Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Zamítnutí reklamace ojetého vozidla (Autosalon Louda)

neregistrovaný "Petr Kroutil"
6. 3. 2008 20:40
Zamítnutí reklamace ojetého vozidla (Autosalon Louda)
Dobrý den,
v dubnu 2006 jsem v autobazaru patřícímu firmě Autosalon Louda v Choťánkách zakoupil ojetý vůz s druhopisem TP, ve kterém se uvádí přítomnost 2 airbagů a ABS. Po několika měsících jsem se na základě diagnostiky v autorizovaném servisu dozvěděl, že auto má jen 1 airbag a že nemá ABS. Na základě údajů uvedených v článku „Jak reklamovat ojetinu“ zveřejněném v Mladé frontě Dnes dne 24.10.2007 jsem se rozhodl pro reklamaci. V tomto článku se totiž uvádí, že důvodem k reklamaci je i rozpor skutečného stavu vozidla s kupní smlouvou, a to po dobu 24 měsíců od data prodeje. Problém jsem konzultoval formou e-mailového dotazu i se Sdružením obrany spotřebitelů ČR, které mi mimo jiné odpovědělo, že se jedná o rozpor s kupní smlouvu dle § 616 občanského zákoníku a že můžu požadovat přiměřenou slevu z ceny věci. Jelikož však již uplynulo cca 20 měsíců od uskutečnění prodeje, musel bych prokázat existenci vady v době prodeje já. Navštívil jsem proto Odbor dopravy při MěÚ v Chrudimi, kde mi vystavili kopii originálního TP. V originálu je samozřejmě uveden pouze 1 airbag a absence ABS. Rozpor mezi kupní smlouvou a skutečností tedy mohu jednoznačně doložit a moje právo na reklamaci bylo v době komunikace s bazarem oprávněné ještě cca 4 měsíce (lhůta 24 měsíců vyprší v dubnu). Navrhl jsem proto bazaru, že bych se s nimi rád domluvil na slevě z kupní ceny. Moje reklamace však byla jednoznačně zamítnuta bez jakékoliv snahy o domluvu. Poslal jsem rovněž doporučený dopis jednateli firmy panu Loudovi s žádostí o jeho vyjádření. Nečekal jsem jeho odpověď na sto procent, ale co kdyby... Po téměř 3 měsících stále nic. Nejdříve jsem uvažoval o poradě s právníkem, ale vynaložený čas a finance za to nestojí. A na to různí podnikatelé spoléhají. V těchto případech většinou zabere až medializace prostřednictvím TV, ale na to nemá každý náturu, zvlášť když jde o nízkou částku. Serióznost této renomované firmy mě tedy zklamala.

Rád bych chtěl tímto varovat případné zájemce o nákup ojetého vozu, aby nepodceňovali obecně známou zásadu platnou při koupi ojetiny - koupit auto s originálem TP a nejlépe po prvním majiteli. Pokud se už někdo rozhodne pro auto s druhopisem TP, měl by ještě vidět originál TP nebo si nechat auto „proklepnout“ na diagnostice ve značkovém servisu, zda tam všechno je a funguje. Není to sice zadarmo, ale může se to skutečně vyplatit! Já už jsem se poučil dostatečně a moje důvěra v serióznost třeba i renomovaných firem/podnikatelů ještě poklesla. Ale určitě jsou na světě i slušní podnikatelé, kterým nejde pouze o zisk, ale také o dobré jméno firmy a spokojenost zákazníka. :-)
Zdraví Petr Kroutil
Rozbalit vlákno
0
Avatar - mysak2
8. 3. 2008 08:18
Zamítnutí reklamace ojetého vozidla (Autosalon Louda)
NO nazdar to je něcojako se mě stalo u golfa s převodovkou. Odešla po3000km. viz diskuze pod VW - Převodovka GOLF IV.
Já jsem teda kupoval u Auto Jarov v Praze a taky se kroutili. Nakonec jsem chlápka seřval do telefonu tak že koktal. Taky jsem mu při té příležitosti nezapoměl sdělit že okamžitě sedám k počítači a píšu na vedení VW jak do prahy tak I do německa a že samozřejmě nezapomenu informovat sdělovací prostředky a že jim udělám reklamu na kterou hodně dlouho nezapomenou. Odeslal jsem E-mail na VW do Prahy a začal překládat e-mail pro Německo. uběhly asi 3dny a ozval se telefon. Pan servismen mi sděli že na můj návrh přistupují.

Takže na tvym místě jim zkusim takhle pohropzit, napíšu an vedení automobilky. Ty v každym případě nemáš co ztratit.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Petr Kroutil"
10. 3. 2008 13:20
Re: Zamítnutí reklamace ojetého vozidla (Autosalon Louda)
Tak mi v pátek volali z bazaru, že by se se mnou chtěl pan Louda dohodnout. Tak snad nejpozději v sobotu k nim zajedu a určitě dám vědět, jak to dopadlo.
neregistrovaný "Petr Kroutil"
13. 3. 2008 09:54
Re: Zamítnutí reklamace ojetého vozidla (Autosalon Louda)
Včera mi v bazaru Autosalonu Louda vyplatili mnou požadovanou částku jakožto slevu z kupní ceny.
Zdraví Petr Kroutil

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57