Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Co říkáte na nový VW Lamando? Potkat jej na silnicích u nás bude takřka nemožné

Jan Zajíc Jan Zajíc 15. 7. 2021 • 12:40
30
43
Zobrazit náhledy (30)
Volkswagen Lamando Volkswagen Lamando Volkswagen Lamando Volkswagen Lamando Volkswagen Lamando Volkswagen Lamando Volkswagen Lamando Volkswagen Lamando Volkswagen Lamando Volkswagen Lamando Volkswagen Lamando Volkswagen Lamando Volkswagen Lamando Volkswagen Lamando Volkswagen Lamando Volkswagen Lamando Volkswagen Lamando Volkswagen Lamando Volkswagen Lamando Volkswagen Lamando Volkswagen Lamando Volkswagen Lamando Volkswagen Lamando Volkswagen Lamando Volkswagen Lamando

Volkswagen Lamando je kompaktní sedan, velikostně auto o něco menší než Škoda Octavia, určený především pro čínský trh. Jeho nová generace zaujme však zaujme hlavně nezvyklým designem.

Naznačují to alespoň fotografie, které se ještě před oficiální premiérou objevily v databázi čínského ministerstva průmyslu a informačních technologií. Snímky naznačují, že vůz vsadí na design, jaký jsme u automobilů značky Volkswagen dosud neviděli. Snad jen některé detaily trochu připomínají elektromobily ID.

Nové Lamando však bude spoléhat na spalovací motor, konkrétně turbodmychadlem přeplňovanou čtrnáctistovku o výkonu 110 kW, spojenou zřejmě výhradně se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Jako základ poslouží známá koncernová platforma MQB Evo.

video

Zajímavé také je, že Lamando, které automobilka na čínském trhu prezentuje jako čtyřdveřové kupé a jako stylovější a sportovněji vyhlížející alternativu modelu Sagitar (mimo Čínu známého jako Jetta), hodně naroste.

Délka se natáhne z 4615 na 4784 mm, rozvor naroste z 2656 mm na 2731 mm. Nové Lamando tak délkou zmíněnou Octavii překoná, dokonce nejen tu evropskou, ale také prodlouženou čínskou Octavii Pro.

Volkswagen Lamando by se měl oficiálně představit ještě letos a ještě před koncem roku by měl zamířit i do prodeje. Že by se netradiční sedan dostal také do Evropy je prakticky vyloučeno. Je to podle vás škoda?

Související články

Témata
16. 7. 2021 15:33
Lámando a zubejda
:yes:
Avatar - Ozzman
16. 7. 2021 08:14
Re: VW Toyota
To bych nechal na Románovi:D on to vymyslel :D
Avatar - Mikesus
15. 7. 2021 20:38
Re: Tesla S + P508
A co je za problém? Tak palec dolu znamená "nesouhlasím", tedy buď v tom nevidí to co radolaco píše, nebo v tom vidí úplně něco jiného.
15. 7. 2021 19:02
Re: Tesla S + P508
Čo si ješitný? Niekomu sa tvoje názory nepáčia alebo ťa nemá rád. Kazia ti tie palce dole reputáciu u žien? :D :D :D
Avatar - Mikesus
15. 7. 2021 18:52
Re: VW Toyota
A bude se počítat jako různý model i generace daného auta?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud