Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: KUPSKODU

neregistrovaný "bobby1"
22. 9. 2006 18:10
KUPSKODU
Mate nejake zkusenosti s bazarem Kupskou.cz
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "bagounek1"
5. 2. 2010 15:25
Re: KUPSKODU
V Kup škodě jsme si vybrali auto a jeli se tam podívat. Aut tam bylo hodně, dlouho jsme vybírali jaké. Chtěli jsme octávku I, rok výroby aspon 2004, kombi, diesel.
Vybrali jsme a jelikož to bylo na úvěr, řešilo se to dýl, složili jsme zálohu 20 tisíc, s tím, že za týden pro auto přijedem. Oni nám furt tvrdili, že je na to půl roku záruka a takové ty kecy, a my jiám uvěřili- magoři
Jenže další den jsem objevila tuhle diskuzi. Takže jsme to začali řešit. Nechali jsme si poslat kopii servisky, tam byly razítka německého autosálónu. Do Německa do salónu z toho razítka nám zavolal kamarád, poslal tu kopii, odpověd byla šokující,ale nás už nepřekvapila. To auto, tam nikdy neprodali, neservisovali, a ani v celém Německu prý o něm není záznam a že něco *í
Já jsem ještě posílala VIN do škodovky a chtěla o autě zjistit co nejvíc. Napsali mi jen, kdy bylo vyrobeno a kdy šlo do provozu. Tam byl ale další rozpor se serviskou. v ní bylo uvedene 10.1.2004. Ze škodovky mi napsali, že bylo vyrobeno v lednu 2003 a do provozu šlo 3.6.2003 a že tohle datum musí být v servisce!!! Takže jsme měli dva důkazy na zfalšovanou servisku!
Ještě taková perlička, když nám posílali tu kopii servisky (vymysleli jsme si, že to potřebuje firma, prvně nechtěli, ale my jsme nedali najevo, že máme pochybnosti a oni to poslali). My jsme se tam divili, že když má auto najeto 67 tisíc, proč nebyl na 60 tis udělaný servis, oni nám tvrdili, že asi proto,že už věděli, že se bude auto prodávat. Jenže ještě předtím nám ukazoval papír, že před týdnem to auto stálo o deset tisíc víc. Jenže já si všimla,že tam je napsáno, že to má najeto 44 tisíc. On to rychle zakryl, ale já se na to ptala a on tvrdil, že se v kanclu spletli. Pak zpětně jsme si všechno poskládali a prostě bylo jasné, že je to podvod, ale tam když jsme jim věřili, nás nějak nenapadlo pochybovat. No ale jak nám poslali tu kopii tak tam bylo najednou dopsáno: příští servis 60 000-75000. Byli jsme si jistí tím, že těch 75 000 tam dopsali a to jim manžel taky řekl, když jsme pak rušili smlouvu. Řekl, že jsme si to vyfotili na mobil /nebyla to pravda/ a že víme že to tam dopsali a že evidentně nemají problém se psaním do servisky. Na to mu odpověděl, že to přece udělali kvůli nám, abychom věděli, kdy měnit olej!!!
Takže nám právník napsal odstoupení od smlouvy, fakt se vyřádil, trošku v tom zavyhrožoval....pokuta, odnětí svobody, televize, ČOI...Ten den volal Nosek manželovi 3* a sondoval, co všechno víme. Tvrdil furt, že to jsou dohady, že je vše ok, ať si přijedeme. My jsme chtěli vrátit těch 20 litrů, on že ne. Ale manžel mu ještě řekl, že to budeme řešit i přes ten německý autosalón, a že když do toho budeme šťourat, že na ně podají žalobu i oni, za poškozování jména. Na to mu položil telefon
Ale za tři dny byly prachy na účtě!!!! Takže Nosek už měl naštěstí strach s další žaloby, asi viděl že to myslíme vážně, celý týden jsme hráli že je vše OK, mezitím vše zjistili a poslali odstoupení na 2 strany od právníka, takže ho to fakt asi dostalo.

Teď jsem koukala na jejich stránky, ty auta se tam tak točí!!!! Teď už nechámu jak jsme mohli naletět, je to tak průhledné, auta z roku 2000 i 2007 mají kolem 60 tisíc najeto, blbost!
neregistrovaný "bagounek1"
5. 2. 2010 15:29
Re: KUPSKODU
rozdíl je když je uvedno ve smlouvě stav tachometru a nebo ujeté kilometry!

a něco z jiného webu cs.autolexicon.net

Změna údajů na tachometru (přetočený tachometr)

Cenu a atraktivnost ojetého vozu určuje především jeho technický stav, rok výroby a intenzita, s jakou byl používán předchozím majitelem. O těchto skutečnostech dobře napoví stav počítadla kilometrů. Především z těchto důvodů se pokouší řada podvodníků stav tachometru upravovat. Například v Německu je ovšem takový zásah do přístrojů trestným činem s hrozbou trestu odnětí svobody až na pět let. Podle českého práva je taková nezákonná úprava údajů na tachometru trestný čin podvodu, a to pouze v případě, že škoda přesáhne 5000 Kč. Následné tresty pak mohou být odnětí svobody, zákaz činnosti, pokuta nebo propadnutí majetku.

Přetáčení mechanických tachometrů pomocí vrtačky je dávno minulostí. Vodítkem při kontrole mohly být jemně rozhozené číslice analogových počítadel, poškození budíku, různé známky po otevření jako otisky prstů, nečistoty apod. Dnešní digitální počítadla a elektronika však také umožňují relativně snadnou změnu skutečného stavu najetých kilometrů, zjistit však, že vozidlo je tzv. „cinknuté“, je dnes nepoměrně obtížnější.

Pokud přesto chcete uskutečnit podezřele výhodnou koupi, v první řadě se v kupní smlouvě vyhněte formulacím typu: „stav kilometrů v době koupě ukazoval počítač.“ Do kupní smlouvy je nutné zakotvit, že prodávající ručí kupujícímu za to, že faktický stav najetých kilometrů odpovídá údajům uvedeným ve smlouvě.

Při koupi ojetého vozidla si všímejte detailů nejen na autě a v dokumentech, ale například i ochoty prodávajícího při jejich kontrole. Servisní knížka by měla být úplná, bez chybějících stránek. Všechny údaje musí být stvrzeny razítkem. Dejte si pozor i na vsazení stránek nových a časové rozpory! Servisní knížku zkontrolujte s údaji na olejovém štítku. Známky opotřebení interiéru jako ohmataný volant, řadicí páka, prošlapané pedály apod. by se měly projevit až u vozidel nad 100.000 km. Naopak nové nebo evidentně měněné zmiňované části také o lecčem svědčí.

TIP Z PRAXE:

Na vysokou pravděpodobnost přetočených tachometrů ukazuje, také fakt, že autobazar nabízí různé značky a stáří vozidel, ale téměř všechna mají „najeto“ přibližně stejné množství kilometrů.
Avatar - superkutil
5. 2. 2010 15:53
Re: KUPSKODU
Zažil jsem něco podobného s Fordem. Právě kvůli boji s podvody prý má Ford vnitřní databázi, kam by mechanici měli zapisovat všechny kontroly, opravy, výměny oleje apod. Kamarád má možnost přístup do této databáze a zjistil, že někdo zřejmě v Belgii zfalšoval údaje v této databázi a auto omladil. Asi také vymazal nějaké záznamy o opravách. údaje v servisní knížce se neshodovaly s databází.

Ono by bylo řešením udělat databázi historie vozů na internetu, ale kdo by to chtěl? Přístup by do ní měly prodejci a servisy.
neregistrovaný "ladacargo"
6. 2. 2010 19:42
Re: KUPSKODU
Belgie je známá jak ráj "mladých málo jetých a krásných aut", nepasuje většinou nic k ničemu...., tam to považuju spíš za folklór. Kde se nezdržujou s tachometrem, tak co jsem v praxi měl možnost zjistit je nejvíc Francie nebo Itálie.
Pokud je předmětem nákupu auto do cca 250tis., nevyplatí se prodejci řešit všechny známky ujetých kilometrů, netvrdím že lehko ale přesto je to z 95% odhalitelný podvod. Spíš bych doporučil, pokud zahlodá červík pochybností byť i trošku, jít jinam, pěkných aut je dost a je třeba víc než kdy jindy vybírat hlavou, nikoliv srdcem....
neregistrovaný "TomKQT"
22. 9. 2006 18:32
Bez nadpisu
Zkušenost mám takovou, že na kupskou.cz nic není >:D

A jestli je Kupskodu.cz tak kvalitní jako jejich web, tak ruce pryč 8)
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "pindras"
6. 10. 2006 14:00
Re: Re:
A jestli je Kupskodu.cz tak kvalitní jako jejich web, tak ruce pryč

jj, web maji uplne katastrofalni a to asi o necem svedci
neregistrovaný "raditel"
22. 9. 2006 22:09
puvod
nevim nevim ale na pohled vypadaji az moc v dobrem stavu a ceny se mi zdaji nizke za 04 v plne palbe s 96KW TDI jen 40 tis km a pouhych 360tis:-)

zajimal bych se asi hodne o puvod auta a hlavne o nejakou servisni dokumentaci nez bych u nich neco koupil...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "jirka pl"
25. 9. 2006 19:38
Bez nadpisu
zkušenost s kupskodu.cz:na inzerátu stálo 2004,39000km,tempomat,klima, nebouráno,přihlášeno ,realita : 2003 r.v. bez tempomatu, najeto něco mezi 80000-100000 km,klima nefunkční,přehozené dráty u přívodu, můj mechanik tvrdil ,že byla měněná palubka, takže lechká bouračka,dovoz něnecko,přihlášení vozu/5000 kč/ cena:329000kč a servisku ,že mi pošle poštou, takže nic. zkrátka kolem a kolem je potřeba si vzít sebou automechanika.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Horak88"
5. 10. 2006 09:47
je to Podvodnik ???
Jestliže Vám tvrdí rok výroby 2004 je to 2003,jestiže rok 2005 je to rok 2004, jestliže tvrdí garanci km je to lež. Kdo jste naletěl,jako já zkuste si zavolat do německa firmě která ato prodala a počet km Vám vyrazí dech.

Takže je to podvod nebo ne ??? >:-[]
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "petr1111"
5. 10. 2006 15:17
kupskodu
Zdravíčko, zrovna scháním octavii a na kupskodu.cz jsem taky zavítal.. Auta vypadají na foto opravdu slušně, ale... Jak to tak čtu... Uvítám více info a zkušeností! Případně kontakt na solidnější prodejnce dovozu. Díky

;-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "raditel"
5. 10. 2006 22:21
Bez nadpisu
Nevim odkud jsi, ale kdyby jsi byl nekde ze Sev.Moravy tak bych ti mohl dat kontakt na jednoho dobreho bazaristu auta ma sice lechce nad cenou ale za to super stav servisky - vsechny otinky co ma tak jsou super kvality!
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Zralok1"
9. 10. 2006 22:56
Re: Re:
Jestli můžu , tak bych taky prosil kontakt na toho bazaristu na Severní Moravě. Jsem z Ostravy.
neregistrovaný "bobby1"
7. 10. 2006 13:47
Bez nadpisu
ja jsem z sevmor, tak prosim o kontakt.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Gormitka"
21. 12. 2006 11:27
Bez nadpisu
když to tak čtu, tak fakt nevím kde jste byli. Dělám ve firmě co si brala z kupskodu.cz dvě auta a všechno bylo v poho, dokonce jsem jedno vyfasovala a je fakt super, byla jsem tam se šéfem obhlídnout tu firmu a byla jsem překvapená jak to funguje, oni nejsou bazar a je to znát, auta jsou předvedený do detailu a k nahlédnutí je veškerá dokumentace, za auta ručí a nejsou tam žádný levárny a můj nedůvěřivý šéf klidně spí, protože dostal na auto super záruky a na 100%, že nejsou kradený. Maj velkej výběr, všem doporučuju!!! :D
Rozbalit vlákno
0
21. 12. 2006 18:11
Bez nadpisu
gormitka: na reklamu je Annonce... :roll:

pocitam, ze se v autech opravdu vyznas, kdyz tak chvalis ;)

ono nejde o to, zda auto jezdi, ale o to, zda inzerovane udaje jsou pravdive, protoze v opacnem pripade jde o podvod. pokud platis auto v domneni, ze je 2005 a skutecnost je 2004, auto je stoceny apod, tak te prodejce podvadi a obira o penize. Jev je to veru casty, proto bych u zahranicnich aut vyzadoval treba TUV reporty, kde je zaznamenan pocet km... ti kdo rozumi, ale dokazou pocet km odhadnout a zda mezi ne patris si netroufam odhadnout. kazdopadne, ma-li nekdo zcela konkretni negativni zkusenost, pak jde o podvodniky jako kazde jine.
Rozbalit vlákno
0
22. 12. 2006 09:27
Bez nadpisu
Já bych úplně přehlíd rubriku "Škoda naše značka" a zadělal ještě všechno okolo těmahle gormibludama :roll:
Rozbalit vlákno
1
26. 12. 2006 08:17
Re: Re:
Opravdu zajímavý bazar, vlastní ho člověk, který má jen živnosťák na nákup a prodej a ještě je tak blbej, že falšuje rok výroby >:D

Když v tom neumí chodit, tak ať se koukne třeba k EuroCaru, ten položku "rok výroby" změnili na "1. registrace" a hned mají legální údaje :-!

Takže stačí poslat anonymní udání na živnostenský úřad v Litvínově a chlapec dostane v lepším případě jen pokutu, zvlášť jestli ty tachometry stáčí sám, protože na to nemá živnostenské oprávnění >:D
neregistrovaný "kytka"
26. 12. 2006 20:39
Bez nadpisu
Když to tady tak čtu,tak je z toho zrejmé že vetšinu přispěvku sem zaslaly ubohý český somraci kteři si pořad na něco stěžuji a jejich uspokojeni je akorat nekoho udávat,viz. predešlý chudak.Ja osobne ž

adne auto nehledam ale v tom připade se divim že si kupujete jeté auto!Nebo je to zase ta česka povaha"za malo penez hodne muziky"
Rozbalit vlákno
1
27. 12. 2006 13:48
Re: Re:
kytka:

...český somraci kteři si pořad na něco stěžuji a jejich uspokojeni je akorat nekoho udávat,viz. predešlý chudak

To víš, co se za komunismu naučíš, v kapitalismu jako když najdeš >:D >:D >:D

Jinak nic proti, ale odkdy je zakázáno upozorňovat druhé lidi na podvodníky ? Pokud vím, tak hájených podvodníků máme dle zákona jen 281 ;-)

Nebo je to zase ta česka povaha"za malo penez hodne muziky"

A jéje, tady ještě někdo nikdy nebyl v zahraničí 8)
neregistrovaný "zvejkal"
27. 12. 2006 10:30
kytky
bez do kytek, woe...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Skydiver"
4. 1. 2007 14:43
Bez nadpisu
...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "pašík"
9. 1. 2007 14:05
kupskodu
Nevím jestli je tak důležitý pojem rok výroby - datum první registrace, ale podstatné je, aby auto na které se jedu podívat a poté koupit, bylo v dobrém stavu. Byl jsem se několikrát podívat na základě inzerátu na auto v bazaru a byl jsem hořce zklamán, že auto uváděné v inzerátu vůbec neodpovídá jeho popisu. Moje poznatky s firmou kupskodu byly pozitivní už jen z toho důvodu, že inzerovaný auta odpovídají skutečnosti, byť na mě nepůsobilo dobře, že jsem v nějaké hale auto prohlížel a jinde jsem ho platil, nicméně důležetý je pro mě, že auto splnilo moje nároky a bezproblémů jej užívám. :D
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "lewko"
9. 1. 2007 14:43
datum 1.registracie a r.v.
Tak s tym datumom registracie a rokom vyroby je to vacsinou v prospech kupujuceho. Napr. moje Stilo. rok vyroby 2002 ale prva registracia 2003. to zanmena ze auto je "modelovy rok" 2002 ale prevadzkovane az od roku 2003. Je teda jazdene o pol roka kratsie...co je pre mna vyhoda a mozem ist neskor na STK a pod. (samozrejme vtedy ak medzi rokmi neprebiehal facelift modelu.)

Nechapem preco kupujes auto z bazaru. Predsa predava aj dost fyzickych osob a tí ti vedia zdokladovat takmer vsetko a este s nimi aj zjednas cenu a ked sa nieco udeje mozes ist priamo za nimi a vydiskutovat si to, alebo im obtiahnut nove auto klucom.... :)

porozmyslaj...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "m4lcolm"
9. 1. 2007 19:09
Bez nadpisu
pašíku, kytko, gormitko a jak se ještě jmenuješ, vys*r se na to... >:D >:D
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Josef.Hess"
23. 2. 2007 21:59
kupškodu
Je mi docela líto lidí, kteří se nechají takhle balamutit. Všechny jejich auta jsou dovezena ze SRN. Tam je obvyklé najezdit ročně v průměru 30-40 tis. km (viz protokoly tamních pojišťoven). Vsadím se , že žádný z těchto vozů starší čtyř let nemá najeto pod 100 tis. km. Pokud opravdu chcete vědět kolik má auto , které jste si tam koupili najeto, navštivte autorizovaný servis Škoda a nechte si jejich diagnostickým přístrojem načíst ujeté kilometry z řídící jednotky motoru (kde se u vozů koncernu VW také nacházejí). Nikdo z amatérů stáčejících tachometry tento údaj nedokáže vymazat. Když pominu technické detaily, podle kterých se dá ledacos zjistit, tak se zeptejte proč !! někdo prodává v Německu nebourané auto, které je 2-4 roky staré? Odpověď je nasnadě. Protože má najeto 200-400 tis. km a je předpoklad, že začnou problémy. Většina těchto aut pochází ze servisů v SRN a jsou to auta, která dávají lidé a firmy na protiúčet. Z těchto vozů po dovezení do ČR udelá dobrá firma na čištění aut nové a pak se vemi těžko neprofesionálovi podaří na první pohled poznat co jsou zač. Teprve po několika měsících se za vlhkého rána na voze lehce pokrytém rosou začne rýsovat čitelné logo firmy, které bylo na tomto voze nalepené.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "blažin"
24. 2. 2007 13:47
Re: kupškodu
PRESNE TAK!!!!LAIK NEMA SANCI!!!

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57