Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chrysler: kontrakt na vznětové motory TDI od Volkswagenu neprodloužíme

28. 1. 2008 • 22:37
16
Chrysler odebírá vznětové motory od tří výrobců – Volkswagenu, Mercedesu, a italského VM Motori. Podle vyjádření ředitele vývoje Franka Klegona smlouva s Volkswagenem brzy vyprší a Chrysler ji nebude prodlužovat.

V loňském roce Chrysler do svých modelů zabudoval 40 tisíc motorů od VW, 43 tisíc od Mercedesu a 55 tisíc od VM Motori. Pohonné jednotky Volkswagen by měly být nahrazeny motory od Mercedesu – jeho roční dodávky Chrysleru se tak zhruba zdvojnásobí. Klegon navíc předpokládá, že zájem o naftové Chryslery v nejbližších letech vzroste o 15 %.

Ačkoliv se to může zdát v souvislosti s nedávným rozpadem koncernu DaimlerChrysler zvláštní, oba výrobci mají údajně zájem dále pokračovat ve spolupráci. Chrysler nehodlá jen odebírat vznětové motory, ale s Mercedesem do budoucna plánuje společný vývoj palivových článků, vznětových i spalovacích motorů. Kromě toho má pokračovat i sdílení komponent u jednotlivých modelů, například v případě nástupce Jeepu Grand Cherokee a nového Mercedesu třídy M.

Související články

Témata
29. 1. 2008 16:19
Příliš možný důvodů
Ono asi nejde v první řadě o kvalitu, ta je u motorů VW výborná, motory šlapou dobře. Spíš jde o nastavení obchodních podmínek, cenu apod.
29. 1. 2008 08:40
Re: kamna
:yes: :-)
Avatar - Dinar
28. 1. 2008 12:02
Re: kamna
Doporučuju se tím zázrakem od Chrysleru svézt. Je to taková bída, že i to uklapané tdi, vč. převodovky, je, bohužel, tím nejlepším, co na tom autě je. ;-)
28. 1. 2008 09:36
taky bych to tak videl
Představa TDI v Chrysleru, to bych jim to sel v tu ranu vratit

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud