Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Co rikate na Renaulty?

neregistrovaný "Figo"
15. 3. 2000 23:55
Renault - ten proste jede!
Podle mne je technika Renaultu vynikajici.

Chtelo by to jen trosicku zlepsit kvalitu.

Co rikate?
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "ludwig"
16. 3. 2000 09:01
Re: Renault - ten proste jede!
Renault vyrábí auta? No to jsem ani neveděl. Vlastně si už vzpomínám, to je ta značka s tím sprostým obrázkem v logu. Co si mám o takovém autě myslet?
neregistrovaný "Yossa"
16. 3. 2000 09:48
Re: Renault - ten proste jede!
No já myslím, že Rendlíci jsou stejný, možná hezčí, jak ostatní plechovky, taky mají svý mouchy (olej, elektrika) - zvláště starší kousky, ale který starý auto je bezporuchový :-)
neregistrovaný "korzičan"
17. 3. 2000 05:11
Re: Renault - ten proste jede!
Renaulty su zvonku fajn ale zvnutra to je humes tie papundeklove plasty....
neregistrovaný "Boda1"
16. 3. 2000 11:09
Co rikam ja?
Renaulti maji na mne prilis konzervativni design a jsou z Francie (a francouzi jsou bohemove, takze je nejaky ten sroubek nerozhazi)
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "residents"
16. 3. 2000 13:06
Re: Co rikam ja?
...takze je nejaky ten sroubek nerozhazi) To je přesný. Obdobně to platí i pro Italy. Akorát bych doplnil ty šroubky o kabely, pojistky atd. Jinak osobní zkušenosti s Megany jsou celkem dobré, ale na můj vkus sice pohodlné auto, ale moc měkké. Nejvíce se mi na tom autě nelíbí přístrojovka, konkrétně její střed.
neregistrovaný "FuJo"
16. 3. 2000 14:36
A co říkám já?
Já nedám na Renaulta dopustit, upřesnil bych to ale na Renaulta Safrane. Mám už druhého a bez vetších potíží. Měl jsem i německé auta, u kterých taky sem tam něco odešlo, ale to pohodlí se nedá srovnat. Němci snad ani neví, jak maji vypadat pohodlné sedačky. Neříká se jen tak, že francouzi dělají "křesla". Možná jsou díly o trochu dražší, ale jak sem říkal, za to pohodlíčko to rád dám. a taky výbava u francouzů je daleko bohatější než u němců.
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "residents"
17. 3. 2000 14:50
Re: A co říkám já?
Právě ty sedačky jsou na tom autě nejhorší. Strašně měkké, že z toho bolí při delších cestách záda a absolutně žádné nebo minimální boční vedení, takže jet rychle v zatáčkách taky nejde.
neregistrovaný "td"
17. 3. 2000 15:07
Re: A co říkám já?
Minimalni bocni vedeni? Co mas prosim te za renaulta? I v obyc R19 je sedadlo ridice seriditelne ctyrmi nezavislymi mechanismy vcetne vyztuzeni bederni casti. V oblasti komfortu pro posadku bych rozhodne Renault zaradil na spicku.
neregistrovaný "mrazik11"
17. 3. 2000 16:26
Re: A co říkám já?
Dávám za pravdu TD. Jezdím občas v R19 ia jsem s ní jel do Itálie a můžu říct, že tak příjemně jsem se ještě v autě necejtil. Výbroné sedačky i boční vedení a vzhledem k tomu, že R19 se v zatáčkách moc neneklání, je to příjemné svezeníčko.
neregistrovaný "Figo"
17. 3. 2000 23:52
Re: A co říkám já?
Kamaráde,jels někdy v Renaultu?Já ti odpovím.

NEEEE!

O těch sedačkách ses určitě dozvěděl v časopise-

sponzorovaném německým šmejdem od VW.Kdyby totiž v ČR investovali Francouzi,tak jezdíte všichni v Renaultech nebo Peugeotech.
17. 3. 2000 01:10
Bez nadpisu
mne sa na renaulte paci, ako zlepsili bezpecnost
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "FuJo"
21. 3. 2000 05:46
Ještě jednou sedačky
Jak to tu čtu, tak je vetšina velmi spokojena s Renaultem. Je pravda, že jsou mekčí než německá auta, ale to se mi na nich pravě libí. Boční vedení? Když potřebuju lepší, tak si prostě sedačky dofouknu podle potřeby. Měkké pérování? Když chci, tak si prostě přitvrdím. U Safrana to jde v pohodě. Kdo vi jak by vypadali Felicie a Fabie pod vedenim Renaultu.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "campagnolo"
22. 3. 2000 09:10
Vsem
Netankujte 30. dubna 2000 ! ! !

Přečtěte si prosím tuto zprávu a předejte ji dále, mohla by se z ní stát geniální akce, pokud budou všichni spolupracovat!

Toto je protestní akce proti stále stoupajícím cenám pohonných hmot!

Neustále stoupající ceny pohonných hmot, získávají pomalu zastrašující rozměry.

Je nejvyšší čas na reakci postižených.

Celosvětově stoupají ceny pohonných hmot neakceptovatelným způsobem, I když jsou miliony barelů v zásobě. Nyní se rozhodli ropní producenti snížit svou produkci o dva miliony barelů denně, aby vyhnali ceny uměle nahoru.

Všichni postižení jsou nutně vyzváni k protitahu.

Rozhodující den je 30. dubna 2000.

Pokud tento dne nebude nikde tankováno, nemůže si trh této skutečnosti nepovšimnout.

Musíme si povšimnout toho, že máme moc; měli bysme ji jen použít. Dnešní moderní komunikační prostředky umožňují informovat o této akci ve velice krátké době obrovské množství lidí.

Tankujte před, nebo po 30. dubnu 2000, ale:

NETANKUJTE 30. DUBNA 2000 ŽÁDNÉ POHONNÉ HMOTY!!!

Tato akce je nutná proto, aby pár miliónů lidí ukázalo ropným multimiliardářům, že se jím přejídá neustálé placení čím dál více peněz za pohonné hmoty a mají toho tak akorát po krk.

Spolupracujte!!! Předávejte tuto zprávu dále!!! Pošlete tuto informaci svým přátelům a známým. Pomožte udělat z 30. dubna 2000 nezapomenutelný den!

Děkuji

----------------------------------------… />
Originál této zprávy byl doručen z Německa, kde se plánuje úplně stejná akce ve stejný den. (a určitě nezůstane jenom u Německa...)

---

Příchozí zpráva neobsahuje viry.

Zkontrolováno antivirovým systémem AVG ([odkaz]

Verze: 6.0.121 / Virová báze: 58 - datum vydání: 31.1.2000

----------------------------------------… />
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "pohoda"
24. 3. 2000 07:40
Design aj.
Renaul (i ostatní Frantíci) = špička v avantgardních a povedených! pokusech o nový vzhled a vzhledové image aut. - Když si to proberu popořádku, tak se mi už ud dob Karla IV. líběj podstatně víc než německý vozejky... Otázka konečné kvality není na špici, ale pořád jsou o několik koňských délek před image kvality Taliánů. Ostatně německý auta v kvalitě na špici taky nejsou. Tam jsou Japonci (Subaru a Toyota). A svezení v R19 je určitě o něčem jiném než v golfu. O Safranae nemá smysl mluvit... PS: proč ty nový audiny vypydaj jako když se při nich tvořiví umělci nechali inspirovat mazdou 121???
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Shimpi1"
4. 4. 2000 21:26
Re: Design aj.
No mel jsem tu cest s novym Meganem a byl jsem hrozne rad, kdyz jsem uz do nej nemusel sednout... nejvice mi vadilo, kdyz se trepala radica paka - no proste hruza... Za to jsem ale "zral" Lagunu.... ta je fakt dobra a plna francouzskeho stylu... Kdybych si ale mel vybrat, pak bych urcite sahl spise po ctyristasestce.... ta docela hrave strcila i Lagunu do kapsy....
neregistrovaný "Bestias"
5. 4. 2000 08:31
fuj!fuj!fuj!
fuj!
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "pohoda"
6. 4. 2000 06:57
Re: Bez nadpisu
na Renaulty ?? ... jsou hezký, ale nesmí vedle stát poslední modely Citroena a Peugeota...!!! :-))
neregistrovaný "vrabčák1"
10. 4. 2000 18:40
R4
Má přijít nový Scenic R4, kterej by neměl moc houpat. Ale známej, kterej dělá servis Renaultům tvrdí, že maj morálně zastaralej motor. Z druhý ruky, nejsem v obraze.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Figo"
18. 4. 2000 01:24
Re: R4
Ano,na trh má přijít Renault Scénic 4X4.Bude patřit do třídy SUV tzn.auta pro volný čas.Podle prvních testů nemá v této třídě konkurenci.A co se týká motorů - nový motor 2l přímý vstřik benzínu - nemá konkurenci.Druhý motor který se bude do Scéniku dodávat je vznětový - common rail -1,9 cdI s kombinovanou spotřebou 5,6l patří zde i spotřeba ve městě.Výkon je 110k.

Parametry výborné už schází jen otestova na živo.

Ten tvůj kamarád je asi takový odborník jak všíchni ve značkovém servisu co znám já - LEMPL.

Můj strýc spravuje Renaulty a je prostě špica.Neboť,všechno co v servisu u Renaultu v Kunovicích nezvládnou,(a je toho dost)tak posílají jemu.

Nazdar.

Jen pro zajímavost já mám R19 16V 100KW + laděný výfuk = 140k a nestěžuju si.Sice hrby mu nesedí protože je dost snížený,ale silnice si nevybereš:).
neregistrovaný "Ijon"
21. 4. 2000 06:38
Kangoo
Ahoj, chtěl bych koupit Renault Kangoo. Myslím, že je velmi velmi praktické a dokonce i v německých časopisech ho neobyčejně chválí. Mohl by mi někdo sdělit zkušenosti nebo poradit s výběrem motoru? Vyrábí se totiž jenom 1.2, 1.4 a 1.9D (alespoň pokud vím). Ta 1.2 mi připadá málo ...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "iggy"
27. 5. 2000 20:36
páčia sa mi :-)))
Ja mám R25 V6 Injection r.v. 92 a som veeeeľmi spokojný :-))) Dostatok komfortu a priestoru.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "BACCARA"
29. 5. 2000 15:40
SAFRANE Baccara
Vlastnim 2 x Renault Trafic , 1 x R Safrane Baccara (skutecna baccara !), pred nimi jsem mel 3x R 25 (2.0 GTS, 2.2 GTX, V6 Injection). Proste jsou to nejlepsi auta jaka se daji u nas za rozumne penize poridit. Zadne z nich me nestalo nikdy zadne penize na opravach , jedine za co jsem penize vydal byly oleje a filtry + dalsi udrzba . Ted mam R Safrane a nema konkurenci , proste ukazte mi auto co ma ve vybave el. rizeny podvozek-nekolik rezimu + rizeni svetle vysky vozu. Predni i zadni sedadla v elektrice, predni navic s pametma a s sesti dofukovacima zonama , el. okna, zrcatka , aut. klima delena pro L a P stranu, skuteckou kuzi potazena sedadla , vyplne dveri , stredni sloupek , ...proste vsechno.. Dale zadna imitace dreva ale skutecne korenove drevo !, vyhřívané čelní sklo, vyhřívaná sedadla, variabilní posilovač řízení, tempomat, mluvící kontrolní systém , pro cestujici vzadu regulace klimatizace + konektory pro sluchatka atd .. (vynechávám samozřejmosti jako ABS, pal.poč, elektrony, audio souprava,mlhovky , ostrikovace svetel atd, atd ...) bylo by toho jeste spousta a nema smysl to tady vse vypisovat.. Nevim proc ale kdys si sednu do stejne stareho bavoraka rady 5 , nebo rady 7 ve stejne cenove relaci prijdou mi jako chudobky. Pripadam si jak kdyz sedim na drevene lavicce v parku a to auto je zevnitr o 10 let starsi jak venku. Ted mam ale jeden problem ktery tedy nesouvisi s kvalitou auta , ale se zlodejinou . Problem tkvi v tom ze mi nekdo vytahl za chuze od auta z kapsy klicky , nastesti jsem to zjistil par sekund po tom a o auto jsem neprisel . Ale problem je v tom ze druhe klice a neni cesta jak odblokovat pocitac a auto nastartovat :-( , uz se to resi dva mesice a nikdo si nevi rady , na Renaultu nedokazi zjistit kody blokace startovani a prekodovat mi nove plipy :-( Kdybyste tedy nekdo vedel a dokazal poradit jak na to budu vdecny. Jedine z ceho mam radost je asi to ze to auto bude dobre zabezpeceny kdyz si ani Renault nevi rady , ale to je mi ted plat prdny :-(
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "mfilip"
30. 5. 2000 08:45
Safrane
Muzu se zeptat, kolik jsi za to auto dal ?
Rozbalit vlákno
19
neregistrovaný "aira"
30. 5. 2000 10:13
Re: Safrane
Já Vás zdravím, pánové, a pokud chcete vidět kompletní nabídku vozů Renault včetně typů motorů, volitelných doplňků a barvy, navštivte stránky www.autoavant.cz - tedy pokud jste to ještě neviděli - jsou tam vidět všechny ceny.
neregistrovaný "BACCARA"
30. 5. 2000 14:16
Re: Safrane
Nekupoval jsem ji tady , Renault uz to ted nedela , jedina moznost jak to auto sehnat je se podivat do okolnich statu (Nemecko, Svycarsko) ta moje je cca 4 roky stara a nova stala cca 97.000,- DM . Nyni se dela Initiale ktery ale nema tu vybavu co mela baccara (a to hlavne elektronicky rizeny podvozek). Kamarad si chtel objednat minuly rok tady u nas na zakazku Safrane Initiale V6 24 V Biturbo , ale bylo mu receno ze to neni mozne. Lze objednat udajne jen Initiale V6 24 V bez el. podvozku . Baccara se na prvni pohled lisi jinym vzhleden predku , mam nejake fotky takze to sem muzu dat ... Spousta lidi taky vydava sve Safrany v Annonci za baccary aniz by vedeli co to obnasi. Podle nich je vse co ma klimatizaci a kuzi baccara . Vim co rikam , shanel jsem ji tady v republice skoro tri roky a marne !.. a tech inzeratu na Baccaru bylo pozehnane, Jinou jsem jezdit nevidel, jen biturbo toho kamarada ktery nakonec taky koupil starsi.
neregistrovaný "mfilip"
30. 5. 2000 15:07
Re: Safrane
Tak nereknes kolik te stala? Jen pro orientaci.
neregistrovaný "BACCARA"
30. 5. 2000 17:33
Re: Safrane
Fakt nevim na kolik presne vysla , bylo mi to jedno , muzu to odhadnou s presnosti na 100.000 Kc, protoze jsem ji koupil lehce poskozenou , kupoval jsem elektron , tlumic, rameno , celni okno a dalsi kravinky + nejaka prace . Kdyz uz jsem ji mel nemelo pro mne vyznam pocitat kolik me stoji ty veci protoze se beztak koupit musely. Jen v tehle dilech je skoro 100.000 , protoze jeden el. rizeny tlumic stoji 35.000 Kc , elektron na Baccaru 23.000 Kc, Celni okno s vyhrivanim stoji u Renaulta 25.000 , rameno nejakych 8.000, a pneu asi 6.000 , pak jeste nejake drobnosti ktere nejsou videc ale cenu vyzenu hodne nahoru . Muj odhad je ze me prisla nejak kolem pul mega. ale fakt nevim , v te cene mam hockey , neco stala porizovacka , neco clo , neco DPH, neco dily , neco prace, atd..atd ...navic uz je to pres rok ...
neregistrovaný "mato2"
31. 5. 2000 01:37
Re: Safrane
No nemam nic proti tomu, ze tolko vychvalujes toho Safrana-nepochybne je to dobre auto. Pisal si, ze s tym podvozkom nemas konkurenciu. Tak napr. Citroen XM. Pri XM si mozes nastavit svetlu vysku v podstatne vacsom rozsahu+ rezimy ako sport, comfort atd. A myslim, ze ked si pri autach tejto kategorie priplatis( a to dost), dostanes aj vybavu, ktora zodpoveda tvojmu Safranu....
neregistrovaný "BACCARA"
31. 5. 2000 11:12
Re: Safrane
Co vsechno umi podvozek u XM , u safrana je to rizeno vse pocitacem , regulace svetle vysky vozu je jen okraj toho co umi , mel jsem nekde v manualu popsane ovladani , neni to tak jednoduche , to auto samo rozpoznava jak kvalitni je silnice a podle toho voli rezim pruzeni a vysku , dale nad 120 km/h klesa kvuli lepsim aredyn. vlastnostem do nejnizsi polohy , pokud toi kvalita silnice dovoli , system ma cidla na naklon vozu (podvozek je vyrovnava) , stejne tak jako cidla na natoceni volantu atd..atd... najdu tu naskenovanou prirucku , moment ...
neregistrovaný "BACCARA"
31. 5. 2000 11:24
Re: Safrane
tady je vycuc z manualu k podvozku Safrana


[odkaz]


[odkaz]


a tady fotky Baccary


[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
neregistrovaný "mato2"
31. 5. 2000 18:37
Re: Safrane
No, OK, ale to co je na tvojom Safrane riadene pocitacom, ma aj XM-manualne. V top verziach mozno aj riadene pocitacom, neviem. Inac je zname, ze co sa tyka podvozkov, tak Citroen je vdaka hydraulike na poprednych miestach. A potom : som si na 100% isty, ze na safrane nemozes svetly vysku auta zmenit napr. nahor o 25 cm....

NA xm ano. TAkto potom mozes s XM ist aj do lahkeho terenu. Konuec koncov skoc na www.citroen.com, najdi XM a citaj. Teda, ked vies anglicky. Nechcem sa hadat, ze SAfrane ma zly podvozok, ale pochybujem, ze je na urovni XM. To uz ani nehvorim o Xantii Activa....
neregistrovaný "BACCARA"
31. 5. 2000 20:15
Re: Safrane
To nevim XM se mi vydycky jako auto libilo , bohuzel zustalo dlouho stejne a na dnesni dobu je to zastarala hranata krabice, u Safrana jde menit vyska o 15 cm , vic ne , je to v tech. datech. Navic jak rikas XM to ma manualne a auto neni schopno samo rozpoznavat silnice , ale kdo vi , mozna ze ty posledni ano , ty co jsem ale videl ne. Jedine co me mrzi je kvalita tech Citoenackych podvozku , co znam lidi od citroenu neustale maji s tou hydraulikou problemy . U safrana se to nedeje , tam neni svetla vyska resena hydraulicky ale pneumaticky a je to vcelku funkci a nejsou s tim problemy. Jedine co je v nasich krajich problem ze vse je soucasti tlumice ktery stoji 35.000 ... A ty jako kazdy jiny tlumic se musi obcas vymenit. Jenze tady lidi to auto koupi ojete a je jim lito dat 140.000,- za nove ctyri tlumice , takze to nakonec nechaji vymontovat , vymenit pruziny a ulozeni tlumicu a jezdi na obycejnych tlumicich . tohle je totiz vyjde na cca 30.000. Je to skoda , komfort toho auta pak o tridu sundaji. Ostatne politika Renaultu co se tyce ND taky neni nejlepsi , ja jsem na elktron cekal tri mesice :-((
neregistrovaný "Keyser_Soze"
2. 6. 2000 16:34
Re: Safrane
este nam rekni jak cekas na klice :)))))
neregistrovaný "BACCARA"
2. 6. 2000 22:06
Re: Safrane
Uz jsem to zminoval , nicmene je snad uz vse vyresene , uz to nastartovali :-))
neregistrovaný "FuJo"
20. 6. 2000 08:56
Re: Safrane
Tak jsem mrknul na ty fotky a i podle toho co jste tu psali, tak jsem zjistil, ze mam taky Safrana Baccara 3,0V6 automat. Zacinam si ho vice cenit.:o) Safrana mam uz druheho(prvni byl otcem totalne zboren) a jsem s nim maximalne spokojen. Ted mam jeste nevim jestli maly nebo velky problem s automatkou. Rozumite tomu nekdo? Ten podvozek u Safrana je opravdu super. Muzu posoudit, protoze na prvnim Safranu mi tlumice po roce odesly a chtel jsem koupit nove. Po zjisteni ceny cca 120000 za vsechny jsem to prehodil na normalni tlumice+pera (starsi) za 8000,-. Nestalo to moc, zato jizdni komfort byl uz uplne nekde jinde. Otazka je, jestli se oplati do auta za 200000,- dat dily za 120000,-. Rikam ale-kdo jel v Safranu, jine auto uz nechce.
neregistrovaný "BACCARA"
26. 6. 2000 16:01
Re: Safrane
Posli mi nejake info o te tvoji Baccare , ja jsem zatim jinou nevidel , jen kazdy pise ze ma baccaru , proto me to zajima , zajima me jestli mas opravdu baccaru ?? Nejdulezitejsim znakem jsou asi ty 16" kola .. , podle toho se pozna , pokud je nama , neni to baccara... , dale by mela mit tuto barvu a interier ve dreve , tim myslim skutecne drevo a ne nahrazku z plastu ...+ kuze a veskerou max. vybavu . Jinak investovat penize do tech tlumicu se jednoznacne vyplati , ono to auto totiz nema hodnotu 200 000 , ale cca 400 000 . problem je jen s nasim trhem ktery micha vsechny auta do jedne skupiny a to jak nevybaveneho dvoulitra tak treba prave baccaru. Dle tabulek co mam z nemecka je ted realna prodejni cena te me neco prave kolem 430 000. U nas se ale tehle ceny asi nedosahne . Docela uvazuju to vyvezt k prodeji za hranice , je to paradox , ale auto tohohle typu je u nas silne nedoceneno.
neregistrovaný "FuJo"
27. 6. 2000 19:28
Re: Safrane
Z toho co pises, tak kola mam 15. Kdovi jake tam byly original. Drevo v interieru je, ale nerekl bych ze to je to nejpravejsi drevo. Jinak kuze a dalsi veci tam jsou. Podle toho co znam Safrany, tak mi tam ke zcela maximalni vybave schazi dofuk sedacek a nahon 4x4. Nemas tam nekde primo napis Baccara. Treba jako na kufru nebo v technicaku? Zas na tom ale az tak nelpim. Ale zajimalo by ma co to mam. Tak jako tak se ho chystam v techto dnech prodat a jdu do noveho Sceniku. Mate nekdo s timto autem zkusenosti? Uz jsem uhadal u prodejce slevu 95000,-, ale jeste vaham i mezi Piccasem a Zafirou.
neregistrovaný "BACCARA"
28. 6. 2000 14:54
Re: Safrane
Tak to nemas Baccaru . Baccara ma samo dofuky standardne a vsecny sedadla v el. , navic ma dverni liste ma taktey z obou stran jen napis Baccara Drevo je prave korenove v platech ktere jsou pridelany ke krytum cele stredni konzole (kryt radia,popelnik, atd..) Kuze neni kombinovana s kozenkou , ale vsude je prava kuze , kuzi je potazeno uplne vse krome stropu , cele vyplne dveri vcetne kapes , stredni konzole , proste vsechno . To jsoi asi tak nejduletzitejsi rozdily , ale jej jich tam jeste kvanta v detailech na ktere clovek prijde az teprve kdyz potrebuje neco koupit a je to uplne jine nez na standradni V6 auto..


Co se tyce Scenika .. dobra volba , ten novy se mi taky moc libi a zvazuju uplne stejnou cestu , ale ja mam zajem o RX4 1.9 dCi , koukni na www.autoavant.cz , jsou tam uz i s cenama , a jdi se na nej urcite podivat, na ulici tady uz jeden parkuje a vypada ve skutecne daleko vetsi a robusnejsi , hezci nez na vsech reklamach ...
neregistrovaný "BACCARA"
28. 6. 2000 14:57
Re: Safrane
odkud jsi ?
neregistrovaný "FuJo"
28. 6. 2000 19:03
Re: Safrane
Neda se nic delat - mam obycejneho Safrana. Kuzi mam taky vsude a pravou, el. sedadla vpredu i vzadu, ale to dravo tam urcite nemam. Hele nejsi nekde od Plzne? Kdyz jsem totiz zhanel Safrana 3V6 automat, ozval se mi nekdo z Plzne, akorat porad nemel cas, pak to pry tuknul z Brozovou v Praze...a on mel prave i dofuky sedadel.

Toho Scenika 4x4 jsem dnes videl u nas v salonu, a moc me nazaujal. Co bych z toho akorat bral, tak ty zadni dvere s nahradnim kolem. To se mi libi, hlavne to otvirani do strany a ne nahoru.

Zitra jdu se Safranem do AAA, tak jsem zvedav kolik daji.
neregistrovaný "BACCARA"
29. 6. 2000 11:34
Re: Safrane
Dofuky byly na prani i u obycejne V6 . Kdybys byl nekde z okoli Prahy , mam kamarada a ma vse potrewbne vc. diagnostiky , dela mi vsechno vc. kalibraci podvozku
neregistrovaný "FuJo"
28. 6. 2000 19:04
Re: Safrane
Ostravsko
neregistrovaný "karas"
30. 5. 2000 11:18
Laguna
Zdravim,

stojim pred rozhodnutim, kterou verzi Renault Laguna zakoupit.

Cenove se chci dostat tak kolem 300 tisic spis nize. Ma nekdo dobrou ci spatnou zkusenost s temito auty ci specifickymi modely. Pokukuji po 2.0i RXE ...

Diky.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "BACCARA"
30. 5. 2000 14:24
Re: Laguna
mam pocit ze laguny zacinaji az nekde nad 500.000 Kc .. tedy pokud mluvis o nove ...
neregistrovaný "karas"
30. 5. 2000 16:15
Re: Laguna
Jasne ze ne novou, prave proto hledam radu o starsich. Mnel jsem R19 a myslim, ze kdyby nekdo chtel radu sepisu mu presne a doporucim co koupit a na co si dat pozor....

Jinak 19ctka je super auto, ale to jsme zpet u Reanultu a Francie, ze? :-) Diky za nazor. Jinak pro Baccaru, pokud jsi z Prahy? Z 19ctkou jsem jezdil na Pankrac (za veznici) ke klukum co delaji jenom Renaulty a mam pocit, ze do toho dost vidi (alespon oproti Tumum, Autoavantum a Amosum) ..jeden z nich ma Safrana, mozna ze Baccaru - usuzuji co o ni pises a co on mi rekl ze ma, a tudiz by mohl vedet. Mobil na ne je 0602 371393. Good luck !
neregistrovaný "pedro11"
2. 6. 2000 11:53
Pohodli
Nekdo chvali sedacky u Renaultu, jiny ne. Mne mekci sedak vyhovuje - nejste po par kilometrech otlaceni jako v nemeckych autech. Naopak operadlo je prilis meke a nespravi to ani plynula regulace bederni operky. Na delsich cestach dostavaji zada dost zabrat. Mekci odpruzeni podvozku je velmi pohodlne, ale to nemuze byt rec o razantnich prujezdech zatackami. Vyhrady by byly i ergonomii mista ridice. U R19 jsou pedaly posunuty vice smerem do kabiny a bez osove seriditelneho volantu se obtizne hleda pohodlny posaz. U Megana je zase nevhodny sklon volantu podobne jako ve Felicii a kritiku si zaslouzi i zastarale serizovani vysky sedadla.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Bitovod"
2. 6. 2000 16:19
R25 TX 2.8i V6
Praddte nekdo - muzu koupit R25 TX 2.8i V6 z roku 88, ma najeto cca 140000, max. vybava, kuze, LPG. Netusite, na co se zamerit pri prohlidce? Jsou zname nejake typicke problemy, nejake speky? Auticko se mi libi opravdu mo a moc bych ho chtel, ted jenom hledam mozne problemy.

Diky.

Pavel
Rozbalit vlákno
0
3. 6. 2000 15:24
Bez nadpisu
mato2> a viezol si sa uz niekedy v XM? mali sme asi rok a pol 3 druhy Xmka - 3liter, 2liter a turbodiesel. na vsetkych sme s otcom skusali to tlacitko sport, ale bohuzial, nejak si nepamatam, ze by podvozok stvrdol. mal som vtedy asi 14 rokov, mozno to je preto, ale otec ako vodic tiez rozdiel necitil.
barraca> xmko, tie drahsie modely uz mali system hydroactive II, ktory tiez pomocou pocitaca sleduje situaciu na ceste a podla toho nastavuje tvrdost podvozka. svetlost vysky nie (tak to ma aj audi allroad) ale podla toho ako sa koleso spravalo na ceste to okamzite menilo tlaky v tlmicoch a prisposobovalo sa to ceste - je to tiez riadene pocitacom. my sme to mali v tom turbodiesli a 3litri, 2liter mal len nastavovanie a automaticke vyrovnavanie svetlej vysky - tak to ma napr aj BX.
najmodernejsi system ma xantia aktiva, ktora ma nieco podobne ako ten najnovsi velikansky mercedes kupe - v zakrutach narovnava karoseriu-eliminuje naklananie. samozrejme ze mercedes to ma pneumaticke a xantia ma hydrauliku.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "mato2"
6. 6. 2000 16:06
Re: Re:
V XM som sa viezol´-mali sme ju asi 5 rokov. Pri tom tlacitku Sport sice nebolo stvrdnutie brutalne, ale aky taky rozdiel som tam pozorovat mohol.
neregistrovaný "BACCARA"
6. 6. 2000 16:39
Re: Re:
u Safrana poznam po prepnuti na sportovni podvozek taky jen maly rozdil , ale vyhovujemi to. Kdyby to strvdlo hodne pripadal bych si ze to auto degraduju na nemecky zebrinak :-)
neregistrovaný "JIRIB"
5. 6. 2000 13:53
Dotaz na R19 pro Karase
Moc bych měl zájem o Vámi nabízené zkušenosti s R19, na co si dávat pozor atd... Chystám se si nějakou R19 pořídit.

Předem děkuji za rady.

Email:j.douda@seznam.cz
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "hudy"
20. 6. 2000 11:25
Re: Dotaz na R19 pro Karase
To jak bych take rad a urcite je nas vice. Proc to neprobirat v konferenci? Pokud z nejakeho duvodu nechcete, tak ja bych se moc rad take neco dozvedel: mail mar.hud@atlas.cz Diky
neregistrovaný "pedro11"
3. 7. 2000 16:38
Re: Dotaz na R19 pro Karase
Zamerim se na spolehlivost, ktera vas asi zajima nejvice. Zkusenosti s R19 1,4 po 100 tis. km. Mozna nejvetsi slabinou jsou brzdy. Jeden brzdovy valecek zacal mirne prosakovat jiz po 50 tis. km ! Po 100 tis. jsou brzdove valecky na vymenu. Brzdy maji dosti pomaly nabeh a pro vetsi ucinnost je treba vyvinout vyssi silu na pedal. Zejmena v zimne brzdy vydavaji ruzne pazvuky. Jejich kladem je naopak relativne dlouha zivotnost oblozeni. Tlumice jsou pri 100 tis. na hranici zivotnosti-vymena. Koroze vyfuku - 2x vymena posledniho dilu s tlumicem. Uplne jine je to s motorem. Mezi vymenami oleje neni treba vubec zadny dolevat. Motor je po 100 tis. km ve vynikajici kondici a vubec si netroufam odhadnout jeho zivotnost. Kvuli snazsim zimnim startum jezdim na polosyn. olej 10W-40 a je to znat - doporucuji. Z drobnejsich zavad se objevuje ucpavani ostrikovacu celniho skla a zoxidovane kontakty v pristrojove desce. Koroze se ani po 7,5 letech provozu neobjevuje. Pro koupi rozhodne doporucuji novy model R19 (vyr. po 1992), protoze uz ma mnoho nedostatku vychytanych (napr. uniky chladici kapaliny).
neregistrovaný "Chipmen"
22. 6. 2000 06:48
R25
Potreboval bych poradit od nejakeho zkuseneho uzivatele R25, a vzhledem k tomu ze mam vice dotazu bude to lepsi asi mailem, najde se nekdo ?
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "iggy"
22. 6. 2000 09:26
Re: R25
No priamo ja Ti asi neporadim, ale skus si pozriet stranku www.renault25.cz:-)) Alebo ak chces, mozme to skusit prebrat aj spolu, ja mam R25 V6 Injection r.v.92, mail iggy@army.sk
neregistrovaný "tomy1"
26. 6. 2000 13:46
Dotaz k R19
Mám asi dva měsíce devatenáctku a z přední nápravy

se mi při rychlosti mezi 70 a 80km/h ozývá silné

hučení. Zjistil jsem nějakou vůli v čepech řízení.

Dělaj to ty čepy?
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "zadek5241"
27. 6. 2000 14:00
Re: Dotaz k R19
Hučení bude tutově způsobený ložiskem v kole. Co jsem navozil Renaulty z Německa, tak nebyl jedinej, kde by nehučely ložiska v kolech. Jsou na to hučení ňáký hrozně choulostivý.
neregistrovaný "mrazik11"
27. 6. 2000 15:48
Re: Dotaz k R19
Přesně tak. Mů táta ji má (R19 1.9 D) a taky mu to za jízdy hučelo. Vyměnil ložiska a hukot zmizel. Na 90 % t budou ložiska. Jinak 1.9 D pokud se s ním zacházelo dobře, by měl vydržet hodně dlouho.
neregistrovaný "JIRIB"
27. 6. 2000 07:45
R19 s dieselovým motorem
Zdravím Vás pánové,

zatím jsem zde nenarazil na nějaké informace a zkušenosti s dieselovými motory v Renaultech.

Mám možnost koupit R19 (údajně z jara 96-koupenou v ČR)s klasickým dieselem 1.9. Má ale najeto 150tkm. Jakou životnost mají diesly od Renaultu?

Předem díky za poznatky.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Danula"
8. 7. 2000 20:06
Podle testu to jsou pěkný "šunky"
Mladá fronta DNES Žebříčky TÜV: nejlepší je toyota, subaru a mercedes 03.05.2000

AUTO MOTO - Autor: Jan Čech - Strana: 06

Žebříčky TÜV: nejlepší je toyota, subaru a mercedes

Které auto je nejlepší? Hodnotících pohledů existuje bezpočet a za střípek do diskuse na dané téma lze brát i výsledky technických prohlídek ve stanicích německého Technického kontrolního spolku (TÜV). Ten ročně prověří více než sedm milionů osobních automobilů a výsledky tří milionů testů nejrozšířenějších vozů využívá k sestavení tradičních žebříčků . V zásadě jde o hodnocení podobná prověrkám v tuzemských stanicích technické kontroly, ovšem německá praxe je podle mínění odborníků důkladnější, objektivnější, a hlavně mnohem rozsáhlejší. "Připravujeme informační systém, na jehož základě bude zřejmě už v příštím roce možné poprvé zveřejnit statistiky z výsledků prohlídek osobních aut ve stanicích technické kontroly v Česku," informuje ředitel odboru ministerstva dopravy Jiří Konečný. Německá statistika potvrzuje i pro rok 2000 trendy z minulých let - na špici ve všech věkových kategoriích zůstávají automobily Toyota, Subaru a Mercedes, opačný konec žebříčků obsazují Chrysler Voyager, Hyundai Pony, Seat Ibiza a Citroën 2 CV. V kategorii vozů ve stáří šesti a sedmi let je poslední Škoda Favorit, která ve výskytu značných závad vykázala zhruba trojnásobek průměru hodnocených aut a ve srovnání s nejúspěšnější Toyotou Carina je téměř desetkrát horší. Mezi vozy ve stáří čtyř až pěti roků je Škoda Favorit šestá od konce žebříčku. Škoda Felicia se sice už propadlišti vzdálila, nicméně i tak drží spolu s Renaultem Twingo třináctou až čtrnáctou příčku od nejzadnější pozice mezi auty ve stáří do tří let. Ze statistik TÜV rovněž plyne poučení pro zájemce o koupi starších ojetin: zhruba 70 procent vozů starších deseti let má závady. "Při kontrolách mnohem častěji propadají malá auta než velké limuzíny," konstatuje magazín TÜV Auto Report 2000.

Stránku s využitím materiálů TÜV připravil Jan Čech

Automobily ve stáří od 10 do 11 let - průměr značných závad 20,2 %

pořadí značka/typ % závad

1. Porsche 911 7,1

2. Toyota Carina 9,9

3. Suzuki Vitara 12,2

4. Toyota Corolla 12,5

5. - 6. Mercedes 200-500 (W 124) 13,2

5. - 6. Toyota Starlet 13,2

7. Mercedes S (W 126) 13,5

8. Mitsubishi Colt 13,8

9. Nissan Sunny 13,9

10. Mazda 626 14,7

11. Mitsubishi L 300 15,1

12. Opel Senator 15,5

13. BMW 5 16,1

14. Mercedes 190 (W 201) 16,4

15. - 16. VW Bus T3 16,5

15. - 16. Volvo 740-760 16,5

17. Mazda 121 16,6

18. Nissan Micra 17,2

19. Suzuki Swift 17,4

20. - 21. Honda Civic 17,6

20. - 21. Suzuki SJ 17,6

22. VW Passat 17,8

23. Fiat Tipo 18,0

24. - 25. VW Polo II 18,5

24. - 25. Mitsubishi Galant 18,5

26. Mazda 323 18,6

27. BMW 7 18,9

28. Ford Sierra 19,2

29. Opel Omega A 19,6

30. Audi 80 20,1

31. - 32. VW Golf II 20,4

31. - 32. Ford Scorpio 20,4

33. Mitsubishi Pajero 20,5

34. - 35. Audi 100 20,6

34. - 35. Ford Transit 20,6

36. - 39. BMW 3 20,9

36. - 39. Opel Ascona 20,9

36. - 39. Nissan Bluebird 20,9

36. - 39. Honda Accord 20,9

40. Opel Corsa 21,4

41. - 42. Renault 19 21,8

41. - 42. Daihatsu Cuore 21,8

43. VW Scirocco 23,1

44. Peugeot 309 23,7

45. Suzuki Alto 24,0

46. Peugeot 405 25,2

47. Lancia Y 10 25,4

48. Ford Escort 25,7

49. Fiat Panda 26,0

50. Ford Fiesta 26,2

51. Renault 5 26,9

52. Opel Kadett 27,2

53. Fiat Uno 28,2

54. Peugeot 205 28,4

55. Citroën AX 28,5

56. Seat Marbella 29,0

57. Renault Espace 29,6

58. Renault 21 30,5

59. Citroën BX 31,9

60. Seat Ibiza 33,1

61. Citroën 2 CV 35,4

Automobily ve stáří do 3 let - průměr značných závad 4,3 %

pořadí značka/typ % závad

1. Toyota Starlet 1,3

2. Mercedes E (W 210) 1,5

3. Mercedes C (W 202) 1,6

4. Mercedes S (W 140) 2,0

5. - 7. Mazda 626 2,4

5. - 7. Mazda 121 2,4

5. - 7. Volvo 850 2,4

8. - 9. Toyota Corolla 2,5

8. - 9. Nissan Primera 2,5

10. - 12. Nissan Almera 2,7

10. - 12. Audi 100 (C4) 2,7

10. - 12. Mitsubishi 2,7

Space Wagon/Runner

13. - 16. Opel Vectra B 2,9

13. - 16. Peugeot 406 2,9

13. - 16. Nissan Micra 2,9

13. - 16. Mazda 323 2,9

17. - 20. BMW 7 3,0

17. - 20. Opel Corsa B 3,0

17. - 20. Audi A4 3,0

17. - 20. Mercedes SL (W 129) 3,0

21. Subaru Legacy 3,1

22. - 23. BMW 5 3,2

22. - 23. VW Golf III 3,2

24. - 25. Opel Astra 3,4

24. - 25. VW Polo III 3,4

26. - 27. VW Passat 3,5

26. - 27. Daihatsu Cuore 3,5

28. - 30. Toyota Carina E 3,6

28. - 30. Citroën Xantia 3,6

28. - 30. Fiat Bravo/Brava 3,6

31. - 33. VW Bus T4 3,7

31. - 33. Ford Mondeo 3,7

31. - 33. Nissan Sunny 3,7

34. - 36. Porsche 911 3,8

34. - 36. Renault Laguna 3,8

34. - 36. Volvo 440-460 3,8

37. Opel Tigra 3,9

38. - 40. Suzuki Swift 4,0

38. - 40. Honda Civic 4,0

38. - 40. Honda Accord 4,0

41. Volvo 940-960 4,1

42. Mitsubishi L 300 4,3

43. Seat Cordoba 4,4

44. Peugeot 306 4,5

45. - 49. Ford Transit 4,6

45. - 49. Ford Escort/Orion 4,6

45. - 49. Mitsubishi Galant 4,6

45. - 49. Mitsubishi Pajero 4,6

45. - 49. Hyundai Accent 4,6

50. - 54. Ford Galaxy 4,7

50. - 54. Opel Frontera 4,7

50. - 54. Citroën ZX 4,7

50. - 54. Fiat Punto 4,7

50. - 54. Lancia Y 10 4,7

55. - 56. Suzuki Vitara 4,8

55. - 56. Seat Ibiza 4,8

57. Hyundai Lantra 4,9

58. - 60. Opel Omega B 5,1

58. - 60. Ford Fiesta 5,1

58. - 60. Ford Scorpio 5,1

61. BMW 3 5,2

62. Mazda MX-5 5,5

63. - 65. Peugeot 106 5,6

63. - 65. Renault Mégane 5,6

63. - 65. Fiat Barchetta 5,6

66. Mitsubishi Colt 5,7

67. - 69. Renault Clio 5,8

67. - 69. Renault Twingo 5,8

67. - 69. Škoda Felicia 5,8

70. VW Sharan 6,1

71. - 72. Fiat Cinquecento 7,1

71. - 72. Nissan Patrol 7,1

73. Renault 19 7,2

74. Citroën AX 7,3

75. Daewoo Nexia 7,4

76. Alfa Romeo 145/146 7,9

77. Opel Calibra 8,3

78. Seat Toledo 9,1

79. Seat Marbella 9,4

80. Renault Espace 11,9

81. Chrysler Voyager 14,6

Automobily ve stáří od 4 do 5 let - průměr značných závad 7,5 %

pořadí značka/typ % závad

1. Toyota Starlet 2,3

2. Subaru Legacy 3,3

3. Toyota Carina 3,5

4. Mercedes S (W 140) 3,7

5. - 6. Mercedes C (W 202) 4,0

5. - 6. Toyota Corolla 4,0

7. - 9. Mercedes 200-500 (W 124) 4,2

7. - 9. Mazda 323 4,2

7. - 9. Mazda MX-5 4,2

10. BMW 7 4,3

11. Mazda 121 4,4

12. Mercedes SL (W 129) 4,5

13. Mitsubishi Colt 4,6

14. Opel Tigra 4,7

15. - 16. Mitsubishi Pajero 5,1

15. - 16. Volvo 850 5,1

17. Suzuki Vitara 5,2

18. Nissan Primera 5,3

19. Honda Civic 5,4

20. Opel Corsa B 5,5

21. - 22. Opel Astra A 5,6

21. - 22. Ford Scorpio 5,6

23. - 24. Citroen Xantia 5,8

23. - 24. Fiat Punto 5,8

25. Renault Laguna 6,0

26. - 29. Opel Vectra A 6,1

26. - 29. Porsche 911 6,1

26. - 29. Ford Mondeo 6,1

26. - 29. Mitsubishi 6,1

Space Wagon/Runner

30. Suzuki Swift 6,2

31. Nissan Sunny 6,5

32. - 33. Opel Frontera 6,6

32. - 33. Mitsubishi Galant 6,6

34. - 35. Opel Omega B 6,8

34. - 35. VW Corrado 6,8

36. Mazda 626 7,1

37. Nissan Micra 7,2

38. VW Passat 7,3

39. Ford Escort/Orion 7,4

40. Audi 100 (C4) 7,5

41. Audi 80 7,7

42. - 43. BMW 5 7,8

42. - 43. Ford Transit 7,8

44. - 45. VW Golf III 7,9

44. - 45. Volvo 940-960 7,9

46. VW Bus T4 8,0

47. - 49. Honda Accord 8,1

47. - 49. Nissan Patrol 8,1

47. - 49. Mitsubishi L 300 8,1

50. Daihatsu Cuore 8,3

51. Peugeot 406 8,6

52. VW Polo III 8,7

53. BMW 3 8,9

54. Volvo 440-460 9,3

55. Ford Fiesta 9,5

56. Opel Calibra 9,6

57. Fiat Uno 10,0

58. - 59. Peugeot 106 10,5

58. - 59. Fiat Cinquecento 10,5

60. Peugeot 306 10,8

61. - 62. Renault Twingo 11,0

61. - 62. Suzuki SJ 11,0

63. - 64. Fiat Panda 11,1

63. - 64. Seat Cordoba 11,1

65. Hyundai Lantra 11,3

66. Lancia Y 10 11,5

67. Renault Espace 13,4

68. Renault 19 13,7

69. Chrysler Voyager 14,0

70. Fiat Tipo/Tempra 14,6

71. Citroën ZX 15,0

72. Seat Toledo 15,1

73. Citroën AX 15,4

74. Škoda Favorit 15,7

75. Seat Ibiza 15,8

76. Peugeot 205 16,1

77. Renault Clio 16,2

78. Seat Marbella 16,4

79. Hyundai Pony 17,0

Automobily ve stáří od 6 do 7 let - průměr značných závad 10,7 %

pořadí značka/typ % závad

1. Toyota Carina 3,8

2. Toyota Starlet 4,0

3. Mercedes S (W 140) 4,2

4. Subaru Legacy 4,4

5. Mercedes SL (W 129) 4,5

6. Toyota Corolla 4,7

7. Mercedes 200-500 (W 124) 5,3

8. - 9. Mazda 323 5,9

8. - 9. Volvo 850 5,9

10. Mercedes 190 (W 201) 6,3

11. Porsche 911 6,4

12. Mazda 626 7,3

13. Mitsubishi Space 7,4

Wagon/Runner

14. Mazda MX-5 7,5

15. Honda Civic 7,9

16. Suzuki Vitara 8,0

17. - 18. Honda Accord 8,2

17. - 18. Suzuki Swift 8,2

19. BMW 7 8,3

20. - 21. Ford Transit E 8,5

20. - 21. Ford Scorpio 8,5

22. Mazda 121 8,6

23. Nissan Primera 8,7

24. Opel Astra A 8,8

25. Mitsubishi Colt 8,9

26. - 28. Nissan Patrol 9,0

26. - 28. Mitsubishi Galant 9,0

26. - 28. Volvo 940-960 9,0

29. VW Golf III 9,1

30. Nissan Sunny 9,2

31. Lancia Y 10 9,4

32. Opel Vectra A 9,6

33. Mitsubishi Pajero 9,9

34. Nissan Micra 10,1

35. Peugeot 106 10,2

36. - 37. BMW 5 10,4

36. - 37. Opel Frontera 10,4

38. Fiat Cinquecento 10,5

39. VW Polo II 10,7

40. - 42. Audi 80 11,0

40. - 42. Ford Fiesta 11,0

40. - 42. Opel Corsa A 11,0

43. Suzuki SJ 11,1

44. Opel Omega A 11,2

45. - 46. Opel Senator B 11,5

45. - 46. Ford Escort/Orion 11,5

47. Daihatsu Cuore 11,6

48. Ford Sierra 11,7

49. BMW 3 12,0

50. - 51. VW Corrado 12,6

50. - 51. VW Bus T4 12,6

52. VW Passat 12,8

53. - 54. Opel Calibra 13,0

53. - 54. Renault Twingo 13,0

55. - 56. Audi 100 (C4) 13,7

55. - 56. Mitsubishi L 300 13,7

57. Fiat Panda 14,2

58. Fiat Tipo/Tempra 14,7

59. - 60. Seat Toledo 15,0

59. - 60. Volvo 440-460 15,0

61. Hyundai Pony 15,2

62. - 63. Citroën AX 16,1

62. - 63. Peugeot 405 16,1

64. Hyundai Lantra 16,3

65. Citroën BX 16,9

66. Peugeot 309 18,0

67. Renault Espace 18,1

68. Renault 5 18,4

69. Citroën ZX 18,7

70. Fiat Uno 18,8

71. Peugeot 205 19,4

72. Renault Clio 20,1

73. Renault 19 20,4

74. Renault 21 25,7

75. Seat Marbella 26,2

76. Seat Ibiza 28,9

77. Škoda Favorit 30,9

Automobily ve stáří od 8 do 9 let - průměr značných závad 15 %

pořadí značka/typ % závad

1. Subaru Legacy 4,9

2. - 3. Mercedes SL (W 129) 5,2

2. - 3. Toyota Carina 5,2

4. Toyota Corolla 7,3

5. Mercedes 200-500 (W 124) 7,9

6. Porsche 911 8,7

7. - 8. Toyota Starlet 9,0

7. - 8. Mitsubishi Colt 9,0

9. Mazda 323 9,4

10. Mazda MX-5 9,5

11. Mercedes 190 (W 201) 10,0

12. Mercedes S (W 126) 10,1

13. Mazda 121 10,2

14. Nissan Sunny 10,6

15. Mazda 626 11,1

16. Nissan Primera 11,6

17. Honda Civic 11,7

18. Mitsubishi Galant 11,9

19. Volvo 740-760 12,0

20. Suzuki SJ 12,3

21. - 22. BMW 5 12,4

21. - 22. Honda Accord 12,4

23. Suzuki Vitara 12,7

24. VW Polo II 12,9

25. Opel Vectra A 13,0

26. Suzuki Swift 13,1

27. BMW 7 13,6

28. Nissan Micra 13,7

29. Nissan Patrol 14,0

30. - 31. Ford Fiesta 14,3

30. - 31. Mitsubishi Pajero 14,3

32. Opel Omega A 14,5

33. VW Bus 14,6

34. Opel Calibra 14,7

35. Lancia Y 10 14,8

36. Daihatsu Cuore 14,9

37. - 38. Opel Senator B 15,0

37. - 38. Ford Scorpio 15,0

39. - 40. VW Passat 15,1

39. - 40. Opel Corsa A 15,1

41. Mitsubishi L 300 15,3

42. Ford Sierra 15,5

43. Audi 80 16,3

44. Fiat Tipo/Tempra 16,5

45. - 46. VW Golf II 17,1

45. - 46. Nissan Bluebird 17,1

47. Volvo 440-460 17,7

48. BMW 3 18,0

49. Peugeot 309 18,6

50. Peugeot 405 19,1

51. Opel Kadett E 19,2

52. Fiat Panda 19,5

53. Ford Escort 19,7

54. - 55. Audi 100 20,2

54. - 55. Citroën BX 20,2

56. - 57. Renault Clio 20,4

56. - 57. Suzuki Alto 20,4

58. Ford Transit 20,9

59. Fiat Uno 21,1

60. Peugeot 205 22,4

61. Renault 5 23,0

62. Renault Espace 23,4

63. Renault 19 25,3

64. VW Corrado 25,7

65. Renault 21 26,1

66. Citroën AX 26,3

67. Citroën 2 CV 29,1

68. Seat Marbella 29,3

69. Seat Ibiza 32,1
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "mfilip"
10. 7. 2000 15:11
Re: Podle testu to jsou pěkný "šunky"
Nemuzes psat kratsi prispevky ?
neregistrovaný "Danula"
10. 7. 2000 21:39
Re: Podle testu to jsou pěkný "šunky"
Tak čti rychlejc....
neregistrovaný "mfilip"
11. 7. 2000 07:37
Re: Podle testu to jsou pěkný "šunky"
Ja jsem jen necekal, ze kdyz te odkazu na nejake stranky, tak je tady nebudes kopirovat. Uz ses vyjadril k tomu nakupu pres inzerat ?
neregistrovaný "mfilip"
11. 7. 2000 07:38
Re: Podle testu to jsou pěkný "šunky"
Aha, uz ses vyjadril, tak jdu cist.
neregistrovaný "tomy1"
28. 8. 2000 14:39
Bez nadpisu
Škoda že to tady usnulo.Zatím mám s rendlem najeto asi 7500 km a jsem celkem spokojenej. Zájímaly by mě jak kladný, tak tak záporný názory lidí který maj z tímhle francouzem dlouhodobější zkušenosti. Jen zase proboha neopisujte ty statistiky německýho týfu. Mám R19 Chamade D z roku 92. Loni se to přivezlo jako bouračka z Německa /no ta oprava není zrovna precizní, ale jsou to víceméně kosmetické záležitosti/ a měnil jsem zatím pouze čepy na řízení. S vědomím že jsou v * jsem to auto už kupoval.S tím co všechno jsem si vytrpěl s P 205 D se to zatím nadá srovnávat. Byl jsem rád že jsem se ho zbavil/div se o něj zájemci nepoprali/
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "BoN"
5. 9. 2000 20:47
Spotreba Renault Clio
Chci se zeptat, jakou spotrebu ma (90,120 km/h,mesto) Renault Clio, tak r.v. 91-92 ?
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "luf"
14. 9. 2000 11:08
Re: Spotreba Renault Clio
Tiez potrebujem vediet spotrebu, ale pre Clio II 1.4 16V. Mate s tym niekto nejake skusenosti?
neregistrovaný "honny"
22. 9. 2000 12:18
R19, Twingo, Laguna
Panove, donedavna jsem mel R19 1.8 z 92. Najeto kolem 150 tis. Spotreba kolem 6.5l/100km, ale to zalezi na zpusobu jizdy. Byl jsem s nim velmi spokojen i kdyz mel svoje musky. Jednou mi odesla civka, jednou upadl vyfuk a to bylo za 3 roky jezdeni vse. Ted mam malyho TWINGOuse. Koupil jsem si jej jako novy na leasing a zatim jsem s nim ujel 3000 km. Jsem z nej uplne hotovy. Skvele se rozjezdil, po dalnici si to v pohode 130km/h supajdi. Ve meste je dost mrstny. Jediny co mu nejde, jsou dlouhe prudke kopce. Tam ztraci dech. Uchvatna je spotreba v prumeru 4.8l/100km. Jednou jsem vyzkousel Lagunu. Je to super posezeni.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "lojzicek"
8. 10. 2000 17:22
JSOU TO FRANCOUZSKÝ KRÁMY !!!
Rozbalit vlákno
6
neregistrovaný "pohoda"
9. 10. 2000 07:07
Re: JSOU TO FRANCOUZSKÝ KRÁMY !!!
Lojzíčku, Lojzíčku, ty to asi nemáš jednoduchý, že...?
neregistrovaný "luf"
9. 10. 2000 14:36
Re: JSOU TO FRANCOUZSKÝ KRÁMY !!!
To mas z nejakeho proVW orientovaneho casopisu? Podla ich testov to fakt tak vyzera...
Preco su to ale tak predavane auta?

PS: "Ktery jednou skusi, uz nechce jine"
neregistrovaný "iggy"
13. 10. 2000 07:07
Re: JSOU TO FRANCOUZSKÝ KRÁMY !!!
Lojzičku....už si sa niekedy na nejakom z tych kramov zviezol???? Ja uz som par aut vystriedal a teraz mam R25. A som spokojny.... Na rozdiel od Teba...
neregistrovaný "Mr.Kobliha"
15. 10. 2000 19:50
Re: JSOU TO FRANCOUZSKÝ KRÁMY !!!
Renaulty jsou poruchoví jízdní vlastnosti stojej za * stejně jako všechny francouský auta
neregistrovaný "mfilip"
16. 10. 2000 07:51
Re: JSOU TO FRANCOUZSKÝ KRÁMY !!!
Jestli tvá úroveň znalostí o autech odpovídá úrovni tvé češtiny ....
neregistrovaný "BACCARA"
20. 10. 2000 15:59
Re: JSOU TO FRANCOUZSKÝ KRÁMY !!!
Mr: kobliha , lojzicek : co mate za kary ze maji lepsi jizdni vlastnosti nez Renault ? Ja jsem s jizdnima vlastnostma maximalne spokojeny a nikdy jsem neridil v te same tride auto s lepsimi vlastnostmi. Pokud si chces neco precist o podvozku meho Rencla tak koukni na
[odkaz]


Doufam ze se probudis.


MMj pokud by jste mel nekdo nahodou zajem , je na prodej ...
neregistrovaný "iggy"
16. 10. 2000 23:20
JSOU TO FRANCOUZSKÝ KRÁMY !!!
Neviem či máš s Renaultmi osobné skúsenosti, ale keď si kúpil auto po havárke, tak sa nečuduj, že Ti niečo odíde :-))) A čo sa týka jazdných vlastností..., ktoré iné auto Ti poskytne toľko komfortu???
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "luf"
18. 10. 2000 11:40
Jazdne vlastnosti Renaultov
OK. Pises o zlych jazdnych vlastnostiach. To mas urcite od nejakych "renomovanych" autotesterov. Renault vlastnim uz 7 rokov (R 21) a pocas tej doby som si vyskusal aj par inych Renaultov a inych znaciek auta.
Renaulty su makke auta. To sa nehadam. Ale vobec im to nezhorsuje jazdne vlastnosti, ten podvozok sa sice nakloni, ale z cesty neustreli. Makke komfortne pruzenie ti umozni bez problemov jazdit rychlo, ale v meste sa nebudes citit ako v rebrinaku.
Tento vikend som viezol znameho, pozna dobre cestu, kadial sme isli a zo zaciatku nadaval, ake je to makke auto. Ked sme ale prisli do kopcov, bol uplne sokovany, ako rychlo do tych zakrut idem a skoro neveril, ze ideme bezpecne. Ani sa mu nedivim, lebo vlastni Oktavku s tvrdym vraj super podvozkom. BTW: Raz som sa v tych kopcoch s Oktavkou pretekal, stale som mu visel na zadnom narazniku, az zrazu som naraznik nevidel, ale videl som ho, ako v zakrute vyletel az na samy okraj cesty. Nastastie to zvladol, ale odvtedy si o kvalite podvozku Oktavky myslim svoje...
Jazdil som aj s Megane a Cliom, podvozok je uz trochu tvrdsi ale stale je este komfortny. Podla mojho nazoru, na podvozok Megana nemoze nikto nic povedat, je absolutne super! Ten pravy kompromis medzi komfortom a jazdnymi vlastnostami. Ostatne auta, co som ich soferoval boli tvrde, ale vobec im to nezarucovalo lepsie jazdne vlastnosti, rychlost prejazdu zakrutami bola ta ista, niekedy este nizsia. Tvrdost podvozku nie je az taka rozhodujuca, najdolezitejsie je, aby boli spravne nadimenzovane tlmice, aby kolesa na ceste neposkakovali...
K poruchovosti asi tolkoto: Kupil som ojazdene auto, dokonca sa majitel priznal, ze aj burane (nikde nebolo nic vidiet). Za tych 7 rokov som menil vyfuk a teraz mi odisli loziska v prednych nabojoch. A pri vymene brzdovej kvapaliny a dosticiek mi odbornici zavzdusnili brzdy, takze auto musi ist opat do servisu - inak to auto slape ako hodinky a nalietal som na nom bez servisov uz 65kkm
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "orel1"
26. 10. 2000 08:55
Re: Jazdne vlastnosti Renaultov
Kolega ze Slovenska nepochopil pojem "makky" podvozek a na co jsou tlumice. Cim je podvozek tvrdsi, tim lepe sedi na ceste (kopiruje nerovnosti) ale o to horsi je dojem zevnitr vozu. Tlumice musi byt prizpusobeny k tvrdosti podvozku. To ze je R mekke auto znamena vetsi pohodli pri jizde ale take vetsi naklaneni v zatackach. Nemyslim si, ze by Octavia mela horsi podvozek, ktery zpusobil, ze tvuj kolega "takyzavodnik" malem vyletel z cesty! Problem mohl byt i mezi volantem a sedakem, nemyslis? Navic Octavia neni auto na zavodeni, ma kratky rozvor a je celkem dlouha.
neregistrovaný "honny"
20. 10. 2000 15:38
francouzke kramy ??
Francouzke kramy ?? Panove vite vy vubec o cem mluvite? Po svete jezdi mnoho kramu, ale ze by zrovna Renault byl kram? Co treba takovy Opel a jeho ridici jednotky, ktere nestoji za nic. To je podle mne kram. Je mi vas docela lito, ze jste si jeste nesundaly bryle z oci.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "orel1"
26. 10. 2000 08:41
Uz jsem to nemohl cist !!!!
Uz jsem nevydrzel a musel jsem se zaregistrovat (anonym pouze cte) abych vam otevrel oci! Nekupujte si Renaulta! Rozhodne ne starsiho nez 5 nebo 6 let. Verim tomu, ze novy R muze byt dobre auto, ale to je kazde nove auto (pokud zrovna neni z Francie). Ale popisu vam svoje spatne zkusenosti s R5, 1.4, r.v. 1986, najeto 110 tkm. Koupil jsem a uz to zacalo, nejdriv odesel vyfuk (novy odpredu dozadu), potom brzdy (predni deskyi s kotoucema), potom odeslo cidlo teploty vody pro pocitac (bratru nove za 4500Kc, stare nesezenes). Nasledovala nova lambda sonda (neznackova za 2500, orig. pry za 6t). Pres emise jsem prosel jenom proto, ze tam to auto nebylo a technik si umastil kapsu od me 500 korunove bankovky. Krizove klouby na prednich poloosach mlatily jak dive i pri rovne jizde. Na elektriku taky nemam jedine slovo chvaly. Zkorodovane kontakty kde se podivas, odesla asi polovina vypinacu na pristrojovce. Dvakrat odeslo cidlo v chladici co spina ventilator. Pokazde jsem ho vymenil a pokazde znovu vyvarila voda. To co popisuju se stalo za jeden rok provozu! Prakticky kazdy vikend jsem pod autem stravil cely den aby to bylo trochu v poradku. Ale abych jenom nenadaval, motor nebral ani kapku oleje i pri najetych 130 tkm, vzdycky jsem dojel kam jsem potreboval, jizdni vlastnosti byly rozhodne lepsi nez v me stare Skode 100 a spotreba byla taky pekna okolo 8 l Naturalu :-(. Takze zaver? Jestli chcete auto se kterym chcete jezdit, tak si kupte neco co nejelo pres Francii...
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "BACCARA"
26. 10. 2000 11:31
Re: Uz jsem to nemohl cist !!!!
Kup si stejne stare auto jakehokoli vyrobce , rovnez tu nejnizsi tridu co se koupit da , se stejnym poctem najetych km a dopadnes uplne stejne . Je naprosta hovadina kupovat nakupni tasku s rokem vyroby 1986 ktera ma navic najeto 130.000 km (pravdepodobne i vic vzhledem k datu) Ja mel zase naopak 4 roky R 25 V6 r.v. 89 a lil jsem do ni pouze benzin , oleje , a menil brzd. desticky. nic vic ... Proste u maleho auta budes porad neco menit , mala auta nemaji takovou zivotnost a navic si myslim ze jsi koupil oporavdu pastu a buhvi kolik a kde mela najeto ...
neregistrovaný "luf"
26. 10. 2000 11:38
to orel
Toho tvojho Renaulta mi je fakt luto. Ten moj R 21 ma tolko isto rokov a za cely cas iba to, co som pisal. Ale kupoval som ho s 20tis na tacho od jedneho 70 rocneho dedka, co sa mu uz nechcelo jazdit...
S tymi tlmicmi - myslel som to tak, ze ak su dobre tlmice, tak auto sedi na ceste. Je skoro jedno, ci sa naklana alebo nie. Odvez sa niekedy autom, co ma pokazene tlmice (alebo si ich vymontuj zo svojho) a potom si skus zajazdit. Tvrdy alebo makky podvozok ti bude potom fuk, budes rad, ked nevyskocis z cesty. Bez tlmicov by bolo auto ako detsky kocik - rozkyvas ho a potom sa kyva dlho...
Francuzske auta su fakt dobre. V nasej rodine to bol prvy francuz. Potom si vsetci kupili Renaulty alebo Peugeoty, na zaklade skusenosti s nasim autom. Mal si smolu na spatny kus, ale to neznamena, ze su vsetky zle. Jediny problem sme mali po naburani Espace - v servise nevedeli dat dokopy elektroniku. Ale to neni problem auta, ale servisakov.
Aka znacka je potom podla teba "dobre auto"?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "michal.n"
26. 10. 2000 21:28
Renault Laguna 1.9 dTi a Seta Diesel
Preji vsem prijemny den,


chtel bych se zeptat, zda je mozne pouzivat SETA Diesel v motoru 1.9 dTi 72kW a zda se tim nejak neposkozuje motor? Jezdi nekdo z vas s timto motorem na SETA diesel a jake s tim mate zkusenosti? Co ubytek vykonu? Ja jsem mel doposud VW TDI a na SETU jsem jezdil bez problemu. Nicmene napr. u modernejsiho motoru Renault 1.9 dCi 79kW je pouzivani SETY vyslovne zakazno.

Dale bych se chtel zeptat, jestli nekdo u nas dela tunning tohoto motoru? Preci jen vykon 72kW na Lagunu je dost malo :(

Predem dekuji za vsechny informace.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "taunus"
27. 10. 2000 06:20
R21 Nevada
Přidám pár dobrých zkušeností

Měl jsem přes 3roky Nevadu 1.7/92 a najel jsem cca 100tis km, když jsem ji prodaval tak měla najeto 260tis. Za celou dobu potřebovala jen rozvoďák (pro jistotu), 1díl výfuku, přední kotouče a destičky a zadní pakny. Spotřeba 7,5 v létě a 8,5 v zimě (normálně město + mimo tak do 130 a dálnice do 160). Olej jsem samozřejmě 15tis km nemusel ani kontrolovat. Podle motoru bych řekl, že musí při dobrém zacházení 400tis vydržet.

Co se týká jízdních vlastností tak se musí každý rozhodnout jestli se mu líbí spíše tvrdší německá auta nebo měkčí francouzská.

Přes to všechno, kupte si auto jaké se Vám líbí ale hlavně si nekupujte vraky (a že jich je u nás víc než dost).
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Kovboj"
31. 10. 2000 21:45
Bez nadpisu
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Kovboj"
31. 10. 2000 21:46
Citroen BX versus Renault 19
Sorry za ten praznej prispevek minule...

Muzete mi prosim poradit? Premyslim o zmene auta a vyber jsem zuzil na tyhle dve auta. BX-ko (ne kombik) tak z roku 90 a mladsi nebo 19-tku z roku 92 (bud tri nebo peti dverovy) a mladsi. Designove se mi libi oba (19 je elegantnejsi ale nemam nic ani proti specifickemu BX). Citroen mi nabidne (predpokladam) vetsi pohodli jizdy, Renault je zase modernejsi a nemusim se bat poruchy hydrauliky. Zase o Rku se rika ze hnije, na rozdil od Citroenu... Proste jsem desne nerozhodny ;-)

Muzete mi prosim rict nejake konkretnejsi info o srovnani vlastnosti R19 a C-BX? Zajimaji me jizdni vlastnosti - predevsim jak se chovaji v zime, jaka je spotreba (benzim do 1.8) a co je podle vas proste lepsi... Kdyztak piste primo na kovboj@rodeo.cz. Diky
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "BACCARA"
2. 11. 2000 10:45
Re: Citroen BX versus Renault 19
To je jednoduche , podivej se jak vypadaji a v jakem stavu jsou vetsinou BXka na nasich silnicich a pak devatenactky , a zaver si udelej sam ...
neregistrovaný "luf"
2. 11. 2000 10:49
Re: Citroen BX versus Renault 19
Nevim ti poradit, lebo Citroena som nikdy ani len nesoferoval...
Ale mozem nieco povedat k "hnitiu" Renaultov. Moj 14 rocny R21 nie je hnily. Lak je este povodny a nikde nie su ani bubliny. Iba na prednom blatniku, ktory bol meneny a striekany u nas, sa zacinaju tvorit bubliny. Takze bacha na to - neburany Renault by nemal hrdzaviet (vyfuky hrdzaveju kazdemu R, a je ich treba po cca 10 rokoch menit)
Vela stastnych kilometrov :-)
neregistrovaný "taunus"
2. 11. 2000 22:51
Re: Vyfuk
Ono spis zalezi na ujetych km. Me totalne shnil u 4roky stareho R21 (170tkm)
neregistrovaný "Martin1111"
8. 11. 2000 19:16
Re: Vyfuk
Mnooo...

to zalezi na tom jestli vyuzijes to, ze je BX vetsi... Mam osobni zkusenosti s obojim, oboje je podle me dobra volba. K tomu Citroenu... vubec bych se te hydrauliky nebal, neni to nijak poruchovy a servis uz je dneska taky v pohode, doplnovani kouli vyjde levnejc nez vymena tlumicu. U BX je ta hydraulika dost jednoducha, driv mel otec firemni XMku, 3.0 V624V, u ty uz to bylo horsi, pred sedmi lety to neumel spravit nikdo (taky tomu ale nikdo nestacil... a tech 20l/100 se taky dalo prekousnout ;-)))

takze jak rikam... zalezi spis na kusu a na vkusu, obecne bych preferoval diesel
neregistrovaný "zadek5241"
8. 11. 2000 13:34
Relátko žhavení
Na Renaulty říkám, že nikde nemůžu sehnat relátko žhavení do R19. Podařilo se mi teda jedno sehnat, ale nefunkční. Co vím, tak je určitě stejný s Cliem. Jestli někdo máte ňáký k mání nabídněte na: daniel.zak@mediadir.cz Nový se mi kupovat nechce, zajít do Renaultu už mě taky napadlo, ale ceny silně připomínají drahotu.
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "luf"
8. 11. 2000 15:33
Re: Relátko žhavení
Nerobi napriklad BOSH alebo podobny vyrobca ekvivalent?
BTW: Original nahradne diely su casto tie iste, co kupis v takychto obchodoch ako OEM. Naposledy sa mi to stalo s loziskami - originaly su tiez SKF, ale v Renaulte stoja 5.000/ks a u dovozcu 1.250. Zeby preto, ze maju skatulku Renault?
neregistrovaný "BACCARA"
11. 11. 2000 11:09
Re: Relátko žhavení
Nerikej ze se neda u dealera normalne objednat , tomu neverim !
neregistrovaný "zadek5241"
13. 11. 2000 07:37
Re: Relátko žhavení
No jasně, že se dá objednat, ale nový je prostě nejlevnějš asi za 4.000,- (alespoň co jsem zjistil).
neregistrovaný "pohoda"
9. 11. 2000 07:23
Avantime
jsou na něj obrázkové přílohy v novinách (celostránkové reklamy) - už je někde k vidění na vlastní oči? (tedy tím myslím: v tuzemsku)
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "luf"
9. 11. 2000 13:58
Re: Avantime
Bol k videniu uz na jar na autosalone v Bratislave. Ale nepustili ma tam sadnut. Na zivo vyzera uplne inak, ako tie obrazky - v skutocnosti je trochu menej avantgardny. Na ceste ale urcite nikoho nenecha na pochybach, ze to nie je hocijaka kopia inych aut :-)
Aj ja sa tesim, kedy uz konecne budu jazdit po nasich cestach.
neregistrovaný "PROF"
14. 11. 2000 07:34
odpověď na název rubriky: BEZ KOMENTÁŘE
Důvod je jediný: Každý, kdo se auty zabývá, musí jednou zákonitě přijít na to, že Renaultu už si užil a je čas na to, aby jezdil něčím jiným. To samé sice platí o každé značce, ale pánové, Renault, Peugeot a Citroen, to je výjimečná kapitola, sama pro sebe! Jejich obliba v Čechách spočívá v jejich nízké pořizovací ceně ojetin. Jak již jsem uvedl v tématu o motorech PSA, Francouzi umí dobře vařit, pěstovat a pít víno, ale ty auta jim moc nejdou. V pořadí šílených nápadů je na prvním místě Citroen, Renault, je hned za ním. Za největší zrůdnost považuji Citroen 2CV, který je díky ní populární dodnes u všech správných recesistů nebo naopak naivních zoufalců. U Renaultu je takovým výtvorem Typ R4 (nemyslím toho chrousta s motorem v zadu). Mám na mysli jeden s prvních modelů s předním pohonem. Vysvětlí mi někdo, proč je v tomto autě motor s převodovkou zamontovaný "pozadu"? Představte si, že otevřete kapotu, kde na Vás kouká obyčejná řadicí páka, kterou by řidič mohl pohodlně ovládat, kdyby nebyla tam, kde v tomto modelu je. Francouzský konstruktér takový detail řeší s bravurou jemu vlastní: na její konec připevní držadlo od deštníku, které prostrčí dírou v palubní desce, no a hurá na výlet! To ale není u tohoto vozu všechno. Obdivuhodným detailem je umístění tlumiče výfuku, který se nachází, no hádejte kde? No přeci v levém předním podběhu kola !!! Tam na něj alespoň lítá úplně všechno svinstvo, kterým na silnici projedete, včetně slané břečky, která si s touto součástí rychle poradí. Možná chtěli konstruktéři docílit možnosti jednoduché tvorby kouřových signálů, jenž tento vůz produkuje v hojné míře při projíždění kalužemi. A podobných krkolomností a zvráceností bychom i u ostatních modelů Renaultu mohli objevit spousty ( abych nebyl jednostranný, podobných křečí se dopouští i mnohem věhlasnější automobilky). Buďme rádi, že nakonec i zde pochopili, že nemá cenu již dále experimentovat s koncepcí pohonné jednotky. Aby však svému jménu nezůstali nic dlužní, zachovává značka Renault některá "vtipná" řešení ve výrobním programu dodnes. Pověstnou je u této značky dokonalá nepřístupnost startéru, který nejen-že u R 19 TD nevymontujete, ale ani ho neuvidíte, tak důmyslně je schovaný! Proč se o něm zmiňuji? Protože čas od času přestává fungovat, jak je to u francouzských spouštěčů obvyklé. Nedivte se, kdyby Vám za opravu v servisu naúčtovali za práci 10 000 Kč a na výpisu prací by bylo napsáno: motor - demontáž, montáž. A to samé u pomocného rámu i kompletního řízení. Ve všech nových autech se jezdí dobře, výjimkou není ani Renault. Francouzi mají extrémně pohodlná sedadla a měkké pérování, ale to je vše. Možná je to mentalitou a nebo mají věčně to své víno v hlavě. Jak jinak by mohli přijít na takové šílenosti ? Všichni píšete, že vaše Renaulty nic nepotřebovaly desítky a stovky tisíc kilometrů. V žádném případě bych nechtěl, aby mě s nimi jejich následující majitel přijel do dílny a chtěl po mě přípravu na STK. Nic ve zlém. Každé auto je takové, jaké je. Sám jsem Renaulty taky měl. Dnes, s určitou nostalgií mnoho lidí vzpomíná na tehdy výjimečné R16, R6, R9, R17…, Fuego, prostě bomba! Dnes jsou všechna nová auta krásná a dobrá první tři roky. Čím jsou však starší, tím víc má šanci se projevit jejich opravdová kvalita. Čau a rád si s Vámi zase vyměním nějaké zkušenosti. Auta jsou všeobecně nedílnou součástí mého života, a tedy i ty Renaulty.
Rozbalit vlákno
8
neregistrovaný "luf"
14. 11. 2000 15:34
Re: odpověď na název rubriky: BEZ KOMENTÁŘE
Vdaka bohu, ze tento nazor nezdielam.
Vcera vecer som si gratuloval, ze som sa (ako vzdy) rozhodol pre Renault. Mal som moznost odsoferovat si na par km Opel Astra 1.4 16v. Milovani moji francuzi - ich motor taha v kazdych otackach, prevodovka je dobre odstupnovana a vsetko je nadherne odhlucnene. Brzdy brzdia, podvozok TLMI!!! Nic z tohto nova Astra nerobi. Taha az od 4000, brzdy treba mackat ako na Skode 100 a v interieri je kvalitny makky plast, packy ovladania idu ale tazsie ako prevodovka v Renaulte. Do kopca, kam chodim v Renaulte na 4 az 5, som musel radit 3, aby som nestracal rychlost (mozno som mal 2 vytocit do 90 a potom tam dat 3) a citil som sa ako v rebrinaku, to auto snad ani nema tlmice. A pocuval som cely cas "nadherny" zvuk motoru. Ak si niekto objektivny vyskusa Megane a Astru, uz nikdy na Opel ani nepozrie. Ale Astra je "kvalitna" nemecka skatula, takze urcite musi byt lepsia ako Renault. Aby som ale iba nehanil, motor je na volnobeh kludnejsi. Mozno je to tym, ze moj Renault ma iba 650km a ta Astra mala 38tis (mala nieco vyse roka)
Vzdy som mal rad Renaulty, v nasej rodine mame 4 kusy vo veku od 14 rokov do 5 dni, ale po vcerajsku ich milujem! Renaultom zdar a uprimnu sustrast tim, co sa vozia v nemeckych skatuliach.
neregistrovaný "robco"
14. 11. 2000 22:37
Re: odpověď na název rubriky: BEZ KOMENTÁŘE
No aj ked niesom proti renaultom, tak nemozem stebou suhlasit vo viacerych veciach.

Napriklad: otec ma megane 1,4 75koni a to je lemra jak svina. On nielenze netaha pri nizkych otackach on netaha vobec. Ja mam VW Polo 1,4 60koni a to taha ako pri nizkych otackach, tak aj pri vysokych a jazdit v nom je radost(ked niekto nefie aky to je motor tak tipuje okolo 100koni). Ked presadnem do megana tak mi vadi aj mekost sedaciek, ktore nedrzia v zakrutach a podobne. Navyse to auto ma 3 roky a uz bol meneny katalyzator (po 65000km), tesnenie na motore (40000km), vodne cerpadlo (71000km) atd.

Cize nie je spravne zaslepene tvrdit ze nemecke skatule odmietam. Aj ked sa mi megan velmi paci, tak by som si vybral asi VW.
neregistrovaný "luf"
15. 11. 2000 08:43
Re: odpověď na název rubriky: BEZ KOMENTÁŘE
Zhodou okolnosti, Megan s takym istym motorom mame aj my. Nas motor taha dobre a rovnomerne v celych otackach. Mozno sa ti zda, ze netaha, pretoze neexistuje skok, ktory by ti oznamil, teraz motor taha. Priebeh tocaku je dost plochy, takze auto nema sportovy charakter. Ale ver, ze poznam chlapika, ze keby si sa s nim zviezol v jeho 1.4, tak si myslis, ze ma dvojliter. Nove VW Polo som nemal tu cest skusit, ale starsie ma moc nepresvedcilo (bohuzial neviem, aky motor to bol). A za dalsie, asi mate smolu alebo co, ale nasmu Meganu este nic nebolo (4 roky, cca 50tis), ale radsej klopem na drevo :-) Na makke sedacky a podvozok som si zvykol, paci sa mi, ze v aute sa citim ako doma v obyvacke. BTW: Ak chces vediet, co je makke auto, skus si volakedy R21. Super makke a pohodlne auto, podvril kazdy, kto sa zviezol a tisic km na jeden zatah neni problem, nic ta netlaci a neboli. S tymi tvrdymi nemeckymi skatulami, neber to ako urazku, ja sa v nich proste tak citim. Niekto to tu uz pisal, akoby ta za tie peniaze niekto okradol. Jedine na ktore dobre spominam je dieselova Opel Ascona (nemal som ju, iba som ju trosku prebehaval)
neregistrovaný "bobo1111"
15. 11. 2000 18:51
Re: odpověď na název rubriky: BEZ KOMENTÁŘE
Tohle je solidní překroucení faktů a skutečností, přímo bych řekl "knižní příklad demagogie". Nikdo Ti neupře fakt, že v historii této automobilky lze najít přehmaty, které správně vypisuješ. Ale zrovna tak, jako najdeš u KAŽDÉ automobilky nepovedené auto( Fiat - UNO, Seat IBIZA /-90/ atd ....), tak i u Renaultu existují povedené a nepovedené vozy. Zrovna tak je potřeba porovnávat různé motory u jednoho typu, ne jen různé typy. Myslím, že odsoudit celého Renaulta by byla velká chyba. Já osobně mám raději vozy německé výroby a přesto nemohu Renaultu upřít některé vyjímečnosti, ať už design vozu, nebo přístup k zákazníkovi či solidní pasivní bezpečnost. Konkrétně servis patří suveréně k nejlepším, naše firma používá vozy několika značek, dle vkusu každého z nás, ale Renault patří v přístupu k zákazníkovi k nejlepším (Opel, VW, Ford, Daewoo - asi zákazníky nechtějí). Nechci nikomu vnucovat svůj názor, ale mám dojem ,že vozy stejné třídy jsou až na maličkosti srovnatelné u všech výrobců. Samozřejmě občas někdo překvapí, ať už kladně, nebo záporně, ale vždy je to o lidech a o přístupu k zákazníkovi.
neregistrovaný "robco"
16. 11. 2000 21:31
Re: odpověď na název rubriky: BEZ KOMENTÁŘE
Ja som nenarazal na renaulty a verim ze nie su vsetky chybove.. ale nejde takisto nadavat na nemecke skatule. Myslim ze si rozumieme.. proste vsetko je relativne.. Ta pasivna bezpecnost je naozaj dobra u toho meganu to mu nemoze nikto upriet.. aj to ze tam otec ma 75 koni a ze je to podla mna malo, to je tiez vec penazi. S novym 1,6 16v to musi byt delo..
neregistrovaný "luf"
17. 11. 2000 11:02
Re: odpověď na název rubriky: BEZ KOMENTÁŘE
Uz 1.4 16v je celkom ine auto, cca. 100 koni je v tom aute poriadne citit.
Kazdy si vybera auto, ake jemu vyhovuje, preto existuje vela automobiliek a robia vela roznych modelov, aby si kazdy mohol vybrat, co mu najviac vyhovuje. Asi je fakt, ze povedat na niektore auto, ze je uplne spatne alebo uplne perfektne sa neda a povie to len zaslepenec. V mojom rebricku ale vzdy vitazia Renaulty. Myslim, ze je to tak, ze kazdy ma nejake prve auto, ktore v nom zanecha dojem a potom, ci uz chce alebo nie, hlada auto podobne. Tak nejako je to so zenami (tvrdia psychologovia) a auto je pre chlapa laska. Pre mna teda urcite :)
neregistrovaný "treponema"
30. 11. 2000 15:31
Re: odpověď na název rubriky: BEZ KOMENTÁŘE
Naprosto přesný a skvělý názor. Úplně souhlasím.
neregistrovaný "PROF"
1. 12. 2000 18:03
Re: odpověď na název rubriky: BEZ KOMENTÁŘE
Dík to treponema.Z ekonomického pohledu je však možná lepší, když ten výfuk a dá se předpokládat, že i další spotřební věci vydrží raději déle. Vůz si mezi lidmi prostřednictvím jejich zkušeností s ním získá nějaké jméno a určitě se lépe prodává s tím, že jeho výfuk (a popř. další věci) jsou teprve v polovině životnosti. Jinak souhlasím.
neregistrovaný "RaK1"
16. 11. 2000 17:06
Má Renault zájem o zákazníky?
V současné době už má Renault asi cíle prodeje splněné, tak moc ne - soudě dle návštěvy prodejce v Ústí nad Labem, kde jsem při zájmu o Megana dostal jen ceník (žádný prospekt, předvedení či nabídku svezení). U Opla byli mnohem vstřícnější, dostal jsem prospekt, svezení a nabídku Astry s motorem 1,6 za cenu 1,4 s tzv. "0"leasingem i když navýšením ceny o 4,5%, Assistance na 3 roky.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "bobo1111"
18. 11. 2000 11:20
to LUF and ROBCO
Pánové, to nebylo na Vás, já jsem poznal, že jsme "stejná krevní skupina" , to bylo reakce na článek od PROFa.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "RaK1"
21. 11. 2000 07:33
to LUF and ROBCO
Papírově má Renault 1,4 16V výkon 70kW=95k, takže se těm 100k mu ještě 5k chybí. Nejvýkonnější motor by měla mít v této objemové třídě Fabie 74kW=100k, čímž je na úrovni motorů 1,6 u Octávie, Daewa, Opla či Fordu (ty mají ale větší točivý moment)
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "luf"
21. 11. 2000 10:12
Re: to LUF and ROBCO
Papierovo ma moje nove Clio 72kW, co je 98ps. A napisal som cca. 100 koni, pretoze kazdy kus motoru sa trosku lisi od ostatnych, niektore maju viac, niektore menej. BTW: Motor 1.4 16v od VW a od Renaultu sa mi zdaju v tejto triede maximalna spicka. Max tocivy moment u Renaultu je posadeny nizsie, co je dost citit. V testoch ten motor dopadol lepsie ako od VW. Rad by som ale vedel, kam az moze ist tuning tychto motorov - chip, vacka, sanie atd. Na kolko kW a Nm je mozne sa dostat.
neregistrovaný "JardaBar1"
23. 11. 2000 16:45
Renault
To LUF:

Renaulty nepatri k spohlehlivym znackam!

Moje informace (zkusenosti):


Kolega z prace si kopil novy Megane (v roce 96). Model s 1.6-kou (90koni - ctyrbodove vstrikovani). V roce 1998 mu vytekl olej z prevodovky, protoze prasklo cidlo spatecky. (pekne pred domem). V 99-tem mu prerezl vyfuk na ceste z Brna (tzn. po trech letech), uplne upadl za katalizatorem. A nyni ma problem se startovanim. Nekdy se starter toci, nekdy ne (ani pastorek nezaskoci). Mozna jen spatny kontakt ci co, ale u ctyri roky stareho auta!?


O auto se stara s maximalni moznou peci.

Informace od jinud:


Koukni treba na statistiku TUV. Vsechny Renaulty (bez rozdilu) na konci seznamu spolehlivych aut!


Myslim, ze to je dost duvodu, proc nemit Renault.

Mejte se.
Rozbalit vlákno
6
neregistrovaný "bobo1111"
23. 11. 2000 22:06
Re: Renault
Nechci se zastávat Renaultu, sám s ním nejezdím, ale to že prorezne výfuk za tři roky je u takovéto koncepce auta, v této třídě, naprosto normální. Ostatní drobné problémy se nevyhnou ŽÁDNÉ značce (až na vyjímky).
neregistrovaný "zadek5241"
24. 11. 2000 07:40
Re: Renault
To Jarda Bar: A kde se máme kouknout na statistiku TÜV, je to někde na Internetu? Napiš adresu, to by mě moc zajímalo, díky.

Jinak před pár dny jsem zoufale sháněl relátko žhavení, když jsem ho sehnal, zjistil jsem, že nebyla chyba v relátku, ale v drátech, už mi to vesele funguje s tím starým, kdyby teda byl nějakej zájemce, mám jedno relé žhavení na R19, Clio a určitě i jiný Renaulty volný.

Nevím, co s tím mým starým relátkem bylo, ale auto prostě nežhavilo a když jsem relátko otevřel, byly tam ulomený takový dvě packy a lítaly v krabičce volně, tak jsme mysleli, že to je ta chyba, ale nebyla... Bylo to v elektroinstalaci.
neregistrovaný "mfilip"
24. 11. 2000 08:18
Re: Renault
TUV byla m.j. 3.5.2000 v MFDnes, je uvedena na www.idnes.cz. Zkus zadat klicove slovo TUV a melo by to najit. Pokud by se to nepodarilo, mam to v dokumentu Wordu, muzu to poslat, dej adresu. S temi Renaulty to v TUV vypada fakt spatne. I s Megane.
neregistrovaný "zadek5241"
24. 11. 2000 14:30
Re: Renault
Díky, musel jsem zadat tüv, bez tý přehlásky do nefungovalo.
neregistrovaný "mfilip"
24. 11. 2000 14:35
Re: Renault
za malo
neregistrovaný "Prof1"
25. 11. 2000 06:59
Re: Renault
Vidite to? Opravdu jsem se vás všech renaultistů nechtěl dotknout, ale u Renaultu vás opravdu může potkat cokoliv a nemělo by vás to nijak překvapit. O starterech jsem se již dostatečně srozumitelně vyjádřil. Nyníje tu další cenná zkušenost: Pokud si budete zcela oprávněně a logicky myslet, že v relátku by se neměly vyskytovat volně se pohybující kovové součástky, jste na omylu ! Takové věci jsou totiž normální a všichni ostatní, co si myslí že ne, jsou určitě proti značce Renault zaujatí.(Kdoo ví, proč se Renaultu nedaří prokousat se o nějakou tu příčku statistiky výše?)
neregistrovaný "BACCARA"
26. 11. 2000 20:35
TUV
Panove nereste prosim TUV , Autobildy a ceske odnoze , ani jine Nemecke zalezitosti , reste pouze nestrane veci jako FIA , EURO NCAP a pod. Nemci jsou na sebe strasne namysleny a Francouze opravdu hodne nesnaseji ...
Rozbalit vlákno
5
neregistrovaný "bobo1111"
26. 11. 2000 20:47
Re: TUV
Přesně tak, slyšel jsem od mnoho lidí, kteří se zabývají touto problematikou, že výsledky TUV rozhodně nejsou objektivní!
neregistrovaný "mfilip"
27. 11. 2000 07:54
Re: TUV
a proc maji nemecke statistiky rady japonce ?
neregistrovaný "BACCARA"
28. 11. 2000 12:03
Re: TUV
Treba proto ze ty je tolik neohrozuji , Nemci nemuzou prorazit logicky na trh do Francie a hrozne radi byFrancouzum ukousli i staty ve kterych maji navrh ... A to je Belgie , Holandsko , a mozna i Svycarsko ...Nemci nemaji radi zbytek Evropy a Evropa nema rada Nemce. Ostatne kdo je ma rad , ze ?
neregistrovaný "PROF"
28. 11. 2000 21:57
Re: TUV
Já bych neřek, že Japonci nemůžou Němce ohrozit. Nemíchejte do sebe naprosto neobjektivní testy časopisů jako je Auto Bild, nebo Auto moto und sport a statistiky TUV. Ty jsou díky příslovečné pečlivosti Němců i pro ně nepříjemně objektivní. Nebo si myslíte, že rádi čtou, že jejich modla VW Golf skončila až kdo ví kde za armádou japončíků? Nebo že problémy trpí dokonce i dokonalost sama s třícípou hvězdou? Zrovna dnes jsme vyndávali starter z Pola, který nemá najeto ani 20 tis. km. Ale neodbočujme od tématu, kterým jsou Renaulty. Jezdit se s nima dá, ale mají své nedostatky, jako jiná auta. Statistiky TUV (Francouzi snad ani žádný mít nemůžou, na co taky?), svědčí o tom, že možná malinko víc, ale který auto je bez chyby? Ještě se na mě, Renaultisti, nezlobíte?
neregistrovaný "bobo1111"
29. 11. 2000 20:38
Re: TUV
A proč se zlobit? Vždyť ke kavárně patří debaty, a tohle je pohodová kavárna, jak je na začátku napsáno. Každý máme svůj názor, a nakonec se stejně shodnem, až na detaily.
neregistrovaný "PTD"
30. 11. 2000 09:08
R5
Měl jsem jednu dobu R5 3dv, 1,7i (stejný motor co se dával i do Nevady), 75PS. Docela dobrý. Veliké skleněné vyndávací okno, el. okna, bezproblémové auto. Akorát když se to přišláplo, tak nádrž vydržela sotva 330km. Mělo to podle mě víc, než 75PS. Escort 1,6 16V s 90PS tomu neujel. Měl jsem ho za mlada, takže tehdy k tomu měl člověk jiný vztah. Ale kdyby podobné auto v dobrém stavu bylo k dispozici i dnes, asi bych do něho šel zase. Akorát když v zimě do něho sedli dva "chlapi" s ramenama přez celý záda v zimních bundách, tak tam nebylo k hnutí. Asi jako když jedeš na motokáře....PTD
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "treponema"
30. 11. 2000 15:23
Renault obecně
Četl jsem zde hodně pěkných příspěvků. Řeknu asi tak. Renault asi před 20 lety byl opravdu v pohodě. Stačí si vzpomenout nebo se zeptat lidí z branže (a to těch, kteří tyto auta spravovali). Já jsem se setkal s mnoha názory těchto lidí: "jo Renault to bylo něco (jednalo se o motory), to něco vydrželo, ale teď" apod. Dále podle mně platí jaký národ takové auto. Francouzi si příliš na přesnost nepotrpí, nevadí jim, že sem tam něco nedrží, drnčí apod. Oni prostě mají auto jako prostředek dopravy a na běžný servis mají většino peníze. U nás každý hledí na auto z minulé perspektivy. Koupím a musí to vydržet vše. Tak to není. Koupím auto na 4 roky a pak další. Tak se myslí jinde, ne však u nás. Dále je třeba podotknout, že také platí pravidlo "jaký majitel, takové auto". Když někdo jezdí z autem jako hovado, tak to potom může být bůhví-co a i tak to nevydrží. Záleži kdo, kdy a jak jezdí. A teď zpět k Renaultu. Před těmi 20 lety však to šlo s Renaultem pomaličku skopce (státní vlastnictví) a teprve teď jde zase pomalu nahoru (soukromé). Jejich technologii nelze také označit jako méně vyspělnou než třeba němci či japonci (ti ji umí možná jen rychleji zavést do sériové výroby). Vždyť vstřikování a mnoho mnoho dalších techn. lahůdek vycházelo a vychází z dílen Renaultu. Vzpomeňme si také na 6 titulu mistra světa F1 s motory Renault (Benneton a Williams). Takže technologie je. Vzniká však otázka obchodní. Proč prát do auta nadupaný špičkový motor, když ten starý je osvědčený (+modernizace), laciný a lidem postačuje. Vždy takových jako my je sotva 20 %. Žena sedna do auta a jede, nic víc ji nezajímá. Sem tam to hodí do servisu a tím končí téma "auto". No, ale to je polemika. Já tvrdím, že francouzům chybí pečlivost, kvalitnější výstupní kontrola a jakoby trochu víc snahy. Bezpečnost dobrá, proč tedy nepřitlačit trochu na kvalitě. Mám bratrance co dělá mechanika asi 4 roky v Renaultu a mám možnost se dovědět celé pozadí bez lží o omáček. Např. mi říká: Renault ví, že v Evropě se požaduje ostré brzdy, jsou tedy přiměřené ostré, avšak jsou udělány z másla (však se to vymění). Byly i kusy co vydržely prý 20.000 (ale to byla jakási výrobní vada - a zase). Naopak např. v Japonsku se nepožaduje ani tak ostré brzdy jako jejich dlouhou životnost. Proto také Renaulty do Japonska mají kvalitnější brzdy. Dále je třeba vzít tkzv. statisticky významný vzorek k hodnocení určitého model, a ne mu se to posra.o, takže je to k ničemu. Většinou je také třeba vyloučit první modely, které mají chyby. A tak to je téměř vždy (tj. např. Mercedes A, Ford Focu, Opel Astra, Megane atd. atp.) Obecně si však také myslím, že francouzské auta jsou na tom něco hůř než japonci či němci. Jsem ekonom, tak vím co jsou to náklady a co je to zákazník. My si tu lámeme hlavu nad nějakým prorezlým výfukem (osobně z běžné třídy neznám auto, které nemá problémy s výfuky) a ve skutčenosti to třeba zákazníka vůbec nezajíma, a co se Vám může zdát připitomělé, jeho spíš zajímá jak to auto vypadá a jakou ma barvu. Výfuk cvakne, cožpak je to problém ?. Takže k čemu mi japonec, který mi vydrží 10 let, když ho i tak za 4 prodám. Kdyby byly mezi auty opravdu tak velké rozdíly v kvalitě či výkonech asi by Renault neměl takové úspěchy, anebo měl protože, to lidi nezajímá ? Toť otázka. Mimochodem Renault živí hlavně R.V.I. Víme jaci jsou Němci, a i tak byl jednou dobou R. Megane nejprodávanější zahr. automobil v Německu. Proč ? Žeby ta bezpečnost byla pro Němce tak významná ? Zajímavé bude sledovat úspěchy či neúspěchy nové Laguny, které pry bylo věnováno zvláštní pozornosti co se kvality týká - Renault prý plánoval Lagunu II jako konkurenci A4. Uvidíme co se bude dít dál. Ještě mně napadá Nissan: vynikající podvozky, vynikající motory, vynikající kvalita a co se nestalo ? Finanční problémy a ve finální fázi jakési koncernové sloučení s Renaultem. (dle mého názoru spolupracovali již déle, pouze předstírali, že ne). Stačí se podívat na přední masku nového Megane a Almery či Přimery, teď nevím. Konce.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "luf"
30. 11. 2000 18:35
Re: Renault obecně
Hmmm. Pekne si to vystihol. Ja mam Renaulty rad a preto som casto asi zaslepeny. A odkedy nemam Skodu 100 (tiez velmi dobre auto, posledne dobre z MB) tak mam Renaulty. A nastastie ma nikdy nesklamali.
S tou zivotnostou je to presne tak, ako hovoris. Ked svokor kupoval vo francuzsku nove auto (Peugeot) povedal mu kamarad predajca: "5 rokov tam budes menit olej, liat naftu a jazdit. Potom to predaj, lebo zacnu problemy." Problemy sice nezacali, ale uz bolo treba vymenit nejake veci atd. Ludia na zapade chcu fakt auto na 5 rokov, potom sa ho zbavia. Kiez by sme si aj my mohli dovolit tak casto menit auto.
neregistrovaný "bobo1111"
1. 12. 2000 12:38
Re: Renault obecně
Souhlas

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57