Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Značka Zimní výbava na D1: Rozhodne se v pondělí

Ondřej Láník Ondřej Láník 7. 11. 2008 • 22:08
23
Dnes začala instalace dopravních značek „Zimní výbava“ (č. C 15a) v úseku dálnice D1 Humpolec (exit 90) - Jihlava (exit 112). Jaký režim nakonec bude na Vysočině praktikován ale zjistíme nejdříve v pondělí.

Dopravní značky „Zimní výbava“ a „Zimní výbava-konec“ jsou nové dopravní značky, které byly zavedeny od 1. 7. 2008. Označují úseky pozemní komunikace na kterých je povinnost mít vozidlo kategorie M a N vybaveno pro provoz za zimních povětrnostních podmínek z hlediska použitých pneumatik. Tam kde bude umístěna nová dopravní značka „Zimní výbava“ (č. C 15a), budou v období od 1. listopadu do 30. dubna muset mít řidiči bez ohledu na aktuální počasí nebo stav vozovky zimní pneumatiky.

Naprostá většina případů, kdy má být značka použita, se nachází na silnicích nižších tříd, obvykle v horských oblastech Čech a Moravy. Jednou z výjimek, týkajících se hlavních tahů ve správě Ředitelství silnic a dálnic, je úsek dálnice D1 mezi Humpolcem (exit 90) a Jihlavou (exit 112). S instalací se prý začalo dnes, ale značky jsou zatím bez doplňkových tabulek omezující platnost značky pod 5°C.

Momentálně jsou ve hře dva způsoby jak omezit účinnost tohoto příkazu. Buď budou značky dodatečně osazeny dodatkovou tabulkou nebo budou zakrývány a odkrývány, resp. přeškrtnuty v závislosti na aktuálním počasí v daném úseku dálnice.

Definitivní rozhodnutí se čeká v pondělí. Do té doby budou údajně již nainstalované značky na D1 zakryty.

Související články

8. 11. 2008 21:35
LOGIKA
To má logiku z udržovaný dálnice vyhnat auta s letňákama na zapadlý okresky >:D co to otočit a na zapadaný a neudržený poslat ty se zimákama a letňáky nechat na upravený a sjízdný dálnici?
8. 11. 2008 14:52
teplota
Nevím, proč tu furt někteří řeší, že když bude v dubnu 17 stupňů, že přece nebudou jezdit na zimních, protože by je ojeli. Kdo vám zajistí, že se počasí za 2 dny nezmění a nebude 0 stupňů?
Hlavní je asi mít soudnost a přizpůsobit styl jízdy podmínkám..tedy počasí a pneumatikám který mám obutý. Furt bezpečnější jet na zimních při 17°C, než na letních při -3°C a sněhu.
4babo: Tvoji 2 kamarádi neubrzdili ne kvůli zimákům, ale kvůli tomu, že se nechovali podle toho, že mají na autě zimní gumy.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud