Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zisk Volkswagenu díky rekordnímu prodeji nečekaně vzrostl

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 26. 4. 2012 • 08:32
8
Skupina Volkswagen je nyní druhou největší automobilkou na světě. Do roku 2018 chce zvýšit prodej na více než deset milionů vozů.

Provozní zisk největší evropské automobilky Volkswagen v prvním čtvrtletí vzrostl o 10,2 procenta na 3,2 miliardy eur (79,2 miliardy Kč). Výsledky díky rekordnímu prodeji aut překonaly odhady analytiků, kteří počítali se snížením zisku. V dnešním prohlášení to oznámila automobilka, jejíž součástí je i česká Škoda Auto, které se ve čtvrtletí také dařilo.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali snížení zisku Volkswagenu o téměř devět procent na 2,7 miliardy eur. Čistý zisk se téměř zdvojnásobil na 3,19 miliardy eur z 1,71 miliardy eur. Příjmy stouply o 26,3 procenta na 47,3 miliardy eur.

Dodávky vozů zákazníkům meziročně vzrostly o 11,1 procenta na 2,2 milionu vozů. Skupině se dařilo ve všech regionech a její podíl na celosvětovém trhu osobních aut stoupl o 0,3 procentního bodu na 12,2 procenta.

Volkswagen rovněž potvrdil výhled na celý letošní rok. Provozní zisk by měl v letošním roce odpovídat loňskému zisku, který činil 11,3 miliardy eur, tržby, které loni dosáhly 159,3 miliardy eur, mají stoupnout a prodej aut překonat loňský rekord 8,3 milionu vozů. Již dříve automobilka uvedla, že růst zisku letos zbrzdí investice do technologické modernizace, které mají firmě přinést v dalších letech výrazné úspory.

Skupina Volkswagen je nyní druhou největší automobilkou na světě. Do roku 2018 chce zvýšit prodej na více než deset milionů vozů a stát se světovou jedničkou. Podle studie poradenské společnosti Ernst & Young se Volkswagen stal loni světovou jedničkou podle tržeb. Kromě Škody a hlavní značky VW patří koncernu rovněž značky Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini a Seat.

Automobilka vlastní rovněž více 70 procent ve výrobcích nákladních aut Scania a MAN a letos chce dokončit převzetí výrobce sportovních aut Porsche, ve kterém má podíl 49,9 procenta.

Mladoboleslavská Škoda Auto podle výsledků Volkswagen Group zvýšila v prvním čtvrtletí meziročně zisk o 11,8 procenta na 209 milionů eur, tedy na téměř 5,2 miliardy Kč. Škoda prodala v prvních třech měsících celkem 206.000 aut, což je o 13,9 procenta meziročně více.

Témata
5. 7. 2012 09:17
Prodejnost
oslavujte prodejnost vozu, je to možná naposled, pač prodeje asi budou klesat :*) I když mě je prodejnost značek vozu lhostejná, zajímá mě kvalita, cena vozu a cenová dostupnost při mých financích. Tvrzení my jsme prodali tolik a tolik vozů je akorát marketingový tah pro potenciálního zákazníka, když uvažuje o koupi toho konkrétního vozu.
27. 4. 2012 08:37
Re: Přijde den...
...tahat nohu... >:D >:D >:D >:D >:D
Avatar - Tomas_2002
27. 4. 2012 08:14
Přijde den...
Přijde den, kdy budou všici jezdit ve Volkswagenech a Topperovi praskne cévka, spadne koutek a bude tahat nohu >:D
27. 4. 2012 06:16
No
Ajéje, to bude zase v alejích nablito...viďte korejci >:D . Vy to nemáte jednoduchý takhle při pátku...takový zprávy. Vůbec vám to nezávidím :-) . VW :yes:
26. 4. 2012 18:52
Re: A co Ducati?
Tak to pozor. Osobně si myslím, že Ducati a Mercedes by vytvořili lepší dvojku, tudíž radost nemám. Ale musí to být pro tebe šíleně rozporuplná představa Ducati s dieselem, co? Tak trapný výsledek, ale je to přeci diesel, tak se mi to musí líbit. :-) To už je mnohem méně odpudivá představa traktoru/náklaďáku na benzín, protože to ve své době existovalo a fungovalo se všemi výhodami/nevýhodami.

Jen pro masochisty.
[odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku