Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle do Vánoc stihnete: Kupte si kameru do auta!

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 22. 12. 2017
18
6
Zobrazit náhledy (18)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Máme pro vás tip na dárek na poslední chvíli – kameru do auta YI Dash Camera. Budou vám stačit dvě tisícovky.

Testovanou kameru jsme připlácli na čelní sklo naší dlouhodobé atecy a i když ta už v provozu nějaké ty divočejší chvilky zažila (ne vlastní vinou…), s kamerou YI Dash Camera se nám zatím „nepoštěstilo“. Že by to byl ale záběr kvalitní, o to se nebojíme. Díky širokému objektivu se stopětašedesáti stupni (třeba chytrý telefon zvládne nejčastěji něco kolem devadesáti stupňů) kamera bez problému zachytí tři jízdní pruhy, rozlišení se 1296p se zase postará o to, aby neunikly sebemenší detaily.

Velmi šikovná věcička je takzvaný g-senzor. Ten se postará o to, že se automaticky uloží nahrávka před a po kolizi (situaci po nehodě si pak můžete samozřejmě i nafotit). Je to super funkce, o provoz kamery se tak vlastně nemusíte starat, stačí mít zapnuté klasické nahrávání ve smyčce a o případný důkazní materiál nepřijdete.

Osvědčilo se taky propojení s mobilem, YI Dasch kamera se domluví s jablíčkem i androidem. Spojení je přitom jednoduché, po zapnutí kamery se objeví QR kód, ten naskenujete a máte hotovo. A pak už díky položce „album“ můžete vaše úlovky sdílet třeba na FB (tohle kamera zvládne i bez mobilu, disponuje totiž vestavěnou Wi-Fi).

A ještě jednu hodně šikovnou věc tahle kamera umí. Jmenuje se to ADAS (Advanced Driver Assistance System) a v podstatě se jedná o jízdního asistenta, který vás varuje před opuštěním jízdního pruhu, kamera na vás zabliká i tehdy, když hrozí kolize (třeba když před vámi znenadání zastaví auto).

Jak jsme napsali na začátku, kamerku YI Dash Camera pořídíte za příznivé dvě tisícovky. A jenom pro jistotu – o bezejmennou značku nejde, YI patří pod čínské Xiaomi.

Související články

Diskuse: Přidat názor

Eltrinex
VencaF
| 16. 12. 2018
Eltrinex jsem taky zvažoval a v porovnání s dalšími [odkaz] docela vyčnívá hlavně kvůli pozorovacímu úhlu a rozlišení kamery. Měl jsem dřív TrueCam A7s a byť jsou na ní smíšené názory, tak mě celkem vyhovovala.
Autokamera
lazar33
| 9. 7. 2018
Nad touhle kamerkou jsem taky přemiýšlel.. Pravda, za tu cenu není špatná, ale ta kvalita podle mě teda nic moc. Přes den vše ok, ale v noci je to bída. Nakonec jsem si teda projel nějaké srovnání a podle tohoto: [odkaz] jsem šel do toho Eltrinexu. Je sice dražší, ale záznam v noci zvládá mnohem líp.
Avatar - JohnST
Yi
JohnST
| 23. 12. 2017
Mam ju a je to vyborna kamera za tie peniaze. :yes:
PR
KubikCv
| 22. 12. 2017
Měl jsem několik let SJ4000 z Aliexpressu,klasickej čínskej klon GoPro, fungovala bezchybně,jen neměla G senzor (zbytečnost) a sice měla funkce autokamery (hlídání zaparkovaného vozu,automatické nahrávání po připojení do sítě) ale neměla nouzové tlačítko pro uložení záznamu nesmazatelně. V té době stála něco přes 3.5 tisíce.

A jelikož pravidelně sleduju na youtube recenze jednoho anglána který si říká Techmoan, zaměřil jsem se na Xiaomi Yi dashcam. Za ty peníze bezkonkurenční záznam v noci...široký úhel záběru...wi-fi. Mínusem je jen minimum funkcí...kamera prostě jen nahrává po připojení do zásuvky...nedá se nastavit na hlídání zaparkovaného auta. Ale díky jednoduchosti o ní člověk ani neví... Mám ji schovanou za zpětným zrcátkem a vůbec se o ni nestarám. Jen si přes wi-fi zkontroluju snímanou scénu a případně stáhnu záznam do telefonu. Kameru ani nesundavám. Oproti tomu co se dá v ČR oficiálně koupit je tohle nejlepší kompromis mezi cenou a užitnou hodnotou. Dá se koupit ofiko kolem 1700Kč s dvouletou zárukou (pokud někdo nechce naletět na aliexpressu).
Podobná kamerka jakou jsem kdysi měl (SJ) se stále prodává jako inovovaná SJCAM 4000 wi-fi .... dá se použít díky větší aku jako akční kamera i jako autokamera,ale cena je 2x vyšší než u Xiaomi.

Jinak ten G-senzor je úúúúplně k ničemu...při stavu našich silnic a nastavení nejvyšší citlivosti se paměťovka zaplní nouzovými soubory hned. Pokud řidič stiskne nouzové tlačítko,uloží se nesmazatelně fotografie v době stisknutí a tuším 10 vteřin před a 20 vteřin po stisku. Takhle označený soubor se ve smyčce nesmaže,lze jej smazat ručně přes aplikaci v telefonu.
PR
RS
| 22. 12. 2017
Chabé PR. Kameru znám a není to špatné. Jenže její cena se pohybuje mezi 40-60 dolary a tak nelze čekat ani zázraky. Konkurenční "aliexpresové" výrobky v této cenové jsou téměř stejné.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku