Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Renault Thalia

neregistrovaný "tomzmostu"
11. 8. 2005 09:21
Renault Thalia
Zdravím všechny, chystám se koupit novou Thalii a rád bych se dozvěděl něco víc o tomto voze ze zkušeností majitelů (ale i nemajitelů) tohoto automobilu. Jeho klady a nedostatky a tak.

Děkuji za odpovědi :roll:
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Miro11"
11. 8. 2005 09:25
Re: Renault Thalia
nepochda Thalia z Clia ? Potom staci pozriet Clio . Teda do detailov som to nepozeral, ale rozdiel bude asi len v kufri, inac tysim sve to iste.
neregistrovaný "Cavalry"
15. 8. 2005 11:50
Re: Renault Thalia
Vlastním Thálii a mohu ji jako vozidlo doporučit. je sice pravda, že je na zadních sedadlech méně místa pro vyššího cestujícího, ale pokud chcete roninný vůz tak děti vzadu budou mít dost místa. Pokud hledíte na cenu tak jednoznačně Thálii, neboť při koupi Škodovky budete mít za cenu 220.000,- Kč vozík s třívalcem, který ve vyšších otáčkách silně připomíná Wartburka, výkon pouhých 40Kw, kufr žádný, kola 155. černé nárazníky, záruka na prorezivění 10 let ( Thálie 12 let), airbag pouze u řidiče ( život spolujezdce není asi důležitý), bez přitahovačů pásů - prostě žebráka. Thálii používán pro jízdy jednak do zaměstnání a to na krátkou vzdálenost, kdy spotřeba se pohybuje okolo 7,5 litru a to i v zimním provozu. Na dálku s plně obsazeným vozem ( 4 osoby ) se pohybuje spotřeba při rozumné jízde ( jinak se s rodinou nejezdí ) okolo 6 litru.
neregistrovaný "Gogo1"
11. 8. 2005 10:24
Thalia
Samo že je to clio s *, ale tušim, že má nějak jinak naladěnej podvozek (měkčeji) a oproti cliu se nedodává s 1.2 motorem.

Jinak jsem měl Thalii v nejužší nominaci na nové levné rodinné auto, nakonec jsem ji nevybral v podstatě ze tří důvodů:

1. Na můj (i manželčin vkus) je nízká, a tudíž se do ní nepohodlně nastupuje a z ní vystupuje, špatně se mi sedí za volantem, kvůli nízkému autu a posezu z ní zrovna špičkový rozhled.

2. Velký kufr byl jednou z klíčových podmínek, sedan by ani tak nevadil, jako spíš to, že ten nakládací otvor je hrozně malej.

3. Ryze subjektivně mi vadí design.

ALE ROZHODNĚ BYCH THALII DOPORUČIL VŠEM, KTEŘÍ CHTĚJÍ OSVĚDČENÉ A LEVNÉ RODINNÉ AUTO, CO TOHO HODNĚ ODVEZE, A KTEŘÍ:

1. Nechtějí Škodovku (krátká je malá, kombi/sedan drahá, navíc někdo se prostě chce odlišit od davu Luďánků, co míží škodofkou do Chorvatska...)

2. Nechtějí Dacii Logan, protože nemá pozink, není tak bezpečná a je to Dacia.

Já osobně jsem se přikláněl spíš k Thalii, manželka a tchán, který nám do života absolutně nekecá, ale byl vyzván ke spolupráci, mě umluvili na Logana... (ale fakt nepřemlouvám, podle mě je to s těmi výhodami/nevýhodami tak +- stejné).

Teď se mi poslední dobou jeví jako docela dobrá varianta Chevrolet Kalos Sedan od 250.000 Kč, navíc teď přes léto je akci s klimatizací zdarma. Ale kufr je jen 375 l.
Rozbalit vlákno
5
neregistrovaný "tomzmostu"
11. 8. 2005 10:54
Re: Thalia
Děkuji za vyčerpávající odpověď. Rozhoduji se také mezi Loganem, Thalií a Kalosem. Logan s klimou (kterou vyžaduji) je už přeci jenom dost drahý. Thalie není nic moc designem, ale v akci s klimou dobrá. Kalos není špatný, ale jak bylo psáno, má malý kufr (relativně) a zdá se mi že zadek je u Thalie o něco lepší než u Kalosu. Rodina - manželka, děcko - chalupa - dovolená ve Francii... Zdá se že Thalie to asi vyhraje ;-)
neregistrovaný "martinez2222"
11. 8. 2005 15:27
Re: Thalia
Podla mna je Thalia dobra volba. Mam ju 4 roky, najazdil som s nou 140000 km a nebola ziadna zavazna oprava. Menil som len brzdy, olej a chladic a daku somarinu na naprave. To auto mi vyhovuje aj preto, ze ma vyssi podvozok, kedze som rybar tak casto jazdim po polnzch cestach tak sa nemusim obavat castych oderov podvozku o zem. Ten kufor by mool mat vacsi otvor ale uz som si zvykol
14. 8. 2005 12:11
Re: Thalia
Hmm, tak pre rybara je podla mna najlepsie lacne auto Suzuki Ignis (da sa kupit ako 4x4) - ma este vyssi podvozok.

Hmm a ako je na tom Thalia z bezpecnostou to netusim, pretoze z nejakeho zahadneho dovodu (zeby sa vobec nepredavala na "zapade" :?: ) nebola ako jediny aktualne predavany "renault" vobec testovana v narazovych testoch... a co mam 2 znamych "stastnych" majitelov Thalie - obaja uz thaliu nevlastnia - obaja sa stali totiz obetou buracky na dialnici - narazili do nich odzadu - a obom sa odtrhli pri naraze sedacky a skoncili s tazkymi zraneniami v nemocnici... treba ale povedat, ze netusim v akych rychlostiach to bolo, ale zozadu ich zostrelili auta "triedy golf"...

...inac dost by ma zaujmalo kde dokazali v renaulte tolko usetrit na Thalii, ked ja taka lacna v porovnani s Cliom ??? - ved to ma byt Clio+kufor :?: - vdaka lacnej prac sile v Turecku - by som predpúokladal, ze cena sa max. tak vyrovna , ale ona je ovela nizsie ako u Clia...

inac osobne nerozumiem ludom ochotnych stravit tisic km za volantom pripadne v autobuse cestou na dovolenku k moru :roll: ... pre mna je to masochizmus ;-) , - manzelke som dal podmienku, ze ak si nebudeme schopni nasetrit na letenky, tak k moru radsej vobec nepojdeme a stravime dovolenku niekde na Slovensku v horach.
neregistrovaný "Megac"
14. 8. 2005 12:51
Re: Thalia
Pro mě je zase mosochismem dovolená v Tatrách, protože to jak tam se chovají k turistům to nemá obdoby - nikdy více už tam nepojedu - to radši přes celou Evropu do Portugalska.
14. 8. 2005 13:44
Re: Thalia
hmm, o Tatrach som nenapisal ani riadok, ale budiz, (na Slovensku su aj ine hory ako Tatry) no treba priznat, ze v sluzbach v turizme sme "100 r. za opicami" :*) , ...

...ale to sem nepatri - toto je diskusia o renaulte Thalii - inak pozeral som cennik a v akcii "Alize" stoji Thalia oproti rovnako vybavenemu "standardnemu" modelu Thalie o vyse 70tis.!!! :shock: menej - kua tomu sa povie "akcia" - to uz ma vyhodnost kupi uplne iny rozmer v porovnani napr. s Fabiou kombi, ci mojim Swiftom...
neregistrovaný "chinin"
14. 8. 2005 14:19
Bez nadpisu
Mam thaliu, dve buracky dopadli nastastie OK (klop klop).

Ziadne vacsie problemy.

Vlastne ma jeden obrovsky problem: Znackove servisy.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Golman"
14. 8. 2005 15:57
Bez nadpisu
Značkové servisy? Jezdíval jsem do Příbrami z Prahy, kde to tedy nebylo tak hrozné, nejlepší také ne - již skončil. Freiberg v Praze stojí za úplný prd, byl jsem u něho asi před 5-ti lety a auto mi skoro tou opravou zníčil a nechal si zaplatit 8000 Kč, do servisu mě při docela důležité závadě chtěli objednat za cca 1 měsíc! a na pitomej znak, který jsem si chtěl koupit, protože mi ho ukradli, chtěl vidět technický průkaz, *. Amos Otava prý také žádná sláva, ale již dva roky jezdím do jednoho servisu, kde jsem nadmíru spokojen, zatím. Myslím si, že jsem si tam vydobil dobré jméno i slevu na servis. Takže dobré servisy existují, je potřeba jen hledat.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Gogo1"
14. 8. 2005 18:30
moře
TO MARCELINO:

Mám na dovolenky u moře podobný názor a na letenky zatím tak nějak pořád není, ale mám pro Tebe jen tip, pokud se nechceš štrachat moc daleko: na přelomu července a srpna jsme byli u Balatonu. Z jihu MOravy je to 350 kilometrů, za kemp (2 dospělí, 2 děti, velký stan a auto) jsme platili v přepočtu 600 Kč/noc, jinak jsou tam ceny jak v Česku, služby tak o chloupek lepší než u nás, není tam přelidněno, Balaton byl jako kafe, travnatá soukromá pláž se stromy jako součást kempu a když zrovna není počasí na koupání (jakože teda nebylo jenom jeden den), tak je tam docela hodně míst, kam se dá zajet na výlet. A pokud máš děti, tak je to úplně OK, protože na jižním břehu je hodně mělko. Jo a aniž bych tady chtěl někoho dráždit, tak jsme tam byli Loganem, ale to spíš na okraj...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tv"
14. 8. 2005 19:43
Bez nadpisu
Megac: a v tom Portugalsku si uz bol? Ja ano a uz tam vobec netuzim ist, a to som tam stravil iba jeden den v Porte. Nie pri mori, zasadne nechodim na miesta, kde je hlava na hlave, skor do prirody alebo obzerat mesta/miesta.

Jedna rada z mnohych: ked budes v restauracii, v ziadnom pripade sa nedotykaj predjedla, ktore Ti prinesu "akoze" gratis. Ak sa toho dotknes, zaplatis za to dvakrat viac, ako za hlavne jedlo... Klasicky chytak na turistov platny po celom Portugalsku...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "janmil"
15. 8. 2005 19:17
Bezpečnost
marcelino napísal:" Hmm a ako je na tom Thalia z bezpecnostou to netusim, pretoze z nejakeho zahadneho dovodu (zeby sa vobec nepredavala na "zapade" ) nebola ako jediny aktualne predavany "renault" vobec testovana v narazovych testoch... "

Na stránkach EURO-NCAP je testované naozaj len trojdverové Clio. Myslím, že Thalia bude veľmi podobná, veď je to verzia toho istého vozidla (rovnaké dielce karosérie majú tie isté katalógové čísla). Ruský importér Renaultu taký crash-test s Thaliou urobil a potom porovnával s výsledkami EURO-NCAP ktoré dosiahlo Clio. Výsledky boli dosť podobné. Spolujazdec dopadol horšie v oblasti hlavy (základné ruské prevedenie nemá airbag spolujazdca!) ale v oblasti nôh zase dopadli obaja lepšie. Otázne je ako sa im podarilo priblížiť štandartnému EURO-NCAP testu. Ak si niekto chce osviežiť ruštinu : [odkaz]
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Hazi"
29. 12. 2005 11:46
Bez nadpisu
Zdar, Thálie má 4 hvezdičky z pěti. 8)
Rozbalit vlákno
0
29. 12. 2005 16:25
Bez nadpisu
Jakpak si na to přišel??? Dej sem nějaký odkaz.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Hazi"
29. 12. 2005 18:56
Bez nadpisu
No řekl mi to nějaký manik v Auto koutku Liberec. Pravda nikde neni vedene, proto jsem se na to ptal, a byl o mi řečeno, že je to naprosto schodné s Cliem. Jinak na západě Thaliie opravdu neni, neboť ji Francouzi nenachali vyjít pro západní trh. Což je také poznat na tom, když Němci ji u nás vidí. Ihned studují co to je.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "zvejkal"
3. 1. 2006 10:48
Zmiznute prispevky
Ahojte. Skoda, ze z tohoto threadu zmizli nejake prispevky, k Thalii som napisal moje kompletne skusenosti za cca 3,5 roka, co ju vlastnim .. no, mohli sa niekomu hodit.

Strucne povedane, je to slusne auto za tie peniaze (dnes ale uz ma dost siroku konkurenciu), ma slusnu vybavu a ked od neho clovek necaka prilis vela, tak ho plne uspokoji.

Osobne mi vadi citlivost na bocny vietor, naklananie v zakrutach (kompenzovane ale pohodlnejsim podvozkom), takisto som si mohol kupit silnejsi motor ... ale ta cena by uz bola o nicom ...
Rozbalit vlákno
0

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57