Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Prodejce ojetin dostal pokutu 6 milionů korun. Spamoval maily

ČTK ČTK 29. 9. 2020 • 23:16
5

Úřad pro ochranu osobních údajů vyměřil firmě prodávající ojetá auta pokutu šest milionů korun za opakované rozesílání nevyžádaných e-mailů.

Za spam je to od úřadu dosud nejvyšší sankce. Společnost už pokutu zaplatila. ÚOOÚ to dnes oznámil na svém webu. Jméno firmy neuvedl.

"Společnost opakovaně elektronickými prostředky šířila obchodní sdělení i adresátům, kteří k tomu nedali souhlas," uvedl ÚOOÚ. Prověřil stížnosti některých adresátů a také marketingovou kampaň, v níž byl e-mail s obchodním sdělením odeslán na téměř půl milionu adres. Rozhodnutí o pokutě, proti kterému se firma odvolala, potvrdila koncem srpna ještě bývalá předsedkyně úřadu Ivana Janů.

Firma se bránila poukazem na zavedené postupy při získávání souhlasů pro zasílání e-mailů. "Konkrétně udělené souhlasy předmětných adresátů se zasíláním obchodních sdělení však neprokázala," uvedl úřad. Pochybení u sběru e-mailových adres a souhlasů se zasíláním obchodních sdělení bylo podle úřadu systémové. Tomu odpovídá výše uložené sankce, uvedla vedoucí oddělení obchodních sdělení ÚOOÚ Martina Šnajderová.

ÚOOÚ upozornil na to, že odpovědnost za šíření obchodních sdělení není pouze na jejich rozesílateli, ale především na tom, v jehož prospěch jsou e-maily odesílány. Tento výklad předloni potvrdilo rozhodnutí Městského soudu v Praze, poukázal.

Související články

Témata
30. 9. 2020 06:55
Re: delaji horsi veci na pokutu!!!
V troch ackach? Ani koberec do auta! Este aj ten by bol "stoceny"...
:-)
29. 9. 2020 14:52
Re: delaji horsi veci na pokutu!!!
Hlavně že Svět Motorů s nimi spolupracuje...
29. 9. 2020 11:47
delaji horsi veci na pokutu!!!
podvodnici z aaa by meli platit miliony hlavne za to ze nabizi fiktivni auta ktera neexistuji a pak vam vnucuji horsi a drazsi. meli by mit nakazano inzerovat jen to co maji a po slozeni zalohy mit povinnost to stahnout z inzerce a ne na to dal lakat lidi a lhat ze to jejich systemu trva tyden nez to stahnou. 100 milionova pokuta by byla malo!
29. 9. 2020 10:08
bazar vojeb
Co bazar to špekulace