Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Výše obchodní marže u Octavie

neregistrovaný "bittner71"
14. 4. 2006 14:24
Výše obchodní marže u Octavie
Dobrý den. Před koupí auta jsem si nechal od několika prodejců v kamenných salonech (a jednoho prodejce internetoveho) zpracovat cenové nabídky na konfigurátorem vytvořenou verzi OII (cca 660 TKč). Internetový prodejce (Automodul.com) nabízí standardně slevu 8 % na jakkýkoli vůz, u kamenných prodejců mi jeden nabídl také slevu 8 % + construct, druhý dokonce 8.4 % + construct + koberečky (prodejce jsem předem upozornil, že financování budu mít vlastní, takže s provizí za leasing nemohou počítat).

Ale prodejce, kde bych auto koupil nejraději (jeho přístup ke mně byl nejlepší a navíc tam jezdím 4 roky na servis) mi řekl, že mi nemůže dát větší slevu než 7 % (ostatní prý jdou pod cenu). Prý má marži na Fabie 5 %, na Octavie 7 % a na Superby 9 %.

Nevíte jaká je SKUTEČNOST?
Rozbalit vlákno
16
neregistrovaný "Perun."
14. 4. 2006 15:17
Re: Výše obchodní marže u Octavie - Bitter-sweet destiny
Vážený pane Hořký,

stojí Vám těch cca 7 000 Kč za to, abyste se při každé návštěvě autosalonu, kam by se Vám chtělo jezdit díval na kyselé obličeje?

Takový dealer se zajisté vynasnaží, aby Vám vyšel vstříc v případě jakékoliv nestandardní záležitosti na servisu.

Šetřte, šetřte dál monsieur Harpagon, podpoříte tím darwinovu teorii evoluce. Silní to vydrží, slabším zbydou hořké dluhy.
neregistrovaný "bittner71"
14. 4. 2006 15:29
Re: Výše obchodní marže u Octavie - Bitter-sweet destiny
Milý Perune, pohanský bože hromu a blesku (netušil jsem, že bohové prodávají v autosalonech),

nejedná se o 7.000 Kč, ale o bezmála 14.000 Kč (včetně toho Constructu a koberečku). Chápu, že ve světle auta za 660 TKč to nejsou velké peníze, ale peníze to jsou (je to například bezmála 10 plných nádrží).

Pokud opravdu patříte mezi prodejce (a dle Vaší reakce jsem si tím téměř jist), pak ovšem Vaše rozhořčení chápu a přeji Vám co nejméně zákazníků jako jsem já.
neregistrovaný "Povalec"
14. 4. 2006 15:44
Re: Výše obchodní marže u Octavie - Bitter-sweet destiny
Ano, hlavne usetrit! Jit do drahy restaurace, nechat se hyckat a pak nechat 5 korun tip. Prece nenecham 10% jako normalni slusnej spokojenej host? Vzdyt 10% z tisicovky je hnedle stovka a za tu se da koupit spousta veci. Utikej si koupit Logana, to se prece za ty penize vyplati, ne? To sakra nemate sebeuctu? Bud mam prachy na urcitej zivotni styl a nebo prachy na kraviny nemam a tak si je nekupuju. Pak si ale nebudu stezovat, ze zdrazili benzin o 30 haliru na litr (ufff, 18 korun na nadrz) a jezdim na kole, ne??
neregistrovaný "Anndy"
14. 4. 2006 16:22
Re: Výše obchodní marže u Octavie - Bitter-sweet destiny
Povalac: Tvoje prirovnanie kriva. O2 by som luxusnou restauraciou nenazyval.

Za dalsie je uplne normalne (a to aj pri vacsich obchodoch) diskutovat o cene. Kto tak nerobi je hlupak, alebo si nevazi penazi alebo je mu to jedno. Obzvlast pri autach.

Ja osobne mam dobre skusenosti jednak s jednanim pri kupe noveho auta a tak isto pri uz pozarucnom servise. Vzdy sa da nejako dohodnut a to navstevujem ten isty servis u dealera, kde som to kupil.

bittner:

Bohuzial neviem marze, a aj ked mam znameho dealera prave skodovky, tak nemyslim ze mi to prezradi a prave zo slusnosti mu tu otazku nepolozim, aj ked by ma zaujimala.

Len tak na okraj - vyssia zlava v % ako ti ponukal ten "najhorsi" dealer je mozne dohodnut aj u audi (konkretne A6). Takze sa posnaz a budes urcite spokojny.

Este pre povalaca. Neboj sa, ziadny dealer ti nepreda auto aby na nom nezarobil primerane.
14. 4. 2006 16:42
Re: Výše obchodní marže u Octavie - Bitter-sweet destiny
nez by som mal nechat nejakemu predajcovi len tak 14tisic, to ich radsej necham v alpach na lyzovacke...
neregistrovaný "bernat"
13. 5. 2006 15:58
Re: Výše obchodní marže u Octavie - Bitter-sweet destiny
Tady jsme v Cechach, vsude nevidim pouze stoprocentni sluzby v restauracich. Takze nevidim duvod nechavat 10 % dyzko. To by se museli hodne snazit. A to se nesnazej. Ty budes urcite pingl. >:-[]
neregistrovaný "Michal M"
13. 5. 2006 16:52
Re: Výše obchodní marže u Octavie - Bitter-sweet destiny
Povalec, no asi byste se divil, ale pokud se naucite vyuzivat slev, tak se s tim rovnez naucite maximalizovat svuj cas a tim padem i uzitek ve sleve...treba ja jsem si chtel koupit hodinky za 35tisic, a jelikoz ziju v trapne predstave, ze je dobre si zjistit jestli se nedaji sehnat levneji, tak jsem si udelal pruzkum...zrejme jsem v tomhle velmi dobry, jelikoz jsem za 5 minut nasel ty same hodinky za cenu necelych 6tisic!...tudiz jsem si za pet minut vydelal 29tisic korun. Podle vas bych se mel citit jako povl, kterej se snazi usetrit. Ano snazim se usetrit, a predevsim se nechci citit jako blb, ktery zaplatil vice nez musel

P.s. vase srovnani ala Liedl kulhaji na obe nohy.
13. 5. 2006 22:14
Re: Výše obchodní marže u Octavie - Bitter-sweet destiny
Tady jsme v Cechach, vsude nevidim pouze stoprocentni sluzby v restauracich. Takze nevidim duvod nechavat 10 % dyzko. To by se museli hodne snazit. A to se nesnazej. Ty budes urcite pingl.

hoci je to offtopic, tak mi neda nezareagovat, kedze v oblasti restauracnych sluzieb som sa niekolko rokov pohyboval.

V prvom rade si musis uvedomit, co je to 100%tna sluzba, lebo tento pojem je velmi vagny. Nemozes ocakavat rovnaku sluzbu v restauracii kde obedove menu stoji 90 korun a v restauracii kde polievka stoji 90 korun. (aby to bolo viac pochopitelne - nemozes ocakavat, ze dacia logan ti poskytne taky luxus, ako S-klasse)

Za druhe si treba uvedomit, ze restauracni a hotelovi zamestnanci maju dlhodobo najnizsie priemerne platy v hosporadstve. Je to tak preto, lebo zamestnavatel pocita s tym, ze zamestnanec dostane cast mzdy vo forme trinkgeldu.

Co to znamena pre nas normalnych ludi? No pokial do "mojej restauracie" (=tam kde chodim na obedy teraz) zacne chodit velke mnozstvo vychcalkov, ktori si myslia, ze ked sa objavia vo dverach tak sa vsetci z nich doseru a nenechavaju pri plateni nic navyse, tak personal nieje zaplateny a je velka migracia zamestnancov. A migracia zamestnancov znamena zhorsenie sluzieb. Tak si spocitaj 1+1.
Avatar - Daff
14. 5. 2006 00:54
Re: Těžkej OFF TOPIC
Tohle mě strašně štve !!!! Někdo vždy něco založí - ostatně i jako já mockrát a vždy se to tady zvrhne na věci NAPROSTO nesouvisející s tématem !!! KURNIK UŽ S TÍM NĚCO ADMINI DĚLEJTE !!!!! Já si teda nedovolím tvrdit nic ohledně marže prodejců aut přesto, že sleduji auto.cz a autorevue.cz každý den, ale když jsem se ptal na novou Astru minulý měsíc, tak mi bylo sděleno, e pokud mám živnost, tak mi dají rovnou 17% slevu. A to jsem se na slevu přitom vůbec neptal. Nebudu uvádět, který dealer Opelu mi to nabídl, ale je to tak. U Škodovky mi nabídli, že pokud budu brát OII v eleganci, tak 8%. Jde určitě o to, že ne každá značka má stejně vysokou marži, ale jelikož jsme u Opelu dostali kdysi 15%, teď nabízejí 17%, tak počítám, že budou mít tak 25% určitě !!!!!
neregistrovaný "Michal M"
14. 5. 2006 01:25
Re: Těžkej OFF TOPIC
Daff, ne ze by me to nestvalo, ale jeden to musi brat s nadhledem...nakonec mne ty prispevky off topic nepripadaj, je to vsechno ve stejny rodine, neco jinyho by bylo, kdybych sem napsal, ze mi hnije maceska a co s ni mam delat...
neregistrovaný "FenderStrat"
15. 4. 2006 19:57
Re: Těžkej OFF TOPIC
bittner71: Te marzi 7% na Octavii bych moc neveril - uz prvni prodejce mi dal vic nez 8% slevu - a ja o sleve ani nemluvil, proste jsem prisel s jasnou predstavou o modelu a vybave a on mi pak poslal nabidku. Jelikoz jsem cekal tak 5%, prihodil jsem si dalsi vybavu a sel k jinemu prodejci. Tam jsem taky nevykladal, ze jsem nekde dostal nejakou slevu. A vida-cena byla i pridanou vybavou NIZSI nez u prvniho dealera.

Co se tyce te vernosti k servisu - nechodim tam, kde jsem koupil. Chodim tam, kde to mam nejbliz (a kde jsem spokojeny, samozrejme). Slevu mi nabidli i ve chvili, kdy jsem jim tohle narovinu rekl.

Pro me je vysledek jasny - pokud nekdo nakraci do salonu a koupi za cenikovou cenu, pripadne dostane lekarnicku zdarma, je blb. I tak na tom vydelaji dost, nevidim duvod, jim dat vic. Nebo to Perun vidi jinak? ;)
neregistrovaný "Perun."
15. 4. 2006 22:11
Re: Těžkej OFF TOPIC
Perun to opravdu vidí trochu jinak, to je ale jeho profesní nutnost. Marže standardních mainstreamových značek se zásadně neliší. Co je mění (rozumějte snižuje, a to dosti zásadně) jsou nejrůznější akce, na kterých participují dealer spolu s dovozcem - v tomto případě výrobcem. No a pokud se žádná oficiální komunikovaná akce nekoná, je to na dealerovi.

Názor docenta Wolffa mě pobavil, protože pokud by jeho kroky směřovaly do salonu Škody pro O2 a opravdu by vsadil boty na minimálně 10ti procentní slevu (vyjma fleetových prodejů, na kterých se prostě spolupodílí výrobce), jeho zpáteční cesta by byla bolestivá a studená >:-[]
neregistrovaný "pohodář"
15. 4. 2006 22:42
Re: Těžkej OFF TOPIC
hele Perun tak mi laskavě vysvětli jak je možný, že může firma nabízet zaměstnancům při koupi nového vozu slevu 12% z ceníku pro Fabia, 14% OII a 16% Superb? Podotýkám, že se jedná o firmu,která nemá s automobilovým průmyslem nic do činění, kromě toho že provozuje poměrně rozsáhlý autopark (řádově stovky osobních aut).

uznávám, že u OII se dealer do slev moc nepožene, protože se prodává velmi dobře....
neregistrovaný "Perun."
15. 4. 2006 23:47
Re: V pohodě, aneb diskuze v hospodě :-(
Když by sis dal tu práci a přečetl můj předchzí příspěvěk, začlo by ti svítat. Vlastně už sis odpověděl sám ;-)

Každá firma, která provozuje autopark zvíci několika set vozidel má v rámci své interní "car policy" smluvně ošetřené pořizovací a provozní podmínky nákupu vozů. V této kategorii už ve velké většině formou pronájmu přes operativní leasing.

Jestliže jsem dobře pochopil (je večer, synapse pomalu odmítají spolupracovat), jde o vozy pro soukromou potřebu zaměstnanců firmy. Těžko si pak představím jinou, než tripartitní smlouvy typu (příklad :!: ) Zákazník/Zákaznické centrum MB/LeasePlan... U takového klienta jsou podmínky nastaveny individuálně a dle tebou uvedených čísel se jedná o víceméně průměrné cifry. Méně už to být nemůže, protože to už by v rámci fleetového prodeje takového rozsahu nebylo výhodné - možné.

Zapomeň na to, že to financuje pouze dealer, ten na to nemá. Je mi upřímně putna, jestli to bereš, nebo ne.
neregistrovaný "pohodář"
16. 4. 2006 10:41
Re: V pohodě, aneb diskuze v hospodě :-(
pochopils to správně, jedná se o nově pořizovaná auta zaměstnanců

jestli je ta smlouva trojstranná to nevím, ale možné to asi je.

Tak já to teda beru, náčelníku všech pohanů

>:-[] >:-[] >:-[] >:D
neregistrovaný "bendzis"
16. 4. 2006 13:00
Re: V pohodě, aneb diskuze v hospodě :-(
Ja som si kupoval OII v Belgicku.. ale ak by som vam aj povedal cenu, ta by bol askreslena, pretoze somkupoval auto bez DPH spolu s 13 perc rabatom dealera..

Ale ked sme kupovali sluzobnu OII 4x4 Elegance, tak ta vysla na nejakych 12.000EURO (tak isto bez DPH..)
neregistrovaný "Citronek"
14. 4. 2006 15:56
marže
také jsem koupil u prodejce, co dal slevu - místnímu jsem slevu oznámil a co on na to? prý neví, jak by to vyúčtoval - slevu a že mám zvážit, výhody "domovské" stanice při pozdějším servisování - to jako že když si to koupím jinde, tak mi to na garančce odfláknou nebo schválně poškrábou? no to snad ani nemá autorizovaný servis vyslovit, že jinak přistupuje k servisu aut od vedle a svých!! - zde pro upřesnění nešlo o slevu na servisu v případě koupě u nich, ale o neidentifikovanou výhodu - no tak měli smůlu - konkurence slevu uměla "zaúčtovat", tak udělala byznys.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "cread1"
14. 4. 2006 15:59
Bez nadpisu
Hele nevim co mate proti bittner71 ale on se docela slusne zeptal na nazor takze nevim proc nekoho hned kritizovat. Ja nevim no 14000 je hromadka penez na neco malo, na neco hoodne ale nevim proc je vyhazovat. Ja mu bohuzel neporadim ale chovani ostatnich bylo trochu pod urovni..
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tamtam"
14. 4. 2006 16:15
Bez nadpisu
Když škodovka může totožnou věc prodávat na různých trzích jinak draho (a to je pravda, že se stejně vybavený auto dá jako nový potkat v různejch zemích unie za jiný peníze a ne zrovna malej rozdíl), tak co by nemoh jeden konkrétní zákazník chtít koupit jednu konkrétní věc za pro něj nejpřijatelnějších podmínek??? Co se tomu kdo zase brání a mele o nějakém spropitném v hospodě?? Když může ze zákona trhu těžit jedna strana, tak proč ne druhá???

Když jsem chtěl dát mojí škodovku na protiúčet za nového Renaulta, objezdil jsem s ní všechna pražská dealerství s tím, že toto auto půjde protiúčtem a to a to budu kupovat a platím hotově - nechť auto prohlédnou, zhodnotí a řeknou jak to vidí. A to jsem se nestačil divit.... Jeden dealer řekl že škodovek je na trhu nadbytek a že auto koupí za 100 (střelil od boku) a ani neměl zájem ho vidět, na nic se zeptat atd - hned měl jasno. Já taky. A tak to šlo s drobnými odchylkami dále až jeden dealer auto vzal, vytáh na hever, prolustroval, projel kolem firmy a to 2-ma techniky, zkontroloval příslušenství a stanovil cenu dle odhadu pro pojišťovny - výsledek 208. Následně vypracoval nabídku na nový vůz, 10 přihodil slevu protože Renault přestal cosi nabízet ale jim se to zdálo nefér a byli jsme domluveni. A to jsem o nic nestál, jen jsem řekl že jezdím kolem Renaultů a už jsem byl všude možně, tak jedu i k nim, že auto mám vybraný ale furt váhám kde ho koupit. A bylo domluveno. To je prostě fungování trhu a kdo prská že nemáme trochu soudnosti tak by si měl uvědomit že nikdo do ničeho nikoho nenutí, já měl zájem koupit auto a měl jsem několik nabídek - kterou si vyberu je moje svobodná vůle a jakou mi ten který dealer nabídne je čistě jeho rozhdnutí. Vo co jako de, líná huba... Já byl spokojen naprosto se vším, oni (asi dobře) prodali, já dobře koupil, ostatní večer zavřeli krám a svět jde dál... Rozdíl nejhorší a nejlepší nabídky dělal bezmála 150.000 Kč - kupoval jsem auto za půlmega a prodával čtyřletý veeeelmi zachovalý podobný pořizovací ceny. Udělal jsem snad něco špatně a měl jsem to dát tomu prvnímu co to chtěl za 100 od boku proto že se mile smál??? Taky musí profitovat, ne?? Já na těch 150 litrů dělám ještě drahoty...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Pucmeloud1"
14. 4. 2006 16:50
Vyrobni cena
byva u aut teto tridy a objemu vyroby nekde okolo 50% ceny maloobchodni. druhou plovinu cenysi rozdeeli ma marzi vyrobce a dealer. V jakem pomeru, tobohuzel nevim
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "one-z"
14. 4. 2006 20:20
Re: Vyrobni cena
Nechápu reakce Peruna a Povalece >:-[] Každá ušetřená tisícovka je dobrá. Když si člověk zadává výbavu, tak to bývají doplňky taky kolem pár tisíc, ale nakonec, když se to sečte, tak je to třeba sto tisíc.
neregistrovaný "pohodář"
14. 4. 2006 21:22
Re: Vyrobni cena
myslím že marže dealera je mezi 12-15%

některé firmy mají pro zaměstanance dojednané slevy na některá auta,

a vím od kamoše, že na O2 to je např. 12%, jen prokázat že jsi tam a tam zaměstnán

hlavně se jedná o firmy s velkým počtem zaměstananců, pozeptej se po kamarádech, kteří pracují pro firmy které mají autoflotilu.....

nenech se odradit kyselými ksichty dealera a povídačkama o nespecifikované

výhodě při zakoupení vozu u něj. Bude tě drbat jako každýho jinýho.....

Taky jsem to zažil a nakonec i dealerovi dojde, že kšeft je kšeft..
neregistrovaný "Povalec"
14. 4. 2006 23:49
Re: Vyrobni cena
Jasne, kazda tisicovka je dobra, proto lidi nakupujou v Lidlu podradny smejdy, v Hypernove shnily maso a v Tescu plesnivou zeleninu... protoze je to levnejsi! Proto si jdou nechat predvest vyrobek do kamenyho obchodu a pak si ho koupi o par stovek levneji na internetu... a stejny lidi pak nadavaj, ze je v obchodech obsluhujou Slovaci a brigadnici... proboha proberte se, copak v sobe nemate spetku hrdosti? Kdyz uz si jdu koupit auto a mam na nej 3/4 mega tak pro me nebude rozhodujici, kolik procent mi kdo slevi, ale to, jakej maj ke me pristup, jestli budou schopny zajistit slusnej servis, jakym zpusobem se stavi k technickejm problemum a jakou ma prodejce/servis povest.

Btw. neni zadny tajemstvi, ze automobilky dneska nezivi prodej aut, ale aftermarket. Vzdyt si spocitejte, kolik do auta narvete prachu, nez ma najeto 100 tisic a to nemluvim, kolik stoji drobny pojistny udalosti...
neregistrovaný "bittner71"
14. 4. 2006 22:44
Aktuální zpráva
Dnes vpodvečer mi volal jeden z účastníků "výběrového řízení na O2" a řekl mi, že půjde na slevu 9 %!
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Perun."
14. 4. 2006 23:29
Re: Akutní zpráva
Bravo!

Gratuluji k novému domácími kinu, to už se za dvacku dá, ne?

A jen tak mimochodem, já vážně nejsem zaměstnancem žádného dealera. Z oboru ale jsem, takže to bylo tak 50/50 8)

P.S. Pro odborníky na marže: těch 15% bylo míněno vážně?
neregistrovaný "bittner71"
15. 4. 2006 00:08
to Povaleč
Mícháte jablka s hruškami. Kdybych nakupoval v Lidlu, tak si nejdu pro O2 za 0.67 M, ale v lepším případě pro ojetou Felicii (abych zůstal v koncernu). Myslím, že není nic divného na tom, udělat si malé výběrové řízení se třemi účastníky z řad autosalonů, kdy je JEDINÝM kritériem CENA. Kdyby to šlo, klidně si auto objednám ve vrátnici v Mladé Boleslavi, o autě jsem mnohdy věděl více než prodejce, a tak jej opravdu nepotřebuji na to, aby mě před odjezdem s autem ze salonu vysvětloval, na co je která páčka. Ještě k výběrům: proč se nedivíte tomu, že firmy zcela běžně dělají výběry prakticky na každý nákup zboží či služeb? A je snad rozdíl, když si zboží větší hodnoty kupuje firma nebo jednotlivec? Snad nikdo nechce ZBYTEČNĚ vyhazovat peníze.

Také nevím, proč do výběru auta pletete přístup servisu, je přeci mojí volbou, do kterého servisu budu následně s novým autem jezdit.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Povalec"
15. 4. 2006 00:56
Re: to Povaleč
Samosebou, Tonda v garazi za sidlistem ma super diagnostiku a autum rozumi vic, nez nejakej panak z autorizovanyho servisu,ale HLAVNE JE LEVNEJSI! :-) Vzdyt si to priznejte, vy zijete tim, aby vsechno, co si koupite, bylo nejvyhodnejsi, nejlevnejsi, v akci, se specialni slevou.

Vy si opravdu myslite, ze vyberovy rizeni se delaji proto, aby se usetrilo? Svata prostoto...

Pracuju pro jednu firmu, kde se neustale hlidaj naklady, vecne se neco optimalizuje, porad se hledaj uspory. Prosadil jsem jednu vec, pokud bylo vic dodavatelu obdobneho produktu/sluzby, tak jsem vybral toho nejspolehlivejsiho a dal mu maximalni duveru. Mozna byl o par procent drazsi, ale usetril jsem si hromadu casu resenim pruseru.

Btw. jedte se nekdy podivat, jaka auta u Lidla parkuji, mozna se vam bude chtit brecet.

Abych se vyhnul trapnym poznamkam o zavisti vuci stastnym majitelum O2, tak jsem spokojenym ridicem Toyoty Avensis bez potreby chiptuningu. Ke "koncernu" pocituji uprimny obdiv, protoze kdyz vidim, kdo, jak a kde vyrabi dily pro VW/Skoda/Audi, tak se divim, ze ty auta vubec nekdy jezdi...
neregistrovaný "tamtam"
15. 4. 2006 08:29
Bez nadpisu
Prijde mi to jak argumentace nejakych zhrzenych obchodniku, kteri nemohou prekousnout co to ten zakaznik dela proc nejde k nim, co??? Po te, co trh donutil vyrobce aut dodavat informace od svych aut pro servisni ukony jakymkoli servisum (ne jen tem svym "vlajkovym") a zakazal prikazovat dealerum ze smeji prodavat jen jeho vozy a jine ne, tak se trochu rozcerily stojaty vody, co?? Blby je, ze na to lidi zatim moc neprisli a malo toho vyuzivaj...

To prirovnani s Lidlem a Hypernovou jsem asi neslysel - nebo si to mam vysvetlit tak, ze totozna O-II za 3/4 mega vyrobena v Boleslavi bude v pripade koupe pres Jarov superluxusnikvalitni auto a pri objednani te same ceskym zakaznikem pres dealera z Jelenie Gory (priklad - nema souvislost s nicim) to bude naschval vyrobeny sunt, na cemz bude primo ten dealer zainteresovan aby to byl co mozna nejvetsi sunt a on tak byl timto lepe konkurenceschopnej??? Krista boha, vypada to jak bysme mluvili o Gothaji kterej dela 50 vyrobcu a lisi se v kvalite treba tim, kolik tam kdo da navic pilin, ale my snad stale mluvime o shodne produkci shodneho vyrobku z Boleslavi kterou si tedy ovsem ja za sve prachy laskave koupim (necham objednat) tu ci onde jak cini me svate rozhodnuti !!! Ze ji nasledne budu servisovat u Tondy sro. jde k me tizi, co je prodejci po tom - s tim musi prece pocitat...

Sliby o naslednem servisu v lepsi a horsi urovni jsou nesmysl a po koupi auta uz by se o tom nemluvilo (mam osobni zkusenost - pro rypaly), maximalne nejaka karticka na zak. slevu asi tak 5% kterou lze obdrzet pri prodeji auta na servis ve stejnem dealerstvi a tim to konci...
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Perun."
15. 4. 2006 09:26
Re: Nejvíce duní sud...
když se z kopce valí prázdný...

Takže neviditelná ruka trhu oděná v rukáv z bruselského hedvábí donutila importéry sdělovat technické know-how JAKÉMUKOLIV servisu? Zajímavé. Takové malinko, malilinko demagogické, že? Doporučuji nejprve prostudovat reálné podmínky související se zrušením blokové výjimky.

P.S. Jablkohrušky jsou dnes v Lídlu v akci!
neregistrovaný "bittner71"
15. 4. 2006 09:23
to Povaleč
Polemika s Vámi přestává mít smysl, pokud argumentujete Lidlem a Tondou v garáži. Se svým autem jezdím do ZNAČKOVÉHO servisu na garanční prohlídky a na opravy. To však neznamená, že bych si měl další nové auto koupit z vděčnosti právě u tohoto prodejce, když jinde za NAPROSTO STEJNÝ produkt zaplatím o desítky tisíc méně.

Vaši argumentaci s Toytou a neschopností dodavatelů koncernu VW taky nechápu. Vy jste byl v Japonsku, abyste se přesvědčil o kvalitě místních dodavatelů? Pro Vás a všechny ostatní, co nadávají na Škodovku, to skvěle napsal GTI -- viz můj blog.
Rozbalit vlákno
0
15. 4. 2006 13:51
Bez nadpisu
Pro Vás a všechny ostatní, co nadávají na Škodovku, to skvěle napsal GTI -- viz můj blog.

Nějak mi nedochází,jaké důvody vedou někoho aby psal oslavné,na nebesa vyvolávající ódy na soukromou-kapitalistickou společnost,navíc zahraniční,která nedělá nic jiného než tisíce jiných firem českých i cizích a tj., že něco ze zištných důvodů vyrábí a následně se to pak snaží prodat za co nejvyšší cenu,kterou je ochoten nuzák dát.Částečně by se to dalo pochopit,kdyby se uvedená společnost aspoň chovala jako patriot a vědoma si nižší kupní síly v Čechách,prodávala by zde své výrobky za normální ceny,ale jelikož se chová přesně opačně a není jí hanba prodávat zde nejdráž z celé Evropy,nezaslouží si za své prodejní úspěchy ani špetku uznání.Ten kdo něco takového napíše může být leda spolumajitel této společnosti nebo duševně chorý,nebo seniorský milovník bolševických pořádků,kdy bylo všechno nás všech.Uvedený článek by se dal leda pochopit,kdyby se týkal nějaké charitativní organizace.

Jinak souhlasím s tím,že dávat dobrovolně desetitisíce navíc je blbost.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "been"
15. 4. 2006 15:54
Bez nadpisu
Povalec, mal by si si uvedomit, ze je to kazdeho osobna vec za aku cenu si vyrobok kupi, ak Ty chces peniaze rozhadzovat, tak rozhadzuj, ale neodsudzuj ostatnych, ktori chcu usetrit, lebo ceny aut su nadsadene.....

zlavy sa zjednavaju na celom svete vo svete obchodu,tak asi tolko...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "IT"
15. 4. 2006 16:48
Bez nadpisu
Jen pro úplnost dodávám, že hlavní zdroj příjmů prodejců je cena za práci a náhr.díly.Takže je živí především servis,nikoliv prodej aut. Jak říká moje babička: žádná sleva není zadarmo.:D Ono se z těch prodaných aut platí státu také DPH,jen tak pro pořádek,seč je snaha z každého auta udělat dodávku N1 ;-)

Těm co žijí v iluzi,že značkový servis je o kvalitě,těm tiše závidím jejich optimismus. ;-)
Rozbalit vlákno
0
15. 4. 2006 17:17
Bez nadpisu
To je představa chudejch a blbejch, že bohatí rozhazují peníze... Je tomu právě naopak, jinak by k těm penězům nikdy nepřišli. Nevětší licitace o cenu a o slevu jsem vždy v životě zažil s "bohatými".

A já se už taky poučil. Už z principu podporuji nákupem ty, kteří mi dají nejvýhodnější cenu, protože ví, jak to v životě šlape. V dobách, kdy sem mýval ho...o jako student, tak sem taky nechával velké tringelty. Teď už ani Ň, maximálně při velké spokojenosti...

Co se týká marže... Jestli prodejce říká, že má marži do 10 % tak je s prominutím i...t. Ty marže jsou mnohem vyšší. Fakt je ten, že výrobní cena je ku maloobchodní někde na 50 % (bez daní) a v jakém poměru se o těch zbývajících 50% dělí prodejce dopravce a výrobce nevím. Tipoval bych to tak nějak na 18%, 5%, 27%. Kdybych šel já teď kupovat auto, tak bych chtěl minimálně 10% a nebo 20% (podíl i výrobce) v doplňcích... Vsadím boty že by to šlo. Viz prodejní cena při nástupu nového modelu an trh a pak výhodné ceny... Slevy... :D
Rozbalit vlákno
1
16. 4. 2006 12:34
Re: Re:
V dobách, kdy sem mýval ho...o jako student, tak sem taky nechával velké tringelty. Teď už ani Ň, maximálně při velké spokojenosti...

s tebou by som teda na obedy nechcel chodit, ty zadarak
neregistrovaný "IT"
15. 4. 2006 19:09
Bez nadpisu
Argument slevy při končícím modelu je trošku mimo běžné relace a není to vhodný příklad.Jde o to získat zákazníka byť za cenu nulového zisku,protože bude servis,bude se bourat a také lze zákazníka získávat příště pro nový a např. větší a dražší model. I databáze lidí má svoji cenu.Je to o penězích a je úsměvné,jak si lidé myslí,že koupili levně.Zaplatí naprosto vše,protože není možné,aby výrobce prodával pod výrobními náklady,prodejce bez marží....Oni to naoko sníží a inkasují v servise,což je to prosklené hned vedle.... ;-) Cílem podnikání,kam výroba a prodej aut patří, je ZISK. :D
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Povalec"
15. 4. 2006 20:09
...
moc by me zajimalo, kolik casu travite hledanim "nejvyhodnejsich" nabidek? A hlavne kdy? V pracovni dobe? V dobe osobniho volna? Muj volnej cas je pro tak cennej, ze nehodlam travit hodiny hledanim nejlevnejsich brambor v nekolika hypermarketech a uz vubec ne se dohadovat s "handlirema" o par tisic z ceny auta za bezmala 3/4 mega. A co se servisu tyce? Fakt nechapu proc lidi s "koncernama" jezdi na Jarov, proc Oplisti jezdi k Srbovi atd. Je to o prioritach...

Btw. s vyjimkou Japoncu dneska nejsou automobilky vyrazne ziskovy. A to ani presto, ze snad vsechny automobilky maji s dodavatelema a subdodavatelema fixni dohody, ze kazdej rok zlevni o 3-5%. Motate tady dohromady vyrobni naklady marze a ja nevim co jeste, zajimalo by me, kam se ty horentni zisky ztraci? Skodovka ma zisk zhruba 500Eur na auto (jednoduchla kalkulace "zisk firmy" / "pocet vyrobenejch aut"), dealeri bezne krachuji (masovej jev u dealeru BMW), a ze by automobilky neprodavaly se ztratou? Nenechte se vysmat, z low-endu uvedu Smart, high-endovejch modelu se vyrabi se ztratou mraky, je to ale marketingova zalezitost a nikomu to moc nevadi. Jestli bych nekdy dlouhodobe investoval do akcii, tak bych se vyhnul dlouhemu seznamu jmen: GM, Ford, DCX, Fiat, VW, Delphy, Visteon, Lear, Dana, Magna... leda, ze by ty akcie byly v akci, s 80% slevou, v deset vecer o Velikonocich... to by se urcite vyplatilo ;)
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "JiVi"
16. 4. 2006 10:24
Re: ...
Povalec:moc by me zajimalo, kolik casu travite hledanim "nejvyhodnejsich" nabidek? A hlavne kdy? V pracovni dobe? V dobe osobniho volna? Muj volnej cas je pro tak cennej, ze nehodlam travit hodiny hledanim nejlevnejsich brambor v nekolika hypermarketech a uz vubec ne se dohadovat s "handlirema" o par tisic z ceny auta za bezmala 3/4 mega.

no vidis, nekdo travi svuj drahocenej cas - (sobota vecer) zverejnovanim svejch nazoru na diskuzich s virtualnima diskuterama a nekdo ho venuje setrenim prostredku, ktere ziskal svym vlastnim usilim - takze pro nej maji urcitou cenu >:D
neregistrovaný "FenderStrat"
16. 4. 2006 12:14
Re: ...
moc by me zajimalo, kolik casu travite hledanim "nejvyhodnejsich" nabidek? A hlavne kdy? V pracovni dobe? V dobe osobniho volna?

Konkretne u me to bylo cca 45 minut. Po ceste domu z prace se stavim v autosalonu a 15 minut si pokecam (provedeno 2x). Pak jsem sednul ke compu a poslal totozny mail na sedm mistnich dodavatelu. Za tech celkovych 45 minut jsem se dostal na slevu cca 70 tis. Kc.

Chapu, ze "neci cas je drahy", ale mi stoji za to stravit dokonce i celou HODINU sveho zivota tim, ze ziskam dalsich 20 tisic slevu oproti puvodnim 50 litrum. A proc? Protoze to kupuju sice na firmu, ale ta je moje. A taky proto, ze do me muj deda - podnikatel ze stare skoly - nalival od detstvi zasady dobreho hospodare. Ovsem jestli berete nekdo vic nez 20kkc/hod, tak by to pro vas opravdu byla ztrata casu. >:D
neregistrovaný "pohodář"
15. 4. 2006 21:20
to bittner
jdeš na to správně, držím palec, ono se to u nás moc nenosí, ale kdo si o slevu neřekne ten ji nedostane - a u aut jakožto identických výrobků (těžko ti někdo prodá falešnou škodovku) podle mě opravdu nic nehrozí při koupi kdokoliv v Evropě.

Osobně mám zkušenost, jak mi v autosalonu kde jsem utratil před 10 lety utratil 3/4 mega tvrdili, že vlastně ty auta servisujou se ztártou jen aby mohli takový krásný auta prodávat...(byla to reakce, když jsem se začal moc ptát kolik co stojí).

Takže povídačky o "lepším" servisu neuznávám. Nakonec jsem jezdil jinam, kde jsem sice nekoupil auto, ale chovali se slušně, vstřícně a solidně a to se cení.

Nestyděl bych se ve favorizovanym salonu jim říct, že moje nejlepší nabídka je XY a jestli na to chtěj nějak zareagovat.

mrkni se ještě sem - www.dansk-autoimport.dk
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Povalec"
16. 4. 2006 20:22
:)
a vidis, zrovna plkani v sobotu v noci bych za zadny prachy nevymenil... myslim, ze si rozumime, kazda "sleva" je zajimava, ale zadna sleva neni zadarmo. Trochu mam pocit, jako kdyby se vsichni pachtili za absolutne "virtualni" vyhodou. Co se zmeni, jestli si koupim stejny auto misto za 700 tak 640 tisic? Ze bude leasingova splatka o tisicovku vyssi nebo na auto budu setrit o mesic kratsi dobu? Budou me kamosi u piva placat po ramenou, ze jsem nenechal prodejce vydelat? Bude na me manzelka hodnejsi? Pochybuju (mozna chvilku :). Proste si myslim, ze po praci by se lidi meli venovat konickum, rodine, zajit si do slusny restaurace a ne se honit za slevama (lhostjejno zda aut, cukru nebo jogurtu).
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "FenderStrat"
16. 4. 2006 21:24
Bez nadpisu
Nebudu hledat o korunu levnejsi jogurt nebo podobnou kravinu...to snad nikdo normalni, pro koho je bezny nakup otravna a zdrzujici vec. Ale tohle je trochu jina zalezitost, auto kupuju jednou za 3-4 roky!

Co se zmeni, jestli si koupim stejny auto misto za 700 tak 640 tisic? Zmeni se to, ze za NAPROSTO MINIMALNI cas a namahu budu mit v kapse 60 tisic. Za ty prachy mam moc hezkou dovolenou, treba. Ale proc bych na ni jel, kdyz na ni muze jet muj prodejce auta...zejo >:D tady je nekdo vylozene lidumil >:D
Rozbalit vlákno
0
16. 4. 2006 21:33
Bez nadpisu
no tak 60000kč jsou slušné prachy.Mít nebo ne je rozdíl,to je jako bych nedostal dvě výplaty.

Když můžu na nákupu auta ušetřit 60000kč tak to se budu sakra snažit! >:D
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Povalec"
16. 4. 2006 23:16
ano..
...ano, korunka ke korunce a halire delaj talire; 98,50Kc, stovka to je dobry... proc si proboha nekoupite auta za 250 tisic? Aha, protoze byste dostali mensi slevu. Nevozite si na dovolenou za 60 tisic taky vlastni lancmit a zasobu tatranek?

No, na prodej aut bych asi nemel zaludek... pane prodavaci, ve vedlejsim meste mi nabidli slevu 7% a vy jenom 6? Jak je to mozny? Kdyz mi nedate aspon 8% a koberecky k tomu, tak si auto koupin nekde jinde, protoze na aute v zadnym pripade nesmi vydelat ani vyrobce a uz vubec ne prodejce, protoze ja vim, jakou mate marzi a nepreju si, abyste na me vyrejzovali treba jen jednu korunu, takovej ja jsem kabrnak, ha... pripada vam tahle uvaha absurdni? Presne takovym smerem se ubiraj vase uvahy.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "pohodář"
17. 4. 2006 00:01
Re: ano..
povalec - myslím, že se trochu mýlíš....no ale on je to asi tvuj světonázor, zaplaťpánbuh za takový chytráky. Nikdo tady nemluvil o tom, že někdo nesmí vydělat. Prostě se tady bavíme o tom, kam až lze stlačit cenu při nákupu nového auta. Přeci prodávající se přirozeně snaží stanovit cenu tak, aby maximalizoval svůj zisk a kupující tak aby minimalizoval svoje náklady. Proto každý rozumný s tržním prostředím konfrontovaný člověk považuje ta čísla v ceníku za orientační a o ceně jedná. Předpokládám, že jak dealer tak výrobce vlastní strukturu nákladů zná a zná logicky i meze, kam až může slevovat.

Kdo o ceně nejedná, tak o tom si i dealer bude myslet, že s ním může "orat" a bude to i dělat.
neregistrovaný "joseamigo"
17. 4. 2006 07:39
Sleva na OI/Tour
OI, p.c. podle ceníku 459150 Kč, já ji dostal za 387900Kč. to je tuším cca 15,5% To je slušný, ne? ;-)
Rozbalit vlákno
0
17. 4. 2006 08:32
PRO PERUNA
PERUN, nejsem docent,a le ty jsi úplně mimo. A nevím co tě k tomu vede, snad jedině to, že jsi nějaký (libovolný) prodejce a chceš prodávat za co nejvíc, což je tvůj legitimní požadavek, bohužel legitimní požadavek toho kdo nakupuje je kupovat co neujlevněji. Narážky těch, že ušetřené peníze za to enstojí a podobně jsou ensmyslné. už sem tady jednou napsal, že ten co tozhazuje peníze, nikdy nebude nic mít (teda pokud nepodědil a i tak o to brzy přijde). A 10% na 500 000 je hoooodně peněz (3 hrubé průměrné platy), tak je to částka, která se vyplatí. Perune, připomínáš mi toho týpka v Hondě, kam jsme kdysi šli s tím, že bychom koupili 6 ks skůtrů, jestli ej schopen nám dát nějakou slevu. Z týpka vypadlo, že má marži 3% a že žádnou slevu dát nemůže. Smáli sme se mu ještě asi týden po tom, protože s 3% marží na motorku (neměl servis), by nezaplatil ani elektriku v tom obchodě). 10% sleva nemůže být pro prodejce problém.
Rozbalit vlákno
7
neregistrovaný "Perun."
17. 4. 2006 10:20
Re: PRO VLKA
Každý má právo na svůj názor, nebudu ti ho tedy upírat. Trvalo mi nějakou (tristně dlouhou) dobu, než jsem přišel na to, že když promluvím o něčem, čemu nerozumín, můžu dopadnout jako sedláci u Chlumce, neby vypadat jako "docent". Ale protože toto je věc, která mě svým způsobem živí, rozumím jí a nejsem zase tak úplně mimo. Marže u běžných modelů znám, alespoň s určitou měrou přesnosti (někdy si liší marže u jednoho modelu podle stupně výbavy). A auta vážně neprodávám, Vlku.

Když někdo prodává (například) oční optiku s 200% marží (ověřeno u známého), je uvidentní, že bude považovat 10% slevu na (modelový případ) Octavii za samozřejmou. Mimo akcí a veřejných slev (tomuto slovu se značky vyhýbají jako čert kříži, radši mají méně lascivní slova jako "výhoda", "bonus" atp.) je toto téměř nedosažitelné. Existují také veřejně nekomunikované slevy, ale to jsou nárazovky, kdy import umožní výjimečně dealerovi větší rozpětí pro snazší prodej. 99% tuto slevu dá a ještě přidá. Jde o splnění cílů, které úzce souvisí s bonusovou politikou. V principu to tak dělá každý. Jako info to asi stačí. Nedávno jsem s jedním dealerem, který se rozhodl prodávat k autům malé skůtříky jako takový "doplněk" došel k závěru, že reálný zisk je maximálně do tří čtyř tisíc. Jde mu jen o zpestření, není to na dovolenou na Maledivách.
3. 5. 2006 11:48
Re: Zľava
K tým zľavám! AK mi niekde ponúkajú 6% zľavu a inde trebárs nič (riaditeľ by možno dal 2%), tak prečo by som to auto mal kúpiť drahšie? U auta za 850 tisíc je tých 6% 51 tisíc! Obchodník sa na vec môže dívať dvojako. Veľký obchodník si povie, nekúpiš ty, kúpi iný. Malý si povie, zarobím ako na akciovej Fabii alebo nezarobím vôbec. Predajcov je dosť a zákazník si môže vybrať. Samozrejme ak by mi niekde núkali trebárs 6,5 a inde 6, tak radšej zoberiem auto tam, kde dávajú 6, pokiaľ by v tej druhej predajni so mnou jednali nejako nepekne. Kúpa auta je predsa len veľká vec a jeho preberanie temer slávnostný okamih, ktorý by som mal rád OK.

Aj ja som toho názoru, že na zľavu sa treba opýtať. Veď to nič nestojí. Už sa mi stalo aj to, že som sa v nejakej predajni na zľavu opýtal len tak z hecu a okamžite som ju dostal.

A k tej paralele v reštaurácii. Ak na objednanie budem čakať 45 minút, jedlo bude studené a obsluha nevrlá, tak nech je to akákoľvek nóbl reštaurácia, tak nedostanú ani korunu. Sprepitné je predsa vyjadrenie spokojnosti hosťa s prostredím, obsluhou a "tovarom". Takže to by som sem neplietol.

Pucmeloud - k výrobnej cene ale okrem práce a surovím patrí aj splácanie výrobnej linky a splatenie návrhu a vývoja výrobku. Až potom prichádza na rad zisk. A keby ten zisk bol až 50%, tak sa nikto vo výrobe nebude zaoberať úsporou pár fenigov, nemyslíš?

Nakupovanie v Lidli ozaj neznesie zrovnanie s kúpou Octavie. Ten Lidl by som prirovnal ku kúpe nejakého Čínskeho auta. My sa tu bavíme stále o rovnakom výrobku, len za nižšiu cenu. Nie o kúpe lacnejšej náhrady za menej peňazí.

Inak presne! Ja tiež chodím do servisu, kde už Škodu ani nepredávajú, takže beztak by som auto u nich nekúpil. Tak je mi už úplne jedno, kde auto kúpim. Rozhoduje cena ale aj prístup.

Povaleč, Avensis nie je o nič lepší, než trebárs Octavia, tiež ho nemontujú a nevyrábajú samí inžinieri a kvalifikovaní odborníci. Keolega má Avensisa, tak viem čo je to zač.

tamtam - plný súhlas, hoci mám isté indície, že ako Škoda, tak aj iné automobilky si trochu menej strážia kvalitu, keď ide auto do východnej Európy. Už pred výrobou auta sa presne vie, ktoré pôjde kam.

Bohužiaľ súhlasím aj s názorom, že značkový servis nie je zárukou kvality (to platí pre ktorúkoľvek značku, nie len Škodu, mám to overené - pre pána Toyotistu, známej buchli Yarisa, nový nárazník sa už lúpe, má pár mesiacov).

wolff - presne tak. Mať nejaké peniaze či majeteok, to chce fakt vedieť, ako na to. A kto to dostane len tak zadarmo (tzv. privatizácia), tak o to zase veľmi rýchlo príde, lebo si to nevie vážiť. Čo sa týka marže, tak na 100% nemá obchodník 27%! Pozri na autorevue.cz, zverejnil tam niekto cenník na OII RS a zisk obchodníka je 9%! Vyzerá to reálne. BTW zisk pri cenách s daňou či bez je rovnaký, nemyslíš?

IT - okrem toho, u starého modelu sa už dávno zaplatil vývoj ako aj výrobná linka, takže auž aj výrobca môže niečo spustiť z ceny.

Povaleč - ty musíš zarábať skutočne dobre! Tipujem, že povedzme 7 salónov v okolí zbehnem za 3,5 hodinky a získam tým trebárs zľavu 50.000 Sk. To je zárobok cca 14.300 Sk/hod. Ty zarábaš lepšie?

Perun - presne tak, na bežné modely znáša zľavu len predajca, na akciové modely prispieva aj výrobca, ale zase predajca má o čosi nižšiu províziu.
neregistrovaný "FenderStrat"
4. 5. 2006 19:22
Re: Zľava
Diamant: povalece a podobne diskutery, kteri se snazi za kazdou cenu naroubovat korunu usetrenou pri koupi jogurtu v nejakem obskurnim kramku na takovou zalezitost, jako je koupe auta, bych nechal stranou... Jak jsem uz tady psal, dve navstevy po cca. 15 minutach a potom osm dopisu s podrobnou poptavkou. Vysledek po asi hodine prace je sleva pres 11%. Spis me zarazi, ze nektere autosalony se napadne podobaly (2 nabidky s rozdilem 300 Kc v horni cenove hladine a dve s rozdilem 4 tis. Kc v dolni). Pritom ti drazsi se pohybovali na sleve 8,2% a ten "vitezny" 11,6%. Nejdrazsi (a nejaktivnejsi) mi volal a v rozhovoru potvrdil, ze tuhle cenu nemuze prebit, protoze na OII maji standardni marzi 9% a to jsou fakt dobrym prodejcem.

Vysledek je pro me nejasny...tem 9% marze docela verim a uz to, ze me prodejce s nejvyssi slevou prosil, at ostatnim autosalonum nesdeluji jeho cenu naznacuje, ze sel z nejakeho duvodu pod nakupku. Jestli ma Skoda limity prodeje, ktere musi prodejce kvartalne plnit, aby nesel s marzi dolu...jiny duvod me opravdu nenapada?!?
4. 5. 2006 21:02
Re: Zľava
Zvláštne sú tie destainy percent. Alebo ti dali zľavu trebárs 6% a ešte prihodili niečo zdarma a ty si to potom vytátal na percentá?

Áno, myslím že dealeri majú nejaké výhody, ak predajú toľko a toľko a myslím, že niečo dokonca predať aj musia, čo im fabrika nanúti. Myslím, že svojho času to platilo na SUperby, že keď ich predajú niekoľko, tak budú nejaké výhody.
neregistrovaný "FenderStrat"
5. 5. 2006 07:25
Re: Zľava
Zvláštne sú tie destainy percent.

No oni nenabizeji slevu v procentech, ale zaokrouhluji to na cele tisice, tim naskakuji ty desetiny procent-proste sleva v Kc je kulate cislo. Nedostavam nic navic, ja jsem jim dal uplne presnou konfiguraci s tim, ze cena rozhodne. Takze se nikdo nesnazil s extra vybavou (mezi nama, to auto uz skoro nema co dovybavit).
5. 5. 2006 12:32
Re: Zľava
Ach tak! Už rozumiem tým percentám!

Jasne, že treba zaplatiť aj letáky, reklamy, demo jazdy a podobne. Ja som to len načal, aby si zase nemyslel niekto, že automobilka má na každom aute 50% zisk, čo je podľa mňa nemožné.
neregistrovaný "Pucmeloud1"
4. 5. 2006 22:59
Re: Zľava
Diamant: ta druha polovina ceny zahrnuje vse od vyvezeni auta z fabriky az do momentu kdy ti predaj klicky. Marketing Autosalonu, marketing automobiky, rezije prodejce, jejich marze, doprava auta tam, zpatky, atd. To setreni par feniku na aute ma smysl z pohledu ze kdyz tech aut vyrobis miliom, tak milion krat par feniku zacina byt uz balik. A to je cisty zisk pro automobilku
neregistrovaný "marktwoo"
13. 5. 2006 11:55
procenta
1)obchodnik prodava za cenu za kterou muze prodavat (tj. ne nekym povolenou, ale za jakou si muze dovolit prodavat)

2) kupujeme za ceny za ktere jsme ochotni kupovat

Je-li pro me cenikova cena OCII vysoka, ci spis neprimerena (coz je) ve srovnani s konkurenci, a prodejce muze tuto nevyhodnost eliminovat nejakou slevou cca 6-8% (a to je malo) nehledejme zakopana psa u prodejce ale jdete primo za vyrobce. Mozna je to mimo misu, ale ve srovnani s konkurenci (konkretne Ford FocusII nebo Ford Mondeo) a akci na podporu prodeje ze strany imortera ci vyrobce je marze na OCII a slevy poskytovane prodejcem naprostym vysmechem.

Tady nejde o procenta, ale co a zakolik dostanu, jakou je hodnotu ziskam.

Tady si myslim ,ze SKODA je hodne silna v kramflecich a stejne jako dalsi koncernove vozy, si prilis veri. Od toho se odviji i jeji prodejni politika. S rovnam-li napriklad prodejni podporu Fordu a jejich leasingovych produktu je vedle nich Skofin jako vydracka organizace. Napriklad akce na Mondea (cenikova sleva 204tis) tj. porizovacka 600tis. leasing na 5 let. Ten pri akontaci 25% preplatim jen o 40 tis. za onech pet let (bez DPH a pojistek). Tohle se ve Skofinu stat nemuze. Jejich leasing OCII je jeste drazsi jak produkt CSOB. A to je SKOFIN financni organizaci pro podporu prodej Skodovek. A tehle obrazek si myslim hovori za vse. Tak nechte prodejce prodejci. Pokud opravdu povazuji OCII za tak vyhodnou koupi je hra s procenty jenom soucasti prodeje. Mantinely jsou dany, a pro nekoho je to jen hra kam az muzu, kam az me prodejce pusti. Ta sleva totiz zalezi jenom na nem.
Rozbalit vlákno
1
13. 5. 2006 15:11
Re: procenta
Na príklad u nás nedávno dávali zľavu až 18% na niektoré modely Renault. Neboli to skladovky, ale kľudne autá na objednávku. Neverím však, že majú takú maržu. Skúšal som vyzvedať aj o ostatných značiek, ako je to možné a všetci svorne odpovedali, že to je na podporu predaja a že idú pod zisk.
neregistrovaný "milan mach"
13. 5. 2006 19:33
Bez nadpisu
Ahoj Michale,

je mi líto ale asi jsi blb a naletěl jsi. Pokud to bylo tak jak říkáš, tak jsi patrně narazil na prodejce čínských luxusních pseudohodinek, prodávaných pod různými jmény. Tato jména znějí evropsky a luxusně, vždy se ale za nimi skrývá čínský šmejd. Strategie je vždy stejná, konečná maloobchodní cena u různých pseudoobchodů na internetu je velmi vysoká, při menším hledání se ale dají koupit za desetinu ceny. U normálních značek to není možné. Tam je možné získat hledáním slevu max 20%.

Může to být ale ještě horší. Možná jsi koupil fake (kopii).

Zlaté rolexy se dají koupit za 1500,-, ačkoliv originál stojí třeba přes 100000,-.

Pokud si příště budeš chtít koupit kvalitní hodinky, mrkni se třeba na www.chronomag.info
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Michal M"
13. 5. 2006 22:07
Re: Re:
Milane, diky za vskutku briskni ohodneceni...no jak se rika, vy za svou blbost nemuzete. Nemate dostatek informaci, nejste schopen vyhledat dobry deal...vazne si myslite, ze jen vy vite, ze existuji levne cinske kopie?

Verte tomu, ze ty hodinky co mam jsou originaly, jedine tajemstvi je snad v tom, ze jsem je nekoupil v Cechach, kde je na ne marze vice jak 400%!! A jak to vim? Hmmm, muj znamy ma obchod na brouseni diamantu, rovnez prodava 'luxusni' hodinky...on je nakupuje za 100dolaru kus!! Je vyhradni zastupce te znacky, takze vas predstava o tom, ze jsou fake, je mylna. (ty hodinky nemam od nej, ale z renomovaneho portalu, ktery by si nedovolil prodat padelek)

Je smesne, jak hodnotite to, ze pokud to nesvedete vy, tak je to blbost...no mozna je blbost taky to, ze muj Fujitsu Siemens laptop, jsem koupil za smesnych 23 tisic v dobe, kdy se bezne prodaval za 67 tisic...zrejme padelek, ale povim vam, vubec to na nem neni videt....
neregistrovaný "Perun."
14. 5. 2006 09:35
Lehký Off Topink
Daff: (ta přezdívka mi připoměla, že mi Daf před nedávnem zkrátil auto o půl metru. Neřídil jsem, ale dvanáctitunka prý nebrzdí stejně jako VTS >:D )

Což takhle vzít v potaz zhruba 2/3 podíl ze slevy firemním zákazníkům (ve fleetovém prodeji) ze strany dovozce :?:

U nás žádný dovozce Škody není, jen arogantní výrobce, který ví, že má své jisté (vcelku pochopitelně) a nepotřebuje k životu snižovat zisky pro pár vozidel navíc....
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "milan mach"
14. 5. 2006 09:40
Bez nadpisu
Zkus ty tvoje "luxusní hodinky" prodat na e-bayi, tak zjistíš jejich reálnou cenu. Budeš rád, když za ně dostaneš částku, která stačí na lepší večeři.

Ještě, že existují lidé, jako Povaleč.

Já samozřejmě chci také ušetřit, ne ale za každou cenu.

Loni jsem koupil Subaru Impreza 2.0 RS za 550000,-. Ceníková cena byla asi 650000,-. Jednalo se ale o předváděčku a měla najeto 1000 km. To mi přijde tak nějak normální.

Octavie 4x4 byla dle mého názoru drahá, špatně vybavená, kvalitu 4x4 nechci se Subaru ani srovnávat.

Teď si půjdu koupit Subaru Legacy, řeknu mému prodejci, ať mi nějaké sežene a on už se postará, aby cena byla dobrá.

Jo, jo Michale, každý jsme jiný. Až já pojedu ve svém novém autě s bikem na víkend, ty budeš brouzdat po internetu a obvolávat prodejce.

Nebo budeš stát frontu u Mountfieldu a kupovat sněžnou frézu. Teď jsou totiž v akci.....
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "Michal M"
14. 5. 2006 19:10
Re: Re:
Omlouvam se za prispevek mimo, ale Mach se Sebestovou me porad prudi a tak se musim trosku ohradit.

Milane, ctete pozorne co pisu? Zrejme ne, tak jeste jednou. TY hodinky jsou original, nejsou z ebaje, semeniste to prave zminovanych padelku...maji certifikaci, overena jak clovekem ktery je prodava (verte tomu, ze jich proda dost, aby vedel zda jsou prave, ale zrejme vy mate v prodeji hodinek vetsi zkusenosti, a jste schopen na dalku rict, bez toho, ze byste je videl, zda jsou prave ci nikoliv)...dale jsou overene renomovanym obchodem s touto znackou (nechapu co je na tom tak tezko pochopitelne?)

Mate pravdu, kazdy jsme jiny, ja nemusim brat auto abych vyjel na svem karbonevem treku...ja na nej proste sednu a jedu (jo, ten mam taky se slevou, v tomhle pripade me to nestalo nic, jelikoz mam kamarada, ktery prodava kola, shoda okolnosti nic vic, no ale muzete si byt jist, ze bych tomu pet minut venoval, pokud by to tak nebylo)

Jinak porovnavat kvalitu Skoda a Subaru je osemetna vec, ja mel Forestra a uz bych ho nikdy nechtel, a ze jsem do nej byl zapalenej...

Porad nemuzu pochopit, co je na to, kdyz si clovek kupuje neco za vyhodnejsi cenu...tomu se rika trh, kapitalismus...a nejde o to, ze bych nemel penize, opak je pravdou, ale prislo by mne to jako zhovadilost platit za neco vice nez musim (samozrejme mluvim o investicich a nakupech v radech desitek tisicu korun)

P.s. diky za to echo na frezu, mam ji v planu (za usetrene penize se aspon v zime podivam do Karibiku :D
neregistrovaný "Mitsi"
14. 5. 2006 19:19
Re: Re:
Sháním značkové hodinky za dobrou cenu pro syna k maturitě. Prosím zde přítomné znalce o radu, kam se obrátit.

PS: Známí mých známých prodávají hodinky v Pařížské ulici, ale to je jen pro dobře situované sběratele vzácných kousků či ujeté japonské turisty... >:D
neregistrovaný "pohodář"
14. 5. 2006 19:34
Re: Re:
www.ellert.at

před rokem ca -15%oproti tuzemsku, nyní s revalvací CZK to bude lepší, o výběru nemluvě, a není to tak daleko.....
neregistrovaný "Mitsi"
14. 5. 2006 20:14
Re: Re:
Díky za link! Rakousko mi není cizí...
neregistrovaný "stig"
14. 5. 2006 09:58
Bez nadpisu
Zlava je podstatna vec, a oplati sa urobit poriadny prieskum aj medzi dalsimi znackami. A ten kto tvrdi ze sa neoplati alebo co je somar. Predsa si najdem na to volny cas, respektive to dam za ulohu dalsim rodinnym prislusnikom ktory nemaju co robit prave vtedy :-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "bittner71"
14. 5. 2006 10:05
JAK TO DOPADLO
Před měsícem jsem založil toto téma ve fóru a jak vidím, žije to tu vlastním životem. Za svoji osobu bych téma rád uzavřel sdělením, jak jsem dopadl při nákupu OII. Narozdíl od mnoha jiných značek (17% slevě u Opela zcela upřímně věřím) je Škodovka s novou Octavii naprosto v jiné situaci. Tohle auto se prodává samo, a proto není nutno na podporu prodeje tohoto modelu ze strany výrobce (u jiných značek "dovozce") připravovat žádné akční slevy. Je jen na prodejci, jak moc vám vyjde vstříc. Dovoluji si téměř s jistotou tvrdit, že VÝŠE OBCHODNÍ MARŽE na Octavii II je 7 %.

Pokud prodejce nabídne slevu vyšší, jedná se buď o skladový kus nebo prodejce sází na bonusy za počet prodaných aut či na provize z leasingu. V mém případě jsem od jistého prodejce dostal nabídku na slevu 9 %, od druhého pak ekvivalentní nabídku 8,4 % plus Construct a koberečky. Nakonec jsem si ale vybral prodejce, který mi nabídl auto o cca 5.000 Kč dražší než byla nejnižší nabídka, ale rozhodl jeho přístup -- vždycky věděli o autě více než já. Což u ostatních prodejců bohužel NIKDY neplatilo. A navíc mi byli schopni objednat auto v modelové řadě 2007 již v době, kdy ostatní teprve dostali ceníky a říkali, že mám přijít koncem května!

Laco znovu bloguje
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Povalec"
20. 5. 2006 00:11
pane jo :)
Koukam, ze byt ridicem oktavky koupene se slevou je diagnoza. Mozna v zivote uvazuju blbe, ale kdyz se rozhodnu si neco koupit, tak si nejdriv ujasnim, jestli na to mam penize. Uvaha, ze na neco budu mit az "po sleve" je proste chora. Stejna sorta lidi pak nadava, ze je drahy povinny ruceni a dalnicni znamky, ze se celorocnim svicenim opotrebovavaj zarovky a ze zimni gumy jsou zbytecny. Navic, doba je takova, ze prodejci ty slevy vnucujou sami, tak proc bych mal po necem patrat, zjistovat srovnavat a doprosovat se?

Taky je zajimavy, ze spousta "spokojenejch" oktavistu v minulosti vlastnili Toyoty, Suba a ja navim, co jeste... vazne si myslite, ze tohle nekdo basti? Osobne neznam nikoho, kdo by si dobrovolne koupil mensi a levnejsi auto, nez puvodne mel (jasne, nekdo prijde o slusnou praci, 3ti auto do rodiny...), pokud to nekdo dobrovolne dela, tak neni normalni. Normalni je si se vzrustajicim vekem a predpokladam, ze i prijmem, kupovat komfortnejsi a drazsi vyrobky, jestli ne, tak me opravte.

Btw. pred casem jsem resil takovu blbost. Manzelka si chtela koupit takovy ty kulaty brejle pres pul ksichtu, sup, 150-200Eur (Prada, D&G...). "Stejny" brejle mohla mit za 10Eur, ale dokazete si predstavit tu ostudu, kdyby ji nekdo rekl, ze ma na ksichte fejk? Dlasi alternativa byla corka za 5tikilo, tak si radsi nekoupila nic... Uplne je mi blivno, kdyz nekdo rika "prodava se to za X penez a ja "borec" to mam za X-Y", nebo "stalo to X, ale je to stejne dobry, jako kdyby to stalo X+Y". Neni, protoze ta vec, kterou jsme si koupili pro me ma takovou cenu, jakou jsme za ni zaplatil. Kdyz si koupim hodinky za 6 tisic, tak pro me maj hodnotu 6 tisic a ne "virtualnich" 35 tisic, za ktery se mozna prodavaj. Budou to porad jen hodinky za 6 tisic (asi nejsem sam, kdo si o tom mysli svy...)

Ja si nemyslim, ze oktavka je spatny auto, ani si nemyslim, ze Toyota je je synonymem kvality (spolehlivosti mozna), ale co vim jiste, ze kdybych mel 900 litru, tak si koupim Subo Lagacy a ne oktavku 4x4 se slevou. Howg.
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "Michal M"
20. 5. 2006 05:53
Re: pane jo :)
Povalec, nekdy staci napsat min a lepe si to usporadat;)...nikdo z diskutujicich tady netvrdi, ze na neco nema pred slevou...proc by musel byt nekdo nenormalni, kdyz si koupi mensi auto nez mel? Pokud se mu libi neco mensiho, tak si to koupi, co na tom...nebo je to treba jedinec uvedomely, ekologicky smyslejici, koupi Priuse misto BMW. Z vaseho prispevku cisi to, ze potrebujete vec poradne zaplatit, aby vas uspokojila. Kazdej sme nejakej:)

'Btw. pred casem jsem resil takovu blbost. Manzelka si chtela koupit takovy ty kulaty brejle pres pul ksichtu, sup, 150-200Eur (Prada, D&G...). "Stejny" brejle mohla mit za 10Eur, ale dokazete si predstavit tu ostudu, kdyby ji nekdo rekl, ze ma na ksichte fejk?' ...ja si tu ostudu nedovedu predstavit, ale asi to musi byt neco hrozneho.

'Uplne je mi blivno, kdyz nekdo rika "prodava se to za X penez a ja "borec" to mam za X-Y", nebo "stalo to X, ale je to stejne dobry, jako kdyby to stalo X+Y". Neni, protoze ta vec, kterou jsme si koupili pro me ma takovou cenu, jakou jsme za ni zaplatil. Kdyz si koupim hodinky za 6 tisic, tak pro me maj hodnotu 6 tisic a ne "virtualnich" 35 tisic, za ktery se mozna prodavaj. Budou to porad jen hodinky za 6 tisic (asi nejsem sam, kdo si o tom mysli svy...)' .....jak rikam, pro vas to ma hodnotu jen kdyz to poradne zaplatite. Samozrejme ze ty hodinky pro me maji hodnotu 6 tisic, ktere jsem za ne zaplatil. Jak jsem jiz psal. Chci si koupit hodinky za xdesitek tisic, jelikoz nekupuji nic, ale opravdu nic v kamenem obchode, tak si je hodim do vyhledavace a vypadne na me, ze je muzu mit bud za 6 nebo za 35 tisic. Vy byste zrejme zaplatil vic za stejny vyrobek. Maximalizace uzitku je vam cizi, predpokladam, ze byste je nosil i s cenovkou:)...no nic, zijte dal v tom, ze nakupovat se slevou je ubohe.

Pokud byste se trosku pohyboval po netu tak byste te sve Paris Hilton udelal ohromnou radost, pac ty lupy se daji sehnat za 1200Kc, ale chapu, ze by to pro vas uz nebyl takovy odvaz jako kdyby nosila na nose neco za 250Eur.

P.s. ja bych sel do OII 4x4 misto Subaru, ale jen proto, ze se mi SUbaru nelibi.

P.p.s. kdyz uz jsme zminili ty bryle. Ja treba tyhle veci nakupuju v USA, kam si zaletim jednou, dvakrat do roka. Vybec mi neprijde uchylne, ze tam jedu jenom kvuli tomu, jelikoz mam vetsi vyber, sezenu veci co u nas ne, a hlavne zaplatim za ne to, co skutecne stoji, a ne to co za ne je schopen zaplatit Cech, ktery si tak kupuje i pocit povysenosti. To je mozna nejtypictejsi ceska vlastnost...no nic, sobota, jdu delat, pac povidanim si nevydelam ani na ty hodinky se slevou;)
neregistrovaný "marktwoo"
20. 5. 2006 09:01
Re: pane jo :)
Mezi cenou a hodnotou je sakrtamensky rozdil. A to je to co jste zrejme nepochopil. Cena je to co jsem za vyrobek (sluzbu) realne zaplatil, hodnota je souhrnem naprosto individulanich parametru, ktere si kazdy stanovuje sam. Pro nekoho je to vytvareni image ( to je k nezpalceni >:D ), pro nekoho treba spolehlivost, zaruka , jakost, tradice. Z toho co jste napsal, je zrejme, ze hodnotu veci stanovujte dle ceny, coz je velmi osidne meritko. Vas nazor samozrejme respektuji. Jen nechapu co je natom tak ponizujiciho usetrit penize. Opravdu jste presvedcen o tom, ze slevy jsou urcene jen pro chude?
20. 5. 2006 13:01
Re: pane jo :)
Povalec - chorá je tvoja úvaha. Prečo by som si nemohol kúpiť nejaký výrobok lacnejšie, ak môžem dostať zľavu, resp. ak mi dajú zľavu, môžem si dovoliť lepšiu výbavu? Okrem toho nie som presvedčený, že ľudia, ktorý dostali zľavu na auto musia celý rok jazdiť na letných. Ak si taký bohatý, prosím, choď a kúp za cenníkovú cenu. A ešte si tam nechaj al cenovku, aby každý vedel, že koľko si za to zaplatil. Ja sa radšej pozriem vo viacerých salónoch a opýtam sa na cenu. Rozhodne to nie je námaha, skôr príjemné rozptýlenie. Rozdielna cena a zľavy sú predsa normálnou súčasťou trhového mechanizmu!

Inak vďaka za ohodnotenie, asi tiež nie som normálny, lebo jazdím aj s podstatne väčšími, silnejšími a drahšími autami každodenne, ale Octaviu by som si vybral v pohode! Dobrovolne a bez nátlaku. A kedysi som mal tiež väčšie auto a potom som si kúpil Fabiu. Jedoducho sa mi páčila, tak som si ju kúpil. A bolo to mimoriadne spoľahlivé a šikovné auto. Takže nie len Toyota musí byť spoľahlivá.

Inak ty asi nerozlišuješ, že ak si niekto kúpi ten istý výrobok či auto za menej peňazí, tak je to stále ten istý výrobok - nie horší. A pokiaľ sa bežne niečo predáva za 35, tak to má pre mňa hodnotu presne takú, ako po tej veci túžim alebo či ju potrebujem. To, že tebe to predal známy z veľkoskladu za 30 je tvoja šikovnosť. Ale každý takú možnosť nemá. Aj keď si kúpiš auto za milión, tak je to auto za milión, hoci si ho kúpil za 950 tisíc. A ešte aj poisťovňa ti to auto vo väčšine prípadov poisťuje na milión. Keby ti auto ukradli, tak ďalšie už nemusíš získať s takou istou zľavou.

Kúp si kľudne aj Subaru, je to tvoj názor. Ja ťa za to neodsudzujem. Tak neodsudzuj ty ostatných za ich názor!

MichalM - presne tak, plne súhlasím. Ako s reakciou na Povalečov príspevok, tak aj s názorom na Subaru.

A ešte na záver, lebo mark II to krásne napísal o tom rozdiele medzi cenou a hodnotou. Liter čistej vody môže stáť v našich končinách trebárs 5 korún. A ľudia za tú vodu dajú 5 korún, 100 by nedal nikto. Niekde v púšti ale ľudia môžu byť povďačný za liter vody aj za tú stovku a viacej. Takže ono to nie je len o kvalite toho výrobku, ale aj o okolnostiach, za ktorých sa výrobok predáva. Alebo ešte stále tvrdíš, že tá istá vola za stovku je lepšia, než tá istá voda z 5 korún?
neregistrovaný "stig"
20. 5. 2006 10:40
Bez nadpisu
zlava je bezna vec nevidim dovod co je na zlave zle....mozte si za usetrene prachy dovybavit auto....ako niekto tu uz povedal najviac sa o zlave jednaju ti najbohatsi ludia.

bwt...skodofka je co sa zliav tyka dost skupa - je to proste auto ktore sa predava samo. Myslel som ze kupim octafku, no asi si to rozmyslim lebo ozaj ma chudobnu vybavu-napr som s prekvapenim zistil ze ani vo vybave elegance nema seriovo radio...no a za radio stream pytaju veeeela, nato ze je to nic moc.

na novy passat mi hned ponukli zlavu 8% a to som ju nepytal, som zvedavy kolko by som vytrieskal keby som ich otravoval este trocha. Myslim ze skoncim asi pri passate.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "been"
20. 5. 2006 13:38
Bez nadpisu
...suhlasim s predchadzajucim prispevkom, je trhova ekonomika, kazdy si moze kupit co chce a za kolko chce, je to len kazdeho osobna vec, sikovnost je aj to, za aku cenu nieco kupim, preto nechapem nazory Povalec a pod.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Povalec"
20. 5. 2006 15:48
:)
Svata prostoto, ja snad bydlim v Polsku... kazdy rano si odrikejte mantru: "sleva, low-cost, akce, specialni nabidka". Panove, prodava nekdo z vas neco a nabizi na to slevu? Podivejte se, kam to se slevama dopracoval GM, Ford a DCX na americkym trhu a podivejte se, kam to se vsema slavama dotahly evropsky retaily? Fakt vas uspokojuje si kupovat "levnou" zhnilou zeleninu a u pokladny se dohadovat s ukrajinkou/slovakem/brigadnikem? Kolik casu doma travite debatama o tom, kde se da neco koupit "vyhodnejs", levnejs a kde maj jaky slevy?

Igelitku do ruky, nasadit falesny slunecni brejle, dat si specialni obedove menu za 58 korun (60 to je dobry) a hura na vyprodeje. Kdo neskace neni Cech :)
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Michal M"
20. 5. 2006 16:24
Re: :)
Tak jeste jednou, ale uz opravdu naposledy.

Panove, prodava nekdo z vas neco a nabizi na to slevu?.....kdyz neco prodavas, a to same prodava dalsich dvacet tisic lidi, tak se musis snazit, aby s prodal. Muzes zvolit dve cesty, prvni je, ze to das levneji nez ostatni, druha, das stejnou cenu a pak na to hodis slevu...v obou pripadech to ale snizuje tvoji marzi, i kdyz na to i tak vydelas. Ja osobne volim prvni cestu, dam cenu takovou abych mohl konkurovat. Je to v podstate sleva, ale neni to jako sleva prezentovano.

Podivejte se, kam to se slevama dopracoval GM, Ford a DCX na americkym trhu?....kam? protoze jsou to krapy, a v devadesatych letech zaplavila US trh asijska auta, ktera byla levnejsi a spolehlivejsi. Myslis si, ze by tu slevovou politiku zacaly delat z dobre vule?

Fakt vas uspokojuje si kupovat "levnou" zhnilou zeleninu a u pokladny se dohadovat s ukrajinkou/slovakem/brigadnikem? Kolik casu doma travite debatama o tom, kde se da neco koupit "vyhodnejs", levnejs a kde maj jaky slevy? ....nevim jestli jsi natvrdlej, ale tohle co predvadis je demagogie. CO je lepsi OII za 900tisisc nebo ta sama, v tom samem zavode vyrobena OII za 820tisic...tady se resi ruzne ceny u stejnych vyrobku, ne ruzne ceny u riznych vyrobku. Ale to ti zrejme jeste nedoslo. Kolik casu stravim debatou jestli je neco levnejsi? Nevim jestli debatou, ale vyuzivat dnesnich komunikacnich prostredku a tak ne mene nez pet minut. Hadam, ze ty 'spotrebujes' vic casu pri rozhovoru s partakem, kterej ti muze sehnat corku:)

Nikdo tady nepise o tom, kupovat si veci, ktere se tvari jako originaly a pritom je za ne povazovat. O tom tady nepadlo ani slovo.

P.s. soukromy dotaz, jsi taxikar a mas ojete BMW...trefil jsem to?
neregistrovaný "Povalec"
20. 5. 2006 17:53
:)
Ale Michale, neposouvejte to do osobni roviny. Nejsem ani taxikar ani ridic ojeteho BMW, to je presne ta kategorie lidi, o ktery mluvim, tedy "igelitky a falesny brejle". Jsem pomerne spokojenej zamestnanec jedny "nadnarodni" korporace, ktera vyrabi hmatatelny produkty (~30% jde do automotive) a mam na starosti CR a SR... hodne jezdim, hodne jednam a hodne se divam kolem sebe. Prumernej evropskej prijem prumernyho "manazera", vyssi ambice nemam, za ten stres a ztracenej cas to nestoji. Jezdim s rok a pul starym avensisem kupovanym novym, starosti je s nim tak 10x min nez s vectrou, kterou jsem mel pred tim (tu jsem si nevybiral). Btw. sleva me nezajimala, na operativni leasing ma jen malej vliv, ale co vim, tak to bylo asi 70 tisic za auto za 940 tisic s DPH.

Analogie mezi slevama v supermarketech a slevach na auta je pomerne jasna. Snizuje se kvalita sluzeb a kvalita produktu a snizuje se moznost vyberu. Zacina to tim, ze se pujdes podivat do kamenyho kramu, kde ti vsechno pekne predvedou a pak nakoupis pres net. Priste uz zadnej kamennej kram nenajdes. Jak se ti bude libit, az prijimaci technik v autoservisu bude "levnejsi" ukrajinec/slovak, kterej kloudne nepochopi, co mu rikas (jazykovej, ne mentalni problem, podotykam...)? K rizeni automobilek a supply chain managementu mam 1000 a jednu vyhradu, ve finale se ale tech tvejch usetrenejch 6,8,15% bude setrit na vecech, na kterejch by se setrit nemelo (materialy, lidi...) protoze je to proste nejjednodussi, ale nic to neresi. Na par mesicu se vylepsi "cash-flow, working capital, operating income..." a je nevim co vsechno, problem se jen odsouva...

Nekdo se mi smal, ze by pro me byl problem nosit falesny brejle a nekdo by si toho vsimnul. Ano, propad bych se hanbou, to rikam bez legrace. Je to stejne trapny, jako kdyz vyfotili Havlovou s falesnou kabelkou...
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "Michal M"
20. 5. 2006 22:33
Re: :)
Ja to do osobni musel dat, pac tady spolu o tom diskutujeme;)

Jak se ti bude libit, az prijimaci technik v autoservisu bude "levnejsi" ukrajinec/slovak, kterej kloudne nepochopi, co mu rikas (jazykovej, ne mentalni problem, podotykam...)?....chapes, tohle vsechno vyresi trh, pokud tady bude pokles kvality, tak si uz nikdo u daneho vyrobce nic nekoupi a pujde jinam, kde se o nej lepe postaraji, to znamena, ze pokud tady bude porad skupina lidi, ktera chodi do kamenych kramku, tak ty tady potom, diky ni zustanou. Samozrejme zmizi, kdyz o ne nemaji lidi zajem (proste pokrok, para nahrazena benzinem atd.)...sam vis, teda aspon predpokladam, ze dealeri musi splnovat urcitou uroven, jinak by nemohli auta prodavat (coz je dalsi vec, kterou je osetrena kvalita)

Sleva nema na leasing vliv? TO znamena ze za auto, ktere stoji 840 tisic zaplatis v konecnem dusledku jako za auto v cene 900 tisic?

P.s. pises ze namas vyssi ambice, ze ti staci prumerny plat, a nakonec se ti nechce jenom pracovat...vem si to, ze sleva pro tebe znamena usetreny naklad, takze mas stejnou vec za mene penez, muzes tedy pracovat mene a stejne si 'uzivat'...ja to tak aspon beru...nevydelavam moc, tedy v porovnani s lidmi od kterych jsem se ucil (ja 70tisic mesicne, oni tak 300 tisic a vice...a prave od nich jsem pochytil, ze koupit neco za prvni cenu, na kterou padnu, je jednoznacne spatny obchod....ted samozrejme nemluvim o potravinach, zelenine ani ovoci:)
20. 5. 2006 23:15
Re: :)
Asi sa odhlásim z tejto konfery, keď pozerám, ako dobre sa tu máte. Ja zarábam výrazne, ale výrazne menej než ty :(
neregistrovaný "Michal M"
20. 5. 2006 23:54
Re: :)
Penize nejsou vsechno, nekdy bych se na to vsechno nejradsi vykaslal, koupil starou chalupu u lesa a jezdil Skodou 120, no treba se k tomu jednou dopracuju (mineno vazne)
neregistrovaný "bittner71"
20. 5. 2006 18:34
to Povaleč
Ono je to těžké neposouvat to do osobní roviny, pokud člověk sleduje tuto diskusi od začátku a sleduje vaše názory. Když si uvědomím, jak člověk s takovým stylem argumentace jako vy je na vyšším manažerském postu, je mi smutno. Taková dávka demagogie se jen tak nevidí.

Věřte, že i na Octavii bez slevy bych peníze měl. Na letních jezdím jen v létě, celoročně jsem svítil dávno před tím, než se z toho stala povinnost. A chodím do takového supermarketu, kde jsem spokojený, sleva nesleva. Ale za to, že jsem na novou OII dostal slevu 60.000 Kč, se nestydím. Byla to prodejcova svobodná vůle, pistoli u spánku jsem nikomu nedržel.

Laco znovu bloguje
Rozbalit vlákno
0
20. 5. 2006 21:28
Bez nadpisu
Povaleč - ti si asi mierne rozumovo zaostalý, alebo čo? Je obrovský rozdiel kúpiť Octaviu so zľavou (teda TO ISTÉ za menej) a kúpiť si za nižšiu cenu horší výrobok (INÝ, menej kvalitný). Napríklad Logana. Tým sa tu určite nikto nechváli, že chcel kúpiť OII a napokon kúpil Logana a koľko tým ušetril.

Myslíš si, že ak sa u predajcu nekúpim so zľavou, ale za plnú cenu, tak tým niečo zachránim? Mne je to teda fuk, kto ako hospodári, mňa zaujíma ako hospodárim ja. A keď niekto nevyžije z predaja výrobkov so zľavou, tak nech zľavu nedáva. To je jeho problém. Ale keď si nejaký výrobok vyberiem ja, tak ho chcem kúpiť čo najlacnejšie! Ale ten istý výrobok, nie iný menej kvalitný. UŽ ROZUMIEŠ?

Inak samozrejme, že nechodím nakupovať do Lidlu (nikdy som tam nebol) a neriešim s celou rodinou, kde kúpim lacnejšiu zeleninu. Ale napríklad u investície ako je foťák či počítač rád pohľadám najvýhodnejšiu cenu na nejaký výrobok (ten jeden konkrétny model a typ, ktorý som si už vybral). V dnešnej dobe to nie je problém. Samozrejme nekúpim to tam, kde je iba najnižia cena. Zohľadňujem aj referencie na predajcu či vlastné dobré skúsenosti.

Aj mňa neraz štve, že bežný spotrebný tovar je dnes neraz len šmejd a neraz je nemožné kúpiť kvalitný výrobok (hoci za vyššiu cenu). Napríklad ozaj kvalitnú nožnú pompu dnes už asi ani nekúpiš. Ale kúpa auta je trochu o inom. Alebo ty kupuješ autá ako chleba?

Analógia supermarketu a autosalónu nie je správna. V autosalóne majú cenník a ponuka je všade rovnaká. A neraz nie sú schopní predviesť nejakú výbavu, o ktorú mám záujem ani u všetkých obchodníkov v kraji. A keď napríklad ten tvoj kamenný obchod nenájdem, ani ma to nebude trápiť. Na nete sú dnes už snáď recenzie na všetko, ako od renomovaných ľudí, ktorým sa dá veriť (alebo už viem, do akej miery veriť môžem), tak aj od bežných užívateľov. A napríklad keď si kupuješ nejakú dovolenku, tú si tiež ideš vyskúšať do nejakého kamenného obchodu?

A nebude náhodou v znižovaní nákladov v automobilovom priemysle zakomponovaný aj iný faktor, než len poskytovanie zliav? Hovorí ti niečo pojem konkurencia medzi jednotlivými značkami?

Na rozdiel od teba, ja auto vždy kupujem za hotové a tých ušetrených povedzme 50.000 je celkom dosť. Ale rovnako si myslím, že ak niekto platí leasing 5000 alebo 6000, tak to je tiež rozdiel.

Inak pozerám, že môžem napísať presne to, čo aj bittner71. Tiež chodím nakupovať obvykle do môjho obľúbeného obchodu a na zľavy príliš nehľadím. Resp. tam nechodím kvoli nim. Taktiež svietim celý rok (hoci u nás sa ešte stále nemusí), mám dve kompletné sady elektrónov aj s gumami (zimné a letné), slnečné okuliare mám značkové (nie pre hanbu, ale preto, že tej značke verím a oči mám len jedny). A taktiež by som sa pri kúpe auta na zľavu pokojne opýtal u viacerých predajcov. Je to úplne normálne.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "stig"
20. 5. 2006 21:46
Bez nadpisu
nechapem co za blbec tu nerozumie slovu zlava....zlavu chcem ved ju dostanem jednoducho tak ze sa spytam a poviem ze ju chcem. Kto nechce vyjednat zlavu asi spadol z marsu.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "stig"
20. 5. 2006 21:47
Bez nadpisu
napiste radsej k veci: aku zlavu ste vytrieskali pri kupe.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "marktwoo"
21. 5. 2006 00:29
Re: Re:
Osobne nesouhlasim s vyrazem vytriskat. Ac chapu jeho skutecny vyznam, v tomto obchode je jeho uzivani nevhodne. Jednani je kultivovane a vedene oboustranou snahou se domluvit. Jak jsem jiz psal nize, mantinely jsou dané. V konecnem vysledku se urcit pocitaji usetrene penize, ale jako merito uspesnosti bych to nevidel. Kazdy pripad je jiny. Napr. OCII 4x4 1.9. TDi.

zakladni cena 659000

cena s vybavou navic dodavana primo od vyrobce: 685300Kč

cena vybavy montované u prodejce: 34700 Kč

cena celkem: 720 000 Kč.

Sleva poskytnuta prodejcem:

55000,- Kč, + gum. koberce a doprava zdarma.

Vysledna cena 665000 Kč.

Rozpis je nutny pro dalsi uvahu. Pri 9% marzi byl vuz nakoupen u vyrobce

za 628716 Kc. MArze z prodeje cca 56000 byla poskytnuta jako sleva (55000). Prodejce vsak neprisel zkratka, nebot, a to je pro nej dulezite, prodal na tento vuz doplnky montovane v jeho servisu v cene34700.
neregistrovaný "Povalec"
21. 5. 2006 00:24
:)
To Michal M: ujasni si, co je oparatvni leasing a zavolej si do Leasplanu nebo do ALD Automotive, at ti zkalkulujou full operak na 3 roky/180 tisic km u auta za 900 nebo 840 tisic. Fakt je "v konecnym dusledku" jedno, jestli se plati 23 nebo 23,5 tisic mesicne.

S kvalitou a resenim trhem namas tak docela pravdu. Vyrobci ochotne reagujou na obecnej trend snizovani kvality a potazmo nakladu. Priklad jsem ti uz dal. Ukaz mi jedinej hypermarket, kde podstatnou cast personalu netvori brigadnici a cizinci. Aspon v Praze takovej neni. Kdyz jedna velka banka omezuje provoz pobocek (=zavira nebo zkracuje oteviraci dobu), tak co udelaj dalsi banky??

Tvuj argument s kamennejma kramkama taky kulha. Me vadi vychcanci, ktery si jdou do kamenyho kramku vyrobek vyzkouset, osahat a pak bezi k netu hledat "nejvyhodnejsi" nabidku. Samosebou ocakavaj, ze jim ho predvede proskolena (=draha) obsluha. Recenze na netu jsou jen ubohy PR proma a diskuse byva zhusta promazavany. Pro poradek, nejsem blbej a na netu taky nakupuju (papirnictvi, media, letenky, bookovani a platba hotelu, nakupy potravin pro kancelar...), ale je to spis z pohodlnosti.

Napsal jsem, ze my staci "prumernej evropskej" plat. Nevim, na co bych potreboval vetsi plat... abych si mohl vzit hypoteku na vetsi barak/byt? Abych misto v Toyote jezdil treba v Lexusu? Sorry, ale to zasadne lepsi kvalitu do myho zivota neprinese. Cena myho klidu a volnyho casu za to nestoji. Kvalitu zivota prece neovlivni, jestli na spotrebnim zbozi (a to auto bezpochyby je) "usetrim" 5 nebo 15%. Nejvic bych usetril bych, kdybych si zadny auto nekoupil a to taky vzkazuju vsem sporinkum.

Samozrejme, nemam nic proti tomu, kdyz se nekdo slusne zepta na slevu, ale objizdet prodejce i nekolikrat a resit dilema, jako ten mi dal 7% a koberecky a jinej mi dal 8,5% a co pro me bude vyhodnejsi?? To snad nedelaji ani Turci.

Na dvouradkovy vykriky reagovat doufam nemusim...
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "marktwoo"
21. 5. 2006 01:14
Re: :)
to povalec: problem ktery tu resime je v tom, ze valna vetsina z kultrune diskutiújicich resila ci resi nakup vozu za vlastni penize, coz vsak nebyl Vas problem. Vy jste si pouze vybiral vuz za penize Vaseho zamestnavatele. Pokud jste na to dostal fiancni limit, a nebyl jste nijak motivovan k nejake uspore, chapu Vase stanovisko. Proc ztracet cas s vyberovym rizenim. Jinak ona tolik diskutovana sleva je prirozenym produktem takovehot rizeni. Zde bych az tolik nelamentoval nad formou, ta je opravdu zavisla na schopnostech a moznostech poptavajiciho. Jinak s fiancovanim vozu pomoci leasingu (je zcela jedno jestli operativniho ci financniho) je to stejne jako s nakupem vozu. Zase se jedna o produkt, jez by mel projit sitem vyberoveho rizeni. Paradoxni je , ze poptavajici venuje enormni usili na snizeni PC vozu, ale sahne po prvnim leasingu, ktery mu prodejce nabidne. Referent prodej je taky jen clovek a nabidne klientovi leasing, ze ktereho ma nejvyssi odměnu, nikoliv leasing, ktery je pro zakaznika nejvyhodnejsi. A tak to cele pinozeni vyjde do ztracena a stastny klient se chlubi, jak dosahl uspory na PC vozu, navic od GE dostal CCS s 5000Kc a bonusovou kartu, aniz by tusil ze na jedne spaltce zaplati GE o 3000 Kc více jak u konkurencní Leas.spolecnosti. A to se bavime o leasingu na 60 mesícu. Tak ze jste mne stale nepresvedcil o tom, ze vyberove rizeni je ztrata casu a jeho jedinym dusledkem je nárust nekvality. Prosim stale se drzme v rovine nakupu investice - auta v radu stovek tisic korun. Zeleninu, pecivo a potraviny obecne pomńechme stranou.
neregistrovaný "Michal M"
21. 5. 2006 07:02
Re: :)
Povalec, no konecne se nekam dostavame;)

Nevim co je operativni leasing, proto jsem to zminoval jen lehce (ranu zasadim jen kdyz jsem si jisty:)...s leasingem nemam zkusenost, auta kupuju za vlastni a cash, tak proto

No ja nevim jestli si uvedomujes to jak internetove obchody funguji. Jsou levnejsi prave proto, ze nemusi mit skladove zasoby (drop shipping), lidi muzou pracovat z pohodli domova atd. atd...porad pises o nejakych vychcancich, co jsou do kameneho a pak koupi na netu...jak jsem jiz zminoval, na netu kupuju vse, casova a financni uspora je pro men ostatecnym lakadlem...navic, na netu najdu o danem vyrobku vice informaci nez jake by me mohl posytnout prodejce v kamenem krame (nechapu, proc bych musel jit do kameneho kramku a fyzicky vec vedet, kdyz na netu to mam zrovna tak, ba lepsi)...pokud napises, ze diskuze byvaji promazavany a recenze jsou proma, tak nevis o internetovem prodeji zhola nic (spis ti prodejce v kamnem obchode vnuti kram, ktery vychvali do nebe, protoze se snazi prodat....musi byt vic agresivni, jelikoz ma mensi zakaznicky potencial)

Co jineho nez pohodlnost a uspora nakladu (jakychkoliv), by te mela vest k nakupu pres net

Kvalita, hmmm, pokud se porad bavime o autech, tak je pro me na prvnim miste sympatie k vozu, a pak se mrknu na poruchovost...pokud je pod prumer, tak auto vyloucim, pokud je v prumeru, tak neni co resit...jestli mi ho proda Pepa nebo karel nema na kvalitu auta sebemensi vliv. Oni jsou jen zprostredkovatel vyrobku, ne jeho tvurci

Banka...co to je? Neposledu jsem tam byl pred pul rokem. Dobre me znaji (caste transakce) a tak mi smlouvy faxuji, maji muj podpisovy vzor...vse probiha pres net ci telefon. Tady jde o to, ze upravenim pracovni doby banka rovnez upravuje pristupnost, to znamena, ze se nemusis plne spolehat na kamenou formu, ale banka zapracuje na ebance (v koncnem dusledku vyhoda pro uzivatele, jelikoz muze zaplatit i o pulnoci bez toho aniz by musel cekat na to, az banka otevre.

Napsal jsem, ze my staci "prumernej evropskej" plat. Nevim, na co bych potreboval vetsi plat... abych si mohl vzit hypoteku na vetsi barak/byt? Abych misto v Toyote jezdil treba v Lexusu? Sorry, ale to zasadne lepsi kvalitu do myho zivota neprinese. Cena myho klidu a volnyho casu za to nestoji. Kvalitu zivota prece neovlivni, jestli na spotrebnim zbozi (a to auto bezpochyby je) "usetrim" 5 nebo 15%....presne tak, zasedne lepsi kvalitu zivota to neprinese, tak proc si nekoupit neco malyho za 300tisic a zbytek treba investovat so soukromeho vzdelani deti...
21. 5. 2006 10:07
Re: :)
Povaleč - Ono vieš, ak je rozdiel medzi tými 7 a 8,5% trebárs toľko, koľko niekto zarobí mesačne, tak si to set sakra rozmyslí, kde to kúpi, vieš? Navyše málokto vie 100% výplaty odložiť, takže na tých 1,5% bude šetriť dlhšie, než jeden mesiac. Tebe je to možno šuma fuk! Okrem toho aj normy zaoberajúce sa manažérstvom kvality vyžadujú hodnotenie dodávateľov čo do kvality, ale aj financií.

MarkII - trochu som pátral a zistil som, ako to s tými autami chodí. Predajca (aspoň u nás) nemá na daný modelový rad fixnú maržu. Marža sa vypočítava na každé auto zvlášť a je závislá kus od kusu. Takže trhový mechanizmus ako remeň. Takže ak si niekto kúpi nejaké auto so zľavou 7% a niekto iný u iného predajcu podobné auto so zľavou 9%, určite nikto nemôže povedať, že ten s 9% zľavou predajcu otrhal. Možno ten predajca zarobil ešte viacej. Viac písať nebudem, lebo som sľúbil. Ale napíšem len toľko, že u niektorých modelov predajca skutočne zarobí výrazne viacej, než tu spomínané percentá a sumy! Takže nejaké to percento naviac mu môže pripadať smiešne! Takže Povaleč, už prestaň s tými rečami, ako vlastne zdierame tých predajcov a kazíme celý svet a hospodárstvo.

MichalM - operatívny leasing je taký druh leasingu, kedy je auto vlastne iba v prenájme bez práva na následné odkúpenie. V cene leasingu je tak zakalkulovaný aj servis vozidla, pneumatiky a podobne. Obvykle je dohodnutý aj nejaký ročný nábeh km, a pri ich prekročení z toho plynú nejaké finančné sankcie. Prenajímateľ si platí len PHM a môže kedykoľvek od zmluvy odstúpiť. Výhoda je, že sa neplatí akontácia, nevýhoda, že platíš vyššie splátky a napokon ti nič neostane. Mnohí argumentujú tým, že leasingovka má dojednané nižšie sadzby na opravy a podobne (Povaleč, toto ti nevadí, že sa neraz zdierajú servisy tak, že sú nútené robiť pre danú leasingovku či poisťovňu temer za cenu vstupov?). A samozrejme keď to platia oni, tak aj schvaľujú čo a za koľko na to auto dostaneš - takže napríklad na Octaviu so 17" elektrónmi ti schvália lacné gumy na zimu na 16" diskoch bez puklíc a podobne.

MichalM - plný súhlas, na nete sa dá nájsť o výrobku skutočne viac informácií, než u predajcu v kamennom obchode. Ale vieš, on Povaleč je asi lenivý trochu hľadať na nete a chodí k mimoriadne dobrému a múdremu predajcovi do kamenného obchodu, čo sa volá Auto-Moto-Foto a tam majú všetko! >:D

Presne tak - banka? Niekde na opačnom konci drátov asi niečo také bude! :D
21. 5. 2006 11:17
Bez nadpisu
Kvalitu zivota prece neovlivni, jestli na spotrebnim zbozi (a to auto bezpochyby je) "usetrim" 5 nebo 15%...

pokial je to auto sluzobne - tvojho zamestnavatela, tak ti to moze byt ozaj jedno.

Mne teda rozhodne spravi rozdiel, ci pri aute za 1mil usetrim 100tisic, pretoze 1000tisic su pre mna napr pohonne hmoty na 4 roky.

neviem preco vystupujes voci tym, ktori zlavu dostali.

A porovnavat to s Lidlom, to je miesanie hrusiek s jablkami.

mimochodom, vzdy ked niekde minam vacsiu sumu, tak sa pytam ako je to so zlavou. A vobec sa za to nehambim. Rovnako mi pride prirodzene, ked niekto ziada o zlavu u mna, ked u mna mina vela penazi.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Povalec"
21. 5. 2006 18:12
to all
Jsem rad, ze diskutuji s mimoradne moudrymi lidmi, kteri maji vse dobre spocitane. Trochu sice nechapu, jak si nekdo muze nasetrit na auto, kdyz jeho prijem odpovida 1-1,5% ceny auta (jak nekdo tvrdi), ale to je vedlejsi.

Pro poradek, nevystupuju proti lidem, kteri slevu dostali nebo se na ni normalne dohodli, ale vystupuju proti zoufalcum, kteri objizdeji prodejce a pak je vydiraji nejnizsi nabidkou, protoze to je smysl jejich zivota: mit vsechno nejvyhodneji.

Fakt nema smysl diskutovat o tom, co vidim dnes a denne, ze si lidi obchazej elekra, okouknou a objednaj pres net. Explicitne netvrdim, ze to dela kdokoliv z vas, ale deje se to masove a to snad nikdo z vas nepopre (mobily, fotaky, lednice, pracky...). U vas samozrejme predpokladam, ze se nepodivate ani do vylohy a vsechno hledate na netu... ;)

Ja na netu nakupuju z lenosti nekam chodit. Objednam, kuryr priveze, hotovo. Pokud uz do obchodu prijdu a neco se mi libi (a pripadne to "nutne" potrebuju), tak prece nepobezim domu se podivat na net, jestli to nekde neni levnejsi a pak si to bud pobezim koupit a nebo objednam pres net, vzdyt to je padly na hlavu.

Btw. mam pro vas navrh, kde hodne usetrit a usmlouvat slevu. Jdete do hospody a chtejte slevu na piti, vzdyt prece vite, ze sklanice coly stoji 4 koruny a v hospode prodavaj za 20, 30, nekde i za 50 korun. Proc se dohadovat o par procent, kdy muzete usetrit stovky procent?

To Diamant: Leasingovka ma vetsinou u servisu fixni "slevu" 10%. To mi za dohozeni zakaznika a praviedlny nakup aut prijde jako ferovej pristup. Tuhle "slevu" ti ale nabidne i prodejce kdes koupil, pokud k nemu budes jezdit. Podobny je to s pojistenim, byt pojistovak, tak usiluju o to, aby leasingovka pojistovala vsechna auta u me i se slevou. Vyhodny pro obe strany (jednoducha transparentni komunikace). Ale nevsim jsem si, ze by pojisteni pres leasingovku bylo levnejsi nez "z ulice".

To jsou normalni vztahy "neco za neco".

Michani hrusek a aut je samozrejme v poradku. Retail jako retail. Na jedny strane je zakaznik a na druhy prodejce. To ze cena je radove jinde nehraje roli.

Nesnasim Cimrmana a jeho "nechci slevu zadamo" ale v pripade prispevatelu do tohodle auditu mam pocit, ze "chci slevu zadarmo", premyslejte o tom...
Rozbalit vlákno
3
21. 5. 2006 19:51
Re: to all
Ale ja si myslím, že tu snáď nie je medzi nami nikto, kto by predajcov vydieral. Ale to snáď ani nejde - predajca buď predá alebo nepredá, aké vydieranie? A keď zájdem k niekoľkým predajcom a opýtam sa, akú zľavu by mi dali na auto, ak by som si vybral také a hentaké a potom si vyberiem najsympatickejšiu predajňu s najlepšou cenou, tak to snáď nie je vydieranie ani v tvojom ponímaní, nie? Alebo som niečo prehliadol a ktosi tu písal, že chdí po predajcoch s nožom alebo revolverom? Nevšimol som si. Objasni, čo chápeš pod tým pojmom "vydieranie"?

A k tým elektrám. Ako vieš, že tí ľudia napokon kúpia na nete? Čo ak si výrobok nechajú predviesť a doma potom rodina zváži, že predsa len to nie je pre nich, alebo práve potrebujú financie na niečo dôležitejšie? Alebo sa ešte úplne nerozhodli a chcú sa ísť pozrieť ešte raz. K tomu istému predajcovi sa už hanbia ísť. Alebo ty vbehneš do prvého obchodu, vieš čo chceš, poprosíš obsluhu, oni ti to zabalia a ty zaplatíš?

Myslím si, že je úplne normálne, ak si zvážim, či uprednostním nižšiu cenu a budem dlhšie čakať po objednaní cez net, alebo vec potrebujem hneď (ak ju v obchode majú, čo tiež nie je vždy samozrejmosť, ale nech) a oželiem nejaké financie naviac.

S tým pitím ti moc neporadím, ja nechodím do hospody. Ale zabudol si na takú drobnosť. Hospoda má aj náklady na obsluhu, umývanie pohárov, koncesionárske poplatky za TV a rozhlas, musí platiť rozbité poháre a čistenie priestorov. To sú služby, ktoré v samoobsluhe nedostaneš. Ale ako zákazník máš na výber, bU´d do hospody alebo do hypermarketu. A myslím, že ti nikto nebude vyčítať, že pôjdeš raz do hospody, tam si dáš pohárik a potom si kúpiš v hypermarkete (alebo cez internet) celú krabicu chlastu.

Neviem ako u nás, ale viem, že u nás niektoré leasingovka ale aj posťovne servisy doslova vydierajú a neraz robia temer za cenu nákladov (dokonca niekedy aj so stratou). A to sa ti zdá normálne? Mám totiž dobrého známeho v servise, tak viem, ako to chodí. A potvrdiť to môžem aj tým, že keď som sa pýtal jedného zástupcu pisťovne na poistenie auta, tak mi ponúkal poistku s preplatením normohodiny do výšky 600 Sk. A keď som sa opýtal, že ako je to v servise, kde majú hodinovú sadzbu 714 Sk, tak odpovedal, že to je ich zmluvný servis a že tam je pre nich sadzba 600. To je akože len 10%? Mne stále vychádza na 19%.

Aj udelenie zľavy pri predaji nového auta je rovnako transparentné a výhodné pre oboch. Zákazník zaplatí menej (ušetrí) a predajca predá. Má síce menší zisk, ale má aspoň nejaký zisk. Inak by nemusel predať nič. A mnohokrát je pre obchodníka užitočné aj to, že predá viac kusov, sú z toho všakovaké výhody (navýšenie kvóty na žiadané modely, všakovaké poukážky a kredity na ďalší nákup od importéra a podobne). A aj tu platí princím ponuky a dopytu. Veľké salóny v mestách majú dosť zákazníkov a obvykle núkajú menšie zľavy, malí obchodníci v menších mestách predajú menej áut a ponúkajú väčšie zľavy. Stále totiž musia platiť prevádzku predajne (prenájom priestorov, energie, mzdy, ...). Tak si sakra rozmyslia, či zarobia nič, alebo aspoň niečo. Ty vždy žiješ len v tom, že každý má peňazí veľa a nepotrebuje nič viacej.

chci slevu zadarmo - to myslíš, akože by mal prísť zákazník a dostane zľavu na nové auto, len ak podpíše zmluvu, že bude chodiť na servis len k nim, alebo ako si to predstavuješ, aby tá zľava podľa teba nebola zadarmo? Predajca určite nepredá auto aby na ňom nezarobil.
neregistrovaný "pohodář"
21. 5. 2006 20:14
Re: to all
jen pro úplnost a doplnění Povalecova všeobecného rozhledu - "nechci slevu zadarmo" je citace z textu jehož autory je dvojice Šimek - Grossman, tuším že se jmenoval Návštěva v ZOO......

Trio Smoljak - Cirman - Svěrák s ním nemá nic společného. :D
neregistrovaný "marktwoo"
21. 5. 2006 23:19
Re: to all
Povalec: Kdyby vidirani prodejcu bylo otazku nekolika malo zoufalcu, mavnu nad tim rukou,. Jenze tohle jsou praktiky tohoto trhu. Delam ve stavebnictvi a vim jak funguje nakup subdodavek u velkejch firem ( rekneme tech nejvetsich) a vertemi, ze zde popisovane katastroficke scenare jsou jen slabym odvarem. Jenze tohle je opravdu trh. Silny diktuje podminky a kdo chce praci musi je prijmout. Vysledkem je proces cisteni trhu (ti maly to vetsinou nepreziji) a enormni zisk tech velkejch. To je konstatovani, zadna zavist ci snad negativni emoce. Vyhral jsem jednu vyberovku kde zakaznikem je velmi silna a uspesna firma se vztahem k aut. prumyslu. Diky tomu jsem nahledl do standrdnich praktik nakupu sluzeb a praci. Princip je jednoduchej chces praci, prijmi nase podminky : ziskas jistotu prace, zisk o * ale mozna tam nejakej bude, a ceny nam budes drzet minimalne 3 az5 let. Nelibi, za zavorou ceka dalsich 10 firem, ktery jsou ochotny pracovat jeste za nizsi penize. Mas pravo volby, ale taky zodpovednost, ktera z toho plyne. Kdybys byl firma o jejich velikosti a oni te potrebovali, bylo by jednani jinde. Jenze pretlak nabidky prace oproti poptavce je tak velky ze vetsina svoli. Ale i oni nakupuji, materiál sluzby a auta. A tak jak jsou oni tlaceni tema velkejma, tak oni tlacej dal ve svy linii. Na zamestnance, pri nakupu a pod. Tohle je prirozeny prostredi tehle zeme. Ze Povalec diky solidnimu zamestnavateli a prijmu je odprosten od teto dzungle, necht je mu pripsano k dobru. Mne se ten stav taky nelibi, ale zatim neznam cestu ven. Proto se stale nemuzeme pochopit. Kazdej to vidi z toho svyho patra. Ono uprimne je mi opravdu jedno, jestli prodejce dava takovy slevy, ze skrachuje. Jsem zakaznik ktery ma penize a chce si za ne neco koupit, nikoliv si hrat na samarytana. A tady jsou karty rozdany stejne, kup za to co ti nabizim nebo nekupuk u mne vubec nebo opacne prijmi moje podminky a ja u tebe nakoupim nebo jdu jinam. A ted kdo koho vydira? >:D
neregistrovaný "bober"
21. 5. 2006 21:16
sleva
napisu jen tak na okraj z minuleho tydne a jineho soudku. sel jsem koupit geodeticky pristroj. mel jsem vybrany typ a zasel jsem do prodejny nechal jsem si ho predvest a rekl jsem beru. znal jsem cenu za kterou bych ho vzal, ale i presto jsem se zeptal kolik mi da slevu. pri cene 130 000 mi dal bez jedineho zavahani 20%. myslim ze jsem nebyl za blbce ani ja ani on a oba jsme udelali dobry obchod. za blbce by byl ten kdo si o slevu nerekne.
Rozbalit vlákno
1
21. 5. 2006 21:49
Re: sleva
Presne tak. Neraz sa stačí opýtať a to je všetko. Zľava je na svete. Tá tvoja 20-tka je fakt super!
neregistrovaný "Povalec"
21. 5. 2006 22:35
Bez nadpisu
to Pohodar: S+G me zajimaj jeste min ne Sverak se Smoljakem.

Btw. jestli dobre chapu smysl tohodle auditu, tak nekdo chce vedet, s jakou marzi pracujou prodejci, aby vedel, kam az muze prodejce pritlacit a jeste chytre dodat, ze se to pise na netu. Pritlacit prodejce na nulovou marzi je ocividnej cil (ja se ptam, proc ho rovnou netlacit do ztraty?).

Taky se ptam, jestli ma vubec smysl, aby vyrobci inzerovaly ceny aut, kdyz nemaj nic spolecnyho s realitou? Nebylo by lepsi, kdyby se u kazdyho auta prodejce se zakaznikem na ferovku dohadovali o prodejni cene?

Jeste k servisum, leasingovkam a pojistovnam. Nikdo nemuze donutit prodejce aut, aby s leasingovkou podepsal nevyhodnou smlouvu na prodej nebo servis nebo snad ano?

Pripada mi, ze se moje naprosto obecny prohlaseni snazite stirat konkretni ridkou vyjimkou napr. masovy vocumovani elektroniky a nakup na netu vs. premysliva rodinka, nejdriv se tady jeden po druhym trumfujete, kolik kdo objel prodejcu a pak se vratil k tomu, co se mu libil, ale rek si o nejnizsi cenu, jakou mu kdo nabidnul a pak najednou tvrdi, ze to neni vlastne zadnej natlak na prodejce...

Hospodskej s marzi a vsemoznejma nakladama se podle vas zasadne lisi od prodejce aut (ten asi zadny naklady nema a muze si dovolit prodavat s minimalni marzi, protoze na netu pisou, ze je to tak o.k)....

...argumenty jak na iDnes...
Rozbalit vlákno
1
21. 5. 2006 23:13
Re: Re:
Skôr by som povedal, že je táto diskusia na to, aby ľudia mali aspoň približnú predstavu, koľko obchodník zľavil. A nikto nechce obchodníka tlačiť až na nulu (alebo nebodaj do straty). Navyše to by žiadny obchodník nepripustil. Rovnako, ako si zákazník môže vybrať predajcu, tak aj predajca sa môže slobodne rozhodnúť, či je s takou zľavou ochotný predať, alebo nie. Napokon dobrý obchod je len vtedy, ak sú spokojní obaja aktéri.

Myslím, že je jednoduchšie inzerovať cenníkové ceny. Zľava sa vypočíta individuálne a nie každý sa na zľavu opýta, tak prečo si celoplošne znižovať ceny.

No nikto ich nemôže donútiť k uzavretiu zmluvy, ale potom nebude žiadny kšeft, tak ju radšej podpíšu.

A tu je ten kameň úrazu. Ty to vnímaš, že ak niekto dostal zľavu, tak vlastne okradol chudáčika predajcu. Ale tak to nie je.

Jasne, že to nie je nátlak. Predajca predsa môže povedať NIE, takú ľavu nedám a hotovo! A je po nátlaku.

Všetko hneď prekrútiš! Tá krčma bola nie analógia na predaj áut, ale na kúpu pitia v supermarkete. Tak som ti napísal, že v supermarkete máš za menšiu sumu menej služieb. Takže tem tovar nie je v tej krčme až tak predražený, ako tvrdíš ty. A ešte som mohol napísať, že v supermarkete je nižšia cena aj za veľkoodber. V krčme máš pol deci a v supermarkete dostaneš trebás minimálne pol litra. A preto nemôžeš porovnaávať kúpu auta za rôznu cenu s kúpu pitia v kčme za vyššiu a supermarkete za nižšiu cenu.

Napríklad jeden servis u nás má maržu na náhradné diely 40%! Myslíš si, že to nie je okrádanie? Objednáš diel, oni si ho objednajú inde, dodavateľ im ho dovezie až do skladu a oni to ho dajú a vytlačia bloček. To je fér?
neregistrovaný "UFF"
22. 5. 2006 12:17
Povaleč má pravdu..:-)
A já se v autosalónu taky zeptal na slevu a dostal ji...myslím, že problém je v jisté "nečestnosti" zákazníkova přístupu - tj. nechám prodejce odvést práci (předvedení výrobku - pustěj ti zesilovač, projedeš si předváděčku) se kterou má prokazatelně náklady a za zády se mu vysměješ a koupíš kdekoli kde ti dají lepší cenu.....pokud tohle aplikujete na všechno, budou všude pracovat Ukrajinci za desátek a auta si budeme kupovat jen v supermarketech....kdo si v supermarketu koupil třeba kolo, ví o čem mluvím, je třeba si ho doslova znovu sestavit......

nene, já nikomu nezazlívám že chce koupit dobře, jen souhlasím s povalečem, že budou-li všichni chtít za každou cenu nejlepší cenu, trh se tomu přizpůsobí a žádné "speciální" obchody, kde ti mimo jiné taky třeba poradí už nebudou...a budou všude ti ukrajnští zřízenci a pokladní...a tak..:-)..lol
Rozbalit vlákno
1
22. 5. 2006 18:37
Re: Povaleč má pravdu..:-)
mark II - áno, medzi firmami je to už o inom. Štátne tendre sú vypísané tak, aby podmienky nemala šance splniť žiadna tuzemská spoločnosť. Preto zákazku získa nejaká veľká zahraničná spoločnosť, ktorá sa dobre nabalí, keďže všetky práce si objedná u tunajších dodávateľov a položí im doslova nôž pod krk. Ceny dodávateľom stlačí dole. Neraz sa stane, že veľká zahraničná spoločnosť vyhrá tender s cenami, ktoré získa od podzhotoviteľov (samozrejme pridá aj nejaký svoj zisk) a napokon tie ceny poddodávateľom zníži povedzme o 20%. Len tak! Tak to už vydieranie je. Ale zákazník, zaujímajúci sa o kúpu auta predsa nepríde a nepovie, viete čo, to auto, čo ste mi objednali a už prišlo, a na ktoré ste mi sľúbili 5%, tak za to vám zaplatím ešte o 10% menej!

Inak presne tak, aj ja to beriem tak, že nie som charita. Ja mám peniaze a obchodník chce predať. Niekde sa ponuka a dopyt stretnú a uzavrie sa obchod. Dobrovolne.

UFF - a vysvetli mi, ako by som mal postupovať, keď si idem kúpiť auto. Ale takú motorizáciu, ktorú má len pár obchodníkov v republike.

a) Mám to kúpiť len tak bez vyskúšania?

b) Mám otravovať importéra, aby mi také auto zadovážil a potom kvoli tomu cestovať cez celú republiku?

c) Mám to kúpiť tam, kde to auto majú a umožnia mi to vyskúšať si to?

Ja ti hneď aj odpoviem. Určite by som si auto bez riadnej skúšobnej jazdy nekúpil. Skoro som takú chybu urobil, keď som kupoval Fabiu. Bol som rozhodnutý pre 1,4/74 a 2 dni pred posledným termínom na objednanie auta (vtedy sa objednávky posielali iba 1x za mesiac a moja obľúbená farba už o mesiac nešla objednať) som konečne zohnal predvádzačku a bol som tak sklamaný, že som objednal 2,0/85 a urobil som ozaj dobre. So skúšobnou jazdou u importéra už tiež mám svoje skúsenosti, napokon sú aj na web-e. Na základe takej skúšobnej jazdy by som si auto určite nevybral. No a tá posledná možnosť. Neraz majú požadovanú motorizáciu len tam, kde mi skutočne nie sú sympatický a určite by som tam auto nekúpil. Takže potom už jedine čakať a čakať, než u mnou vybraného predajcu budú mať také auto (možno nikdy).

Okrem toho, neraz je dobré vyskúšať aj viac motorizácií, aby si človek vedel rozumne vybrať. A ešte by som rád niečo dodal k tej predvádzačke. Tvoje tvrdenie, "nechám prodejce odvést práci (předvedení výrobku - pustěj ti zesilovač, projedeš si předváděčku) se kterou má prokazatelně náklady a za zády se mu vysměješ a koupíš kdekoli kde ti dají lepší cenu" neobstojí. Ak sa napríklad neviem rozhodnúť povedzme medzi Peugeotom 307 a VW Golf, tak si predsa pôjdem odskúšať jedno aj druhé. Ale keďže každý predajca s tým mal náklady, musím si kúpiť obidve autá? A keď v TV budem sledovať reklamu na nejaké pivo, musím začať piť to pivo, lebo oni s tým mali náklady a prácu? To je choré, nemyslíš?
neregistrovaný "been"
22. 5. 2006 20:25
Bez nadpisu
mark II ma pravdu, takto to funguje, ja mam tie iste skusenosti.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "been"
22. 5. 2006 20:29
Re: Re:
...a predsa predvedenie auta a skusobna jazda neznamena, ze by som si mal to auto kupit, je to predsa predstavenie vyrobku, nie???

A ten vyrobok nestoji 10 korun.
neregistrovaný "UFF"
24. 5. 2006 14:43
ale ne nerozumíme si
Ak sa napríklad neviem rozhodnúť povedzme medzi Peugeotom 307 a VW Golf, tak si predsa pôjdem odskúšať jedno aj druhé. Ale keďže každý predajca s tým mal náklady, musím si kúpiť obidve autá? A keď v TV budem sledovať reklamu na nejaké pivo, musím začať piť to pivo, lebo oni s tým mali náklady a prácu? To je choré, nemyslíš?

není přeci nefér projet, 307, golfa a nevím co ještě...není nefér VYBÍRAT, nefér je nechat je se snažit a pak použít metodu "aukce" na cenu, tj nezohledníš nijak kvalitu předprodejní informace....já jak víš kupoval Octávku nedávno a obešel jsem se svým konkrétním požadavkem vícero prodejců.....mimochodem, slevu mi nabídli všichni, veeelmi podobnou a vlastně sami od sebe...:-)...koupil jsem tam, kde SOUHRN podmínek byl pro mě nejvýhodnější ....cena byla jen jednou z nich...

takže, není unfair vyjednávat o obchodě, dohodnout si pro sebe co nejlepší podmínky unfair je chtí nejnižší cenu stůj co stůj kdekoli, to vede k ukrajinským prodavačkám, a nákupu potravin z europalet...lol
Rozbalit vlákno
1
24. 5. 2006 17:23
Re: ale ne nerozumíme si
A keď zájdem k niekoľkým predajcom a opýtam sa, akú zľavu by mi dali na auto, ak by som si vybral také a hentaké a potom si vyberiem najsympatickejšiu predajňu s najlepšou cenou, tak to snáď nie je vydieranie

Ak by si dobre čítal, tak by si zistil, že ja sa rovnako nehrniem za absolútne najnižšou cenou. Iste, či dostanem 2% alebo 7%, to je dosť výrazný rozdiel. Ale ak by mi ponúkali vo viacerých predajniach podobnú zľavu, tak si určite vyberiem tú predajňu, kde na mňa zapôsobili najviac (či už ochotou predajcu, ale aj prístupom k novým autám a podobne). Ale myslím, že sem určite nikto nepísal, že by chcel zľavu stoj čo stoj. To som nepostrehol.
neregistrovaný "michal67"
24. 5. 2006 17:50
Bez nadpisu
Já jsem dostal slevu na nový auto 20% což dělalo 150000CZK a vůbec z toho nemám špatnej pocit :-) Navíc jsem si o slevu vůbec nemusel říkat protože byla u konkrétního auta nabídnuta na netu.V té době jsem měl tři horké kandidáty na nové auto a ta sleva urychlila moje rozhodnutí.Doufám že jsem podle Povaleče neudělal něco zavrženíhodného :'-(
Rozbalit vlákno
0
24. 5. 2006 18:38
Bez nadpisu
Udělal jsi dobře,aspoň tě při pozdějším prodeji netrefí tolik šlak.Přece jenom je to Opel ;-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "michal67"
24. 5. 2006 21:06
Bez nadpisu
Máš pravdu že u Fabky takovou ztrátu na ceně mít nebudeš ale každá sranda něco stojí ;-) .Na druhou stranu počítám s tím že si to auto nechám delší dobu,takže mě pokles ceny tolik netrápí a při výběru auta jsem takhle vůbec neuvažoval.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "marktwoo"
24. 5. 2006 21:54
Bez nadpisu
to uff: existuje pravidlo žij a nechej žít. Aplikace tohoto pravidla však nemůže být použita jen na kocového zákazníka ale mělo by být v celém spektru, tj i mezi výrobce a prodejce atd. Zde stále řešíme koncový článek, který dle mého soudu však neovliňuje tak podstatně onu ztrátu jakosti a kvality. Zdáse že zakopaný pes je někde jinde. Myslím si, že odpověď nalezneme snadno. Cena OCII na německém trhu je dle aktuálního kurzu stejná jako u nás. Opravdu se všichni domníváte, že německý prodejce má stejnou marži jako ten český.

Stejná situace panuje i v ostaních oblastech spotřebního zboží. Ceny elektroniky apod, se srovnávají a mnohdy jsou ceny v zahraničí (kamenné obchody) nižší jak ceny v našich internetových obchodech. A není to jen o velikosti trhu. Na německém trhu se zdaleka neprodá tolik OCII aby mohl prodejce dohnat zisky v obratu. Náš trh totiž trpí disproporcí, kdy největších marží dosahují velkobochody a na koncového prodejce zůstavají drobky. Tohle stav je přesně opačný proti např. německému trhu. Tak že pánové, ten problém není u Lojzy Spořivého. Našli jste si obětního beránka, ale přestřelil jste. Pravidla trhu diktují ti silní a oni rozhodují o tom, jestli zachovají kvalitu či půjdou na trh s jejím poklesem. Hlas koncového zákazníka, zvláště u nás, není hnacím motorem.
Rozbalit vlákno
1
25. 5. 2006 16:16
Re: Re:
mark II - presne tak, teraz si to vystihol perfektne! Pochvala!
neregistrovaný "UFF"
30. 5. 2006 11:07
hmmm
Hlas koncového zákazníka, zvláště u nás, není hnacím motorem.

Ty jsi legrační, komu by asi všichni to zboží prodávali hmmm?...než nám, koncovým zákazníkům? To by si to kamaráde velkoobchody musely všechno nabouchat do trenek, kdyby to lidi nekupovali...ti silní především servírují mase to co ona nejvíc chce - draze platěj lidi co vymejšlej co lidi budou kupovat....
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "marktwoo"
30. 5. 2006 23:44
Bez nadpisu
to uff: veta "Hlas koncového zákazníka, zvláště u nás, není hnacím motorem" čti jako "Hlas koncového zákazníka, zvláště u nás, není hnacím motorem". Dekuji Ti za překlad mých myšlenek, ale bohužel přeloži jsi to špatně. O prodeji tam není ani slovo. Bavím se spíše o zpětné vazbě, o ochotě výrobce reagovat na signály koncových zákazníků. Jestli že se dnes většina OCII prodává pod oficiální cenou, není to signál že by češi byli šetřivý, ale spíš bych to vyhodnotil jako, pozor konkurence síly, cena OCII přestává být akceptovatelnou. Regulaci provádí koncový prodejce ale jak dlouho. Tohle ma jasnou vazbu na můj předešlý text v souvislosti s obchodní marží.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ladisus"
19. 7. 2006 12:13
Kde nejvýhodněji koupit OII?
Kde koupit OII kombi 1.9 TDI Elegance, ceníková cena s výbavou 662kKc, když dostanu 10% slevu (v ČR asi max) tak jsem na 600kKc. Jak je to se slevama jinde, třeba na Slovensku? Tam mi ceníková cena vyjde po přepočtu na CZK asi těch 600kKc, jakou dávají slevu tam? Ještě jsem našel na webu [odkaz] že tam mají eleganci v základu kolem 18000Euro, ale je to import z jiné země (chudší výbava oproti eleganci prodávané v DE). Nemá někdo zkušenost s koupí nového auta v zahraničí a přihlášením a uplatňováním záruky zde u nás? Díky L.
Rozbalit vlákno
1
19. 7. 2006 13:49
Re: Kde nejvýhodněji koupit OII?
mne ponukli zlavu 3-4% a dalej sa so mnou vobec nechcel bavit. Potom mi este chcel predat predvadzacku 4x4, tam ponukol okolo 7%, takze sme o skodovke hned prestali uvazovat. bolo to v skode na vajnorskej, BA
neregistrovaný "Andrews1"
19. 7. 2006 23:50
Dealerský ceník
vyberu jen pár typů jinak je toho A4, cena pořízení BEZ DPH, doporučené koncové najde každý v konfigurátoru.

všechno je O2

clasic 1.4 - 332065kc

amb 1.6MPI - 390678kc / eleg 421939kc

amb 1.6FSI - 421939kc / eleg 453199kc

amb 1.9TDI - 429754kc / eleg 461014kc

RS 2.0FSI - 589964kc

COMBI

clasic 1.4 - 363325kc

amb 1.6MPI - 421939kc / eleg 453199c

amb 1.6FSI - 453199kc / eleg 484460kc

amb 1.9TDI - 461014kc / eleg 492275kc

RS 2.0FSI - 621224kc

Jinak sleva pro zaměstnance škody cca 10,7% z koncových
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ladisus"
20. 7. 2006 01:07
RE:
Matus, Andrews: Diky za info.

Jinak kdyz to podle dodaných deal. cen spočítám (1.9 combi elegance), tak mi vyjde že má dealer marži jen 7%, což se mi zdá sakra málo, když někteří dají slevu 10%, tak určitě pod svojí nákupku nejdou.... Musí mít asi nějaké dodatečné bonusy, že by i zaměstnanci škody měly větší slevu jak dealeři se mi také nezdá.

Andrews: Ty jsi prodejcem škody? Nemáš nějaké info ze zákulisí, jestli třeba škoda nechystá nějaký akční model na OII? Myslím skutečně akční, který by se vyplatil....
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Andrews1"
20. 7. 2006 15:32
Bez nadpisu
Věřím že velko odběratelé mají ještě dodatečnou slevu, zřejmě za obrat.

Jinak tyto ceny mám z ceníku pro zaměstnance a zaroveň tam jsou uvedeny i tyto ceny...

Přidám ještě jeden tip. Libovolný člověk z škodovky (i v důchodu) si může vzít auto s touto slevou a může ho přenechat někomu, komukoliv..... Velice zajímavý je i zaměstnanecký leasing za 6.5% při jakékoliv akontaci i délce splacení i ten lze přenechat .... Nevím jestli jednou za rok nebo dva. Ale sou prej borci co si tím přividělávají za nějaký to procento. Zaměstanec nejsem :roll:

1.9 Combi elegance kupuju konkrétní kalkulace základu je:

zaměstanec: 562375kc s DPH (ten motor bez filtru)
Rozbalit vlákno
0

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57