Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Rallye Dakar 2023: Bude to masakr? Sedmdesát procent trati je zcela nových!

45. ročník Rallye Dakar, startuje 31. prosince a cíl je 15. ledna. Měří 8549 kilometrů a z toho je vypsáno 4706 kilometrů rychlostních zkoušek ve čtrnácti etapách. Podle sdělení organizátorů má být trať v porovnání s předchozím ročníkem ze sedmdesáti procent nová. 
Zpět na článek
Avatar - Mokrous
27. 12. 2022 19:20
Proč se to furt jmenuje DAKAR???
Když už se to může jmenovat Akbar...
Rozbalit vlákno
12
27. 12. 2022 22:47
Re: Proč se to furt jmenuje DAKAR???
Protože to je obchodní značka?
Avatar - Mokrous
27. 12. 2022 23:07
Re: Proč se to furt jmenuje DAKAR???
Aha. Něco jako medium rare steak z brambor.
28. 12. 2022 11:51
Re: Proč se to furt jmenuje DAKAR???
To je přirovnání jak noha. Kdyby se jezdily pouštní závody na hlíně a blátě, potom by to třeba fungovalo, ale ony se jezdí pořád ve stejném prostředí, v písku a v dunách.
Avatar - Mokrous
28. 12. 2022 12:11
Re: Proč se to furt jmenuje DAKAR???
Rallye Valašská zima by se taky mohla přesunout třeba do Maroka, nebo do Dubaje.
Tam by ta obchodní značka vynikla ještě lépe.

Hlavně, aby na konci dojeli do toho Dakaru.

Komické je, jak díky rozmachu náboženství lásky a míru v Africe musel závod uprchnout do civilizace na jiný kontinent a nakonec, aby to bylo ještě trapnější, tak se kvůli prachům, co "nesmrdí" vrátil přímo do kolébky toho samého náboženství a ručníkáři si tak můžou dělat pěkný PR.
Podobně jako v MS ve fotbale v jiný řiti, kde jim stadiony staví otroci a chcípaj tam po tisících. Ale koho to zajímá? Fanoušek nepřemýšlí, fanoušek se nestará, fanoušek platí...
28. 12. 2022 12:23
Re: Proč se to furt jmenuje DAKAR???
tak hlavně, že tvůj diesel má označení EVO a náramně se ti to líbí ;-)
lidi řeší různé blbosti a jsou takoví, co si v hospodě nikdy neobjednají francouzské brambory nebo španělského ptáčka :yes:
Avatar - Fomax
28. 12. 2022 13:58
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Mokrous
28. 12. 2022 14:49
Re: Proč se to furt jmenuje DAKAR???
Něco k věci?
Avatar - Mokrous
28. 12. 2022 14:47
Re: Proč se to furt jmenuje DAKAR???
Mě je úplně u řiti, jak se jmenuje můj motor. Klidně ať se jmenuje třeba XBF8ZJK/43F. A nijak náramně se mi to nelíbí. Prostě když o něm píšu, tak ho nazývám správně. Já narozdíl od primitivů rozlišuju. Stejně jako třeba TSI, kde řada 111 byly povětšinou křápy a 211 už super motory. Pro burany to bude ale to samý.
Jen mám pocit, že EVO je od slova evoluce, tedy vývoj. A ne podle názvu nějaký dědiny v Africe. Ale klidně mne oprav, pokud se pletu.
28. 12. 2022 15:05
Re: Proč se to furt jmenuje DAKAR???
Každý fanda motorů má zafixované EVO v souvislosti s ostrým Lancerem. A tady si přečti, proč nemůže být Dakar v Africe
https://www.motorkari.cz/…barth-48657.html
Mimochodem, ve zmiňované Mauretánii je dodnes otroctví, ale opravdové.
Avatar - Mokrous
28. 12. 2022 16:23
Re: Proč se to furt jmenuje DAKAR???
A každej druhej chovatel hlodavců má od malička zažitý, že bába říkala, že suchej chleba je na obrušování řezáků. Takových “argumentů” mimo mísu lze mezi lidmi nalézt asi miliarda.

Ten krátký a povrchní příběh od motorkářů ti celkový obraz o bezpečnostně politické situaci Afriky nedá. A nemusíš nosit dříví do lesa. Já začal mluvit první o bezpečnosti v Africe i otrokářství u ručníkářů.
Akorát někde se o tom píše a jinde zase politickokorektně mlčí. To podle toho, komu se zrovna leze do řiti.
To samý máš dnes i dřív s válkama. Hezky si je rozdělit na ty zlé a na ty dobré a na ty o kterých se mlčí. A ovce spokojeně bečí dál.
28. 12. 2022 16:46
Re: Proč se to furt jmenuje DAKAR???
Psal jsi o Kataru a otrokářství. V Mauretánii existuje dodnes prave a nefalšované. Pokud k tomu mas výhrady (jak jsi psal s tím Katarem) tak by ti to mělo vadit úplně zásadně. Jinak toho tehdy nechali kvůli únosům a teroristickým útokům. Dneska už se jezdí jiná Rally v podobných lokalitách (Africa eco race).
Avatar - Mokrous
28. 12. 2022 17:14
Re: Proč se to furt jmenuje DAKAR???
A už ho mají 41 let zrušený a furt nic... Prostě ten náš praseckej pokryteckej, sadistickej, nenažranej a prolhanej svět je jedno velký žůžo.