Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: klimatizace

neregistrovaný "petrx"
8. 12. 2006 19:41
klimatizace
Preji pekny den !

Rad bych se zeptal zda jde vyzkouset funkcnost klimatizace ve Fabii. Zkousel jsem na zahratem motoru pri venkovni teplote + 15C . Mel jsem zapnute topeni a cekal bych, ze pokud zapnu klimu tak by mel jit chladnejsi vzduch nez kdyz je klima vypnuta.

Nevim zda to jde takhle vyzkouset, ale venku neni 30 stupnu, abych to mohl otestovat bez zapleho topeni.

Jen proc to zkousim: Koupil jsem auto a bude mu koncit zaruka tak nemohu cekat do leta.

Jinak privitam postup jak klimu vyzkouset pri venkovnich teplotach 15 C.

Dekuji za podnety >:D
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "TomKQT"
8. 12. 2006 19:58
Bez nadpisu
Co si tak pamatuju, tak Fábie má na stupnici nastavování teploty u klimatizace minimum nějakých 17 stupnů, takže asi těžko při 15 venku dosáhneš ještě ochlazení ;-)

Ale nepochopil jsem to s tím topením, proč musíš mít zapnuté topení? A vůbec - jak se zapíná topení? Mluvíme vůbec o stejné klimatizaci? (Té která bývá označována jako poloautomatická.)
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "petrx"
8. 12. 2006 20:09
Re: Re:
No vzhledem k tomu, ze venku je tech 15 C a ne 30 tak jsem zkusil dat topeni skoro naplno a pustit klimu tlacitko AC. Cekal bych ze vzduch bude chladnejsi nez, kdyz je klima vypnuta, ale vzhledem k tomu, ze jsem jeste klimu v aute nemel tak nevim zda to takhle funguje.

Na topeni mam stupnici to mas pravdu .

Mam tomu rozumet tak, ze pri venkovni teplote 15 C to nejsem schopen vyzkouset protoze, na ovladaci topeni je nejmensi hodnota 17 C ?
neregistrovaný "one-z"
8. 12. 2006 20:27
Re: Re:
Nevim jak to má fungovat, ale myslim si, že když fakt hodně vytopíš interiér a zapneš klimu, tak musí chladit a je přeci jedno jaká je teplota venku.
neregistrovaný "petrx"
8. 12. 2006 21:08
Bez nadpisu
No sice muzu vytopit interier a pak zapnout klimu, ale kdyz otocim ovladacem topeni doleva tzn. chladny vzduch tak kdyz je venku 15 C tak ani nemusis zapinat klimu a pujde ti studeny vzduch.

Fakt nevim zda to jde vyzkouset, kdyz neni teplo leda, ze by fungovalo to, ze kdyz dam topeni naplno a zapnu klimu tak pujde studenejsi vzduch.

S tim topenim to musim udelat,protoze pokud dam ovladac doleva tzn. nebudu topit a venku je 15 C tak mi pujde studeny vzduch a ja nepoznam zda klima funguje, protoze venku je relativne zima.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "one-z"
8. 12. 2006 21:42
Bez nadpisu
Ještě mě napadá vytápěná garáž, dílna, prostory...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "TomKQT"
8. 12. 2006 22:51
Bez nadpisu
S tim topenim to musim udelat,protoze pokud dam ovladac doleva tzn. nebudu topit a venku je 15 C tak mi pujde studeny vzduch a ja nepoznam zda klima funguje, protoze venku je relativne zima.

No jo ale nastavování teploty klimatizace se dělá stejným kolečkem jako nastavování teploty topení. Jestli přidáváš topení kvůli tomu, abys pouštěl do auta teplý vzduch, pak tím (jakmile zapneš klimu tím spínačem) zároveň zvyšuješ teplotu klimatizace. A jeslti máš teda na stupnici nastavené dokonce více než minimum (řekněme že tam máš 24 oC), pak opravdu nechápu jak chceš docílit toho, aby ti klimatizace ochlazovala venkovní vzduch z 15 oC na 24 oC, to odporuje logice :-!

Nevim jak to má fungovat, ale myslim si, že když fakt hodně vytopíš interiér a zapneš klimu, tak musí chladit a je přeci jedno jaká je teplota venku.

Jestli se těm informacím dá věřit, tak ta poloautomatická klimatizace u Fábie nastavuje jen teplotu vzduchu na výstupu z výfuků. Takže je jedno jestli chladíš vytopený interiér nebo studený.

Každopádně zkus tohle:

Ventilátor na maximum, nezapínej AC a regulátor teploty dej na maximum doleva (tam je to prostě max. chlazení, vůbec se nereguluje podle žádné teploty). Nech chvíli běžet, ozkoušej si teplotu a pak zkus AC zapnout. Jestli se projeví změna, klíma ti funguje. Jestli se změna neprojeví, může fungovat taky ;-)

V manuálu varují že za určitých podmínek může z klímy proudit vzduch až o teplotě 5 oC (což je taky min. vnější teplota při které klíma funguje), takže by to snad poznat mělo jít.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Mitsi"
10. 12. 2006 12:36
Re: Re:
Je to úplně jednoduché: když bude pršet, posaď do auta pasažéry (pokud možno v poněkud navlhlém oblečení), nech opotit skla a poté pusť kompresor klimy - pokud dojde k velmi rychlému odmlžování, klima funguje, pokud ne, pak také ne. >:D
neregistrovaný "s.a.r.y.s"
17. 12. 2006 11:15
Bez nadpisu
Jsem student VOŠ automobilní a píšu diplomku o diagnostice climatronicu...kdyby někdo věděl o nějakých materiálech k tomu, tak prosím poraďte...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "alu1"
17. 12. 2006 19:34
Klima
Pokud mám nastavené topení na 1/2, fouká teplý vzduch, pokud zapnu A/C, začne foukat vzduch o poznání studenější. Zkrátka se zapnutou klimou by měl vzduch vždycky foukat chladnější, než na kolik je nastavené samotné topení. Se zamlženými okny to taky funguje...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Petr T."
17. 12. 2006 19:54
Klimatizace
... možná bycvh sehnal nějaké materiály o klimatizacích Denso, často používaných ve vozech VW, Audi, SEAT a Škoda ...

Součástí toho by byly informace o systémech fungujících na bázi CO2 a o systémech elektrických, umožňující funkce start/stop a fungující v hybridních systémech ...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "lada1111"
18. 12. 2006 00:38
Klimatronik
Pokud je zapnuto A/C tak automatická klimatizace Klimatronik pracuje přibližně takto: Je stále spuštěn kompresor (který je zatěžován podle toho jaký chlad je z něj odebírán , v létě hodně v zimě málo) , dále je stále puštěno topení . Toto je vedeno nezávisle k elektronicky řízeným klapkám ,které podle vnitřní teploty, studený a teplý vzduch mixují na požadovanou teplotu , což je podpořeno podle rozdílu nastavené a skutečné vnitřní teploty rychlostí ventilátoru . Vše je řízeno počítačem . Proto je velmi jednoduché udělat ve voze duální klimatizaci , jen přibudou čidla a klapky zvlášť na každou stranu. U mnoha vozů se klimatizace automaticky odpojí při teplotě nižší jak 5°C , a to proto že při této teplotě dochází k tomu že klapka od kompresoru klímy už zůstává trvale uzavřena , takže chod kompresoru je zbytečný.Kompresor se spouští i při nižší teplotě ale jen v režimu rychlého odmlžení a odvětrání vozu , kdy se naplno pustí ventilátor a otevřou všechny klapky ( tento režim se automaticky po pár minutách vypne) .

Manuální klimatizace je spouštěna ručně , stejně jako její ovládání , ke kterému výrobci vozů přistupují mírně odlišně ale pro řidiče se ovládání jeví stejné.

Ještě chci dodat: při automatické klimatizaci při nastavení max. teploty by mělo auto stále a maximálně topit a zase při nastavení minimální teploty by mělo stále a naplno chladit ( většinou je to uvedeno v návodě).
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "michal78"
18. 12. 2006 17:27
Re: Klimatronik
Ja bych se to pokusil vyzkouset nasledovne:

Jed s zahratym autem do mycky, motor nechej nastartovany a pust topeni naplno, do auta by pak mel pronikat vlhky vzduch z mycky , ktery se bude topenim jeste navic ohrivat a proto by se mela vsechna okna zamlzit (kdyz vas bude v aute sedet vice bude to o to lepsi) coz je vlastne to ceho chces dosahnout. Potom kdyz zapnes klimu – jedno jestli na ”topeni” nebo studeny vzduch – mela by se, alespon predni, okna velice rychle odmlzit. Doufam ze to tak pujde......hodne stesti !
neregistrovaný "mi.pola"
15. 5. 2007 08:07
Skoda Fabia 1.4MPi rv. 2001, najeto 79tis, COMBI, tm.modra b
Ahoj Vsichni.
Prichazi leto a ja mam bohuzel Fabii bez Klimy. Jaky mate nazor na to, nechat si do auta namontovat starsi klimu, nebo novou. Auto co mam je v pohode a jsem s nim spokojeny, jen ta klima (a jeste ABS chybi, jinak OK).
Co myslite, nechat si dodelat do auta klimu?Mate nekdo typ, kde by to delali levne?Nebo nejake zkusenosti?
Rozbalit vlákno
0

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57