne nezapadnes mezi Skudkare. Budou chodit kolem, a kolik to zere, ty gumy musi byt drahy a pockej az se ti tam neco po.. to bude penez, zlata skodovka. Nikdy nepochopi, dokud se nesvezou, nekdy ani to ne, ze kazde auto neni jen o transportu z bodu A do bodu B.
neregistrovaný "green"
7. 6. 2002 03:02
Bez nadpisu
souhlas,ja jeep ale taky beru jako hobby,potom jako dopravni prostredek :-) Minuly tyden jsem kamaradovi menil na jeepu svicky,daval jsem tam Bosch -ty ze 4 elektrodami,ale pry ze nejaky extra rozdil zase znat neni...Taky jsem nasel docela zajimavou vec:totis ze se da dodatecne namontovat na motor 4.0 predehrivani na zimu...zni to lakave.... :-) asi trochu zainvestujeme :-)
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
7. 6. 2002 16:48
Re: Re:
To predehrivani se tady jmenuje nezavisly topeni a uz jsem ti tady o nem drive psal. Mam s nim prakticke zkusenosti a je to dobra vec. Da se naprogramovat takovym malym ovladacem na urcite hodiny provozu anebo dalkove ovladat provoz. Vyhodou je, ze neprohriva jenom motor ale i intreier vozu, protoze je vsazeno do topiciho okruhu vozu. Vypada to jako takova krabice 40 x 20 x 10 cm s hadicemi, draty a obsahuje benzinovy motor s prislusnou elektronikou. Jinak dle meho nazoru bych toto zarizeni nahradil u Jeepu prave tim startovanim na dalku, ktere je nepomerne levnejsi a efektnejsi. Nevyhodou je ale vyssi spotreba nez u nezavisleho topeni. Co se tyce svicek, ty jsem menil tak pred 100 tis km zaroven s motorem a zatim to jezdi, holt nemam idealni vztah ke svemu vozu, ale zase na druhou stranu jsem zjistil, ze cim mene do nej investuji a servisuji, tim lepe jede a zavady se sami opravuji.
neregistrovaný "green"
9. 6. 2002 01:45
Bez nadpisu
ne,ne,mel jsem na mysli neco jineho..tohle predehrivani stoji jen 33 USD,a je to vlastne jenom takova spirala s draty,ktera se nalepi(?)na blok motoru a olejovou vanu...Tohle predehrivani je napajeno ze site 110V. Jeste si vzpominam na lonskou zimu,kdy jsme byli na vikend na lyzich.V noci bylo -32*C,po dvou dnech jsem startoval bez jakehokoliv problemu,..stejne jako v lete.Ale jak to bude s tim lpg,to nevim..Tohle predehrivani spise povazuji za takovou hloupost,nicmene neco to ma do sebe,pro nic za nic to jeep nenabizi :-)

Co se tyka dalkoveho startovani,tak s tim mam pomerne dobre zkusenosti,bezva vec,hlavne v zime kdyz chces pohodlne z domu zahrat auto,nebo zase v lete vychladit.. Kdyz uz jsme u toho startovani:..tak jsem mel problemy na Volvu,odesel mi starter,vyhorela elektrika,vybouchla jedna baterka...spolu s odtahovou sluzbou a 3 hodinami v servise me to vyslo na 816 USD.... :-( @#$%&!&%$#%^&!
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
11. 6. 2002 09:55
Re: Jeep
Tak s tim nezavislym topenim jsem prestrelil, nicmene mel bych strach ze skratu topne spiraly a krom toho u nas jsem takove zimy nezazil, ale zase kdyz to dela primo Jeep. Pouze jednou mi zamrzl smesovac LPG kdyz jsem pri - 20 nezahral motor a zrovna jsem nemel v nadrzi ani kapku benzinu. Jinak jsem vcera v centru videl cernyho Limited 5.9V8 s kourovymi skly moc moc pekny. Posledni dobou si vsimam, ze tak 80% Grandu jezdi s kourovymi skly a moc jim to slusi, sam je mam take 4 roky a spokojenost nejvyssi. Premyslim take jak nejlepe zabezpecit Granda proti odcizeni, zda bude stacit GSM pager s dumyslnym alarmem anebo pouziji patrony s nervovym plynem, to vis v Cz je o tyto vozy v podsveti nebyvaly zajem a pojistka draha.
neregistrovaný "green"
11. 6. 2002 19:33
Bez nadpisu
...rikas podsveti..tak to jsi me moc nepotesil...dnes se uz proslycha ze ani lowjack nepomuze,ani pager,nic...tak nevim,ja mam imobilizer,alarm,zamykani volantu,ale nejak extra klidny asi v CZ nebudu jestli si ho dovezu..snad jeste zamykani radici paky,ale nejvic bych se spolehal na tajny vypinac atd.atd..ale proti odtahovce jsme nejspis bezmocni...sice mam i vyleptany kod na sklech,ale to mi na klidu nepridava,snad by pomohlo vyleptat na sklo jmeno,prijmneni,adresu,a brutalne velke pismena CZ.. :-) Ale docela by me zajimal takovy ten zebricek kradenych aut...a o jakych patronach jsi se to zminoval? Slzny plyn? :-)
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
12. 6. 2002 09:46
Re: Re:
No asi takhle, Jeep, Audi, BMW, MB apod patri mezi luxusni auta o ktere je pry vetsi zajem nez o nejake skodovky. Ja bych se spolehl na dobry alarm s plovoucim kodem, ultrazvukovymi cidli se skrytym GSM pagerem, aktivaci interierove sireny a patron s nervovym pripadne slznym plynem, samozdrejme bych zamezil beznemu vyhackovani. Takto bych eliminoval vsechny moznosti kradeze bez pouziti odtahovky. Take bych pouzil nejake mechanicke zabezpeceni volice automatu v poloze P.
neregistrovaný "green"
11. 6. 2002 19:40
Bez nadpisu
jeste k tem oknum: taky mam vsude orginal tmave,a jestli opravdu pujdu do dovozu,tak jeste necham dodelat i predni. Taky posledni dobou se mi nelibi spotreba,ve meste 20,na dalnici 11-13..a to se mi zda opravdu uz moc i na plyn..snad pomuze nejaky upgrade u dealera,tak uvidim...reknu ti ze uz i tady me jeep zacina moc obtezovat se spotrebou,je to neunosne...zvlaste pri stoupajicich cenach za benzin...kolikrat si rikam zlaty diesel se spotrebou 8 litru ..:-(
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
12. 6. 2002 09:59
Re: Spotreba
Nevim, jestli diesel u Granda ma opravdu spotrebu 8l kdyz benzinovy ma 13 - 20, a pokud ano, jsou ty rozdily statisicu v porizovaci cene opravnene. Sam jsem chvili jezdil s Pajerem 2,5 TD se spotrebou po dalnici 10l a 13l mesto. Kazdopadne naklady pri LPG mas 2,5 x nizsi, tj jako bys jezdil mesto za 8l a dalnici za 5l. to je ti pak jedno jestli ti to zralo 15 anebo 20l. Uvedom si, ze jezdis luxusnim vozem, stejne jako bys jezdil vyssi tridou napr. Audi, BMW, ktery nikdy nebude mit spotrebu jako skodovka 1,3. Jinak abych se Jeepa porad nezastaval, tak Grand je obecne prosluli svoji zravosti, ale zrejme to stale rostoucimu poctu majitelu u nas az tak nevadi. Driv jsem si taky hlidal spotrebu a desil se, kdyz mi to po meste vzalo 11l, ale po prechodu na LPG je mi naprosto jedno jestli mam spotrebu 10 anebo 15l zvlaste kdyz litr LPG stoji ctvrtdolar, tj 9 Kc/l
neregistrovaný "green"
15. 6. 2002 23:23
Bez nadpisu
cago,.byl jsem ted 3 dny pryc,mame moc prace..

Vis,me Jeep urcite neprijde jako luxusni vuz,alespon tady v usa na to nikdo,nebo alespon ja.. : nehledi.Taky jak tak procitam ruzne prispevky tady v motor cafe,tak ta spotreba asi bude optimalni,nicmene v servisu se mi na to kouknou anyway..

To co pises s tou spotrebou,tak to je presne to,na co jsem se uz chtel delsi dobu zeptat..Vis,spise by me zajimalo,zda si prumerny clovek s platem 15-20000 Kc muze dovolit jeep jako bezne rodinne auto na denni pouzivani?A o to mi vlastne jde.Proste mit auto k poteseni,uzitku,a HLAVNE se moc neohlizet na to,zda ho to auto ruinuje provozem at uz na benzin nebo LPG,rozumis?

Taky se uz co v nejblizsi dobe chystam zavolat do denker o podrobnejsi informace ohledne dovozu.Zli jazykove a hlavne ruzni rozumbradove tvrdi ze je potreba mit doklady o placeni dani,dale dobu drzeni auta nejmene 2 roky atd. atd.Podstatne pro me je to,ze pokud je pravda to,ze pokud jsem tady majitel,tak nemusim platit clo 17,ani 22 % coz by(pokud je to pravda)bylo vic nez super..Horsi uz je to,ze jestli budu muset dolozit doklady o danich,nebo dokonce zelenou kartu...to by asi z dovozu seslo,ale zase jestli to klapne,tak to pry nemuzu 1 rok prihlasit,ale to uz zase budou potom 3 roky od provozu auta...cim dal vice se mi to zamotava...takze zavolam do denkeru,a uvidim...
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Tea"
18. 6. 2002 16:08
Re: Re:
CZ neni USA, to je fakt, tady maji lide jinou mentalitu a predevsim zavidi i novou skodovku. Jinak obecne je tady Grand povazovan za luxusni vuz urceny primarne pro stejnou skupinu lidi pouzivajici Audi, BMW, MB apod nez prakticky offroad. Jeste k te spotrebe, nevidel bych to tak horke, bezny dvoulitr ie, kterych je tady spousty a je obliben zejmena mezi starsimi vozy zere po meste 10 - 12l, petilitr pravda zere vice, nicmene je vyrazne spolehlivejsi, odolnejsi a v neposledni rade objem nicim nenahradis. S tim platem ja nevim, znam nadsence co vydrzuji ameriku i pri platu 7 tKc, ale nemaji rodiny. Tezko rict jestli vubec rodina s detmi muze zit z uvadeneho platu i s normalnim vozem, me se to zatim nepodarilo. Naklady na vuz neni jen benzin. Jsou tu i dalsi veci jako napriklad povine ruceni cca 9 tKc, bezna udrzba apod. Nicmene da se to spocitat pomerne presne pokud vis kolik zhruba najedes rocne km a v jakem stavu je vuz. Pak zjistis, ze te provoz Granda vyjde treba na 5 tKc mesicne a obyc skodovky treba 3 tKc. Jak rikam vse je otazkou priorit, nekoho auto svym provozem rujnuje, ale za nic na svete by se jej nevzdal a nekdo zase radeji jezdi obyc. priblizovadlem aby usetrene penize investoval do jineho poteseni. Me treba jizda autem moc nebavi, nicmene jsem presvedcen, ze prichodem Granda vse dostane jiny smysl.
neregistrovaný "Tea"
18. 6. 2002 16:15
Re: Dovoz
Myslim, ze dovozem auta neprohloupis, vzdyt si vem za jaky ceny treba Denker auta dovazi a srovnej treba s annonci. O tom to je, ze auto a zvlaste offroad v perfektnim stavu a zarukou od dovozce z USA, anebo od aut. dealera, ktery si nedovoli podraz je vzdycky vyrazne drazsi nez auto z bazaru nebo inzeratu a rozumni kupci si radeji priplati za bezproblemovy provoz. Pravdou je, ze obcas ten rozdil ceny je propastny.
neregistrovaný "green"
19. 6. 2002 01:26
Bez nadpisu
Diky,ale snad me to auto ruinovat nebude,predpokladam zatim pouze naklady na benzin,pardon LPG,protoze pokud do toho pujdu,udelam si vse zde nove...brzdy,tlumice,pneu,serizeni naprav,vymenu vsech oleju...takze nejmin 2 roky bych mel mit pokoj(podle zkusenosti s provozem zde).

Co se tyka jedne,tebou jmenovane firmy specializujici se na dovoz z usa:tak si predstav..volal jsem tam,ale byl jsem pozadan,abych zavolal nekdy jindy,nebot mnou pozadovana osoba ma pry "rodinne osobni jednani"...rikam si OK,tak snad to vyjde podruhe..volal jsem tam dnes,a zase:ale ze pry jede v aute,ze snad mi pomuzou s dovozem,ale nejdrive si musim zavolat sam na celni urad,a zjistit si podminky,ktere by mi umoznily zbavit se cla.. Mozna jsem trochu najivni,ale podle americkeho vzoru jsem si to predstavoval tak,ze zavolam,a firma mi OCHOTNE poradi,pomuze,popripade se domluvi na terminu co a jak...

no reknu ti ze pristup se ani po 3,4 zavolani nezlepsil,takze s takoveho jednani je mi s prominutim na nic...

Koneckoncu neni to jedina firma...ale to jednani... :-(
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
21. 6. 2002 14:04
Re: Re:
Co na to rict, snad jen, ze Denkeru chybi asi motivace (financni). Tusim ze dovozem z US se zabyva take Impexta, ale vice by poradily asi US znalci typu Ace2, Prof, apod. Jinak by nemel byt problem zajisti dovoz do CZ US firmou, ale nekdo to tady musi prihlasit. Casem v CZ zjistis, ze nejen jednanim se priblizujeme rozvojovym zemim a ne vyspele Evrope, dalsi duvod proc zustat v USA.
neregistrovaný "green"
21. 6. 2002 23:24
Bez nadpisu
presne tak...prece se nebudou zabyvat necim,z ceho nebudou mit uzitek,je to logicke...a ani se nezlobim,chapu to...

Moje pritelkyne uz mezitim volala na celni,a zjistila pomerne dobre info,takze mam docela dobrou naladu..asi to pujde... :-)

Hele,chtel jsem se zeptat: posledni dobou se tady schazime ikdyz nemame hodne casu,ja ani ty...tak me napadlo,jestli ovsem nejsi proti,ze by jsme si spise mohli sem tam posilat primo mail..nerad bych totis na tebe ztratil kontakt..Taky vice mene tady uz nechci uverejnovat podrobnejsi informace o autu,i celkove...
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Tea"
25. 6. 2002 10:33
Re: E-mail
Jasne, muj mail je: studio@msdtpstudio.cz klidne si muzeme dopisovat. Jinak jsem rad, ze se ti dari vyridit vsechny formality a sveho Jeepa dovezs do CR. Podle me asi neni vubec problem objednat prepravu v kontejneru z USA do CZ a dokonce si myslim, ze se tady da jezdit na US znackach kdyz mas v USA podchycenou pojistku. Nicmene to asi nebude tvuj pripad, problem je pouze v byrokracii v prihlasovani vozidla v CZ.
neregistrovaný "Tea"
28. 6. 2002 16:34
Re: BTW
jsem si ta cetl na offroad.sk o spotrebe a hele ho Grand 3.1td v prumeru 17l, tak to jsou mi veci alespon s tou spotrebou se da chlubit.
neregistrovaný "green"
29. 6. 2002 02:12
Bez nadpisu
17 litru? woow,to je teda...ale to je spis nejaky vyssi prumer,ne? Jo dost vysoka spotreba...hned se tam kouknu,rikas offroad.sk Jinak jsem strasne busy,ale co nevidet ti napisu mail,tam muzu napsat vic... jo,muj mail je:czradek@aol.com
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Tea"
1. 7. 2002 14:52
Re: Re:
No nasel jsem to tam v diskusi a potvrzuje moji teorii, ze 3.1 td v Grandu za 8 litru nafty asi nepojede. Jinak mame 100ty prispevek v rubrice offroad zatim nevidany, mam radost.
neregistrovaný "Tea"
1. 7. 2002 15:01
Re: Re:
Jo jinak jsem byl na srazu amerik v Brne a moc moc se mi libil Chevrolet Tahoe, zvlaste pekny priklad rodinneho auta. Jenom ty pneu bych nechtel menit, kdyz mi vyska pneumatik dosahuje az k pasu. Moc pekna byla take Chevy Impala, idealni auto to city, muzes nalozit 8 mrtvol do kufru a jedes. Akorat jsem mel takovy divny pocit kdyz jsem potom sel k svemu autu co je to za male auticko, vzdyt se tam snad ani nevejdu.
neregistrovaný "green"
2. 7. 2002 02:36
Bez nadpisu
:-):-) jojo,Sevy je super auto,sam jsem mel moznost vyzkouset Tahoe na snehu v minulem, roce...byl to model 2001,plna vybava....musim se priznat ze jsem se trosku za Jeepa i stydel...tezce jsem zavidel,no ale zase:spotreba je vic nez hrozna,provoz,insurance...co ti budu povidat,ale takovy novy Sevy trailblazer...woow..je to idealni pro rodinu,na chalupu...Co se tyka Impal,a pod.,tak ze vseho nejdriv se mi vybavi vsemi nenavidena policie...auto je opravdu odolne proti vsemu..Jeste si vzpominam jak me asi pred 3 roky policajti svezli vzadu :primo brutalni kroutak hned od spodu..nadhera...to auto vydrzi opravdu vsechno...///

Taky jsem se ted koukal na netu na Patroly:clovece,od 750 000 koupis uz 2 roky stare auto,diesel,manual,..atd..co vice si prat?Koukam ze se jeste budu tezce rozhodovat..
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
2. 7. 2002 09:45
Re: Re:
Policajti jezdi v Impale, ja myslel ze v Caprice anebo Victorii. Tam ta byla snad 7m dlouha, na to ze to bylo coupe. Rozdil mezi Patrolem a Grandem je v tom, ze Grand ti nabidne americky komfort, vybavu a pohodli s vlastnostmi offroadu, kdezto Patrol je hard offroad se vsim vsudy. Tezko se rozhodovat, jiz jsem psal ze jsem se kdysy take rozhodoval pro Patrola, nicmene chybel by mi automat, V8, kozeny interier a legenda Jeep there is one.
neregistrovaný "green"
2. 7. 2002 23:24
Bez nadpisu
...exactly,jeep is only one...uz jsem vicekrat psal ze mam pomerne dost zkreslene predstavy o tom,jak se jezdi,nebo nejezdi u nas v CZ,5 let je dlouha doba...Asi nejrozumejsi reseni bude to,ze nejdrive se poradne rozhlidnu,a potom budu premyslet jake vlastne ze to auto bude..jeep je fajn,ale auto tehle znacky uz vlastnim pres 4 roky,a snad bych mozna potreboval zmenu...sam nevim..U Patrolu se mi libi spise diselovy motor,snad i vetsi vyber(co se tyka internetu),U jeepu je to stale horsi,na internetu jenom zridka zavadis o nejakou zajimavou nabidku(mam na mysli 3.1).Myslis si,nebo mas nejake zname kteri dovazi auta z D,H,CH?Vyplati se,nevyplati?

Jo abych nezapomel,tak po dlouhem zvazovani,rozhodovani jsem se rozhodl ze Jeep chte nechte prodam tady v us,mam uz dnes pomerne dobre nabidky,a pokud k tomu pridam jeste penize za dopravu,(1500)+poplatky(cca 500)+nove svetla(700) tak si lehce spocitam ze se mi opravdu doprava do CZ nevyplati..mrzi me to,ale byl bych opravdu velky blazen jit do toho..a za ty penize uz snad toho mnou vytouzeneho 3.1td sezenu...
Rozbalit vlákno
5
neregistrovaný "PeKa"
3. 7. 2002 12:45
Re: Re:
green> teda v CZ bych jeepa nechtěl ani zadarmo. Teda ano, ale okamžitě bych ho střelil, než ho někdo ukradne.
neregistrovaný "PeKa"
4. 7. 2002 07:56
Re: Re:
green> co takhle subaru...
neregistrovaný "Tea"
4. 7. 2002 08:32
Re: Re:
Green ma zrejme na mysli pohodlne vetsi komfortni auto, ktere je navic hezke. A tusim ze i offroad neni-li jiz pravda a ne obyc osobak, spotrebku s 4x4.
neregistrovaný "Tea"
4. 7. 2002 08:35
Re: Re:
Zvysena statistika kradezi jeepu je patrne zapricinena jeho atraktivitou a oblibenosti. Podnikatel v ru si patrne nekoupi nejake Subaru byt by to byl vyhodny kup.
neregistrovaný "PeKa"
4. 7. 2002 10:17
Re: Re:
tea> ještě, že v ru nemají zájem o subaru. Jen tak dál. To bych se o to musel začít bát. I když si myslím, že na jejich podmínky by to měli nesrovnatelně lepší než MB nebo BMW. Ale jsou to asi holt taky drobet snobáci, teda pokud na to mají. Za jednoho pořádného MB by mohli mít nějakého outbacka na práci a třeba imprezu WRX STi na frajeřinu. A tak....
neregistrovaný "green"
2. 7. 2002 23:25
Bez nadpisu
jo a policajti?..tak ti jezdi opravdu ve vsem... :-(
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "green"
4. 7. 2002 03:14
Bez nadpisu
..tak schvalne:co se nekrade?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "green"
4. 7. 2002 13:47
Bez nadpisu
...znacka Subaru,zvlaste pak Legacy patri k mym oblibenym,kousek od nas mam dealera,a jsem tam tak casto, ze uz me tam znaji i jmenem.. :-) Moc se mi to auto libi,ma temer vse, co pozaduji..bohuzel neni v nabidce diesel engine..Ma predstava auta,se kterym bych spokojen,je asi takova to:kombi,4x4,diesel..Pokud se tady zminim o Audi,Bmw,tak jsem okamzite velmi taktne upozornen na to,ze mi bude v brzke dobe ukradeno :-/,Japonske ci francouske auta me nikdy netahly,zvlast kdyz se Montero tady netesi velke oblibe...Auta made by usa me dokazi dostat,ale tady si muzu jenom zdat o diselu..Znacky jako Volvo,Saab..jsou stale i po 1,2.roku jeste dost drahe,..Nejspis budu muset ze svych pozadavku slevit,zvlast kdyz nehodlam platit za auto pres 1 mil. kc... :-(
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "PeKa"
4. 7. 2002 16:45
Re: Re:
green> a co jit do octavie 4x4 TDi. Je to blby? No subik to asi nebude, ale pod 1 mil. se to dostane urcite.
neregistrovaný "Tea"
9. 7. 2002 13:01
Re: Re:
chjoo koktakvku si kup, tu ti nikdo neukradne a navic ma ji kazdej druhej. Kdyz si tam navic pridelas ram z vodovodnich trubek, tak to bude vopravdickej offroad, kdyz to ma to 4x4 ne.
neregistrovaný "green"
4. 7. 2002 18:32
Bez nadpisu
diky za tip,ale skoda to urcite nebude...pokud uvidim nejakou super nabidku na Jeep 3,1td ,tak je to bez diskuze,taky dost zajimeve nabidky jsou na Patroly,ale tyhle auta jsem na vlastni oci jeste nevidel,takze nevim... z osobnich aut je to pak Volvo,Subaru,Saab,ale i Chrysler 300m,mam snad jeste dost casu na rozmyslenou(4 mesice)tak uvidim...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "green"
10. 7. 2002 01:41
Bez nadpisu
:-):-):-) no jo,urcite,a potom si jeste tady od HUFA necham poradit jaky vlastne cip do toho prizraku... :-) Vuz skoda to urcite nebude,neboj..... :-) Planovany prijezd se blizi jak voda,utika to,musim pomalu vymyslet co teda s tim mojim autem,je to komplikovanejsi nez jsem myslel...:-( No uvidim... a co ty,jak pokracujes s rodinnym domem?Nebo uz stradas na 5.9 ??? :-)
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Tea"
10. 7. 2002 16:04
Re: Re:
Vedel jsem, ze nechces skodofku, mel jsem vcera blbou naladu, tak promin. 5.9V8 mit asi nebudu ze strachu s nedostatku ND na motor, takze 5.2V8 jasna volba. Nicmene jsem do Jeepu blazen, tak nikdy nerikam nikdy. Zatim stale stavim, ceny Grandu jdou stale niz a niz, tak se snad dockam. Mimochodem jsem nasel na netu o 5.9V8 toto a mam pocit, ze s timto clovek ujede 95% mistnich vozu, laka me to moc.

1998 Jeep 5.9 Limited (Motor Trend Jan/98):

0-50 - 4.90 sec.

0-60 - 6.80 sec.

0-70 - 9.20 sec.

60-0 Braking - 126.00 ft.

1/4 Mile - 15.20 sec.

Slalom - 58.40 mph

Skidpad - 0.74 g

vs.

2000 AMG ML55 5.5L (Car & Driver Dec/99):

0-50 - 5.20 sec.

0-60 - 6.80 sec.

0-70 - 8.90 sec.

70-0 Braking - 181.00 ft.

1/4 Mile - 15.30 sec.

Skidpad - 0.74 g

2000 BMW X5 4.4i (Motor Trend Jan/00):

0-60 - 7.50

1/4 Mile - 15.80
neregistrovaný "Tea"
10. 7. 2002 16:14
Re: Re:
Pekne je na tom to, ze se jedna o hodnoty serioveho vozu s pouhymi 255hp a 482 N/m, tedy bez chipu, kompresoru apod. Verim tomu, ze nekteri silenci z toho dostanou za pouziti vise zmineho i 350 hp a to pak musi zvladat 100 km/h pod 5sec. Mimochodem, znate nekdo rychlejsi offroad.
neregistrovaný "green"
12. 7. 2002 03:03
Bez nadpisu
dobry,dost dobry...vzpominam (nekdy pred rokem)jsem sedel v bilem 5.9..uplne novy,jeste dnes vzpominam na ty kozene sedacky...sice kuzi v aute primo nesnasim,ale v tom krasavci to stalo za to..Bavil jsem se s dealerem o tom autu,a rikal ze to jeden z posledni stovky vyrobenych...taky rikal ze tyhle auta nikdy neprodaval jako leasing,ale vzdy na financing nebo cash...sila vid?To auto je opravdu unikat...//s tema cenami mas pravdu,jdou rapidne dolu,s potesenim ted surfuji po netu a nestacim se divit..
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Tea"
12. 7. 2002 16:30
Re: Co psat
Dostal jsem se do situace, kdy nemam co psat, zkratka mne uz ted v tuto chvily nic nenapada. Je to skoda, pekne se mi s Tebou povida nejen o Grandech. Takze jsi na tahu, zkus nejake tema.
neregistrovaný "Tea"
12. 7. 2002 16:32
Re: Co psat
chvily - chvili, aha uz to mam, jsem nejakej pretazenej, zkusim terapii u doc. Chocholouska.
neregistrovaný "green"
13. 7. 2002 23:32
Bez nadpisu
hmmm,a co takhle lekci pravopisu?? :-) Tak dneska jsem videl Hummera H2 poprve na vlastni oci...dokonale auto..bila barva,neskutecne vysoke..no nadhera,dneska se mi bude spatne usinat...choice #1
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
17. 7. 2002 11:12
Re: Re:
H2 jsem videl ted na obrazku, je peknej, ale takovej jakoby detskej, to uz radeji toho Tahoe. H1 je ten spravny vuz, kdybych nesel do Grandu, tak budu 20 let setrit a koupim sis jej. Sranda, jsem pretazenej, H1 vidam pomerne casto v Brne, je super. Vsiml sis, ze vetsina upravenych Grandu ma oddelany spodni gril pod naraznikem? Mozna pro zvyseni najezdoveho uhlu, vypada to super.
neregistrovaný "dust"
17. 7. 2002 12:31
Nazdaaaar
Ahoj lidi to jsem rad ze se tu nebavite o patrolech ale o jeepech :-))) Take si chci v nasledujicich mesicich poridit Grand Cherokeeho, jsem z krusnejch hor tak ho snad v zime uziju :-))) Bohuzel nejsem zrovna zbohatlik tak to bude rv kolem 93-95 a pujde do lpg... Nestacim se divit jak propastna je cenova mezera mezi lidmi co prodavaji grandy sami a kolik stoji v bazarech... Uz jsem videl uchazejiciho Granda 5,2 za 240tkc.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "green"
18. 7. 2002 02:58
Bez nadpisu
jejda zdravim duste...dobra volba,hlavne ta cena...tak uz jsme 3,to uz zavani nejaky srazem na novy rok.. :-) //Co se tyka toho spodniho grilu,hmm,me se zase libi kdyz je naraznik orginal,me ty zelezne svarovane nejak netahnou,spise nejaky rozumny gril s navijakem...ovsem s tim najezdovym uhlem mas pravdu,plastovy nic nevydrzi...Ohledne toho H2,tak taky jsem si spise myslel ze je to nejake jakoby "decke" jenomze po radnem prohlednuti jsem zmenil nazor..z toho auta jde strach.. :-)

Jo,znate www.tipcars.com ..snad ano...ceny jdou opravdu nezadrzitelne dolu,snad se nejakeho 3.1 za 700 dockam :-)
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "dust"
18. 7. 2002 09:23
Re: Re:
Ahoj greene, tipcars znam docela z nej vychazim :-)) Jeste by tedy mohli trosku zlevnit, nicmene obavam se ze ten kfo si koupi takove auto nove za 1,6 milionu korun ho asi ani za 9 let nebude chtit vzdat moc lacino. Jedine co nam hraje do ruky je vyse povineho ruceni a spotreba. Co si malokdo uvedomuje je fakt, ze 1,9tdi octavii uz neni ruceni o tolik nizsi a po predelani na LPG pada i neumernost nakladu na pohone hmoty. Uff to je ale zblebt...
neregistrovaný "green"
18. 7. 2002 23:48
Bez nadpisu
vis,musim se priznat ze o vysi pojisteni nemam zatim ani paru..ziji v usa,a tyhle problemy ohledne insurance mi zacnou az za 4 mesice...tusim ze na granda je to 10 000 kc?

Co se tyka tech cen,hmmm,nevim jak z toho vychazis,vsimni si ze 99 grand cherokee koupis uz za 750...a porizovaci cena? 1,5....Ja vlastnim 2000 laredo,a stale nevim co s nim,zda dovoz,nebo prodej...stale premyslim,kombinuji,pocitam,telefonuji..… rozhodnut nejsem...velmi me laka 3,1 td okolo roku 99,doufam ze za par mesicu(teda jestli si nedovezu sve auto) ho koupim okolo 700..vic za auto platit nehodlam...
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "dust"
19. 7. 2002 12:23
Re: Re:
Jo pojistka je realne kolem 11000 kc. Jo u nas auto nejvic procentualne ztrati behem prvnich par mesicu po prodeji, zvlast pak v pripade nejake ne zcela standartni kary mezi jake se urcite Grand pocita. Jedina vyjimka o ktere vim je Toyota landcruiser ta je neskutecne draha trvale :-(( Bohuzel jsem prosty pracujici clovek ktery za cenu jakou ty chces dat za auto koupil byt ( jak ja zavidim tem co ho koupili od mesta za 30 tkc a jeste rvali jak je berou na hul ) a tak mi uz na neco poradneho nezbyva. A pak mezi nami, hodne se tu kradou auta, kazdej idiot se zasranou skodovkou si bude na parkovisti otvirat dvere tak poradne az se ti oprou o ty tvoje a pak je jeste pouzije jako svou podperu aby to bylo joo jasny, idioti vydlabany si vyzkousi jestli pujdou uloupnout z auta "Ty fajny napisy ne * vole " abych pouzil jejich terminologii a kdyz odloupnou pulku a vic to nejde toz se na to vykaslou pripadne jeste kopnou do dveri nebo na kapotu napisou neco moc mileho klicem ( a to klidne i ve dne na rusne tride).... Neee 300tisic je maximum co v tomhle absurdistanu za auto dam.
neregistrovaný "green"
20. 7. 2002 01:04
Bez nadpisu
ufffff,tak to se mam na co tesit.....mam ale strach,ze pokud bych nekoho pristihl u meho auta,ze bych se asi neovladl....Spis byme zajimala jina vec:ja teda stejne jak ty,nejsem zadny bohac,a co mam,tak jsem si vydrel poctivou praci,(pracuji 16 hodin denne),ale zajimalo by me,jak se divas na spotrebu a naklady vubec?Teda co se tyka Grandu...dejme tomu ze prumerny plat je 25 000(vazne nevim) Jak moc asi ovlivni provoz granda rodinny rozpocet? Da se to? Neda? Teda jestli vis co myslim...
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "dust"
21. 7. 2002 22:22
Re: Re:
Ahoj greene, tedy je videt ze jsi uz nejakou dobu mimo republiku. Prumerny plat v CR je podle nejakych tabulek kolem 15000kc, nicmene VELMI zalezi na tom jake mas vzdelani, v jake zijes lokalite a v neposledni rade i na tom jestli pracujes pro velkou nebo malou firmu, pripadne odkud tvuj zamestnavatel pochazi, jestli je to cech prip. nejaka nadnarodni spolecnost. Za podnikatele mluvit nemuzu, tam je to opravdu hodne rozdilne a neda se to nejak sumarizovat. Nicmene drtiva vetsina normalnich lidi se strednim vzdelanim a normalnim zamestnanim ma podle mych zkusenosti cca 10-12tkc. Lepe jsou na tom Prazaci a Mlada Boleslav, hur pak nektere casti Moravy a zemedelske oblasti vubec. Pokud ale vyjdeme z predpokladu ze mas plat 25tkc mesicne a Tva zena nepracuje, pak pocitej neco na najem, fond oprav nebo proste na provozni naklady Tveho domu, rekneme... 1500+1500 poplatky za teplo elektrinu a spol, za jidlo daji dva lide kolem 5000, pak mas nejaky ten spotrebni material typu kosmetika a spol, rekneme 2000, takze Ti zbyva 15000. Povinne ruceni na Granda je 11000 tkc rocne, zaokrouhlime to na 1000 mesicne. Zbyva Ti 14000. Spotrebu ma kolem 15l/100km a benzin stoji podle lokality cca 25kc/litr. Mesicne urcite 1000km najedes, to je skoro 4000.Takze zbyva 10000. Jooo pokud mas novejsi auto, asi by ho chtelo pojistit proti kradezi a havarii a to v pripade Grand cherokeeho udela 2000 mesicne velmi snadno. Tedy zbyva 8000. A to jsi nemenil cas od casu olej, a nejaka ta oprava se urcite taky najde, pneumatiky na takovou karu stoji minimalne 5000 kc jedna a co si budeme povidat v cechach potrebujes dvoje, jedny zimni a druhe letni. Ma selska kalkulace mi tedy rika ze provoz takoveho auta je pro domaci rozpocet drtive vetsiny domacnosti v CR naprosto devastujici... Jenze srdci neporucis :-(((
neregistrovaný "dust"
21. 7. 2002 22:26
Re: Re:
Jinak nejsem statistik z nejakeho statistickeho uradu a treba jsem zbytecne pesimisticky... Nicmene tady na karlovarsku a to rozhedne nepatrime mezi chude kraje znam spoustu rodin kde oba jsou stredoskolsky vzdelani, oba pracuji a jejich souhrny prijem nepresahne ani 18000 kc...
neregistrovaný "Tea"
22. 7. 2002 16:11
Re: Nazdar hosi
Tak uz jsem zase tady. Jak Dust spravne podotkl, vydaje na provoz Grandu jsou naprosto devastujici. Ono take kdyz se bavis lidmi tady v CR, tak 9 z 10 povazuji Granda za drahy luxus. Fascinuji mne dotazy typu, da se provozovat Grand s mesicnim prijmem 15 tKc. Za ty penize mas tady problem vyzit, natos mit jeste nejake auto. Mam pocit Greene, ze to ale neni Tvuj pripad, abys tady drel za podobnou mzdu.
neregistrovaný "green"
23. 7. 2002 02:18
Bez nadpisu
hmmm,tak konecne se dozvidam pomalu to,o co se tady vlastne od zacatku snazim... :-)Vite panove,pochazim z chude vesnice na morave,rodice jeste dnes jezdi Moskvicem, a ze jsem si tady vybudoval svoji firmu,tak vdecim jenom sobe,nikomu jinemu..Mimochodem:do USA jsem prijel naslepo s 500 dolary v kapse...takze zadna protekce,temer zadni znami...Po 5 letech mam dobre jmeno v nasi firme..ale za jakou cenu? Jenom dneska jsem byl za volantem 22 hodin...slovy:dvacet dva..takze zase pozor,nic neni zadarmo.. Jeep byl vzdycky muj sen,a potom,nekup ho za 22 500,jenom se 4000 Milemi...

Za 4 mesice se vracim do CZ,a snazim se vymyslet jake vlastne auto koupit,abych co nejmene prodelal,taky abych o nej nemusel mit strach ze mi ho nekdo ukradne,atd..V Jeepu jezdim uz 4 roky,a snad bych uz potreboval zmenu...tak sakra poradte...

Jo,a s praci?Nemam zname,ani protekci,takze zase budu muset zacinat pekne od zacatku...takze Tea,ono to bude muj pripad... :-(
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "Tea"
23. 7. 2002 11:09
Re: CR
Greene, nemyslel jsem to zle, jenom mi nedochazi proc Ty uspesny autodpravce s bohatou praxi v USA, budes tady v CR zacinat jako nejaka socka. To potom aby jsi snad koupil ojetou skodnou. Uz jsem to asi psal, ale i ja se svym platem dvoj - trojnasobek prumeru v CR budu mit s provozem Grandu take nemale problemy. Ja ti nevim, ale mit v USA uspesnou firmu, kterou jsem si sam vybudoval a solidne by mne zivila, tak se nehrnu do CR, kde bych mel zacinat znovu, snad jen na dovolenou. Jsem asi divnej, ale tak nejak to chapu.
neregistrovaný "Tea"
23. 7. 2002 11:14
Re: CR
Ja jsem taky zacinal od nuly, navic na krku jeste rodinu, takze podobne pracovni nasazeni jako Ty. A kdyz se ohlednu zpet nevidim duvod proc zacinat znovu, vzdyt bych si vlastne poslapal tech par let, ktere jsem se snazil dokazat sobe, rodine, ze se da poctivou praci vydelat.
neregistrovaný "dust"
23. 7. 2002 16:35
Re: CR
ahoj teo, mas pravdu ze zacinat nekde od nuly je zbytecne silenstvi... Na druhou stranu pokud nemas americke obcanstvi tak to ve statech neni az tak jednoduche vid greene. Jinak Grand se da urcite utahnout i z relativne maleho platu, ale musis malo jezdit a prizpusobit tomu svuj zivot, proste mit to jako konicka a ne jako dopravni prostredek, to je pak lepsi koupit sobe Octavii, je relativne levna, docela kvalitni, nahradnich dilu je dost, opravit ji umi kde kdo a tak i nejaka ta konkurence funguje... Zatimco JEEP Ti tady neopravi skoro nikdo, a kdyz ano tak vetsinou sam nevi do ceho se pousti. A Ti kdo by to umet meli, protoze jsou autorizovani, se chovaji jako neskutecni * arogantni a o tom co vsechno Ti uplne zbytecne nauctuji a vymeni ( a nebo taky ne ) se daji vypravet primo romany. Nemluve uz vubec o tom ze vetsinou neznaji vyraz "oprava" ale pouze "vymena"...
neregistrovaný "dust"
23. 7. 2002 16:39
v CR
Jeste dodatek, u nas doma vedeme jiz nekolik tydnu boj o to jake auto koupime, ja bych chtel Grand, libi se mi a je to tak trochu muj sen, naproti tomu ma zena chce prave zminenou Octavku... Z ekonomickeho hlediska ma pravdu a ja to vim, jedine co mne zachranuje, je hrozba zimy ktera tu byla loni velmi silna a tak argumentuji ve prospech 4x4 :-))))
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "green"
25. 7. 2002 03:52
Bez nadpisu
to:dust..:tak davej pozor,aby nezjistila ze se Octavie dela i 4x4.. :-)

Rad bych se vam snad omluvil panove,v pondeli jsem to trochu asi prehnal,byl jsem dost podrazdeny,snad i prepracovany..sorry

Jinak,mozna se mi tady dari,ale ty starosti zacinaji byt nesnesitelne.Taky uz me nebavi takhle zit,doma jsem cca 3-4 hodiny,nemam cas vubec na nic,nebudu vas tady zatezovat problemy..urcite jich mate taky dost../////ze servisem a nahr. dily mate pravdu,zvlast jak se zminujes s tim dealerem...tak z toho mam dost depku...taky to znam...

Nevim proc,ale strasne me porad laka ten Patrol,jeste jsem ho nevidel na vlastni oci,a zatim ho znam pouze z internetu,ale zatim sama chvala,zadne negativa...vyborny usporny motor,robusni karoserie,..ufff.laka me...koukal jsem na tipcars,uz se da koupit za 600 000,ma sice najeto pres 100 000,ale nema ramy,ani extra pneu,pokud ho pouze pouzival nejaky podnikatel pouze na ceste...rikam si ,proc ne? za ty prachy...
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "dust"
25. 7. 2002 10:36
Re: Re:
Octavia se dela 4x4, nicmene jeji cena je tak neuveritelna... Nemas se za co omlouvat, standartni prispevek do diskuze, nez jsme se vzali byla ma zena pul roku ve statech a vim jake trauma je navrat do nasi ceske reality a to tam byla jen relativne kratce. Patrol se super auto, ma brutalne dominantni vzhled a zatim jsem na nej slysel jen samou chvalu. Snad jedine co se mu da vytknout je tak trochu neutulny interier, tezko to definovat, ale pokud mas zachovaleho Granda tak se po sednuti do nej citis jako v Mercedesu vyssi tridy zatimco v tom Patrolu jsi jako v terenaku... Patrola si kupuji docela casto lide co maji nejake lesy nebo polnosti takze ho dost huntuji v terenu, nebo nedej boze manici kteri tahaji auta z nemecka a to pak dostava auto hoodne zabrat kdyz ma za sebou na paletaku dva osobaky a tahne je pres bozi dar...
neregistrovaný "Tea"
5. 8. 2002 10:29
Re: LPG a Grand
Ahoj Greene, tak uz jsem zase tady, byl jsem very busy a nejakej ten stres se take vyskytl. Kazdopadne byl jsem dnes na te LPG prohlidce se svym autem jak jsem ti driv psal a ptal jsem se na toho Granda. Odpovedi jsem byl docela prekvapen. Rikali, ze s prestavbou problem zadny neni, ale sprovozem ano. Ono totiz Grand 5.2V8 ma pry tak stisneny motorovy prostor, ze se LPG zarizeni prehriva a tekuty LPG zplynuje uz v trubkach. Nasledkem toho se objevuji zpetne zaslehy a problemovy provoz. problemy pry resi vstrikovani LPG, coz jsem ti ostatne doporucoval, ale take ne uplne. Motor 4.0 v Grandu jeste nedelali, takze nevi. Nicmene pokud bude na tom s volnym mistem kolem stejne, tak je to asi jasne. Timto se ti omlouvam za mystifikaci v oblasti LPG.
neregistrovaný "green"
6. 8. 2002 01:42
Bez nadpisu
cauky,take jsem busy..znas to...s tim lpg,:mrzi me to,taky jsem neco o tom slysel s tim zpetnym zazehem...Vis,na jednu stranu je sice fajn levny provoz,ale zase plynova nadrz umistena cca 15 cm za zady meho potomka...brrrr,ale uz jsme to probirali...ja mam na rozmyslenou jeste asi 3 tydny,potom se musim rozhodnout ..jestli dovoz,nebo prodej...jak pocitam,tak pocitam,tak mi vychazi jedna vec:prodelavam tak i tak,pokud se rozhodnu a prodam auto zde,tak za ty penize muzu u nas mit diesel...uz jsem nasel na netu cenu blizko 800,ale to jsou stale penize...taky provoz i tady v USA je pomerne dost drahy...takze za 4 tydny sem prilitaji rodice,doufam ze mi snad trochu poradi...kolikrat si rikam ze bych byl spokojen i s obycejnou 5kovou radou BMW....
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
7. 8. 2002 13:38
Re: LPG
No jestli mas u svyho motoru vice mista tak neni co resit. Ten problem se tykal jen toho prostoru a s bezpecnosti to nema nic spolecneho, proste to cukne. Zarazi me Tvuj vyber mezi vozy typu BMW 5 a Patrol, Granda vyjimaje. BMW 5 je super auto, pohodlne v plne vybave s trakcnimi problemy zime. Patrol naproti tomu je hard offroad s minimalnim pohodlim se spoustou pak na redukce a zaverky, vse v manualu. Grand naproti tomu ma vsechny vyhody obou vozu az na tu jeho zravost.
neregistrovaný "green"
6. 8. 2002 01:45
Bez nadpisu
..taky pozoruji jak jdou ceny dolu,dobre se da koupit uz i Discovery,nebo Patrol...bohuzel rozhodovani zde za morem je dost tezke,zvlast kdyz jsem "tam"6 let nebyl... :-(
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "green"
7. 8. 2002 02:13
Bez nadpisu
..jo ohledne toho motoroveho prostoru:tak o porovnani s 5.2 je u meho rozhodne daleko vice mista..nevim jak to prirovnat pro tvou predstavu...:-)zadne plasty,nic..jenom poctivych 6 valcu v rade :-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "green"
9. 8. 2002 02:31
Bez nadpisu
ne,ne,nelekej se..omlouvam se,mnohokrat jsem to tady uz psal,vsak vis..z osobnich aut se mi opravdu 5-ka libi,za 500 uz se snad da neco slusneho sehnat,ale zase se krade(?) No a Patrol..hmm,jeste jsem ho na vlastni oci nevidel,vsude ctu jenom samou chvalu,zadna negativa...vis jak jsem zatizeny na naftove motory... :-) Grand je #1 ..bez diskuze,za 4 tydny jeste vse prodiskutuji s tatou,no a pak se uvidi....zravost je opravdu dost velka.. :-( Pokud bych ale nekde videl 3.1 za nejake slusne penize,neni co resit...
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
14. 8. 2002 17:17
Re: Re:
Tak jsem dnes videl limited, fully loaded 99 black za 360 tKc, to jsou mi veci, pomalu to rozdejchavam. Jeste k te zravosti, mam pocit ze obecne offroady zerou hodne vsechny, takze 3,1 td u Grandu anebo 2,8 td u Patrola na tom budou asi podobne, tj. 12-15l/100km. Zvlaste pak Patrol jeste o pul tuny tezsi s papucemi sirokymi jako F1 a neaerodynamickym tvarem. To uz snad Terrano je srovnatelne s Cherokeem, prip. s Grandem. No ale zase kdo si koupi auto za puldruheho melounu asi ma pohled na spotrebu trochu jiny, nez majitel skodofky. Jinak BMW 5 je moc peknej pekac zvlaste pak 540i v plne nalozi i kdyz ja jsem spise na tu 7. radu, vrazit tam D, na tempomatu tuknout 90 a usmivat se z okynka.
neregistrovaný "green"
21. 8. 2002 00:00
..smutny konec meho Volva VNL610...
taky jsem koukal na ten 99,ale zapomel jsi dodat,ze je to na leasing,takze + dalsich 600 kousku..:-(

Jinak dlouho jsem se neodezval,mam problemu nad hlavu:13-teho jsem totis mel bouracku...smula...pouze ve zkratce:jedu normalne cca55m/h mijim enter,kde prijizdi rozjety truck,jenomze blbec neodhadl zatacku,prejel nerusene pres "zebru",a bez jedineho zavahani se oprel do meho navesu....tim me vytlacil na krajnici,kde jsem prisel diky obrubniku snad o vsechny pneu na leve strane,a fyzikalni zakony spolu s 40 tunami dodelaly sve...auto sjelo z cesty do prikopy,kde se prevratilo,a jako by to nestacilo,tak naves setrvacnosti jeste narazil do kabiny... Toho blbce,ktereho jsem ani nevidel,ujel,takze mam o zabavu postarano...:-(Svedkove sice tvrdi ze to byla ta a ta firma,jenomze bez znacky nic nedokazes...Auto je total,takze ted cekam jak dopadnu u pojistovny,zda mi pokusi meho cervenacka opravit,nebo dostanu nove..(?)

Nicmene je to cara pres rozpocet,takze o nejakem grandovi si ted uz muzu jenom zdat... @#$%&%$#
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
21. 8. 2002 15:01
Re: ..smutny konec meho Volva VNL610...
Chjo tak to me mrzi Radku, ze jsi tak prisel o svuj truck a zrovna par mesicu pred odjezdem. Snad to pojistovna vyresi, kdyz mas ty svedky. Taky se mi posledni dobou vse ..., no hlavu vzhuru, snad bude lip. Kdyz se ohlednu zpatky, byl jsem na tom nekdy jeste hur, mozna to taky tak beres. Jinak toho granda jsem videl v annonci a nepsali tam o leasingu, no to je stejne jedno. Drzim Ti palce.
neregistrovaný "green"
23. 8. 2002 23:11
Bez nadpisu
...diky,ale stejne premyslim jestli jeste muze byt hur(?)!Zatim cekam jak vse dopadne,jestli budou auto opravovat,nebo jestli mi daji nove,nevim... Muj kamarad ma ted nejake problemy s ridicakem,tak mi pujcil jeho truck na par tydnu,tak se tady motam kolem...sice je to za par sestek,ale myslim si,ze je to porad lepsi nez sedet doma a uzirat se nudou a chmurnymi myslenkami...Stejne za 2 tydny prilitaji nasi,takze budu mit o zabavu postarano,tesim se jak po dlouhe dobe protahnu granda na Floridu...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "green"
10. 10. 2002 16:16
Bez nadpisu
..tak jsem po dlouhe dobe zase zpet..tea,dust,ozvete se...
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Tea"
13. 10. 2002 13:48
Re: Bez nadpisu
No zdaaar, jak se mame, tady je pekna kosa, chtelo by to nekam na jih. Co ty a stehovani do CR, nejak jsem mimo z tematu.
neregistrovaný "green"
13. 10. 2002 18:44
Bez nadpisu
cauky,zdravim,moc,moc zdravim...

Taky jsem tady dlouho nebyl...ale znas to...Tak Volvo uz nemam,bylo to total loss :-( Nicmene spis v tom vidim nejakou spinavou hru mezi firmou ktera ho mela opravovat a pojistovnou...to uz je ale dnes jedno..misto toho jsem dostal od insurance company novy truck..teda novy..1999 Freightliner Century Class,special edition,550 koni,zluta barva... :-)..takze jsem velmi spokojen,ztrata me sice mrzi,nicmene zivot jde dal...Pristi tyden vyjizdim zase do Californie,takze porad neco...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "dust"
26. 10. 2002 15:50
jo...
Ja taky nemam kliku, prisel jsem o praci, takze Grand nebude...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "vlk-cz"
27. 4. 2003 10:25
Chip Tuning
Zdravím a doufám, že tu ještě je někdo, kdo má Patrola a že to tady nezaneřádily JEEPaři :-D. Mám dotaz ohledně Patrola GR 1998 (2,8TD). Někde na netu jsem se dočetl, že lze u tohoto motoru použít chiptuning a zvednout výkon asi o 20 koní. Má někdo tuto zkušenost?

Dík VLK
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "willy."
29. 4. 2003 00:00
Re: Chip Tuning
Zdarec! Ty máš 98', tzn. Y61? nejspíš jo. tam je daný novější čerpadlo oproti GR Y60...víc elektroniky. Já mám 97'. Ale nepřijde mi u takovýho auta nutno tohle dělat :-)
neregistrovaný "vlk-cz"
30. 4. 2003 19:42
Re: Chip Tuning
Tak tak, Y61. Dělám na tom teď takovou "malou" generálku - je to otočené o 360° dokola.

Je pravda, že když jedu sólo, tak se to dá. Problém ale nastává, když vezu něco na vozíku a musím předjíždět. Ono přece jen ty kamiony dnes - to už není klasická LIAZka. A navíc přece jen hmotnost 2600 kg (vážil jsem si to) se taky musí něčím rozhýbat.

Právě protože tam je elektronicky řízení čerpadlo a spousta jiných ptákovin vím, že to jde. Dostal jsem i tyn na nějaký DIVO DIGITAL, ale zatím jsem k tomu nic nenašel.
neregistrovaný "vlk-cz"
15. 5. 2003 20:07
Oživení skupiny
To zde opravdu není nikdo, kdo by chtěl pokecat o Patrolech?

VLK
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "willy."
18. 5. 2003 18:24
Re: Oživení skupiny
asi ne :-(((
neregistrovaný "vlk-cz"
12. 2. 2005 20:27
Nápravy
Tak tedy zdravím a dělám další pokus o oživění diskuze. Mám dotaz ohledně náprav na PATROLu GR. Potřebuji zjistit, zda se u modelu Y61 lišily nápravy v letech 98-99 a 2000 a výše. Podle parametrů má novější model širší rozchody.

Dík VLK
Rozbalit vlákno
0

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57