Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: DAF Turbotwin: Dvoumotorová nákladní bestie předjížděla na Dakaru osobáky, zastavila ji však tragédie

Osmdesátá léta byla ve světě rallye šílená. A nemyslíme jen pověstnou Skupinu B, ale třeba také dakarské speciály. Připomeňte si jeden z nich, DAF Turbotwin.
Zpět na článek
Avatar - Barrichello
7. 1. 2020 19:29
DeRooy byl borec
hrozně sem jim fandil, byl to velký nadšenec, srdcař, dával do toho vše, sám si ty auta stavěl s týmem lidí, škoda té nehody, mohl se zapsat do historie. TurboTwin byl naprostá pecka, Vatanen tenkrát prskal vzteky když ho s tím předjel.

Mistrovské dílo a perfektní řidič. :yes:
Rozbalit vlákno
6
7. 1. 2020 21:46
Re: DeRooy byl borec
TurboTwin byl sice pěkné a rychlé auto, ale bohužel tomu výkonu zcela neodpovídala kvalita a úroveň podvozku/pérování. Takže bylo jen otázkou času, kdy přijde velká nehoda.
Dnešní dakarské kamiony sice mají srovnatelný výkon, ale podvozkově jsou úplně někde jinde - o světelný rok dále.
Avatar - Barrichello
7. 1. 2020 22:08
Re: DeRooy byl borec
DeRooy s tím problémy neměl to uřídit, asi měl jednak štěstí a jednak byl lepší a zkušenější řidič.
7. 1. 2020 22:35
Re: DeRooy byl borec
Cca pět - šest let dozadu vytáhli Turbotwina na terénní okruh v rámci Preprologu (představení holandských jezdců před dakarem. Krátce ho řídil mladý deRooy a pak v rozhovoru říkal, že to má příšerné jízdní vlastnosti v porovnání se současnou technikou.
Je pravda, že tekrát to byl starý deRooy shopný uřídit, ale muselo se jet hodně stylem: Rovina - tak jedu co to dá, zatáčky nerovnosti - zpomalím a jedu jako normální naklaďák a znovu rovina - tak jedu co to dá......
8. 1. 2020 04:32
Re: DeRooy byl borec
Ty jsi byl u toho, když Vatanena DAF předjel?
8. 1. 2020 06:37
Re: DeRooy byl borec
Na to člověk nemusí být u toho, článků když se blížil start Dakaru o tomhle monstru bylo i tady tolik ;-) že minimálně v jednom to i bylo psáno, že se Vatanen v cíli té etapy,kde byl Turbotwinem předjet rozčiloval.Peugeot žil v tom, že jejich 405 t16 je neporazitelná a ejhle na rovině jí nařeže 11 tunové monstrum :D
Avatar - Barrichello
8. 1. 2020 11:51
Re: DeRooy byl borec
To je obecně známý fakt, že Vatanen po dojezdu etapy soptil, jak je možný že ho předjel nákladák a byl prej strašně naštvanej. Stačí si to dohledat.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku