Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Rallye na zahradě? Podívejte se na soutěže modýlků!

David Bureš David Bureš 21. 8. 2016
5
Závody rallye jistě není potřeba dlouze představovat. Víte ale, že v této disciplíně bojují i zmenšené RC modely? A tato podívaná stojí za to.

Rallye, to je celosvětově známá motoristická disciplína, která se koná vlastně po celém světě. Díky své rozmanitosti je navíc vysoce atraktivní – jezdí se nejen na asfaltu, ale i na poušti, na šotolině nebo třeba ledu a sněhu. Za výtečnými závody navíc není potřeba jezdit daleko, dají se uspořádat klidně i na vaší zahradě. Jen to chce o trochu menší závodní speciály...

Vedle rallye se skutečnými vozy jsou totiž pořádána i rallye se zmenšenými modely na dálkové ovládání, což je také skvělá podívaná. Ostatně posuďte sami, jak zkušeně borci na přiložených videích kličkují se svým autem na vytyčené trati. Až by jejich umění jeden klidně srovnal s Ogierem, Latvalou nebo třeba Loebem... Navíc samotné tratě jsou značně atraktivní, všude samé prudké zatáčky a překážky.

Přiložená videa sice pocházejí z Jižní Ameriky, také u nás se ale takové závody konají. Od roku 2010 je dokonce pořádán oficiální šampionát Mistrovství České republiky v závodech rallye pro RC modely, kterých se účastní zmenšené modely v měřítku 1:10 poháněné elektromotory. Jezdí se dokonce dvě série – jedna je určena pro modely s pohonem jedné nápravy a druhý pro modely s pohonem 4x4.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Opruz
Gvick2
| 21. 8. 2016
Nesrovnatelně rychlejší? Mám Losi 8IGHT jak v elektrice tak nitro a elektra bude možná o něco málo rychlejší na asfaltu v drag race, na dráze je to fifty fifty a záleží na schopnostech jezdce. A samozřejmě třeba při závodě na 50 min. elektra vždy prohraje, protože stříknout nitro do nádrže po cca 10-12 min. jízdy trvá asi stejně dlouho jako v F1, kdežto vyměnit baterky u elektry trvá věčnost.
[odkaz]
[odkaz]
Opruz
Joab
| 21. 8. 2016
Ja to beru z pohledu toho zavodnika no, uprimne receno si neumim predstavit ucastnit se toho jako divak - dyk je to strasna..nezabava:)
Opruz
esper
| 21. 8. 2016
Mozno su elektricke auta rychlejsie a mozno je aj to pobehovanie pre zavodnikov zabavnejsie, ale ako divakovi sa mi tiez viac pacia benzinove auta a prehladna velka trat bez pobehujucich ludi.
Opruz
Joab
| 21. 8. 2016
Nejsem si jist kolik mas s tou jakou kategorii odjezdino.. ale ty bzucaky jsou o moc rychlejsi nez spalovaky, napriklad. A jo, kdo s tim zacina, miva pocit ze jako spalovaky budou vic chlapsky.. no a za par mesicu kupuje baterku, protoze je to uplne jinej fofr. A doporucuju si par tech rallye vyzkouset, je to nesrovnatelne vetsi sranda, nez tvrdnuti na tribune.
Opruz
Gvick2
| 21. 8. 2016
Spíše než soutěž modýlků mi to přijde jako trénink na Olympiádu, driver musí mít od toho neustálého pobíhání nohy ušoupané. Daleko efektnější jsou dráhy kde se modely řídí z vyvýšené tribuny z jedno místa a hlavně kde se jezdí se spalováky a ne s bzučáky na baterky, to pak je rachot, že to ani diváci skoro nestačí sledovat.
[odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku