Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Omezený počet pokusů na získání řidičáku? Třikrát a dost!

ČTK ČTK 21. 1. 2020 • 02:36
23
8
Zobrazit náhledy (23)
Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý? Návrat do autoškoly: Skutečně dnes může za volant každý?

Žadatelé o řidičský průkaz možná budou mít omezený počet pokusů pro jeho získání.

Po třech neúspěšných zkouškách by studenti museli opakovat celý výcvik. Počítá s tím návrh pracovní skupiny pro autoškolství na ministerstvu dopravy, informoval dnes předseda sněmovního podvýboru pro dopravu Martin Kolovratník (ANO). Začínající řidiči podle odborníků dlouhodobě patří k nejrizikovějším skupinám řidičů.

Podle Kolovratníka by se stanovením limitu na počet zkoušek zvýšila motivace žadatelů a zároveň by se zkvalitnila jejich příprava na zkoušky. "Hrozba opakování výcviku po třetím pokusu zamezí neustálému opakování zkoušek u nedostatečně připravených žadatelů," podotkl.

Vedle toho pracovní skupina vymezila několik dalších možných změn. Ke zkvalitnění přípravy žadatelů by mělo vést i zvýšení denního limitu výcvikových hodin. Další kroky se týkají instruktorů. Budoucí učitelé autoškol by se mohli účastnit náslechů ve vozidle při praktickém výcviku v jízdě. Učitelé by se také už nemuseli povinně účastnit zkušebních testů. To by podle Kolovratníka mělo zjednodušit práci autoškol.

Návrh dále počítá s možností provádění každé části zkoušky z praktické jízdy motocyklů jiným komisařem, a tím i rozdělení hodnocení každé ze dvou částí praktické zkoušky samostatně, což by podle skupiny mělo ulevit komisařům i žadatelům. "Těm navíc chceme prodloužit šestiměsíční lhůty pro opravné zkoušky na 12 měsíců v návaznosti na omezení počtu opravných pokusů," dodal Kolovratník. Žadatelé o řidičský průkaz na motocykl tak budou moci, v případě, že neuspěli na začátku podzimu, dokončit zkoušky na jaře.

Stát vedle toho nyní připravuje tzv. řidičský průkaz na zkoušku. Řidičům by v případě jeho přijetí mělo do dvou let od získání řidičského oprávnění hrozit zabavení průkazu už při dosažení šesti trestných bodů místo běžných 12. Začínající řidiči by tak mohli přijít o oprávnění i po spáchání jednoho přestupku. Opatření by mělo být součástí připravovaných změn bodového systému, které by se měly uskutečnit ještě letos.

Související články

Témata
22. 1. 2020 18:41
Re: Komisaři
Naprosto s vámi souhlasím. Nevím, jak to je v jiných městech, ale Opava je extrém. Co jsem slyšel, tak 4-5 pokusů je v Opavě chladný standard. 🤬
22. 1. 2020 16:11
Komisaři
Když už chcete tímto způsobem buzerovat nové adepty na řidiče, tak si taky posviťte na velice vypečené ZKUŠEBNÍ KOMISAŘE!! Je celkem známo že tito komisaři opakovaně žáky vyhazují od zkoušek a to třeba i 5x proto že mají pořád nějaké výhrady k jejich stylu jízdy, docela malicherným pochybením která nemají žádný vliv na bezpečnost provozu, a dalším úplným zbytečnostem! A žáci opakovaně platí městu další a další poplatky za opakovanou zkoušku!!! Tento hnus se stal běžným koloritem autoškol s jistým záměrem už tak drahou autoškolu ještě o pár tisícovek navýšit!!!
Avatar - xxc
22. 1. 2020 09:18
Re: Nesmyslne testy
Autoskola ma len signalizacnu funkciu. Rovnako, ako kazda ina skola. Ze sa niekto dokaze naucit nezmyselny test vytvara predpoklad, ze sa nauci aj zakony. Kto test nezvladne, nezvladne ani vyhlasku.
Avatar - Mikesus
21. 1. 2020 21:42
Re: Zkoušky v autoškole 3x a dost..
Naprosto souhlasim. Ja jsem se ucil od taty a do autoskoly jsem prisel se zakladnimi návyky.
Osobně bych nikdy nenechal své děti jít do autoškoly a nestarat se o to, co a jak se uci. Je to stejne jako n aprvnim stupni zakladni skoly, taky se clovek s ditetem uci doma, pomáhá mu s ukoly a nenechava to na ucitelych a počká, až na vysvědčení bude mít špatně známky. navic řízení auta je i dost nebezpečné na to, abych je nechal ať se uci od bůh ví koho.
21. 1. 2020 21:10
to už tu bylo
Tohle ale není nic nového. Zákonodárci zde za naše peníze pouze chtějí oprášiti to, co před lety opět za naše peníze zrušili.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud