Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Pětina Čechů vyzkoušela sex za volantem, tchýni nesnese 9 procent řidičů

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 25. 1. 2015 • 06:27
36
Listopadový průzkum pojišťovny Generali odhalil zajímavé skutečnosti o českých řidičích. Téměř 40 % lidí ve vozech kouří a pětina dokonce prováděla sexuální praktiky.

Dvě třetiny českých řidičů ve svém autě nocovaly a 37 procent lidí ve vozidle kouří. Více než třetina měla v autě sex, když neřídila. Devět z deseti Čechů nezastavuje stopařům, do auta by je v žádném případě nevzalo 78 procent šoférů. Pětina držitelů řidičského oprávnění by v autě nesnesla domácí zvíře, naopak tchýni by nedovolilo nasednout pouze devět procent řidičů.

Zajímavá jsou ovšem fakta o činnostech, které přímo ohrožují posádku i okolní účastníky provozu - téměř pětina Čechů alespoň jednou při řízení auta provozovala sexuální praktiky. Zhruba 40 procent řidičů píše během jízdy textové zprávy a 61 procent telefonuje.

Mezi činnosti, které čeští šoféři ve většině případů provozují, patří konzumace jídla a nealkoholického pití. Celých 94 procent motoristů přiznalo, že za volantem nadává. Skleničku před jízdou nebo při ní si nikdy nedalo 95 procent držitelů řidičského oprávnění.

"Průzkum ukázal, že tuzemští řidiči jsou sice zodpovědní, co se týče konzumace alkoholu, ale zároveň i to, že se během jízdy ve většině případů nevěnují stoprocentně řízení. To může v mnoha případech vyústit v kolizi například s jiným vozidlem," podotkl mluvčí Generali Jiří Cívka. Dodal, že řada řidičů, viníků dopravní nehody, musí škody na svém vozidle hradit ze svého. Až dvě třetiny domácností totiž nemají uzavřené havarijní pojištění na žádné ze svých vozidel.

Podle Josefa Bocána z policejního prezídia je nepozornost při řízení velkým nešvarem českých řidičů. Řidiči často za volantem dělají věci, kvůli nimž nesledují dopravní značení ani aktuální situaci v provozu. "Následky takto vzniklých dopravních nehod bývají bohužel tragické," dodal.

I když počty řidičů pod vlivem alkoholu, kteří zaviní dopravní nehodu, rok od roku klesají, roste počet případů, kdy byl viník ve stavu naprosté opilosti. "Více než dvěma třetinám řidičů, kteří pod vlivem alkoholu zapříčiní dopravní nehodu, policisté naměří více než jedno promile alkoholu v krvi. Při těchto nehodách také zaznamenáváme nejvíce usmrcených," doplnil Bocán.

Související články

Témata
26. 1. 2015 11:34
Re: jde to i jinak
Dřív bývali stopaři třeba na výjezdu z Prahy, na Opatově, na vjezdu na D1, ale řekl bych, že už několik let jsem je neviděl ani tam ... asi se to přesunulo na netové portály zprostředkující spolujízdu.
26. 1. 2015 08:00
Re: jde to i jinak
Nesežral je medvěd? :-)
26. 1. 2015 07:52
Re: ok
To není odpověď na otázku :-)
Avatar - Jaros71
26. 1. 2015 01:43
Blondýna..
Ta na obrázku by za hřích stála... >:D :yes:

Nejen v autě.. ;-)
26. 1. 2015 01:10
Re: ok
Nekouří ? :-O Ani cigarety ? ;-)
Články odjinud