Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jak se žije sběrateli armádní techniky: Jeho stroje jsou filmové hvězdy!

Tomáš Hadač Tomáš Hadač 21. 9. 2022 • 23:46
24
Zobrazit náhledy (24)
„Neměl jsem kde jezdit s polopásovým obrněným transportérem, a tak jsem si vybudoval vlastní vojenský areál,“ popisuje Jakub Dostál Jak se žije sběrateli armádní techniky „Americká armádní auta se řídí nejlíp. Navíc jde o držáky,“ komentuje třiačtyřicetiletý Dostál. Jak se žije sběrateli armádní techniky Jak se žije sběrateli armádní techniky Jak se žije sběrateli armádní techniky Jak se žije sběrateli armádní techniky Jak se žije sběrateli armádní techniky Díky tažnému trianglu nemusí za volantem taženého vozu sedět řidič Jak se žije sběrateli armádní techniky Jak se žije sběrateli armádní techniky „Šestikolek Gama Goat z války ve Vietnamu moc nenajdete. Drtivá většina šla do šrotu. I proto jsem rád, že jsem jednu sehnal,“ komentuje Jakub Dostál. Jak se žije sběrateli armádní techniky Nákladní vůz M-925 s navijákem, jemuž se přezdívá Big Foot, má Jakub Dostál jako jediný v republice Jak se žije sběrateli armádní techniky Jak se žije sběrateli armádní techniky Jak se žije sběrateli armádní techniky Jak se žije sběrateli armádní techniky Jak se žije sběrateli armádní techniky

Svůj polopásový obrněný transportér neměl kde provětrávat. Loni tak vytvořil v Čeradicích na Žatecku vojenský areál – Základnu 21. Armádních vozidel vlastní Jakub Dostál hned několik.

Motor řve, Jakub Dostál je za volantem v rauši, my v extázi, náročný terén nám nečiní potíže. Řádíme spolu v československém polopásovém obrněném transportéru OT-810 a jeho vzduchem chlazený naftový osmiválec kvílí. To vše na Základně 21 – ve vojenském areálu o rozloze tisíc metrů čtverečních v Čeradicích na Žatecku. Ten si podnikatel Jakub Dostál z Roztok u Prahy loni pořídil a přetvořil z jednoduchého důvodu: „Chtěl jsem mít prostě prostor, kde si budu moct s polopásovým transportérem regulérně zadovádět. Na silnice nemůže. A k čemu by mi jinak byl? K ničemu!“ ptá se a bleskově si sám odpovídá třiačtyřicetiletý muž.

Trefil jackpot

Na Základně 21, pojmenované podle data založení, je první zářijový víkend živo. Kolem nás se promenádují mariňáci se samopaly, Jakub Dostál zrovna shání střelný prach, nad stany vlaje americká vlajka a bránu protínají další a další pozoruhodná vojenská vozidla. Načež se ozývá hřmotný výstřel z děla. Tady to má vážně grády! Nejzajímavější kousky jsou rozeseté v samém srdci základny. „Ty jsou moje – tak pojďme na malou exkurzi,“ zve nás Jakub Dostál.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč

Doporučujeme

Témata