Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Řidič ujel 15 km v protisměru. Kvůli hypoglykemickému šoku...

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 3. 10. 2017 • 14:19
1
Šedesátiletý řidič osobního vozu ujel v neděli na Novojičínsku v protisměru frekventované rychlostní silnice 15 kilometrů.

Nehavaroval, policisté později zjistili, že silný cukrovkář prodělal hypoglykemický šok. ČTK to řekla mluvčí novojičínské policie Darina Knižátková.

Hned několik řidičů policii v neděli oznámilo, že v protisměru na rychlostní komunikaci 1/48 jede osobní automobil. Policisté auto zastavili nedaleko obce Polom na Novojičínsku. "Šedesátiletý řidič byl při jednání s hlídkou zmatený a dezorientovaný a vůbec nevěděl, že se jízdy v protisměru dopustil," uvedla mluvčí.

Muž takto projel úsek dlouhý 15 kilometrů. Dechová zkouška vyloučila, že by byl opilý. Policisté ale zjistili, že muž je silný cukrovkář. Přivolaný lékař záchranné služby pak potvrdil, že prodělal hypoglykemický šok. "I proto musel být převezen do nemocnice k dalšímu vyšetření," řekla.

Do hypoglykemického šoku se dostávají diabetici, kterým klesne hladina krevního cukru pod kritickou mez. Pacienta ohrožuje na životě. Když jde o příliš výrazný pokles, může nastat i náhlé bezvědomí bez předchozích varovných potíží.

Související články

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
4. 10. 2017 09:11
Odebrání ŘP
Možná by nebylo od věci zamyslet se nad tím, zda silní cukrovkáři mají mít řidičák. Při podobném zdravotním problému jsou pak hodně nebezpeční svému okolí. A stačí jenom, že někam spěchají a zapomenou si změřit cukr....

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku