Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Fabia vs.Clio/Thalia

neregistrovaný "Blizenec1"
23. 3. 2010 14:00
Fabia vs.Clio/Thalia
Zdravím, jsem zde poprvé, hlavně proto že potřebuju radu.
Koncem týdne si jedu pro auto a už mám jen 2 favority, mezi kterými se rozhoduji.
Respektive tři, ale clio a thalia je +- stejné auto.

Takže otázka zní: jak je to se servisem, cenou náhradních dílů atd. u těchto aut.

A samozřejmě i váš osobní názor, které auto koupit a které naopak ne.
Já mám zatím takovou (asi myslnou) představu, že fabia bude levnější co se dílů a opravy týká.
Podotýkám, že se jedná o tok 2003-2004

Díky za každou odpověď
Rozbalit vlákno
5
Avatar - kolmar
23. 3. 2010 15:14
Re: Fabia vs.Clio/Thalia
Serus, ak chces viac inf, tak pozri toto:
[odkaz]

Tam si najdi fabiu aj clio a studuj. Co sa tyka servisu, Skodu spravia za kazdym rohom, ND neni absolutne ziadny problem, nieco zohnat je otazka par hodin. No na druhu stranu Renault tiez nebude velky problem, su siete predajni aj neautorizovanych, kde zozenies okrem napr. dielov do prevodovky skoro vsetko.

Nazor si musis vytvorit sam, prejazdit jeden a druhy a uvidis co ti viac vadi a tak. Fabia bude trochu tvrdsia, neviem co od auta pozadujes.
V diskusii vedla, Fabia diesel vs. bendzin sa riesili dost motory do Fabie, okrem jedneho exota co vzdy melie ludom do hlavy karelaby sa tam mozes daco dozvediet - no najme len o tych motoroch.

Ja mam Fabiu 1.4 16V 74 kW, zatial najazdene 129 tis. (rozvody presluhuju uz 9 tis.) MOtoricky pohoda, no pri 100 tis. praskol pritalcny tanier spojky - musela ist von prevodokva, v lete vypovedal brzdovy spinac (18 eur), aj cely mechanizmus spustania skla - to bolo cca 80 eur. Momentalne mi svieti ABS+ASR, menili sa aj loziska na prednej naprave. Vzdy nieco, no len malickosti (okrem tej spojky). Rendlik je na tom tiez podobne, mal by sluzit ok, len blbosti tiez vela ludom odchadzaju. Pozri aj na moje.auto.cz - skusenosti majitelov...
neregistrovaný "soukon"
23. 3. 2010 16:35
Re: Fabia vs.Clio/Thalia
Nepíšeš jaký chceš motor a co chceš mít ve výbavě ,ale doporučul bych spíš Clio (předpokládám že chceš 5dveří když jsi uvažoval o Thalii) Co se týče náhradních dílů zas takové rozdíly tam nejsou.
neregistrovaný "Hooonza"
23. 3. 2010 17:22
Re: Fabia vs.Clio/Thalia
Určitě to projeď a pak se rozhodni. Mě na Thalii vadila příliš měkká sedadla, gumové řízení a hysterické brzdy (ty jsou bohužel společné všem renaultům). To řízení asi nejvíc - okolo středové polohy gumové bez jakékoli podpory jízdy rovně (musel jsem neustále korigovat směr) a v zatáčkách jsem se s tím zas hrozně rval. Fábie ti dá jasně najevo "teď jedu rovně." Celkově mi přišla jízda s Fábií příjemnější, přestože francouz má plavnější podvozek.
25. 3. 2010 15:06
Re: Fabia vs.Clio/Thalia
Tie brzdy u Renaultu sú to najlepšie - za krátku dobu si zvykneš, že stačí ísť na to jemne. Vo Fabii šlapem zas na brzdy jak na koňa, a účinok nie je zďaleka taký.
Fabia je pre mňa príliš tvrdá, cítiť v nej viac a menších nerovností ako v Renaulte, navyše má jej karoséria jeden nepríjemný akustický efekt - pri určitých rýchlostiach hučí, alebo skôr duní...mne od toho zalieha v ušiach, hoci to nie je hluk v pravom zmysle slova.
neregistrovaný "R16"
24. 3. 2010 22:01
Re: Fabia vs.Clio/Thalia
Zdravim,

urcite sa v jeden den na oboch prevez. U mna by bola volba jednoznacna (ale kazdemu vyhovuje nieco ine)- Fabia Combi alebo Hatchback ak nepotrebujes velky batozinovy priestor. Sedan je najmenej prakticky. To iste plati u Clia vs. Thalia - sedan ma sice vacsi objem kufra, ale v Cliu toho odnesies viac. Fabia preto, ze ma podla mna jednoznacne lepsie jazdne vlastnosti, podvozok je sice tvrdsi (co mne vyhovuje), ale velmi dobre ovladatelny, radenie velmi presne...pocit z jazdy sa neda porovnat. Interier omnoho lepsie spracovany, kvalitnejsie plasty, sedacky, je onieco priestrannejsi. Dizajn je subjektivna zalezitost - pre mna aj v tomto pripade vedie Fabia. Clio/Thalia je trochu lepsie odhlucnena - hlavne hluk od podvozku. Co sa tyka motorov, vyhol by som sa staremu MPI - su pomerne zrave, 1.4 16V 55kW je dobra volba, ale do mesta a jazdenie na kratke trate by som sa nebal ani 1.2 12V 47kW- je velmi dobre sprevodovana na taketo jazdenie. Ak budes casto jazdit dialnice, tak 1.4 16V minimalne. Kvalita je u Fabie 2003-2004 v pohode. Problemove boli kusy z prvych rokov. V 2004 sa zacala montovat faceliftovana Fabia. Pokial viem, tak v porovnani kvality Clio/Thalia jednoznacne vedie Clio. Thalia mala dost vela problemov...predsa len bola robena na co najnizsiu cenu (bol to najlacnejsi Renault do prichodu Dacie Logan)
neregistrovaný "Blizenec1"
23. 3. 2010 16:57
Fabia vs.Clio/Thalia
chci benzin ale hlavně do města, tak nevím zda mi 1.4 8V 55kw bude stačit, snad na to kodrcání jo.. ale za stejnou cenu můžu koupit 16 V 72kw, nevíte jakej je rozdíl ve spotřebě? v reálné
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "soukon"
23. 3. 2010 17:13
Re: Fabia vs.Clio/Thalia
Při 130 je to asi 0,5litru ve prospěch Clia a při 100 asi 0,5-0,8l ve prospěch Fabie. Spotřebu Clia jsem bral podle auto.cz a spotřebu u Fabie podle vlastní zkušenosti ovšem podle zkušenosti s tímto motorem 1,4 v Polu na ve Fabii takže se to může trochu lišit ,ale myslím že velký rozdíl od těchto údajů co jesm napsal nebude. Ten motor 1,4 je docela dobrý a do města by stačil stačí i mimo ,ale jsou i lepší.
Avatar - kolmar
23. 3. 2010 18:08
Re: Fabia vs.Clio/Thalia
Aky motor? MPI 50 kW, alebo 16V 55 kW resp. 74 kW?
neregistrovaný "soukon"
24. 3. 2010 17:18
Re: Fabia vs.Clio/Thalia
63kw - 86koní. Motor který se v současné době používá v Polu
neregistrovaný "soukon"
23. 3. 2010 17:16
Re: Fabia vs.Clio/Thalia
Jinak doplním ceny náhradních dílů cena hodiny v servisu je u Škody asi o 35kč levnější a náhradní díly: výměna spojky je ve fabii levnější asi o 2 000 - 2 500 ,ale výfuk je zase levnější u Renaulta asi o 800kč. Celkově je to u Fabie trochu levnější.
Avatar - petrumr
23. 3. 2010 20:56
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "R16"
24. 3. 2010 22:13
Re: combi?
Jediny rozdiel medzi Fabiou 1 a Fabiou 2 co sa rozmerov tyka je vyska. Mam 185 cm a do FABII 1 si v pohode sadnem aj vzadu. S Francuzmi mam stale problem, ze sa do nich vzadu nevojdem - hlavu mam opretu o strop (hovorim o autach tej istej kategorie ako Fabia - C3, P206, Clio)
25. 3. 2010 15:23
Re: combi?
Vo Fabii II je vzadu o čosi viac miesta, ale prišlo mi tvrdšie a nejak mizerne tvarované zadné operadlo. Handicap Fabie je v priestore na šírku, keď v nej sedím, najradšej by som niekam odtlačil dvere - sedadlo je na nich hrozne nacapené, chcelo by to aspoň 2-3 cm, aby si ľavý lakeť nesťažoval.
neregistrovaný "Blizenec1"
2. 4. 2010 08:39
Díky díky díkyDíky díky díky
Díky moc za všechny rady. Včera jsem se oběma svezl a jízda v cliu je mi trošku příjemnější. Musím říct, že možná to má na svědomí podstatně hezčí interiér a člověk se v tom cítí jako v novém autě. Pak jsem seděl v "očesaní" fábce. Jelikož tam byl prázdnej držák na pda, bylo bez rádia a ven koukaly kabely, stejně tak repro s vytaženou krytkou... zkrátka jsem si tam připadal jak v zastavárně :-) Jinak jízdní vlastnosti odpovídají zde popisovaným. Fabia pevnější, přesnější řazení. Clio "pohodlnější"... no ještě mám chvilku čas tak to vymyslím snad
Rozbalit vlákno
1
Avatar - mysak2
5. 5. 2010 17:06
Re: Díky díky díkyDíky díky díky
pokud jde o mě jsem fanouškem spíš německých aut. Víc mi vyhovuje jejich naladění podvozku, odezva řízení, dávkovatelnost brzdného účinku(u C4 jsem buď nebrzdil nebo šli brzdy na 100%, nic mezi nebylo), přesnost řazení, kvalita dílenského zpracování. Z těchto důvodů bych volil Fabii 1,4 16V. Fabii jsem měl 2 roky a kromě snímače polohy volantu nebyl jediný problém. Ale tohle byla výsada spíš starších typů Fabie.
3. 6. 2010 09:47
Hyundaii10 nebo Suzuki Splash
Prosím, poraďte. Chci kupovat druhý vůz do rodiny a uvažuji Hyundai i10 nebo Suzuki Splash. Máte nějaké zkušenosti, co doporučujete? Díky za odpovědi.
Rozbalit vlákno
0

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57