Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rallye Dakar 2021

Již 43. ročník Rallye Dakar je naplánován na začátek roku 2021. Závod se bude konkrétně konat od 3. ledna do 15. ledna. Stejně jako v předchozím roce se pojede výhradně v Saúdské Arábii, pandemie koronaviru organizátorům neumožnila expandovat trasu do okolních zemí. Novinkou bude tzv. Dakar Classic pro historická vozidla.

Závod bude rozdělen do 11 etap. Opět se odstartuje v Džiddě, kde tentokrát závod také skončí. Odpočinkový den je naplánovaný na 9. ledna v Hailu. Trasa na rozdíl od ročníku 2020 vynechá oblast Rub al-Chálí (Pusté končiny).

Na Rallye Dakar 2021 se opět chystá několik českých posádek. Martin Macík mladší z týmu Big Shock Racing vyrazí opět se speciálem Iveco, tentokrát však vybaveným automatickou převodovkou. Ondřej Klymčiw se pak závodu chce zúčastnit se Škodou 130 LR v historické kategorii Dakar Classic. Na závod se chystají také Václav Fejfar nebo Libor Podmol

Slavná Rallye Dakar se původně jezdila přes Saharu, zhoršující se bezpečnostní podmínky ale závod vyhnaly do Jižní Ameriky. Klesající zájem jihoamerických států nakonec v roce 2019 vedl k rozhodnutí, že od ročníku 2020 se pojede v Saúdské Arábii.