Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rallye Dakar 2020

Letošní 42. ročník Rallye Dakar se jako již tradičně jel v lednu, a to v termínu od neděle 5. ledna do pátku 17. ledna 2020. Závod však přesunul své působiště, už se jede v Jižní Americe, ale v Saudské Arábii.

Na závodníky čekalo na 9.000 kilometrů, které buly rozděleny do 12 etap. Trasa zkombinovala horské kamenité cesty s pouštními úseky. Odstartovalo se v Džiddě, odkud se přes Rijád dojelo do města Al-Kiddija.

Buggyra se závodu v případě kategorie kamionů účastnila s posádkou Martina Šoltyse. Nově nasadila i speciál v kategorii bugin (SxS), a to se zkušeným Josefem Macháčkem za volantem. Martin Macík mladší pak nově nahradil Liazku speciálem Iveco, zatímco Martin Kolomý kvůli vážné nehodě těsně před startem nakonec do Dakaru 2020 nenastoupil. Závodit měl v kategorii automobilů, v níž jel také Martin Prokop. Ze zahraničních hvězd zaujme účast dvojnásobného šampiona F1 Fernanda Alonsa v barvách týmu Toyota Gazoo Racing.

Slavná Rallye Dakar se původně jezdila přes Saharu, zhoršující se bezpečnostní podmínky ale závod vyhnaly do Jižní Ameriky. Klesající zájem jihoamerických států nakonec v roce 2019 vedl k rozhodnutí, že ročník 2020 se pojede v Saúdské Arábii.