Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda omezí výrobu i příští týden, tentokrát ve všech svých závodech

ČTK ČTK 3. 2. 2023 • 21:29
19
22
Zobrazit náhledy (19)
Škoda Enyaq iV Škoda Enyaq Coupé iV Škoda Enyaq Coupé iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV

Automobilka Škoda Auto omezí kvůli výpadkům v dodávkách dílů výrobu i příští týden. Stejně jako tento týden se to dotkne závodů v Mladé Boleslavi a Vrchlabí a nově i závodu v Kvasinách, kde se zatím vyrábí bez omezení. Plyne to z informací týdeníku Škodovácký odborář. 

V úterý firma uvedla, že úplné zastavení výrobního programu neplánuje, přičemž v druhé polovině roku čeká zlepšení situace v dodávkách polovodičů. Z důvodu nedostatku komponentů ve středu na zhruba měsíc přerušila výrobu kolínská automobilka Toyota.

Video se připravuje ...

Podle škodováckého týdeníku se omezení výroby příští týden nedotkne montáže a svařovny v závodě MB II, kde se vyrábí modely Fabia, Scala a Kamiq. Naopak v mladoboleslavském závodě I, kde se vyrábí vozy Octavia a Enyaq, budou stejně jako tento týden některé směny zrušeny, a to ve svařovně, na montáži i v lakovně. Například na montáži budou jen ranní směny, lakovna A pojede celý týden, avšak v omezeném režimu, a lakovna B bude bez odpoledních a nočních směn, s výjimkou noční z neděle na pondělí, a bez páteční ranní směny.

"V Kvasinách se na obou linkách, svařovnách i lakovně ruší první noční směna z neděle na pondělí, ostatní směny celý týden pojedou bez omezení," uvedl týdeník a doplnil, že některé směny budou příští týden zrušeny i na montáži baterií. Ve Vrchlabí podle týdeníku odpadne směna z neděle na pondělí, v pondělí ráno a pak další nedělní ranní a noční směna.

Video se připravuje ...

Odstávka v kolínské automobilce Toyota Motor Manufacturing Czech Republic by měla být větší část února. Její celková doba není známá, rozjezd linky firma zatím plánuje na poslední týden v únoru. Důvodem odstávky je výpadek subdodávek pro českého dodavatele způsobený epidemií covidu v Číně na konci loňského roku. Automobilce chybí komponenty do obou modelů, které se v Kolíně vyrábějí, a to Aygo a Yaris.

Doporučujeme

Témata
4. 2. 2023 07:36
Re: Likvidace v přímém přenosu
Ono snad prichazejici Euro7 a normy ohledne homologacnich podminek aut na evropskym trhu to nam narizuje nekdo zvenci? Nekdo zvenci nam naridil ze kazdy novy auto musi mit brzdovyho asistenta, hlidani pruhu startstop a dalsi nesmysly?
Avatar - Hammunasakra
4. 2. 2023 01:55
Re: Likvidace v přímém přenosu
https://www.youtube.com/watch?… rozsah vašich NEZNALOSTí a NECHÁPÁNÍ a OMEZENÍ (jen na EU) to je nekonečná SHOW na to se fakt dá říct jen https://www.youtube.com/watch?…
3. 2. 2023 19:50
Re: Historický krach. Mobily a počítače se neprodávají
Jain (Ja/Nein). VW pri nedostatku obmedzí značku Škoda a dodávky dielov nasmeruje do svojich značiek, ktorým chystá svetlejšiu budúcnosť.

Škodovku a jej zákazníkov doja a čakajú čo to vydrží. Majú prebytok kapacít, pokles predaja znateľný. A keď už musím optimalizovať, tak nech na tom ešte zarobím.
3. 2. 2023 18:21
Re: Svetry
....si vynechal komplet ten začátek....začnul by na vé štyrce, pak by vlítnul na únii a taky Erdogán a teprve potom Makrón ten mluví Bájden.....
3. 2. 2023 18:15
Re: Likvidace v přímém přenosu
Presne tak :yes: