Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Ford Mondeo diesel vs. benzín???

neregistrovaný "ssleet"
31. 3. 2008 11:05
Ford Mondeo diesel vs. benzín???
Zdravím všechny.
Chci si koupit Ford Mondeo rok 2004 - 2005 nedávno jsem mluvil se znamým (má Ford servis) a říkal mi že u dieslů kolem 150 000 km odejdou vstřiky a turbo. A poradil mi abych si koupil benzín že ty jsou v pohodě. Nic méně já bych přece jen nafťáka. Chci se zeptat jestli někdo máte takové mondeo s tolika km a popř. co jste na něm všechno opravovali mimo udržby (oloej, brzdový destičky ...) Za všechny odpovědi díky.
Rozbalit vlákno
17
Avatar - sybokcz
31. 3. 2008 14:59
Re: Ford Mondeo diesel vs. benzín???
Doporucuji si projit zdejsi kluby venovane Mondeu, Ford Mondeo 2.2 TDCI obzlast. Lze toho dost vycist.
Vstriky od roku 04-05 odejit muzou, ale nemusi (IMHO). Podle me je tam moc faktoru na to, aby se dalo rict, ze stoprocentne odejdou vsechny.
Ted prakticky :), mame Mondeo 2.0 TDCi 96kW Kombi, vyroba 04, provoz 05, 51000 km. Zatim vse slape (tuk, tuk) jak ma. Vstriku se popravde obavam, primo s nima pocitam. Takze kdyz odejou OK, nezblaznim se, kdyz neodejdou bude to fajn :). O turbu jsem neslysel ze by odchazelo nejak cetneji, tam zalezi jak se k nemu kdo choval. Spis v souvislosti se vstrikama odchazi cerpadlo (ta posloupnost byva - napred odejde cerpadlo a ucpou se vstriky, vymena je najednou).
S dynamikou a spotrebou jsem spokojeny, prostornosti take. Jedine co by mi chybelo k uplne spokojenosti je tempomat a vypinatelny protiprokluz (mame z druhe ruky, takze zvolit opravdu neslo), jinak vybava Ghia. Mozna v kufru bych uvital nejake prihradky nebo misto na drobnosti, ale to uz je detail.

Klidne dal upresnim :).
Avatar - martin.z
1. 4. 2008 12:06
Re: Ford Mondeo diesel vs. benzín???
tak ja bych predevsim rekl, ze jestli chces vedet jake jsou problemy s mondeem ve 150 000 km tak se musis ptat nekoho kdo ma najeto vic nez 150 000 km, jinak se sotva dozvis a muj dojem z diskuzi je, ze lidi co maj najeto kolem treba 200kkm moc neni,coz nemusi byt zrovna dobra vizitka auta ale nevim.
Jinak ja mam 2.0 tdci 96kw, rok 2004, najeto kolem 140kkm a me i dalsim odesla trojkombinace (remen, remenice, napinaci kladka), nekteri to menili na pomerne malo jetych autech i 2x! Tahle vec vyjde v aut. servisu na cca 8.000,- kc takze nic co by clovek presel s usmevem, jinak dal mam podezreni ze mam jeden vadnej vstrik, ale jezdim malo a auto zatim jezdi dal bez problemu, jen projev neni tak kultivovany.
Avatar - WinDiesel
11. 4. 2008 16:45
Re: Ford Mondeo diesel vs. benzín???
martine, trochu se pleteš. Čeští prvomajitelé mají naježděno celkem málo (já ale třeba 190000 km) ale VŠECHNO, co jde z Němec a zahraničí, přichází se stočeným tachometrem a VŠECHNO má najeto více než 200000 km.
A tomu prostě stav těchto vozidel odpovídá. Takže pokud odejdou vstřiky (životnost 250000 km), není možno nad tím kroutit hlavou.
Avatar - martin.z
11. 4. 2008 20:49
Re: Ford Mondeo diesel vs. benzín???
windiesel:
tak to bych se ohradil, jednak jsem ted o vstricich vubec nepsal a druhak treba moje auto z nemec pres 200 kkm najeto nema.
Stocenej tachometr sice ma, ale za situace kdy mas na tachometru 63kkm a v globalnim ford systemu je zaznam nemeckyho servisu mesic stary kde je stav km 123 kkm tak se to da brat jako celkem betonova informace.
Jako ze by podvadeli dvoustupnove a do komplotu byl zapojenej i nemeckej servis, kterej by si navic nevymyslel stejny cislo na ktery to stocili ale o 60kkm vetsi je proste bohapusta blbost..
Navic najet za 2 roky 200 kkm znamena najet 8kkm mesicne, nevim kdo z vas jezdil nejak vic, ale ja jo, pri 5 kkm mesicne jsem toho mel plny kecky a myslim ze 8 mesicne uz tak casto lidi v osobaku nejezdej.
To s tema dverma je fakt, at uz je to vada cehokoliv a posledni koncernovy auto ktery melo takovyhle problemy byla felicie, takze moc dobra vizitka to neni.
1. 4. 2008 15:08
Re: Ford Mondeo diesel vs. benzín???
Tak i já písnu pár řádků, i když se tady tohle to téma přesýpá dokelčka dokola jako analogové hodiny v Mondíku :-) koupeno ve 131000km, dovoz Dojče, cca před měsícem jsme absolvovali repas komplet vstřikovačů, najeto něco přes 140000km, k dnešnímu dni najeto cca 145000km, a spokojenost veliká, vstřiky s přibývajícími KM od repase, jako by si více porozumívali s řídící jednotkou, z traktoru se stal během 3hodin, kutlivovaný strojek, který přede každým dnem více a více jako spokojená kočička, celá tahle sranda přišla na na bratrů 20000kč, nemohu souhlasit se sybokem, pokud čerpadlo přežilo 150000km, troufám si říct že přežije již vše,trojkombinace nás nepotkala.I když jsem při nákupu obdržel servisní knížku, moc nájezdu 131000 při koupi nevěřím, můj nástřel je někde kolem 200000 až 250000km, tyhle ty motory jsou výjma vstřiku nesmrtelné, turba bych se též nebál, uvidíme co nas potká tenhle rok, podotýkám že při koupi, byl proveden servis ve Ford Hale, tam provedena výměna náplní a diagnostikován tekoucí zadní tlumič a prasklý silentblok převodovky, již v neautorizovaném ale velice kvalitním servisu specializující se na fordy, vyměněny zadní tlumiče, silentblok, a ložisko předního kola, které dostalo hukavku nedlouho po koupi, když bych to měl sečíst, 8000 v hale, 10000, za tlumiče a spol, 20000 repas, tohle vše v době od června 2007 do teď + ještě nové pirelky, ze 2 už byly slike, mám ale mondíka TDCi ráááád :-) jináč nevím proč nám to tak dlouho trvalo, ale tento víkend cestou do Brna, nás konečně napadlo vyzkoušet maximálku, na rovném useku na obchavatu olomouce 210 km/h tachometrových pánovééé >:-[] Tomu asi odpovídá udávaná rychlost v techničáku 194km/h
Avatar - martin.z
1. 4. 2008 15:24
Re: Ford Mondeo diesel vs. benzín???
Vasik:
a ten neautozivanej ale kvalitni servis specializujici se na fordy je jakej?? Jestli to nechces psat sem tak posli soukr. zpravu
2. 4. 2008 08:06
Re: Ford Mondeo diesel vs. benzín???
Je to servis, v blízkosti našeho bydliště, cca 10km od Hranic na Moravě, v Lipníku nad Bečvou, místo rajčat a paprik na zahradě, má fordí farmu, kde se náchází fordíků jak kobylek, věšinou pobouchaných, ale obsahujících nekonečné množství náhradních dílů
:O)mám to tam rád, takový malý rodiný podnik, kde ti nechaj na vše sáhnout.
Avatar - sybokcz
1. 4. 2008 15:33
Re: Ford Mondeo diesel vs. benzín???
Ja jsem ssleeta taky odkazal na procteni prislusnych diskuzi (tak jsem to udelal ja, kdyz jsem mondeo vybiral), nejsem priznivcem otevirani novych temat, kdyz jiz nejake existuje.
To s tim cerpadlem jsem minil tak, ze kdyz odejde cerpadlo (napr. vlivem spatne nafty), tak spony z cerpadla ucpou vstriky, ale vstriky mohou odejit jeste i z jinych duvodu (AFAIK, nevim jiste).
Nakladove jsem v tom za servisni prohlidku a 2x nove pirelli (zima+leto). Uvidime co prijde dal. Jak jsem psal, ja jsem spokojenej, auto mi vyhovuje, maximalku mozna vyzkousim pristi tyden cestou do Lipska :).
Avatar - martin.z
7. 4. 2008 08:28
Re: nesmrtelne motory
vasik:
no otazka je jestli ti je k necemu, ze mas v podstate nesmrtelnej blok motoru - jednak to tak je podle me u vetsiny dnesni produkce vzhledem k najezdu a druhak v pripade mondea se bojim ze shnije driv nez budes moct posoudit vydrz motoru.
To jsem tady taky zapomnel napsat, rada lidi menila dvere kvuli rzi a treba me u r.v 2004 korodujou ty chromovy ozdobny prouzky na klikach, 5.dverich, na masce, proste vsude kde je chrom.
Ty dvere zespodu na hrane taky chytaj takovou oranzovou ale zatim to z toho jde sundat.
10. 4. 2008 14:25
Re: nesmrtelne motory
S hrôzou som zistil že Mondeo má naozaj s koróziou problém. Po 2 rokoch / 96 tis. km sa mi objavili hrdzavé bodky nad čelným sklom a na LP dverách, na čiernom strednom stĺpiku. Na Mitsubishi som nemal po 7 rokoch/307 tis. km ani náznak hrdze.
Žiadny iný technický problém som s Mondeom zatiaľ nemal. Ale mám benzín a málo najazdených km.
Avatar - mate59
10. 4. 2008 19:18
Re: nesmrtelne motory
A nie je tam poškodený lak od odletujúcich kamienkov s následovnou začínajúcou koróziou?Inak náš Transit v 4 roku svojho života tiež nesie stopy začínajúcej korózie v miestach poškodenia laku.
Avatar - martin.z
10. 4. 2008 20:34
Re: nesmrtelne motory
znamymu menili predni dvere kvuli korozi jeste ve dvoulety zaruce :-)
A tohle jsem neslysel jen od nej, myslim ze uz podle toho ze soucasti kazdyho periodickyho servisu musi myt i potvrzena antikorozni kontrola aby v pripade problemu to uznali na zaruku - bych si tipnul ze asi fakt s tim maji/budeme mit :-) trochu problemy.
11. 4. 2008 09:02
Re: nesmrtelne motory
Možno to je aj od kamienkov. Ale je toho dosť a nemá to čo hrdzavieť na normálnom aute po 2 rokoch. Pozriem si dôkladne celé auto.
Avatar - superkutil
11. 4. 2008 09:36
Re: nesmrtelne motory
Měl jsem Mondeo 6let, najeto 150tis.km a bylo absolutně bez koroze, jediné místo bylo po 5ti letech cca 7cm na svaru zadního blatníku, ale to byla viditelně výrobní vada. Stačilo obrousit, ošetřit a natřít a opět je v pohodě. Ale to bylo Mondeo z roku 1999, to že jsou novější Mondea v ochraně proti korozi horší jsem už také slyšel. Někde musel Ford ušetřit aby se dostal v období 2000-2005 z problémů.
neregistrovaný "Krkovicka"
11. 4. 2008 10:41
Re: nesmrtelne motory
Mondeo je celkove proti korozi odolne. Osobne jsem jeste zadny rezavy Mondeo mladsi sesti let nevidel.
Koroduji pouze spodni lemy dveri, coz je vyrobni chyba a navic ne u vsech rocniku. Da se to bud reklamovat nebo pomerne jednoduse svepomoci osetrit.
Avatar - superkutil
12. 5. 2008 09:14
Re: nesmrtelne motory
Ještě k těm motorům. Zažil jsem 2 Mondea kterým benzínové 1.8 totálně odešly ve 180tis.km. Řešilo se to výměnou motoru, ten starý měl v háji hlavu i klikovku.

Měl jsem 1.8 a ve 150tis.km začal motor ztrácet výkon, nebyl schopen s autem jet více jak 140km/h, cestou na lyže do Alp po dojetí začal vařit, druhý den nešel natočit, oděšla zapalovací cívka, chladič klimatizace, kompresor, měnily se rozvody, atd. Poslední rok jsem do auta dal kolem 60ti tis a prodal jsem nakonec za 120tis. Takže jsem vlastně za 6let staré Mondeo se 150tis.km dostal 60tis a to je hodně málo, je to míň jak 10% z pořizovacií ceny. Z tohoto pohledu je Mondeo propadák, to je lepší koupit Focus.

Teď má přes rok 2.2TDCI, najeto 36000km a až na občasné problémy při startu při teplotě pod 0°C je motor v pohodě. Nevýhodou motoru je spotřeba, která je dlouhodobě přes 7litrů a tak celková úspora dieselu proti benzínu je minimální. Také mě překvapilo, jak je Mondeo po roce vylágrované, je to jak u starého za 3roky. Vypadá to, že Ford používá méně kvalitní materiály. Také přední sklo je za rok víc poškozené jak u starého Mondea za 6let, zřejmě díky tvaru karosérie.
12. 5. 2008 10:29
Re: nesmrtelne motory
Ja mám auto 2,5 roka, 100 tis. km a nemám žiadnu závadu ani nič nemám vylágrované. Jediný problém mám s hrdzou nad čelným sklom. Je tam hrana ktorá nie je chránená a lak je poškodený od kamienkov. Začína to hrdzavieť. Na starom aute tam bola guma a nemal som s tým problém.
Avatar - DoubleSix
2. 4. 2008 08:19
nesmrtelne motory
Měl jsem mondeo 2.0 TDCI Ghia, rok výroby 2003. Opravy:
- na cca 30 000 km odešel jeden vstřikovač (SRN - cca 500 EUR)
- na cca 35 000 km se měnila pravá přední poloosa
- na 40 000 km odešel celý vstřikovač (výměna za 40 000 Kč)
- na 40 000 km se měnila zadní brzda (zatuhlá)
- po dvou letech provozu rezly panty předních dveří
- oloupané plasty ve výplních předních dveří (simulace povrchu kůže)
Jinak auto to bylo pohodlné, rychlé, přiměřeně žíznivé, ale také relativně hlučné.
Rozbalit vlákno
0

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57