Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen v příštích pěti letech investuje téměř 86 miliard eur

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 22. 11. 2014 • 22:50
1
Koncern Volkswagen hodlá v letech 2015 až 2019 do nových modelů, technologií a výrobních kapacit investovat 85,6 miliardy eur, v přepočtu tedy téměř 2,4 bilionu korun.

Společné podniky Volkswagenu v Číně navíc investují dalších 22 miliard eur. Podniky budou tyto investice financovat ze svých vlastních zdrojů. Šéf čínských aktivit Volkswagenu Jochem Heizmann upozornil, že nedostatečné výrobní kapacity brzdí růst prodeje v Číně, která je největším automobilovým trhem na světě.

"Budeme nadále pokračovat v investicích do budoucnosti, abychom se stali vedoucí automobilovou skupinou z ekologické i ekonomické stránky," uvedl šéf koncernu Martin Winterkorn. "Náklady na vývoj zůstanou v budoucnosti vysoké kvůli silnému tlaku na inovace a stoupajícím požadavkům, které má na automobilový průmysl legislativa týkající se emisí oxidu uhličitého," dodal.

Volkswagen je největší automobilkou v Evropě a nejpozději do roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem aut na světě. "Volkswagen pokračuje ve značných investicích do globálních aktivit," uvedl předseda závodní rady Bernd Osterloh. Dodal, že investiční plány zároveň demonstrují, že firma nadále podporuje také své domácí aktivity.

"Skvěle vyškolená pracovní síla a vysoce efektivní výroba v Německu představují důležitou konkurenční výhodu, kterou si hodláme udržet," prohlásil Winterkorn. "Zároveň však také posilujeme a rozšiřujeme svou mezinárodní přítomnost, abychom systematicky využívali příležitostí na trzích po celém světě," dodal.

Související články

Témata
23. 11. 2014 10:22
JEN JESTLI ZASE NEKECÁ !!
jj
ONI TO NA OBRÁZKU VYPADAJÍ JAKO HODNÍ KLUCI ALE JINAK ... [odkaz]
A TO SI PŘEDSTAVTE ŽE ZATRHLI ŠKODOVCE SKVĚLÝ ELEKTROMOBILY V ROCE 2010 [odkaz] A TAK SI JE ČEŠI MUSELI VYROBIT SAMI !!! [odkaz]
JSOU TO OSTUDY TY VWÁGEŇÁCI, KULOVÝ DĚLAJÍ PRO PLANETU ZEMI [odkaz] A PRO LIDI?? TĚM NADÁLE PRODUJUJÍ JEDOVATÝ DÍZLY [odkaz] V ROCE 2014 PŘEDSTAVTE SI TO !! KOLIK ELEKTRODOBÍJEČEK PO EVROPĚ POSTAVILI?? ŽÁDNOU !! ZA TO DĚKUJEME SPRÁVNÝMU AMERIČANOVI !! [odkaz]
PS: a za to převádíme €jra na $ ;-)

TAKŽE: NEJLEPŠÍ AUTO NA SVĚTĚ JE JEN JEDNO ;-)
A ROZHODNĚ NEPOCHÁZÍ Z KONZERVY VW
>:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud