Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Získejte vůz rychle a výhodně. Co je potřeba k dražbě automobilu

Komerční prezentace Komerční prezentace 27. 8. 2019 • 17:22

Potřebujete rozšířit vozový park a uvažujete o nákupu auta v dražbě? Pak vás jistě zajímá, co od podobné aukce čekat, zda pořídíte skutečně kvalitní vozy a jak konkrétně probíhá.

Dražby aut evokují  hned na první pohled ohromnou výhodu – vůz je levný. To však automaticky neznamená, že se vám vyplatí. Existuje totiž několik typů dražeb, od těch dobrovolných přes exekuční až po specializované aukční portály.

V klasických dražbách narazíte na výhodné kousky i pasti na peníze

V dobrovolné dražbě nabízí majitel vozidlo s kompletní dokumentací a sadou klíčů a jeho záměrem je prodat ho za co nejvyšší cenu. Pokud chcete věnovat svůj čas vyjednávání, autům rozumíte a udržíte soutěživost na uzdě, po pečlivém přebírání skutečně můžete narazit na dobrou koupi.

Dražby exekuční patří mezi rizikovější – nemáte žádnou garanci, jaký je skutečný stav vozidla. Auta bývají bouraná, podomácku opravovaná či bez dokumentace. Pokud ale v tom umíte chodit, i tady vhodný vůz po určité době naleznete.

Jak postupovat při tradiční dražbě a proč vám online aukce ušetří starosti

Tradiční neboli kamenné dražby probíhají po celé ČR a k účasti se musíte osobně dostavit – a to s platným dokladem totožnosti. Vozidlo je nutné zaplatit hned na místě a ve většině případů jím musíte odjet. Problém bývá s auty, které mají propadlou technickou kontrolu – v takovém případě je třeba zajistit odtah.

Oblíbenou alternativou jsou specializované aukční portály. Jedná se o administrativně nejjednodušší cestu k ojetému vozu, se zárukou kvality, a díky aukčnímu systému máte jistotu, že vůz získáte za férovou tržní cenu. Vše probíhá rychle a nakupovat můžete třeba z pohodlí kanceláře.

Nešlápněte vedle. Vyberte si spolehlivého poskytovatele služeb

Nákupem formou dražby automobilů můžete mnoho získat, ale také ztratit dost peněz a času. Pokud chcete jistotu dobrých služeb, poohlédněte se po prověřených aukčních portálech. Skvělé reference má společnost ADESA.

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku