Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Oldtimer Express veterány povede z Prahy do Atén. Pojďte se v sobotu podívat na start!

Ondřej Šámal
Diskuze (0)

Tuto sobotu 4. května od Národního technického muzea v Praze startuje druhý ročník veteránské vytrvalostní jízdy českých veteránů mířící do Atén. Přijďte se podívat a soutěžte o 10.000 Kč na palivo.

Start druhého ročníku soutěže Oldtimer Express je naplánován na tuto sobotu 4. května od 7 hodin ráno, přičemž vyjíždět se bude tradičně od Národního technického muzea v Praze. Zatímco loni účastníky dálkový závod zavedl až do Istanbulu, letos jsou cílem řecké Atény.

První vůz z Prahy vyrazí v 7:30, poslední by měl odstartovat v deset hodin dopoledne. Časný start absolvují posádky z důvodu délky první etapy, která měří skoro 600 kilometrů a končí u rakouského jezera Wörthersee. Diváci se vedle přehlídky krásných strojů mohou těšit i na setkání s hvězdami ankety Zlatý volant, jako jsou pětinásobný vítěz 24 hodin Le Mans a jezdec formule 1 Emanuele Pirro, čerstvá držitelka Ceny Elišky Junkové, česko-slovenská závodnice Katarína Kývalová, nebo Gregorio Lavilla, bývalý motocyklový závodník a šéf světového šampionátu WorldSBK.

Na fanoušky na startu budou čekat také soutěže o hodnotné ceny. Mohou vyhrát například vstupenky na Mistrovství světa superbiků na mosteckém autodromu (19.–21.července), nebo tankovací kartu s kreditem 10.000 Kč od společnosti Orlen, která je jedním hlavních partnerů akce.

Oldtimer Express je vytrvalostní jízda českých veteránů, která během pěti dnů na cestě do Atén překoná skoro 2500 kilometrů. V sobotu ráno budou na startu více než čtyři desítky historických vozů. Na pestré startovní listině najdete například vzácný kabriolet BMW 327 z roku 1941, se kterým jede Josef Zajíček, zakladatel a duchovní otec Oldtimer Expressu.

Vedle početného zastoupení vozů BMW bude na startu například i Aston Martin 15/98 z roku 1937 nebo o rok mladší Praga Piccolo. Své zastoupení mají ve startovním poli samozřejmě také české tatry a škodovky. Vedle několika porsche, jaguarů a mercedesů pak bude startovat též ferrari, ale i jeden trabant a mnoho dalších krásných vozů.

Video se připravuje ...

Účastníky Oldtimer Expressu čeká nabitých pět etap, které je provedou rakouskými a slovinskými Alpami, jadranským pobřežím, Černou horou, Albánií a samozřejmě Řeckem. Připraveno je několik zajímavých zastávek. Jednou z nich bude soutěžní jízda pravidelnosti na závodním okruhu Grobnik v chorvatské Rijece. Závěrečnou pátou etapu pak posádky zakončí v Aténách na starověkém stadionu Panathinaiko. Velkolepý stadion postavený v roce 556 př. n. l. z bílého mramoru se stal v roce 1896 dějištěm I. novodobých olympijských her a pojme až 80.000 lidí. V Aténách závod vyvrcholí slavnostním vyhlášením a společným galavečerem.

Ondřej Šámal
Diskuze (0)

Doporučujeme