Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Fabia Combi

neregistrovaný "Miki8"
21. 9. 2000 15:47
NEW
Snáď si nová Fabie Combi zaslúži samostaté téma.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Lukas99"
21. 9. 2000 16:51
Re: NEW
Je krásná, po Octávii combi Škoda opět potvrdila, že dělá opravdu nejkrásnější kombíky :-)))
neregistrovaný "Herm"
22. 9. 2000 07:38
Re: NEW
Jo, vypadá dobře. Akorát možná nemusel bejt sklon zadních dveří tak strmej (i když pořádný fotky z boku ještě nejsou).

A propos, chápete někdo ŠkoduAuto, proč pořád dělá takový drahoty s fotkama? Vloni mám takovej pocit, že taky byla tejden před autosalonem uveřejněná jedna fotka. Když třeba kouknu na to jak třeba Opel zveřejnil novou Corsu (mimochodem jsem zvědavej na srovnání s Fabii, protože to je určitě konkurence) nebo teď naposledy Ford nový Mondeo. Vloni jsem četl nějaký článeček s někým z MB, kde se píše o tom, že jako automobilka s menší nabídkou typů to chtěj tajit do poslední chvíle a nechtěj dát konkurenci nahlídnout pod pokličku, ale teď už by jim to snad nikdo neukrad, když je tejden před výstavou ?
neregistrovaný "paces"
22. 9. 2000 09:20
kombik
vypada to zatial super, ale chcelo by to vidiet z boku, hmm..ale to zahnutie zadnych dveri?? uvidime

Co sa tyka neochoty publikovat snimky zo strany Skoda-auto tak ono to bude tym, ze nechcu ohrozovat predajnost Felicie Combi...ono zverejnit foto a udaje a nebodaj aj cenu pol roka pred tym ako sa zacne vyrabat by mohlo asi ohrozit predajnost, lebo cast zakaznikov by mohla s kupou vyckavat, takto ked nikto nevie ako to budde vypadat co to bude zac a o cene sa akurat spekuluje tak pre zakaznika je to neistota a kupi auto ake je...Feliciu Combi

Ale mozno sa mylim...

Kazdopadne politika Skody - Auto je taka co uz s nimi???
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "a"
22. 9. 2000 10:57
Na malý auto to jde
Má to zase meší kufr než Felda. No ale při té velikosti to jde. Cena bude určitě zase přepísknutá. Nedokážu pochopit, že se vůbec Fabie prodávají, když je téměř za ty samé peníze Octavie. Však jsou Fábií plné servisy, třeba se ceny nějak pohnou.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "kyslo"
22. 9. 2000 11:31
Re: Na malý auto to jde
Medzi najlacnejsou Fabiou a najlac. Octavkou je u nas v SK rozdiel 80.000,- Sk - obidva s 1.4 44kW.

A Fabia s 44kW ide urcite lepsie ako Oktavka s 44kW.
neregistrovaný "Herm"
28. 9. 2000 19:00
Uvedení COMBI
Na stránce [odkaz] je informace o uvedení COMBI v Paříži. Cena Classica je stanovena na 309.900,- (ovšem nepíšou přesně s jakou verzi, jestli jde o 44 nebo 50kW, předpokládám, že nejde o žádný 16V).

Nevíte někdo, kde jsou oficiální stránky Autosalónu v Paříži. Ale tam asi stejně žádný fotky nebudou.
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "Herm"
28. 9. 2000 19:03
Re: Uvedení COMBI
Aha, teď jsem mrknul na www.skoda-auto.cz (nově udělaný stránky) a tam to je (maj tam docela pěknou kočku).
neregistrovaný "Herm"
28. 9. 2000 19:32
Re: Uvedení COMBI
Teda fakt vypadá ten COMBIk dost dobře

a web Skodovky je taky podle mě lepší,

žádná násilná změna. Jenom mi tam chybí

i Fabie COMBI v profilu těch budoucích

kupců třeba "dělník", "zootechnik"

a podobně :-)).
neregistrovaný "Herm"
29. 9. 2000 08:26
Re: Uvedení COMBI
Uvedena cena je pro 1,4/50kW.
neregistrovaný "Mr.Kobliha"
1. 10. 2000 19:29
Re: Uvedení COMBI
Vypadá dobře určitě líp než 5d verze.
neregistrovaný "a"
3. 10. 2000 07:18
Super
Za 200 000 Kč v turbodieslu to bude nejprodávanější auto v čechách co myslíte?
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Herm"
3. 10. 2000 08:17
Re: Super
Spíš jsi měl na mysli asi 400tis., ne ? Ale cena základního modelu (jak uvádějí někde cca 310 někde cca 305 tis. mě moc neudivila, i když jsem trochu myslel na těsně pod 300tis, nějakou "baťovku") mě zase tak moc neudivila. Odpovídá to tak rozdílu mezi "krátkou" Feldou a COMBI a tedy teď mezi Fabií a Fabií COMBI. Nemůžeme čekat, že by nový auto bylo levnější.
neregistrovaný "mfilip"
3. 10. 2000 08:50
Re: Super
On to "a" myslel asi jako vtip ...
neregistrovaný "Pallas1"
3. 10. 2000 10:07
Heslo na Media Databank
Nemá niekto z vás novinárske alebo dealerské heslo na

[odkaz]

Nechce mi ukázať fotky Fabie Combi, keď som pripojený ako anonym. Dík! Ak ho nechcete písať sem, tak na mail copy@post.sk
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "Herm"
3. 10. 2000 12:33
Re: Heslo na Media Databank
A není to třeba tím, že je tam pro F COMBI ještě nemají ? Normální Fabia je tam vidět. Stejně tam nebudou žádný extra fotky kromě těch co jsou na www.skoda-auto.cz. Mohly by tam dát i jiný než furt tu protěžovanou sříbrnou metlu.
neregistrovaný "Pallas1"
3. 10. 2000 12:41
Re: Heslo na Media Databank
Určite ich tam majú, pretože odtiaľ čerpajú fotky novinári. Dostal som v Paríži na autosalóne maličký prospekt, kde je návod ako sa na tú stránku registrovať, a len v tom prospekte je asi 25 záberov Fabie Combi (nielen strieborná, ale aj červená), potom nákresy z vývoja, auto v reze atď. Lenže heslo vraj pošlú až do 48 hodín, nechce sa mi čakať.
neregistrovaný "Herm"
3. 10. 2000 13:18
Re: Heslo na Media Databank
Aha, tak to je panečku operace, to jsem netušil. Já se jenom připojil na tu uvedenou stranu a tam koukám, že je stránka 1/0 a nikde nic, zatímco na ostatních lincích na jiný modely jsou obrázky všechny.
neregistrovaný "Brunox"
3. 10. 2000 13:34
Combi v reálu
Tak jsem ten kombík dneska viděl jet v Praze Řepích s Mladoboleslavskou SPZ. V reálu vypadá mnohem, mnohem líp než krátká. Až bude k vidění u dealera, určitš se zajdu mrknout.
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "oktan"
5. 10. 2000 06:55
Re: Combi v reálu
Videl som fotky z novinárskaj predvádzačky a musím povedať, že tie strešné pozdĺžniky Fábii nesvedčia. Bez nich sa mi to viac pozdáva.
5. 10. 2000 20:29
Re: Combi v reálu
Konečne som objavil, že je založená nová rubrika. Ale k Fabii Combi. Musím priznať, že na prvý pohľad sa mi nepáčila. Hlavne ten strmý sklon zadných piatych dverí. Ale po pár dňoch pozerania sa na obrázky sa to už lepší. Ale tých fotiek je na nete aj po predstavení skutočne ako šafránu. Inak keby som bol výrobca ja, tak tie ceny zverejním. Tak si prípadní záujemcovia o Feliciu Combi za ten čas niečo dosporia a kúpia si drahší nový model.
neregistrovaný "MikeT"
7. 10. 2000 15:50
Re: Combi v reálu
Tak jsem včera cestou z Prahy do Mělníka viděl Fabii Combi (samozřejmě s Mladoboleslavskou značkou) v modré barvě. Měl jsem možnost prohlédnout si ji jak ze zadu a pak i z boku, do zrcátka jsem se už nedíval :-), ale musím říct, že to bylo velké zklamání. Po Octavii Combi, kterou považuji za jeden z nejhezčích (pokud ne vůbec nejhezčí) kombík, jsem čekal něco lepšího. Zadní partie (především páté dveře) působí poněkud laciným dojmem (nevím, jak jinak bych to popsal) a profil (zkosení vzadu) se mi také moc nelíbí. Docela mě to překvapilo, protože na fotografiích se mi docela líbila. Zajímalo by mě, jestli budete mít někdo podobné dojmy, až ji uvidíte "naživo"...
neregistrovaný "Herm"
8. 10. 2000 14:22
Re: Combi v reálu
Doufám, že bude k vidění na Výstavišti v Praze nějak kolem 19.10. , kdy by měla být AutoShow nebo jak se ty pravidelné autovýstavy jmenují. Alespoň vloni tam Fabia touhle dobou byla na stánku Auto Jarov.
neregistrovaný "Herm"
5. 10. 2000 08:08
Ceny
Koukám v Hosp. novinách jsou ceny pro základní varianty :

Classic 309900,-

Comfort 344990,-

Elegance 439900,-

Předpokládám, že je to pro 1,4/50.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "mfilip"
5. 10. 2000 08:56
Re: Ceny
ano,1.4 44 kW se do Combi davat nebude. Budou se davat jen 1.4 50 kW,1.4 55 kW, 1.4 74 kW, 2.0 85 kW, 1.9 SDI 47 kW a 1.9 TDI 74 kW. Kompletni cenik jeste Skoda pry nezverejnila. Rozdily mezi kratkou a Combi budou u vsech motoru a vybav 30 000 Kc. Kdyby uz to tu bylo receno, tak se omlouvam.
neregistrovaný "fija"
9. 10. 2000 20:16
Fabia combi
je k videni na Invexu, v pavilonu V. Je tmave zelena a vedle ni je stribrne TTcko...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "mfilip"
10. 10. 2000 07:48
Bez nadpisu
Na invex jedu ve ctvrtek, podivam se. Uz se tesim do Pegasu.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "fija"
10. 10. 2000 07:56
Re: Re:
Toz kdyz se pujdes podivat na Fabii Combi, tak zajdi jeste 20 metru dal a prijd se mi ukazat na stanek A40 (pavilo V) naproti Microsoftu. At vim, s kym mam tu cest na MC diskutovat. Treba ti k tvym antipatiim ke skodovkam neco reknu :-)
neregistrovaný "Herm"
14. 10. 2000 14:56
to: Pallas - picbank
Tak dneska jsem koukal, že už i na tom anonymním přístupu na partner.skoda-auto.com/picbank jsou obrázky COMBI.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Pallas1"
18. 10. 2000 16:54
Re: to: Pallas - picbank
Herm, to heslo mi medzitym doslo, takze uz som si to poobzeral. Vsak tam je aj v cervenej aj v striebornej farbe?
neregistrovaný "Melir"
14. 10. 2000 22:37
*
Hruza hruza hruza
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "mfilip"
16. 10. 2000 08:30
fija
Moc se omlouvam, nechapu jak jsem mohl ten prispevek prehlednout. Ono to vypada jako schvalnost, ale ver mi, ze bych prisel.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "fija"
16. 10. 2000 10:05
Re: fija
co se da delat - videl jsem se alespon s Fenixem a Orpheusem ;-) Treba pristi rok...
neregistrovaný "dus"
20. 10. 2000 22:33
zadek
Dnes jsem si prohlédnul kombík na autoshow. Boční linie je velmi pěkná, relativně originální, ale tvar a posazení zadních světel je slušně řečeno nepovedené, nemá žádnou myšlenku. Jako by to designéry najednou přestalo bavit a prostě to nechali dokreslit uklízečku podle obrázku krátké fabie.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Jarry"
27. 10. 2000 12:44
Re: zadek
Vcera jsem zake videl Combi na autosalon v LB. Myslim, ze je jeste lepsi nez na obrazkach.

Cena 300000 za 1,4MPI bude obrovskou konkurenci pro Felicii Combi a asi i pro Octavii Combi.
22. 10. 2000 20:39
Combi na Slovensku
Dnes som videl Fabiu Combi u nás na Slovensku. Bola síce ešte na vlaku, ale je to dobré znamenie, že ju zanedlho uvidíme naživo aj my.
Rozbalit vlákno
0
28. 10. 2000 22:47
Konferencia
Ak by te mali záujem, existuje na serveri Pandora.cz aj e-mailová diskusia o Fabii. Stačí poslať mail na fabia@pandora.cz a do predmetu napísať SUBSCRIBE. Zdá sa mi to pohodlnejšie, než si stránku stále načítavať.
Rozbalit vlákno
5
28. 10. 2000 22:53
Re: Konferencia 2
Trochu som to poplietol. Na prihlásenie je najlepšie zájsť na stránku www.pandora.cz a využiť kolónky na prihlásenie. Do okienka s názvom konferencie stačí napísať fabia a príspevky sa potom odosielajú na adresu fabia@pandora.cz, odkiaľ da rozošlú všetkým prihláseným členom. Zdá sa mi to pohodlnejšie, než si túto stránku stále načítavať.
neregistrovaný "mfilip"
31. 10. 2000 11:10
Re: Konferencia 2
pohodlnejsi by bylo, pritahnout ty lidi z druhe konference sem ...
neregistrovaný "Herm"
31. 10. 2000 13:23
Re: Konferencia 2
Já tam kouknul a že by to tam žilo nějak víc se mi nezdá. Ovšem zajímavej je tam příspěvek se spotřebou oleje u Fabie.
2. 11. 2000 19:15
Re: Konferencia 2
Zdá sa mi to pohodlnejšie mať mailovú konferu. Je pravda, že to tam len začína, ale nemusí to tak byť navždy. A ešte otázočka. Neviete kedy by sa mala v autosalónoch objaviť Fabia Combi na Slovensku?
neregistrovaný "Herm"
3. 11. 2000 11:05
Re: Konferencia 2
Myslím, že Slovensko je v první várce hned toho 17.11.2000.
neregistrovaný "mfilip"
8. 11. 2000 10:24
Bez nadpisu
V MFDnes je subjektivni testik 5 kombiku. Subjektivne obsadila Fabia Combi 1.4 50 kW az 4.misto za Octavii Combi 1.6 74 kW, Opel Astra Caravan 1.4 44 kW a Felicia Combi 1.6. Posledni byl Seat Cordoba Vario 1.4 44 kW. U Fabie byla kritizovan zejmena liny a ziznivy motor se spotrebou 7.9 l /100 km v testu. Nejlepe byla se spotrebou Cordoba se 6.0 l v testu. Dalsim neduhem byl jen prumerne prakticky kufr a spatne jizdni vlastnosti, ktere se udajne nedaji s kratkou verzi srovnavat. Nekteri porotci ( technicky komisar ) oznacili vuz jako nebezpecny v meznich situacich a to jak pri osazeni pouze ridicem, tak i pri plnem zatizeni. Podezreni padlo na spatne pneumatiky, ale stejne spatne se Fabia chovala s jinymi pneumatikami. Ke kladum patrila dobra ovladatelnost. Vsechna auta korme Astry ( 14 00 km ) mela na konte 1 200 - 5 000 km.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "King Of The Road"
8. 11. 2000 10:47
Potize s podvozkem? BLBOST
S fabii jsem jezdil a presedal jsem do ni z hatchbacku. Je na nerovnostech diky vetsi hmotnosti plavnejsi, nehazi sebou tak, je ale stejne tvrda, takze se nijak vyrazne nenaklani. Fabia x combi zatim 1:1. Na rovne silnici ma combi naprosto stejne chovani jako hatchback, tedy 2:2. A zatacky? Tam se rozhodne. Hatchback, pokud s nim jedete na krev, zacne byt driv NEDOTACIVY!!!, tento jev nastane diky tezsi zadi u combi naopak pozdeji!!!!!, drzi si dele neutralni chovani! A to jsem mel obuty ten nejvetsi *, co na to davaj, tedy Continental ECO Contact! Pritom fabia combi pri ubrani plynu v zatacce neuhyba zadkem, takze je opet jako fabia. Tedy 2:3!. A kufr? Stejny jak ou felicie, bohuzel pri sklopeni je prakticnost horsi, ale vem to cert. Fakt by me zajimalo, co za lidi dela motoprilohu v MFD. Namatkou - vadou fabie je podle nich zkrouceni kotoucu (coz ty prasata udelali sami jejich prebrzdenim), jim jedinym z cele evropy se zaclo parat sedadlo (podivne) atp, naslo by se toho jeste dost. Jsou to opravdovi odbornici, doporucuji cist jenom je. Tam se clovek dozvi veci:-(
Rozbalit vlákno
39
neregistrovaný "mfilip"
8. 11. 2000 12:34
Re: Potize s podvozkem? BLBOST
Znovu opakuji, test Combi provadelo asi 8 lidi z ruznych branzi: technicky komisar, majitel designerske firmy, jezdkyne rallye, ridic kamionu, zkusebni technici automobilu. Ne zadna MFDnes, ta to jen zorganizovala a zverejnila. Co se tyce testu Fabie na 40 000 km, tak ten skutecne provadela na svoje naklady MFDnes a nevidim nic spatneho na tom, ze zverejnila projevene zavady. MFDnes pri takovych testech objevuje ruzne problemy a napr. po testovani Octavie, kritizovala klepajici tyc rizeni a vibrace do volantu, coz melo za nasledek svolani vozu do servisu a vymenu teto tyce asi u tisicovky aut teto serie. Podobne upozornila i na prodlevu pri pridani plynu u Fabie, a vibrace do sedadel, s cimz si udajne fabrika dodnes nevi rady. Pokud se u nejakeho sedadla rozerve sev, nevim proc to nenapsat, nevidel bych za tim nejakou schvalnost. A pokud se u nejakeho auta zvlni i zadni kotouce, tak bych v tom videl nejakou vadu materialu a ne prasackou jizdu. Precti si cely clanek o Combi v MFDnes a pak zmenis na MFDnes nazor.
neregistrovaný "Herm"
10. 11. 2000 12:55
Re: Potize s podvozkem? BLBOST
Nebyla to ta jezdkyně rally, co je v reklamě na Focus ? Ta to asi provětrala :-)).
neregistrovaný "mfilip"
10. 11. 2000 13:26
Re: Potize s podvozkem? BLBOST
Katerina Trojanova, 1. misto Mitropa Cupu v damskych posadkach a v jezdcich do 23 let .... To je uplne jedno, kazdy vyzkousel vsechna zminena auta, a vysledkem bylo uvedene poradi.
neregistrovaný "davidz"
10. 11. 2000 15:15
Re: Potize s podvozkem? BLBOST
Řeknu vám veselejší příhodu. Zkouška Fabie při maximálním odběru elektriky, tj. spousta ampér, alternátor rozpálenej. Pak najednou náhlý pokles odběru, přerušený drát od vyhřívání sedaček. Důsledek - špička v rozvodu (elektrikáři vysvětlí), kterou řídící systém nečeká a nezvládne. Výsledek - nefunkční elektrický posilovač řízení, ABS a další věci. Ve 150 km/h to může být poslední sekunda života řidiče.
10. 11. 2000 20:53
Re: Potize s podvozkem? BLBOST
Čo si myslieť o MFDnes? Dnes som si našiel čas na čítanie. V magaíne STOP píšu, že Fabia Combi pri ich teste vďaka širokému rozchodu kolies vynikajúco "sedí" na ceste. Pri rýchlom prejazde zákrut sa kombi správa neutrálne. Výborné vlastnosti podvozku sa na zlých cestách prejavili naplno.


Takže si myslím, že to zase nebude až také zlé, s tými jazdnými vlastnosťami. Hoci s tým skoseným zadkom som sa ešte stále nezmieril.
neregistrovaný "Herm"
11. 11. 2000 10:56
Re: Potize s podvozkem? BLBOST
V AutoTipu 22 pisou, ze Combi je plavnejsi, ale zachovava si příkladné jizdni vlastnosti hatchbacku. Taky třeba na autosalon.cz píše pan Dolejš: "se jízdní dojmy (COMBI) od fabie hatchback nijak neliší". Ono bude časem víc testů a bude si možné udělat obrázek. Nebo si auto pujčit na svezení jako tomu bylo u hatchbacku.
neregistrovaný "King Of The Road"
13. 11. 2000 07:34
Re: Potize s podvozkem? BLBOST
Pro tebe jsou, jak je videt v MFD polobozi. Co napisou je svate a kdyz si k tomu prizvou nejake smudly, jeste lepsi. To, ze je nekdo ridic kamionu, neznamena ze rozumi autum, majitel designerske firmy uz vubec ne a BOHUZEL NENI PODMINKOU, ABY JEZDEC RALLYE DOKAZAL OBJEKTIVNE COSI POSOUDIT. S autem jsem jezdil a vim, jake je. A proto jsou pro me vsichni, kteri napisou takove hrozne nesmysly jen banda vychcanku, kteri si mnou ruce nad tim, ze se jim zvysil naklad a o kterych si pak par dalsich odborniku v hospodach rekne " Ty v ty mlady fronte sou fak husty, ze konecne vsem ukazaly, ze je ta fabije sracka". je tu ovsem jeste jedna moznost - ze se testovany kousek nepovedl. Mel jsem takove auto jednoho velmi dobreho vyrobce s vyornymi vlastnostmi - pak jsem jel se stejnym modelem o par mesicu pozdeji a chovalo se to jako favorit. Ovsem jak znam fundovane odborniky MFD, bude to spis prvni pripad.
neregistrovaný "mfilip"
13. 11. 2000 09:26
Re: Potize s podvozkem? BLBOST
O.K. jsou to lhari. Proste nemuzou napsat vysledek hodnoceni 11 lidi, ve kterem se shodli, ze se Combi muze byt v meznich situacich nebezpecna, protoze to prece neni pravda. A byl to navic urcite nepovedeny kousek, bohuzel v pripade MFDnes uz druhy. Automobilova zavodnice, ridic kamionu, 2 technici automobilove zkusebny, 3 ridici s najetymi 500 000 km, 4 motoristicti novinari, kteri kazdou chvili jsou pozyvani na predstaveni ruznych aut tomu nemuzou rozumet. Ja neberu vysledek jako smerodatny, od zacatku jsem psal, ze je to subjektivni test, ale pripada mi zbytecne, zlehcovani podobnych akci, pokude je vysledkem neco, s cim nekdo naprosto nemuze souhlasit.
neregistrovaný "King Of The Road"
13. 11. 2000 16:21
Re: Potize s podvozkem? BLBOST
Nic ve zlem - znam lidi, kteri najezdili uz vic jak 500 000 km - a autum stejne nerozumi. Dale nevim, proc by meli jizdnim vlastnostem rozumet technicti komisari lhostejnoodkud, o 75% motoristickych novinaru mam svuj nazor (vcetne tech z MFD, kteri uz maji druhe spatne auto ze skodovky), ktery bych tu nerad ventiloval - a ver mi, znam je dost dobre. Pro jezdkyni rallye bude asi nebezpecne vsechno, co nema upravu pro rallye :-). Ale pokud ti jde o toto (cituji):"Combi muze byt v meznich situacich nebezpecna" - tak to je skutecne bravurni charakteristika automobilu od takove snusky "odborniku" Kdo by to rekl, ze muze neco byt v meznich situacich nebezpecne? Podivna vec. Na tohle existuje jeste jina definice, ovsem opacneho zamereni, psal ji jisty motoristicky novinar nekolik let u vsech aut, co testoval (pokud se orientujes tak, jak tvrdis). Zni: "Automobil ma nezaludne jizdni vlastnosti". No jiste - on ma nejaky zaludne? A stejne tak se nektery nechova v meznich situacich nebezpecne? Ja nevim, bud si tu ze me delas srandu, nebo jsi trochu omezeny. A mozna se jenom nevyznas - proto ti dam dobrou radu - necti motoprilohy v dennim tisky, je to ztrata casu a iluzi o tom, ze jsou tam spravni lide na spravnych mistech.
neregistrovaný "mfilip"
13. 11. 2000 17:20
Re: Potize s podvozkem? BLBOST
S tebou je to jak ...., zacinas mne prekvapovat. O cem se furt asi bavime. Jen jsem napsal, ze skupina lidi, kteri jezdili v 5 autech, udelala na zaklade jizd stejnou zkusebni drahou nejaky zebricek, ve kterem se Fabia umistila na predposlednim miste a ty furt budes vykrikovat, protoze nikdo nemuze mit na Combi jiny nazor nez jen ten spravny, opevny, ten tvuj. Proste jezdili s ruznymi auty a pouze u Combi je prekvapilo chovani auta pri vyhybacich apod. manevrech. Proc to nenapsat. To co jsem tu o Combi psal jsem pouze reprodukoval, neni to muj nazor, protoze jsem v Combi jeste nejel. Nikdy jsem se tu netvaril, jako ze by Combi byla spatna podle mych zkusenosti. A proto jsem pro tebe clovek, ktery se nevyzna, ( podle loginu se vyznas urcite nejvic ze vsech ) a tvrdim, ze se orientuji, cituji: "pokud se orientujes tak, jak tvrdis". Jak jsi na to prisel, kdy jsem tvrdil, ze se orientuji ? Snad tu nebude za chvili prispevek, ve kterem mi nekdo naznaci, ze narozdil ode mne pracujes v oboru.
neregistrovaný "kukuk1"
13. 11. 2000 19:23
Re: Potize s podvozkem? BLBOST
Každá automobilka se snaží udělat vůz tak aby vyhovoval co nejvíce cílovému sektoru zákazníků. U Fabie se musí strefovat do poměrně širokého sektoru a auto by mělo vyhovovat téměř všem. Proto nebere v potaz jen požadavky a názory profesionálů a superznalců ale i požadavky lidí všech profesí. Myslím, že se ještě dočkáme dalších testů a uvidíme zda šlo o nezdařený vůz.
Avatar - petous
14. 11. 2000 10:22
Re: Potize s podvozkem? BLBOST
"Namatkou - vadou fabie je podle nich zkrouceni kotoucu (coz ty prasata udelali sami jejich prebrzdenim), ".... opravdu si Kingu myslis, ze lze zkroutit kotouce prebrzdenim ? obzvlast, kdyz je auto vybavene ABS ?
neregistrovaný "mfilip"
14. 11. 2000 11:31
Re: Potize s podvozkem? BLBOST
Uz jsem taky psal, ze zkrouceni zadnich kotoucu asi neni zavineno brzdenim, ale vadou materialu, ale jako by hrach na stenu hazel, nemuze to byt vadou materialu, ale ridicem, protoze to napsala MFDnes a tam ti redaktori, to jsou prasata.
neregistrovaný "HAROUS"
29. 11. 2000 11:03
Re: Potize s podvozkem? BLBOST
A ještě k tomu, aby destičky zůstaly dobrý...Zajímavej byl chat na stránkách Škodovky s někým z vedení...Dotyčnej se vůbec nestyděl dělat z lidí absolutní idioty. Na příspěvek o špatných vlastnostích Fabie Combi a nebezpečnost jízdních vlastnostích (subjektivní názor autora článku) při rychlostech vyšších než 90km/h, odpovídal: Fabia Combi předběhla dobu, protože se u nás bude jezdit pomalu jako v Americe a bezpečně jako v severských státech.....A podobné perličky...
neregistrovaný "Boda1"
29. 11. 2000 11:11
Re: Potize s podvozkem? BLBOST
Nezlobte se ma mne, ale novinari jsou VZDY dost mimo. Nejde jen o MF Dnes, nebo o moto-novinare. Mluvim obecne. Touha po senzaci je nuti psat takovy kravoviny a smyslenosti,ze to neni mozny. Mam s tim DOST zkusenosti, vim o cem mluvim. Chapu,ze to budete brat s rezervou, ale jsem si jist, ze kazdy kdo prijde do kontaktu s novinari bude muj nazor sdilet.
neregistrovaný "mfilip"
29. 11. 2000 12:05
Re: Potize s podvozkem? BLBOST
Takze si zkrouceni kotoucu vymysleli novinari, vyssi spotrebu a horsi motoricke vlastnosti nez udava vyrobe namerenou nezavislym USMD si taky novinari vymysleli, podobne jako vibrace do sedadel, na ktere si stezuje hodne majitelu Fabii a kterou pouze na chvili odstranila vymena RJ, vadne vratne krouzky , kvuli kterym nezapne airbag. To vse je vymysl novinaru ? Do *. Prosim rozlisujme reklamni recenzni "autotesty" a zavady skutecne vznikle pri pouzivani. Tyto zkratka nejdou obkecat. Nikdo neni dokonaly, ale proc Skoda nerekne: stalo se byl to prvni prodany vuz, udelali jsme takova a takovato opatreni, aby se to uz nikdy nestalo. Stahli jsme 10 000 Fabii do servisu k bezplatne vymene RJ, krouzku, atd. Misto toho se Skoda snazi bagatelizovat, mlzit a posilat letaky s internim navodem, jak odpovidat na otazky zakazniku zlehcovanim zavad. Vidim, ze tato politika ma alespon u tebe uspech. BTW: poste tady rikam, ze zmineny test, ktery byl ZVEREJNEN v MFDnes, a ve kterem bylo oznaceno chovani Fabie jako nebezpecne, byl vysledkem hodnoceni ne novinaru, ale 11 ruznych lidi, kteri maji relativne blizko k automobilismu. Tito lide testovali dalsi 4 kombiky, a zaden z ostatnich kombiku nemel takove jizdni vlastnosti jako Fabie, takze sam posud, kde je mira mezi objektivitou a subjektivitou.
neregistrovaný "Boda1"
29. 11. 2000 12:08
Re: Potize s podvozkem? BLBOST
Nevymysleli, stane se nejaka banalita a novinari jsou schopni podat to tak, ze je vsechno na *. (opet mluvim obecne, nikoliv jen o Fabii). Fakt, ze napisou, ze to testovalo 11 lidi jeste neznamena, ze to fakt testovalo 11 lidi (kdybych sel do krajnosti) Slepa vira v noviny se nevyplaci. Nebo se ridis pravidlem "vzdyt to bylo v novinach, tak to je pravda"??
neregistrovaný "Boda1"
29. 11. 2000 12:11
Re: Dodatek
Ja jsem s Fabii kombi nikdy nejel a ani nevim, co v tech novinach psali. Uz vubec nevim, jak reagovala Skodovka, ale to je jedno. Pokud je tam napsano, ze se chova nejakym zpusobem nebezpecne v krajnich situacich, tak se mi to nezda jako problem. Nebo se najde nekdo, kdo si koupi kombika, aby s nim jezdil v krajnich situacich?? Spis ne, kombiky jsou tu k necemu jinymu...
neregistrovaný "HAROUS"
29. 11. 2000 13:11
Re: Dodatek
Do tý krajní situace tě ale může dostat někdo úplně jinej, takže to zas tak jedno nebude. A ta reakce Škodovky stojí za povšimnutí, radit prodejcům ve smyslu všechno zapřít de trochu mimo mě...
neregistrovaný "Boda1"
29. 11. 2000 13:18
Re: Dodatek
Opakuji:ja nevim jak reagovala Skodovka. Pokud radila prodejcum VSE zatajit, tak je to kravina, to jo. Do krajni situace mne muze dostat nekdo jinej??? Ja mel dojem,ze tomu autu vytykali,ze nejak blbe sedi, nebo co. Jak mne nekdo jinej muze donutit projizdet zatacky na limitu???? To jako,ze na mne bude troubit, at jedu rychlejc a tim mne vyprovokuje?? Nebo jak????????
neregistrovaný "mfilip"
29. 11. 2000 13:19
Re: Dodatek
Pro krajni situaci nemusis jit daleko, muze nastat kdekoliv a kdykoliv. Staci vyhybaci manevr. Tak spatne vlastnosti, ktere se nezmenily ani po vymene pneumatik, nemelo zadne jine z testovanych aut. To je bomba, tak ono to netestovalo 11 lidi, takze celou stranku, ktera byla vymezena pro komentare techto 11 lidi ke vsem autum byl nakonec vymysl jednoho jedineho novinare, ktery si lamal hlavu nad tim, aby 11 x napsal jiny test a jeste musel shanet 11 nahodnych fotografii, ke kterym si musel vymyslet 11 ruznych zivotopisu. Neverim slepe novinam, ale nemam rad, kdyz nekdo rika na vse, co se pise o Skode, ze je to nesmysl. Ty bys taky nemel slepe verit reklamnim materialum Skody Auto.
neregistrovaný "Boda1"
29. 11. 2000 13:25
Re: Dodatek
To mfilip: ach jo, muzu psat TISICKRAT, ze mluvim obecne a ty to proste musis vzit konkretne. Ja jsem tu MF NECETL a NEVIM, co tam pomlouvali, nebo chvalili. Rovnez NEVIM, jak reagovala Skodovka. Mluvim jen obecne o novinarich a o tom, ze se jim verit neda! To,ze si vymysleli tech 11 lidi jsem nerekl (rekl jsem "kdybych zasel do krajnosti). Byla to nadsazka!! Reklamni materialy Skodovky nectu, kdyz mne zajima, jaky je dany auto, zajdu si na predvadeci jizdu a ne ze si prectu reklamu a pak noviny a z toho udelam zaver. Uz je to jasnejsi?????
neregistrovaný "HAROUS"
29. 11. 2000 13:50
Re: Dodatek
Ty si Bodo nějak chytrej.....:-))) (Už máš pro mě ty Ferrari? :-))) Ale vážně, měl by sis ty články přečíst, protože takhle se budem hádat zbytečně. Jinak stejně jako Mfilip nevěřim novinářům bezmezně, ale ty závady tam skutečně byly...
neregistrovaný "Boda1"
29. 11. 2000 13:55
Re: Dodatek
Ja verim,ze tam zavady byly. Koneckoncu, Fabie Kombi se mi VUBEC nelibi, takze nemam duvod ji nejak obhajovat. Proste mne novinari nekolikrat nastvali, tak jsem se snazil to tady sdelit vam vsem jakozto mym "virtualnim" pratelum,myslel jsem to v dobrym, ale nesetkal jsem se s pochopenim. Nevadi. Jo, ty Ferrarka nejak nemaj. Byl jsem v prodejne, ze chci 12 Maranel a k tomu jako prislusenstvi supermodelku do kazdyho vozu. Nechapu proc, ale uplne normalne mne vyhodili, zavolali policajty a hodny pany v bilejch plastich. Tak jsem proste zdrhnul :-)))))
neregistrovaný "HAROUS"
29. 11. 2000 14:12
Re: Dodatek
Mrkni se alespoň na tu reakci od Škodovky...Je na www.mfdnes.cz v denních přílohách...S těma Ferrarkama mě docela štveš. Zkus se tam stavit jen pro 7, to by mi stačilo...:-)))
neregistrovaný "Boda1"
29. 11. 2000 14:17
Re: Dodatek
Dobra, mrknu na to. Ty Ferrarka mne fakt mrzi,ale kdyz do toho kseftu ted prijdu a omluvim se,ze jsem nechtel 12, ale jen 7, tak mi to asi reputaci nezlepsi, co rikas??? :-)))))
neregistrovaný "HAROUS"
29. 11. 2000 14:29
Re: Dodatek
Mrkni na to, je to moc zajímavý. Jenom mě to utvrzuje v tom, že Škodovka strašně zneužívá klasickýho zákazníka - českýho člověka, protože vědí, že chce český auto... Zkrátka si vesele dělaj co chtěj, protože jejich pozici na našem trhu zdánlivě nemůže nic ohrozit...Je to prostě škoda (nebo Škoda???)...A s těma Ferrarkama to nech na mě, já se tam stavim a objednám ti je...:-)))
neregistrovaný "Boda1"
29. 11. 2000 14:51
Re: Dodatek
Precet jsem to (na strankach mlady fronty). Je fakt,ze to Skodovka celkem prehnala, ale opet bych rad upozornil,ze je to dost jednostranny pohled (cetl jsem to JEN na strankach novin). Nikde jinde jsem o takovych kritickych problemech s Fabii necetl ani neslysel, v zahranici dokonce dostala uz nekolik oceneni. Takze pravda bude nekde uprostred. Budme alespon trochu nestranni. Jo, dik za ty Ferrarka. Objedenej jich rovnou tech dvanact (a ty modelky musel bejt FAKT super, nezapomen). Ja ti za to koupit tvoji oblibenou studenou dvanactku :-))))
neregistrovaný "HAROUS"
29. 11. 2000 14:55
Re: Dodatek
Bodo shodneme se alespoň na tom, že ta Fabie ty závady měla? (Už sem tam volal a přepojili mě na nějakýho pana Chocholouška...Tak nevim...:-)))
neregistrovaný "Boda1"
29. 11. 2000 15:05
Re: Dodatek
Ja nevim, jestli je mela. Ale rozhodne pripoustim tu moznost :-))) Predstavuju si to asi takhle (hlavne to NIKDO neberte DOSLOVA!!): Ve Fabii zablikalo male svetylko na palubce,ze neco nefunguje. Redaktor mrknul do manualu a zjistil, co je to za zavadu. Presto,ze kontrolka po ujeti deseti metru zhasla, on tam napsal,ze se vyskytla ta a ta zavada. PS: Pan Chocholousek je univerzalni osoba, na kterou te prepojej v kazdym vetsim podniku. :-)))))
neregistrovaný "mfilip"
30. 11. 2000 09:23
Re: Dodatek
Muzes napsat tisickrat, ale aniz bys cetl ten "test" ( nevim jak to nazvat ), mluvis obecne o novinarich, tak se na mne nezlob, ze jsem se snazil vysvetlit, ze ten testik nema az tak moc s novinari spolecneho. Predvadeci jizda je moc fajn, ale tezko si predstavit, ze by te jako obycejneho zakazniku nechali s Fabii Combi udelat nejaky nestandardni manevr. Chci rict, ze predvadeci jizdy, ktere znam ja, se skladaji zhruba z 10 km jizdy, z toho 8 ve meste a jsou dobre akorat na posouzeni hluku, manevrovatelnosti. Jak se auto chova v situacich, kdyz musis strhnout volant, te u predvadecky nenechaji udelat. Chtelo by to letiste se vsemi povrchy a auto vyzkouset. Protoze je to malo uskutecnitelne, pomahaji potom takove testiky vice aut najednou, kdy lidi muzou porovnat vlastnosti aut navzajem. Jedou jinym aute a v pameti porad maji, jak se chovalo jine auto predtim a muzou srovnavat. Pokud je vysledkem takoveho testu, ze Combi je v nekterych situacich nebezpecne oproti jinym autum, at se zatezi nebo bez, ma to pro mne docela velkou vypovidajici schopnost.
neregistrovaný "mfilip"
30. 11. 2000 09:34
Re: Dodatek
Cituji: "Kontrolka spravne funkce airbagu nezhasinala ani behem jizdy, coz signalizovalo zavadu". V MFDnes 20.9.2000 je fotka palubky se signalizujici kontrolkou, bohuzel na tachometru je 0 km/h. Takze je mozne, ze si to novinari vymysleli.
neregistrovaný "Boda1"
30. 11. 2000 09:36
Re: Dodatek
Hmmm. Je to moje chyba, toto je tema o Fabii a ja se zacal bavit o novinarich. Nemelo by mne prekvapit,ze si pak vsichni myslite,ze se to tyka toho testu. Kdyby (zamerne pouzivam KDYBY) chtel dotycny novinar Fabii zkritizovat, udela to, i kdyby testovaci jezdci peli ody. Napriklad: jezdkyne rallye rekne: je to super auto, pruznej motor, tichy, pohodlny, perfektni vybava, vypada krasne a moc bych ho chtela. Jenom mne trochu prekvapilo, ze kdyz ve 150 km/h zatahnu rucni brzdu v pravouhle zatacce, tak je to mirne pretacivy. Novinar pak napise: testmani byli v zasade spokojeni, akorat upozornili na zaludne chovani vozu v krajni situaci. Dochazi ti uz,co jsem mel na mysli??? Vse se da rict nekolika zpusoby,zalezi na tom, jak se k tomu autor postavi! (pro mene chapave: opet prehanim, aby to bylo co nejjasnejsi, a netvrdim ze to bylo PRESNE takhle, jde jen o princip!!!!!)
neregistrovaný "mfilip"
30. 11. 2000 11:06
Re: Dodatek
ja ti rozumim, obecne lze napsat cokoliv, ale pokud se budeme bavit o tom konkretnim testu, myslim si, ze pro objektivitu tam MFDnes udelala hodne.
neregistrovaný "oktan"
30. 11. 2000 12:53
Re: Dodatek
On si chce Boda len pokecať. Nič nevie, nič nečítal, ani to od neho nechcite. Chce si len pokecať. Čo takto založiť si svoje téma.
neregistrovaný "Boda1"
1. 12. 2000 14:44
Re: Dodatek
Čo takto nebejt imbecil, oktane??
neregistrovaný "fija"
1. 12. 2000 14:49
Re: Dodatek
oktanovi, zda se, neni pomoci....
neregistrovaný "Boda1"
1. 12. 2000 14:51
Re: Dodatek
Diky fijo.
neregistrovaný "fija"
1. 12. 2000 14:57
Re: Dodatek
neni zac, ja s tebou vetsinou nesouhlasim (hlavne kolem GP3), ale kdyz se nekdo projevi jako oktan, tak souhlasit musim. Proste si to chlapec zaslouzil...
neregistrovaný "georgios"
12. 11. 2000 17:34
1.4.55Kw
Chteljsem se zeptat na zkusenosti s motorem 1.4 55 Kw,mam takovej pocit,ze je to ten,kterej se dava jako zaklad do golfa.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "a"
12. 11. 2000 19:46
Dotaz
Co dělá u nových kombíků plynový pedál, když se zabrzdí. Taky se odpojí plyn? Teď před zimou je to dost nepříjemná záležitost? Nemyslíte?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "kukuk1"
13. 11. 2000 19:37
Fabia Combi nebo Octavie
Který z těchto vozů by jste preferovali.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "RSD"
13. 11. 2000 19:43
Fabia Combi a podvozek
Nechci tu dokola obhajovat Škodovku, ale co se týče MFD, tak tam je to opravdu s informacemi přesně jak říká King. Prostě vychvalovat něco, co vychvalujou všichni ostatní není pro potenciální čtenáře zajímavé. Zajímavé je to rčení v "mezních situacích". Ono totiž z každého podobného auta lze lehce dělat buď nedotáčivé, nebo přetáčivé auto. Stačí jen změnit těžiště nákladem, nebo rozesazením osob.... No uvidíme. Už se těším na osobní test Fabie Combi.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "mfilip"
14. 11. 2000 08:28
Re: Fabia Combi a podvozek
Nejlepsi by bylo ten testik si precist. Je tam spousta veci se kterymi bys souhlasil. Jizdni vlastnosti se merily stejne u vsech aut. Tzn. jednu jizdu jel pouze ridic a druhou plne obsazene auto se zatezi. Proto bych vyloucil nejaky zamer poskodit Fabii. Ostatne Fabie dostala za jizdni vlastnosti nejvice bodu po Octavii (8). Ostatni auta mela 6-7 bodu. Pravdepodobne byla "nebezpecnost" pri vyhybacich manevrech prevysena tlumenim nerovnosti, ovladatelnosti. Proste jen napsali, ze Combi nepotvrdila nadprumerne jizdni vlastnosti kratke Fabie. Maji jen jiny nazor. Fabie ztratila nejvice bodu za vysokou spotrebu, vyhled z vozu, atd. Rozdil 100 000 Kc za Octavii Combi se vyplati.
neregistrovaný "a"
14. 11. 2000 09:28
Re: Fabia Combi a podvozek
Proč dávat 100 000 Kč navíc za Octavii combi když za stejné peníze jako Fabia combi je klasická Octavie. Komu Fabie combi Octavie musí jeho požadavky převyšovat. Navíc za téměř stejné peníze větší vůz o třídu výš. Co nemá Octavie oproti Fabii Combi?
5. 1. 2001 21:19
Motor 2,0
Čo sa deje, že sa so zavedením motora 2,0 toľko váha. Aj keď je v cenníku, ešte sa nepredáva. Rozhodne si však nemyslím, že by uvažovali o novom 2,0/96 kW 20V.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Alesi1"
8. 1. 2001 09:51
Re: Motor 2,0
Nevim vsechny okolnosti okolo dvoulitru, ale slysel jsem, ze je kombik pri velkych rychlostich neklidny (vytvari se vztlak vlivem zaobleni zadni casti). Tak se do dvoulitru bude seriove montovat zadni spoiler.
neregistrovaný "iGiCoM"
8. 1. 2001 15:27
Re: Motor 2,0
Podobnu informaciu som dostal od Skody aj ja. Ten isty problem je pri 1.9TDI. Auto mi nevedia objednat s pozdlznym stresnym nosicom kvoli tomu, ze nie je v ponuke prave kvoli "aerodinamickym" problemom u verzii nad 55kW. Pritom od predajcu mam info, ze ten pridavny stresny spojler aj s nosicom sa budu dat uz od januara objednat. Importer vsak tvrdi, ze to este aspon pol roka nebude mozne. Nevadi, dam si to namontovat dodatocne. Nasiel by sa niekto, kto by vedel tento problem objasnit?
neregistrovaný "marekl"
13. 1. 2001 18:34
Jaký byste vybrali motor?
Chci koupit Fabii Combi a přemýšlím nad motorem: buď MPi/50 kW nebo 16V/55 kW. Různé recenze si protiřečí ve spotřebě, hlučnosti, zpřevodování ...

Může někdo něco doporučit nebo varovat před některou z těchto variant?
Rozbalit vlákno
11
neregistrovaný "cokes"
13. 1. 2001 18:45
Re: Jaký byste vybrali motor?
Jejku, pokud je jedno, kolik peněz, to je jasný, že 1.4 16V 55 kW (a uplně nejlépe 1.4 16V 74kW nebo 1.9 TDI 74kW). Vždyť s tím 50 kW 1.4 se to musí honit jak nadmutá koza, aby to trochu jelo. A ten motor je táááááááák starej.
neregistrovaný "pedro11"
15. 1. 2001 10:35
Re: Jaký byste vybrali motor?
V testu spotreby proti sobe jely na stejnem okruhu verze 1,4 50kW a 1,4 16V 55kW. Novy 16 V (55kW)motor mel cca o 2 litry nizsi spotrebu!!! To je myslim padny argument. Ja osobne bych zvolil 16 V motor i kdyby mely spotrebu stejnou.
neregistrovaný "mfilip"
15. 1. 2001 11:33
Re: Jaký byste vybrali motor?
staci si propocitat navratnost investice pri 2l uspore, ale asi pri drazcich motorovych dilech.
neregistrovaný "ruprecht"
16. 1. 2001 16:17
Re: Jaký byste vybrali motor?
se nedivím ...
17. 1. 2001 19:36
Re: Jaký byste vybrali motor?
Argument, že motor je starý ešte nič neznamená. Ja vyberám podľa spotreby, hlučnosti a výkonu v kombinácii s toč. momentom a sprevodovaním. Teraz to však neberte ako chválu pre 1,4/50. Ja by som jednoznačne volil 55 kW. Alebo potom 1,4/74, ale prehodiť aspoň stály prevod. A to samozrejme asi tak ľahko nepôjde.
neregistrovaný "Alesi1"
18. 1. 2001 10:25
Re: Jaký byste vybrali motor?
Ja bych se zase tak rychle nerozmyslel. Nejlepsi bude si oba motory vyzkouset. Nekteri lidi nepoznaj mezi MPI a 16V rozdil. Fakt je, ze do 3500 ot/min ma lepsi prubeh MPi. Spotreba je taky dobra vec, ale pokud najedes do 10 tis. km rocne tak se 16V nevyplati. Zalezi taky na stylu jizdy. MPI je vice citlivy. Me se zda rozdil v cene docela velikej. Pred zdrazenim bych nevahal pro 16V. Ted je to slozitejsi...
neregistrovaný "Herm"
23. 1. 2001 11:42
Re: Jaký byste vybrali motor?
Ještě možná pro někoho může být důležité, že (alespoň podle technických údajů) 1,4 (OHV) pro náš trh odpovídají emisní normě EU2 (tedy stejně jako Felicie), zatímto německé 1,4 16V EU4 (nebo EU3 u automatu). Čili jestli si to dávám dobře dohromady, v provedení pro český trh s 1,4 OHV by byla Fabia v Německu neprodejná. To je taky jeden z důvodů konce výroby Felicií, že by už se nedaly prodávat na trzích, kde platí už nové normy.
24. 1. 2001 06:29
Re: Jaký byste vybrali motor?
Akurát si zabudol, že akonáhle motor 1,4/50 (a iné) dostane druhý katalyzátor, tak už spĺňa EU4. A ešte by som chcel podotknúť, že EU3 je pre vznetové mototry.
neregistrovaný "maxipes"
24. 1. 2001 08:55
Re: EU 2 3 4
to Diamant - EU3 je pro všechny motory, ale benzíňáky pro Škodovky ji přeskočily a splňují rovnou EU4 (až na verzi s automatem).
neregistrovaný "Herm"
24. 1. 2001 12:11
Re: EU 2 3 4
No napsat jsem to zapomněl, ale pro Česko tam druhej asi zatím nedávaj a až ho tam budou muset dát, tak zase cena určitě nevydrží. Na trhy, kde je vyžadována přísnější norma předpokládám ty motory jdou v příslušný úpravě.
neregistrovaný "pedro11"
15. 1. 2001 14:44
Re: EU 2 3 4
Úsporu znamená i menší olejová náplň motoru 1,4 16V, ale možná ji vykompenzuje vyšší cena filtrů (ceny neznám).
15. 1. 2001 11:17
Bez nadpisu
Blahopřeji!!!!
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "davidz"
19. 1. 2001 18:15
Jak se vám líbí?
Fabia se mi ze začátku moc nelíbila, ale nějak jsem si zvykl. Ovšem Fabia Combi je fakt pecka, ten zadek, to je úlet. Zadní sklo dokulata a někde dole připrděná zadní světla. Zadek krátké Fabie je o 100% lepší, nemůžu si pomoct.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "h_ST"
26. 1. 2001 07:46
TEST na AUTO.CZ
Už je pomalu na čase, aby Fabiu kombi otestovali tady na AUTO.CZ, prodává se už 2 měsíce, a nic. Asi je větší zábava testovat auta přes 1 milion a offroady. Kdo by se koneckonců zabýval takovým *, jako je Fabia kombi ;-) ....
Rozbalit vlákno
8
neregistrovaný "fija"
26. 1. 2001 08:29
Re: TEST na AUTO.CZ
spis bych rekl, ze Skodovka nechce Fabii Combi k testu pujcit. Nevim, ale mozna to tak je a AUTO.CZ neni bohate jako MfDNES, aby si ji koupilo a otestovalo takto.
neregistrovaný "HAROUS"
26. 1. 2001 08:36
Re: TEST na AUTO.CZ
Mě by taky docela zajímalo, kolik stál škodovku ten jeden bod rozdílu oproti Fordu Mondeo ve vyhlašování auto roku 2001.....:-(
neregistrovaný "Herm"
26. 1. 2001 11:41
Re: TEST na AUTO.CZ
Ve včerejších Hosp. novinách, kde "vidí byznys za vším", je v autopříloze celá stránka o COMBI Elegance s 2.0 od P. Biskupa. Vypadá, že ji půjčenou měli. Testovaná verze je za 499tis. Kč.
neregistrovaný "mfilip"
26. 1. 2001 12:01
Re: TEST na AUTO.CZ
Ja nevim, ale tyhlety "testy" jsou vsude stejne: auto.cz,autonovinky.cz,autotesty.cz ... Sama chvala, jasne, jinak to nejde, kdyz k testum zapujcuje auto prodejce nebo vyrobce. Myslim si ze mnohem lepsi by testy byly, kdyby tyhlety testy se delaly na koupenych autech u normalnich prodejcu a mohli by se hodnotit i uroven prodejcu. Jasne nejsou na to prachy. MFDnes jde na to trosku podobne. Vysledkem pak muze byt hodnoceni auta, ktere dela ne clovek, kteremu se auto pujci na par set km, aby o tom napsal clanek, ale zakaznik, ktery na aute najede nekolik desitek tisic km. A ten je mnohem objektivnejsi. Prosim nebavme se ted o vysledku testu v MFDnes, ale o zpusobu testovani.
neregistrovaný "HAROUS"
26. 1. 2001 14:23
Re: TEST na AUTO.CZ
Rozhodně je to takhle lepší, když najedou pár desítek tisíc kilometrů, než když pár "odborných novinářů" zvolí "překvapivě" autem roku Fabii Combi a ve Škodovce se 14 dní před vyhlášenim začínaj připravovat propagační materiály na Fabia Combi - auto roku 2001 s tim, že je to už zařízený...:-(((
26. 1. 2001 19:14
Re: TEST na AUTO.CZ
Chcel by som Vás poposiť, či by nebol niekto taký láskavý a neposlal mi ten test Fabie 2,0. Veľmi by mi to pomohlo. Stačí oskenovať tak, aby sa to dalo prečítať. diamant@ke.telecom.sk
26. 1. 2001 19:16
Re: TEST na AUTO.CZ
Myslím ten test z Hosp. novín. Ďakujem.
neregistrovaný "ruprecht"
30. 1. 2001 08:58
Re: TEST na AUTO.CZ
Přesně tak, fandím MF za to, že dělá ty dlouhodobé testy v reálném provozu na cca 40tis km. A ne těm rychlokvaškám po ujetí cca 1000km s půjčeným autem, které si nemuseli koupit, nemuseli do něj investovat, jen se povozili a pak na něj napsali samou chválu ...:))) To můžou tak maximálně posoudit jízdní vlastnosti, design, apod., ale rozhodně ne spolehlivost, kvalitu, spotřebu.
neregistrovaný "BUFO"
14. 2. 2001 21:09
Fabia combi 1,9 TDI
Mam zaujem kupit tento voz. Aké su jeho jazdné vlastnosti? Odpovedá skutočná spotreba ako uvádza výrobca? Poradte prosím.
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "iGiCoM"
15. 2. 2001 15:46
Re: Fabia combi 1,9 TDI
Si asi jeden z mala na Slovensku, ktori chcu kupit Fabiu s TDI PD motorom. Ja som dalsi, zrovna dnes mi volal predajca, ze zajtra by mi malo auto prist. Vacsinou vidim behat 1.4 MPI Classic - najlacnejsie. Moje bude vo vybave Elegance, strieb. met., musim si vsak nan este pockat, lebo vyplatit ho viem iba o tyzden. Potom ti dam vediet, ze co a ako.
neregistrovaný "BUFO"
15. 2. 2001 19:29
Re: Fabia combi 1,9 TDI
IGICOM, som zvedavý na tvoje postrehy, ako to bude jazdiť. Ja mám záujem o výbavu Comfort, ale chcem to dovibaviť ABS/EDS, dialkové uzamikanie atd. Neviem či si postrehol, odoberám Autoaktual a tam je zakl.cena 1,9 TDI Comfort zvýšená asi o 25000,- než bola pred mesiacom. Neviem ako je to u predajcov. Nezabudni a ozvi sa s dojmami a postrehmi, čakám

Bufo-Trnava
neregistrovaný "iGiCoM"
15. 2. 2001 22:23
Re: Fabia combi 1,9 TDI
To s tymi novymi cenami si vela ludi urcite zle vysvetluje, lebo o tom tlac mylne pisala vzdy iba ako o "skoda zdrazuje niektore modely". Je to blbost. K 1.9TDI je VZDY aj ABS/EDS/MSR, pretoze bez toho sa auto ani neda objednat. Predtym bolo treba zaplatit za tuto "mimoriadnu" vybavu cca. 31.000 Sk, teraz je to uz v cene, cize zvysenie ceny o 25.000 je vlastne zlava 6.000 Sk.
neregistrovaný "BUFO"
19. 2. 2001 21:31
Fabia combi 1,9 TDI
Pozri si www.skoda.sk a tam píšu, že ABS atď. je v zákl. výbave len u benzínov od 74 KW. Takú istú informáciu mi dal aj predajca. Nemáš mylnú informáciu ?
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "iGiCoM"
19. 2. 2001 23:25
Re: Fabia combi 1,9 TDI
Nemam mylnu informaciu, auto uz stoji v predajni, zobrat ho mozem az v pondelok (26.), lebo az vtedy ho viem vyplatit. Stiahni si novy cennik z www.skoda-auto.sk, tam v mimoriadnej vybave uvidis, ze ABS je pre 1.9TDI uz v serii. Najdi si noveho predajcu :-).
neregistrovaný "BUFO"
20. 2. 2001 21:27
Fabia combi 1,9 TDI
Pozerám stránku čo si napísal a tam je jasne napísané že ABS atd je na prianie,podla mňa to znamená nie je v zákl. výbave. Aj cena je tam 529000,- Sk, to znamená, že je vyššia o 25000,- oproti cene zo začiatku roka. Dobre si tú stránku prelistuj je tam aj cena 504000,- ale tá je už neplatná. Teším sa na tvoje postrehy z jazdy
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "iGiCoM"
20. 2. 2001 22:50
Re: Fabia combi 1,9 TDI
Ja nechapem, preco sa ma pokusas presvedcit o tom, ze za ABS si musis k novej cene este doplatit. Ved ti hovorim, ze uz mam auto v predajni, viem, kolko za to chcu, a keby si si stiahol zo stranky cennik *.xls platny od 1. 1. 2001, videl by si to aj ty. Inac aj na stranke v cenniku je pri vybave Komfort uvedene ppri polozke Bezpecnost: "- ABS + EDS / ASR (1,9 TDI)" Pozri "modely-fabia combi-cennik-komfort".

Je tam sice stara cena (504900 Sk), ale na to sa nemozes spoliehat, aktualizacia stranky je mizerna. Ale ze ti to nevie povedat jeden predajca?!?! To musi byt asi nejaky mantinel.
21. 2. 2001 21:39
Re: Fabia combi 1,9 TDI
za minuly vikend sa v bratislave ukradlo 15 aut, z toho 4 fabie.
to len aby ste vedeli, ze je to auto dost ziadane, podobne ako oktavia, vsetky vw a audi.
neregistrovaný "MartinSebera"
21. 2. 2001 16:23
Koupit či nekoupit ....?
Tak jsem si lidičky přečetl příspěky v diskusi. A teď mi poraďte. Mám krátkou Felicii 1,3 (50 kW) z r. 1997. Té bych se rád zbavil a koupil Fabii Combi (vzhledově se mi Fabia Combi líbí).

Bohužel mohu vybírat pouze z následujících možností:

1. Fabie Combi Clasic 1,4 50 kW,

2. Fabie Combi Comfort 1,4 50 kW,

3. nekupovat nic a dále jezdit ve Feldě.

Může někdo z Vás napsat srovnání jízdních vlasností Fabie Combi a Felicie? Má cenu Fábii vůbec kupovat (výsledky testu MF se mi moc nelíbí)? Jaká je skutečná spotřeba motoru 50 kW v běžným provozu (opět např. v porovnání s Feldou)?

Díky za informace.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "universal"
2. 3. 2001 08:17
Re: Koupit či nekoupit ....?
Tak tuto otazku jsem resil asi pul roku a pak, protoze jsem mel na Felicii dost najeto (150000) jsem se rozhodl koupit Fabii Combi. Rozdil je videt snad vsude. Po testovacich jizdach jsem se rozhodl pro Fabii Combi Classic s ABS ( byl jsem zvykly z Fabie na jedovaty brzdy a brzdy ve fabii jsou nejaky pomaly nebo nekde jsem to zaslech "gumovy" - proste nemaj tak rychlej nastup) . Co se mi hodne libilo bylo perfektni odhlucneni motoru pri jizde na dvojku nebo na trojku - pri zastaveni neni motor slyset vubec ( 1.4 - 50 kw) . Samozrejme sedacky jsou pevnejsi a lip drzi telo, vzadu vice mista na sedackacha velkej kufr. Minusem je hluk na zadnich sedackach o kaminky a jinej bordel, kterej hraje zvonkohru na podbehy zadnich blatniku, ale prodejce mi "uklidnil", ze kaminky nejsou na silnici celej rok 8-)). Auto dostanu cca za 10 dni, takze po par jizdach napisu vice.

universal
neregistrovaný "tonan"
24. 2. 2001 08:21
Bez nadpisu
Martine,

stojím před úplně stejným problémem jako Ty a zřejmě zvolím, dle Tebou nastíněných variant, variantu 2. A k testu v MF - taky je to jenom názor.

Tonda
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "MartinSebera"
25. 2. 2001 12:56
Re: Re:
Tondo, tak ses ozval jako jediný. Dík. Buďto je tato diskuse nějaká "přizdechlá", nebo všichni Ti "odborníci" co se tady vyjadřovali o fábiích je viděli pouze na fotkách. To tady není nikdo, kdo ji má a může říct - jezdím s ní tak a tak dlouho, jsem s ní spokojenej, nespokojenej, .......??Martin
neregistrovaný "mfilip"
26. 2. 2001 10:29
Re: Re:
Uz jsem si toho taky vsimnul, je zajimave, ze procentuelni zastoupeni 30 000 majitelu Fabii na MC je ponekud jine, nez procentuelni zastoupeni treba majitelu Imprezy.
neregistrovaný "pc-pavla"
24. 2. 2001 12:08
Tuning
Ještě jsem si nevšimla nějaké Tuning soupravy na Fabie Combi mohli byste ji někde zveřejnit..Díky
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "marekl"
26. 2. 2001 21:32
Uz ji mam! (Tajemny zvuk motoru)
Tak uz ji mam! Tmave zelenou (Patrol) 16V/55 kW Comfort + ABS. Zatim je velka spokojenost.

Mam ale otazku: vzdy, kdyz po nejake dobe (radove hodiny) prijdu k autu, odemknu a otevru dvere, na par sekund slysim zvuk jakehosi motorku. Netusite, co to muze byt? Tipuji na cerpadlo paliva, ktere benzin natlaci do motoru, ale jisty si moc nejsem.
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "mfilip"
27. 2. 2001 10:02
Re: Uz ji mam! (Tajemny zvuk motoru)
mel by si zjistit, kde je to cerpadlo umistene. Ja ho mam v Brave v nadrzi a ten zvuk je slyset zezadu, ale az po otoceni klicku na spinaci skrince .......
neregistrovaný "tmk"
27. 2. 2001 13:13
Re: Uz ji mam! (Tajemny zvuk motoru)
Zdravim,


ja ho pocujem tiez, ale az po otoceni klucika. Je to normalka, mozes byt kludny.


T.M.
neregistrovaný "srst"
5. 3. 2001 17:52
Re: Uz ji mam! (Tajemny zvuk motoru)
to marekl+ostatni:

Dneska jsem si objednal combika s 55kw. Napiste mi nejake zkusenosti s timto motorem nebo cokoliv co by mohlo cekajiciho nadrzence trochu uklidnit. Diky.
neregistrovaný "marekl"
6. 3. 2001 23:47
Re: Uz ji mam! (Tajemny zvuk motoru)
Můžeš se jen těšit :-))

Je fakt, že 55kW v nižších otáčkách příliš netáhne, ale jakmile podřadíš, tak si s tím můžeš dělat, co chceš (nesmějte se, přešel jsem z Favorita :-).

Spotřeba je vyhovující. Po běžných silnicích jezdím za 5,8 l/100 km, když jedu po dálnici a dodržuju rychlost, tak 6,8-7,0 l/100 km. Když na to ale šlápnu, tak to jde hned nad osm.

Do stovky je auto skvěle tiché, potom začne být slyšet aerodynamický hluk, ale i při 130 na dálnici se dá povídat nebo poslouchat rádio. S vyšší rychlostí se hluk bohužel zesiluje.
neregistrovaný "BUFO"
4. 3. 2001 19:45
Fabia combi 1,9 TDI
Tak čo, už ju máš doma ? Ako to jazdí. Mal si pre ňu ísť 26.2. Ozvi sa
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "iGiCoM"
5. 3. 2001 08:29
Re: Fabia combi 1,9 TDI
Ano, dnes ju mame presne tyzden. Zatial som uplne spokojny. Priem. spotreba na prvych 500 km vcelku slusna - 5,1l/100km, hlavne ked zoberieme do uvahy poveternostne podmienky (zima, dazd...). Auto jazdi velmi dobre, ten motor je fakt spicka. Da sa povedat, ze vnutri je ho pocut menej ako hociaky iny benzinovy. Velmi ho nevytacam (do 2500 ot.), ale vlastne ani netreba, lebo taha uz od 1700-1900 otacok.
neregistrovaný "tonan"
5. 3. 2001 15:29
Bez nadpisu
Konečně taky někdo řekl, jak se s ní vlastně jezdí. Pokud máte někdo zkušenost s 1.4 50 koníků dejte vědět. Co myslíte, má cenu čekat nějakou dobu, než se to naučí na linkách pořádně dělat a ceny půjdou dolů? Nebo radši koupit hned?

Tonda
Rozbalit vlákno
0
5. 3. 2001 21:51
Kúpiť či nie?
No ja by som už nečakal. Teda najdlhšie do mája. Chyby sa už snáď vychytali a ak počkáte na nový modelový rok, tak tam sa ešte môžu prejaviť nejaké zmeny. Ale fakt by som neváhal (aj ja čakám len na nový MR), lebo som od jedného (na počudovanie veľmi dobre informovaného) predajcu počul správu, že VW nariadilo nárast cien Škodoviek o 2%. Vraj sa budú predávať aj tak. Rád by som tomu neveril.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Hufnágl1"
14. 3. 2001 12:00
Bez nadpisu
igicom> Trochu se rozepiš! Co řazení, brzdy? Spotřeba u nezajetého motoru je dost vyšší, takže čekám, že mi přineseš za nějaký čas lepší zprávy :o)
Rozbalit vlákno
5
neregistrovaný "iGiCoM"
15. 3. 2001 08:59
Re: Bez nadpisu
Nemam prilis vela casu sa tu rozpisovat, ale jednu vec musim spomenut: natankoval som SETA Diesel na OMV, a mam taky pocit, ze spotreba stupla. Vcera som sa len tazko dostal pod 6 litrov. A to som na style jazdy nic nemenil. Je pravda, ze som skusil na jednej rovinke 180 (na 5-ke zo 120 za chvilocku!), ale to s tym nema nic spolocne. Ten Diesel je lacnejsi asi o 2 Sk, ako diesel na inych benzinkach, ale kedze ma s nim auto vyssiu spotrebu, asi sa to kompenzuje. Nemate s tym niekto skusenosti? Auto zatial poslucha. Vsimol som si, ze na zaciatku mi pri zapnuti zapalovania pri studenom motore spredu nieco cvaklo (tusim to tu uz niekto pisal), ale asi sa to uz zabehalo, lebo uz to nie je pocut vobec. Radenie je bezproblemove, brzdy su uplne fantasticke. Ked som daval objednavku, zacali montovat na TDI aj dozadu kotucove brzdy (minuly rok to nebolo mozne vobec, teda aspon u kratkej Fabie), a je to aj citit. Co mi na tom aute vadi (naposledy som sa nad tym rozculoval vcera), ze si vodic nema kam odlozit flasu/plechovku s pitim. Schranka spolujazdca nie je poruke, a medzi sedadlami je az velmi vzadu. Toto ma napr. Felicia vyriesene lepsie. Inac v navode na pouzitie (uz neviem na ktorej strane) k Elegance pisu o drziakoch na napoje, ktore su vyznacene vedla radia a toho vysuvneho suflika - vertikalne - na mieste tej listy. Zo Skoda Auto som dostal odpoved, ze som skoro odpadol: pani Bruchova sa nevie vyjadrit k tomu, co pisu v slovenskom navode... Zeby bol iny ako cesky?!?!
neregistrovaný "Hufnágl1"
15. 3. 2001 09:49
Re: Bez nadpisu
igicom> Díky za informace. Držák na nápoje oželím.
neregistrovaný "tmk"
15. 3. 2001 14:17
Re: Drziak napojov
Zdravim,


drziak na napoje som zhanal aj ja na viacerych miestach, vsade vraveli, ze ludia to zhanaju, ale zatial to Skodovka nedodava :((


Skusal som niekde umiestnit aj klasicky drziak od McDonaldu, ale na dvere ho nezavesis. Jedine provizorne umiestnenie je vybrat popolnik, dat tam ten drziak smerom k spolujazdcovemu sedadlu, vlozit popolnik, a zavriet poklop popolnika pokial sa da. Drziak s najvacsim poharom Coly vydrzi beznu jazdu po meste. Ale pri ostrejsich zatackach odporucam pre istotu pridrzat rukou.

Kupil som si vsak kozenu hlavicu riadiacej paky, tu co je v katalogou prislusenstva. Sice dost blbo sa montuje, ale vysledny efekt je dobry - dobre to vyzera a dobre aj sadne do ruky. Odporucam...

T.M.
neregistrovaný "tmk"
15. 3. 2001 14:24
Re: Drziak napojov
Zdravim,


drziak napojov som zhanal aj ja, bohuzial neuspesne. Nikde ho zatial este nemali.


Kupil som si vsak kozenu hlavicu riadiacej paky, tu, co je v katalogu prislusenstva. Trocha je vacsia, ako povodna gumena, ale dobre sadne do ruky a dobre aj vyzera. Trochu blbo sa vsak montuje, ale da sa to. Odporucam...


Inak nudzovo umiestnujem pohare s Colou takto: Vezmen drziak poharom od McDonalda. Vyberiem popolnik, dam do neho drziak tak, aby smeroval k strane spolujazdca, vlozim popolnik a zavriem poklop ako sa len da. Do drziaka potom vlozim pohar a je to. Nie je to ziadne slavne riesenie, ale beznu jazdu to vydrzi. Pri ostrejsich zakrutach vsak odporucam pridrzat rukou, pre pripad.

T.M.
neregistrovaný "iGiCoM"
16. 3. 2001 11:22
Re: Drziak napojov
dik za odporucanie, ale moju chromovu hlavicu paky menit nemienim (elegance) ;-))
neregistrovaný "Kolda"
14. 3. 2001 14:00
Fabia Combi & Octavia
Pred nekolika mesici jsem stal pred rozhodnutim zda koupit Fabii combi nebo Octavii (SDi). Manzelka chtela spis Fabii ale nakonec jsem se rozhodl pro Octavii. Zavazadlovy prostor je vetsi a cena jen o cca 10 000 Kc vetsi. Mam takovy dojem ze Skoda zdrazila vsechny dieselove Feldy a Fabie. Takze ted je Fabie dokonce drazsi nez Octavie. Jinak ve Fabii jsem nejake ty km najezdil a myslim ze je to opravdu dobre auto.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tmk"
15. 3. 2001 14:31
Chyba ???
Nejak to blbne pri pridavani novych prispevkov - najprv vypapuloval s chybou "Argument 1 is not a valid MySQL" ci co, a po napisani toho isteho prispevku este raz pridal aj ten predosly...


T.M.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Branuso"
15. 3. 2001 14:35
POROVNANIE: Fabia Combi 1.4 (50 kW, 55 kW 16 V) a Octavia 1.
Zdravim vsetkych,

kedze uvazujem nad kupou auta, rad by som Vas

poziadal o nazory na uvedene typy aut:

Fabia Combi 1.4 50 kW - Comfort za cca. 390000

Fabia Combi 1.4 55 kW 16V - Comfort za cca. 440000

- je to zlepsenie na 55 kW a na 16 ventilov

adekvatne tym +50000 Sk

- aky je rozdiel medzi OHV (pri 50 kW) a 2xOHC

(pri tej 55 kW) a OHC (pri Octavii 55kW)

- ako motor - zrychlenie, staci tych 50 ci 55 kW

- ako je to so spotrebou, nieco som cital, no

skutocnost byva castokrat ina ...

- normy EU1 az EU4, ako je to u tychto typov aut

Ak porovnavam tu Fabiu 55kW 16V s Octaviou 1.6

55kW vo vybave Elegance za cca. 435000, zda sa mi

ze sa to oplati kupit viac, ma niekto skusenosti

s tymto autom a pripadne to porovnat. Bojim sa,

ze ten motor je pre Octaviu dost slaby - ako to

je tu s akceleraciou a najmae so spotrebou. Casta

jazda po dialnici a najmae dlhe trate ...

Vdaka za Vase info,

Brano.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Branuso"
15. 3. 2001 14:47
Re: POROVNANIE: Fabia Combi 1.4 (50 kW, 55 kW 16 V) a Octavi
Chyba: Ta Octavia nie je vo vybave Elegance ale samozrejme vo vybave AMBIENTE.
neregistrovaný "tonan"
16. 3. 2001 11:43
Koupit nebo počkat
Diamante, máš dobré informace, tím myslím to zdražení o 2%. Dnes se to potvrdilo a Ty jsi to tady psal už před 14 dny. Pokud budeš mít další novinky tak dej vědět.

Tonda
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "v.bur"
16. 3. 2001 13:40
Další zdražení ?
Tak jsem se včera dozvěděl od jednoho prodejce Škoda, že poslední zvýšení cen nových vozů Fabia a Octavia nebylo letos ani zdaleka poslední. K dalšímu zvýšení by mělo dojít NEJPOZDĚJI s novým modelovým rokem. O kolik nevím. Má někdo z Vás podobné informace? Dá se odhadnout případné zvýšení ceny (např. v %)? Nebo alespoň, ví někdo kdy přijde do prodeje nový modelový rok Fabií?
Rozbalit vlákno
2
16. 3. 2001 21:06
Re: Další zdražení ?
Octavia 1,6/55 kW je len o máličko dynamickejšia než Felicia 1,3/50. To mám overené z praxe. Na druhej strane Fabia 1,4/50 je na tom doslova úplne rovnako (aj maximálka aj akcelerácia), ako Felicia 1,3/50. Tiež overené. Ale samozrejme rozdiel je v hluku v prospech Fabie i Octavie. S tými EU normami veľmi neporadím - v prospekte je ich uvedených obyčajne viac. Informoval som sa aj u importéra a zistil som, že treba počítať s tou staršou normou a vyššími spotrebami. Nový MR 2002 nabieha v máji. Pýtal som sa importéra, kedy sa už dá objednávať, ale odpoveď nedorazila. A čo zdraženie. Áno, bude ešte jedno, tiež okolo 2%. Podľa všetkého v polovičke roka, ale neviem presne, či pod tým nebol myslený máj. Ale skôr si myslím, že nie.
neregistrovaný "Alesi1"
20. 3. 2001 18:01
Re: Další zdražení ?
V kvetnu. Asi o 4 tis. Na motor 1.4 MPI bude EU4.
neregistrovaný "mrazik11"
21. 3. 2001 09:20
,,nový" motor 1.0
Jsem zvědavej jak Fabie s tímto motorem bude jezdit. Na tento motor je těžká. Zrychleníá tipuju jako Škoda 120. Pro svoji bezpečnost bych si toto auto nekoupil. mluvím sze zkušeností, protože jsem 2 roky měl uto s motorem 1.1, ale to auto vážilo 850 Kg. Vždyť se s tím nebude moc dát ani předjíždět !!!
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "universal"
21. 3. 2001 09:46
už ji mám....taky 8-))
...zatim ji mam tyden - fabii combi 1.4 50 kw , vybava classic + ABS EDS/ASR, presel jsem z felicie 1.3 r.v. 1995 a srovnat se to neda...fabie je prekvapive zivejsi, a dokonce i lepe tahne, zpocatku jsem mel pocit, ze brzdy jsou pomale, ale ted kdyz si to sedlo, jsou vpohode....ABS jsem zkousel na mokru - parada ! funguje to 8-)), v interieru je ticho - motor je perfektne odhlucnenej, ale pri 120 je samozrejme slyset, rizeni s posilovacem je taky parada, jezdi se s tim jak s motokarou a podvozek sedi jak pribity - samozrejme jsem nezkousel ho utrhnout.

Co vadi : male blbe zrcatko vpravo, velke predni sloupky a tim mensi vyhled ( obcas se za ne schova auto) , ovladac na svetla, ktery se musi pri zapnuti otocit 2x a to jsem jeste nezapinal mlhovky, obcas zpatecka nez si zvyknu zatlacit paku a dat ji dopredu, potahy sedacek - normalni latka ( mel jsem mikroplys a byl lepsi) a chybi mi v otackomeru zelene pole ekonomicke jizdy..zatim vse. Spotrebu spocitam pres vikend a ozvu se....mejte se
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "universal"
22. 3. 2001 10:10
porucha 8-((
tak jsem dojezdil....8-((, tyden stara fabie, najeto asi 500 km a zniceho nic pri parkovani na me zacal houkat Airbag a posilovac. Servo uz se nerozchodilo, takze jsem v tu ranu mel z auta nakladak a airbag taky porad svitil. Dnes rano jsem to odvez ( boli me ruce) do servisu a po hodince cekani, me radeji pujcili nahradni auto a dal studovali manualy, protoze takovou zavadu tu jeste nemeli. Jinak ta spotreba vysla na 7,62 litru coz je docela dost, ale je pravda, ze jsem auto nesetril. Uvidime priste.

PS : ABS + EDS je skvely !!!, ted jak napad snih rozjezdy i brzdeni je bez chyby, brzdy si zacvakaj a bud to jede nebo to brzdi- zadny prokluzy.

PS 2 : Nemate nekdo zkusenosti s vyse popsanou poruchou ?
Rozbalit vlákno
14
neregistrovaný "Lu1"
22. 3. 2001 11:33
Re: porucha 8-((
Neustále svítící kontrolku airbagu jsem měl taky. Způsobuje to údajně vadný kontakt na jakémsi kroužku uvnitř volantu. Tuto závadu má (podle informací servisu) přibližně každá čtvrtá fabie.

Nefunkční posilovač, to slyším poprvé.
neregistrovaný "universal"
22. 3. 2001 11:38
Re: porucha 8-((
dik za odpoved zkusim jim "poradit" v servisu..
neregistrovaný "mfilip"
22. 3. 2001 13:39
Re: porucha 8-((
je to vadny snimaci krouzek kontaktu airbagu
neregistrovaný "mfilip"
22. 3. 2001 13:41
Re: porucha 8-((
zapomnel jsem dodat, ze uvedene zavady nebudou mit s timto krouzkem nic spolecneho, protoze problem s krouzkem maji vsechny Octavie, Fabie, Felicie s airbagem, proto si myslim, ze by o tom vedeli.
neregistrovaný "universal"
22. 3. 2001 14:54
Re: porucha 8-((
...tak zavadu uz nasli, auto bude snad zitra opraveny, takze pak napisu co to bylo..jeste jednou dekuji vsem za rady.
neregistrovaný "fija"
22. 3. 2001 16:27
Re: porucha 8-((
to mfilip - nepis vsechny, moje ne :-))))
neregistrovaný "mfilip"
23. 3. 2001 09:49
Re: porucha 8-((
pardon, pardon, ja jsem myslel vsechny modelove verze skodovek ( kratka, Combi, 1.8, 1.6, 2.0 ). Omlouvam se tak cerne to samozrejme neni, ale na druhou stranu je to presne takova vecicka, kterou by fabrika mela opravovat preventivne a zdarma. Tzn. ze to taky mela resit pri prvnich vyskytech a nechapu jak se stejna vec muze projevovat u aut uz 7. rok.
neregistrovaný "ps2"
23. 3. 2001 10:39
Re: porucha 8-((
Nesmite si nic namlouvat. Fabie je sice dobré auto, ale není nic co by se muselo vychvalovat nad ostatní. Mám najeto 20.000 km a když je pod nulou a mírně nad nulou do 4,5 st.C tak to na přední nápravě vrže jak stará postel. Taky, jsem začal slyšet vrzání z palubovky, někde v prostředku, jako by to vycházelo z prostředních průduchů vzduchu. Není to u budíků ani jejich průhledný plast. Zkoušel jsem přenastavit polohu volantu a na chvíli to přestalo - dnes ráno zase trochu vrzání bylo slyšet. Každý auto má své mouchy a kvality. Nejvíc co mě na Škodavce vadí, je její servis a můj pocit z toho, že jsem otravný zákazník. Když jsem s vrzáním na přední nápravě byl v servisu, svezli jsme se přijímacím technikem a kurňa ono zrovna nevrzalo. No připadal jsem si jak paranoik, který má slyšiny a technik se tvářil jako ..... . Potom při mrazech

-6 st.C jsem tam zajel (když jsem přicházel k přijímacímu pultu, všichni technici se radši už koukaj jinam, protože jsem tam už jednou stropil bengál kvůli řídící jednotce - škubání motoru) vytáhl jsem je na zkušební jízdu a vrzalo to a vrzalo. Technik - co to může být? to nechápu? to se nám nikdy nestalo? atd. atd. Potom to někde promazali na předku a tím to ukončili. Stejně mi to do dneška na přední nápravě vrže. Napište jaký máte zkušenosti se servisem. Jestli stejný nebo opačný? Já osobně od tohoto servisu odcházím.
neregistrovaný "HAROUS"
23. 3. 2001 10:54
Re: porucha 8-((
Bohuzel je v tyhle republice jeste moc lidi, pro ktery plati, ze "nejlepsi kseft je zadnej kseft, aspon se nemusi makat"...:-(
neregistrovaný "Hufnágl1"
23. 3. 2001 12:30
Re: porucha 8-((
ps2> Teda, to jsi uhodil hřebík na hlavičku. V servise Škoda, který navštěvuji já, jsou fakt *. Jinak to nejde říct. Omlouvám se za toto sprosté slovo, ale výstižnější jsem nenašel. Je to servis velký až převelký a bohužel velmi špatně organizovaný. Zaplať Pánbůh se Laurin nekazí, jinak bych s těch idiotů asi zbředil. Fakt nevím, kam příště půjdu na opravu, protože oni to auto spíš *, než opraví.
neregistrovaný "mfilip"
23. 3. 2001 14:04
Re: porucha 8-((
panove, ja jsem musel projit 7 servisu Skoda, abych pro priste vedel, ze se o auto nemusim bat. Nakonec to dopadlo tak, ze muj servis Skoda, se kterym jsem byl maximalne spokojen se spojil s nejhorsim servisem a je to v *. Nastesti mne to postihlo jen u posledni opravy, pred prodejem Formana
neregistrovaný "=neo"
27. 3. 2001 16:30
Re: porucha 8-((
Tento pán nebo dáma mi opravdu mluví z duše. Také si myslím , že fabie není špatné auto, dokonce si myslím, že je velmi dobrá , ale nelíbí se mi , jak je v této zemi prezentována jako absolutně nejlepší auto a div není srovnávána s auto nižší střední třídy.Totéž se děje i u Octavie.

Má druhá připomínka se bude týkat různého vrzání:

Myslím si ,že fabie a nejenom ona , se musí zákonitě po krátké době rozvrzat a to ne z důvodu že by to bylo špatné auto , ale jaksi z důvodu kvality našich silnic.

Je velmi zajímavé , že všichni lidé se hádají , kteréže auto je kvalitnější víc vydrží,míň vrže , ale to že si nové auto rozmlátí na našich silnicích jim už nevadí. No hlavně ,že polovinu ceny benzínu tvoří daň ,že ?
neregistrovaný "ps2"
28. 3. 2001 17:23
Re: porucha 8-((
Jo, jo, jo, naše silnice jsou fakt ve špatném stavu, nebo přesněji městské silnice. Znáte určitě tzv. skryté propasti když prší? Jednou jsem najel v domění na kaluž (ne, že bych byl fanda v projíždění kaluží), protože to jinak nešlo. Auto se propadlo na předku napravo (trochu přeháním). V tu chvíli jsem myslel, že mi upadlo kolo, jak jsem se lekl. Silničáři dostávali nejrůznější jména. Tu díru opravili asi po 5 dnech. Je pravdou, že jsem jel v mercedesu, který po ježdění na našich silnicích vrzal jak vrak. U Fábie mi teď vržou plasty někde v prostředním panelu a nemůžu přijít na to, co to je? Nemáte někdo zkušenosti? K tomu vrzání u Fábie - zkuste se svézt v Seatu Ibiza - ta filharmonie plastů je úchvatná. Jinak se teď krotím s rychlou jízdou a spotřebu mám ve městě 7,1 l/100 km, ale když přijde kopeček .........................
neregistrovaný "mfilip"
29. 3. 2001 11:30
Re: porucha 8-((
ja jsem takova ptitoma vrzajici mista na Formanu strikal silikonovym olejem ve spreji. Je dost vzlinavy na to, aby se dostal vsude. Na par mesicu by mel byt klid.
neregistrovaný "universal"
24. 3. 2001 09:07
porucha pokracovani
takze me odhady se nevyplnily, bohuzel to do patku nestihli opravit a slibili mi predat auto v pondeli ( alespon to udelaji poradne), objednali si z M. Boleslavi kompletní servo a vymení ho. Jestli tím odstrani i svitici kontrolku airbagu nevím, ale snad jo.....takze v pondeli bych napsal presne co to bylo a co vsechno vymenili. Jinak si nachovani servisu nemohu stezovat, pujcili mi nahradni auto a bylo vydet, ze z toho maji tezkou hlavu 8-(( , stejne jako ja...loucim se universal
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "mfilip"
26. 3. 2001 10:38
Bez nadpisu
no, kdyz mne rekli, ze to nebude v patek, ale v pondeli, tak to vetsinou bylo az v utery, nebo ve stredu.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "universal"
27. 3. 2001 07:29
hotovo 8-))
Vcera jsem si byl pro opravenou fabii - cena se vyšplhala na 15.tisíc , z toho 10tisíc stálo servořízení, které kompletně vyměnili a poslali ho do Škodovky, ať si zjistěj co tam je za závadu.

Auto bylo umyté 8-o, motor naprosto čistý, sedačky taky, což mě překvapilo. Vrátil jsem vypůjčený vůz, převzal svůj opravený včetně papíru co se na něm dělalo a frčel jsem domů. Ještě, že je auto v záruce - nechtěl bych to platit. Zatím všechny zdravím a po dalších zkušenostech napíšu .........
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tomaschko"
27. 3. 2001 10:59
novy modelovy rok
Jestli si pujdete koupit Fabii dnes, tak vas nebude stat to co v cenniku (hatch comfort 308tis) ale dostane se vam ceny noveho modeloveho roku, tedy zade vyssi (asi 312tis). To je docela fraska. Nastesti se da s prodavacem domluvit na nejakych darcich (defend, radio, dovozne zdarma, nebo jine). Byl jsem na radu nejakeho zdejsiho prispevku v Porsche Praha. Po telefonu jsem mluvil s usluznym prodavacem, ktery mi nabidl k fabii defendlock a autoradio podle vyberu. To bylo cool, v sobotu jsem se tam vybral. Ovsem narazil jsem tam akorat na vedouciho prodeje, ktery prave ze stolu uklizel 2 panaky :-). Rikam mu: "oslavujete"... ? Nic. Tak jsem teda hned sel na zavodni predvadeci jizdu. Byl hrozne neprijemnej, v podstate mi koupi auta vymlouval, byl nasranej, ze je tam v sobotu a na sobe mel akorat nejaky sportovni hadry. Kdyz jsem mu rikal co chci za vybavu, tak akorat porad rikal, ze to neni nutny a tak... Pak mne jeste cekala ta vyssi cena, nez po tom zvyseni pred 2ma tydny... Ja si kupuju auto za vic nec ctvrt milionu a takto si to teda vychutnavat nechci :-) heh. Sel jsem jinam, tam mi na computru nasli v skladu to co chci a za cenu starou.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "JirkaT"
27. 3. 2001 16:59
Bez nadpisu
Jo,tak to presne sedi.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "mfilip"
28. 3. 2001 11:38
Re: Re:
Sam jsem prekvapen vysi zdrazeni. Fabie + 7300 Kc a Octavie + 8100 Kc. Tyka se zrejme vsech ( cili ne z 308 na 312, ale 315-316 tKc )
neregistrovaný "universal"
9. 4. 2001 08:47
spotreba
Tak uz jsem najel okolo 1500 km a spotreba je zatim prekvapenim, bohuzel neprijemnym. Ze zacatku se prumer pohyboval okolo 8 litru ( mesto a 120 km/h) , ted jsem se dostal na 7,3 litru, ale ani to neni vitezstvi ( udavana spoterba je 7,1 - 7,2). Takze zkusim spocitat spotrebu az pojedu nejakou vetsi dalku a po dalnici....dam vedet. Jinak, od te doby co mi vymenili komplet cele servo, auto je v pohode a slouzi k uplne spokojenosti. S pozdravem universal.
Rozbalit vlákno
9
neregistrovaný "srst"
9. 4. 2001 18:58
Re: spotreba
V sobotu jsem si vyzvedl novyho kombika 1,4 55 kw, zatim nemuzu moc rict, bylo desny pocasi a tak jsem toho moc nenajezdil. Jsem zvedavy jak na tom s tou spotrebou budu ja, prodejci rikaji, ze tenhle 16ventil je z tech 1,4ek nejuspornejsi, tak se necham prekvapit. Na velikonoce jedu na Slovensko, tak az se vratim, ozvu se jak jsem dopadl. Nechal jsem si tam dodelat z vyroby nekolik doplnku, neda mi, abych ale nenapsal o volantu, radici pace a rucni brzde v kuzi. Panove vypada to nadherne a v ruce se to vsechno drzi jeste lip, skoro jako zenska. Ten nemeckej design me v tomto pripade dostal. Stalo to kolem 6000 a fakt toho nelituju. Mam uz totiz to same u focusu, ale s tim co je ve fabce se to srovnat neda. Je to 6000, ale ten pocit za to stoji, fakt.
neregistrovaný "mfilip"
12. 4. 2001 13:08
Re: spotreba
to by mela byt u 50 kW normalni spotreba. Spotrebu tohoto motoru kritizuji vsude, i v nemeckych casopisech. Byva az o 1 litru vyssi, nez spotreba vykonove srovnatelnych motoru.
neregistrovaný "srst"
28. 4. 2001 15:16
Re: spotreba
Tak uz mame najeto 1500 km a prvni dojmy jsou vetsinou pozitivni. Jezdili jsme ve 3 lidech s plnym kufrem, vykonove to zadne zihadlo neni, souhlasim zde s testem na auto.cz. Kdyz to chci trochu rozjet, tak musim casto radit, jinak to moc netahne. Prumerna spotreba za celou tu dobu byla 6,9. Motor jsme vubec nesetrili, snazili jsme se ho co nejlepe zajet, takze vysledek je podle me uspokojivy. Urcite se s tim da jezdit i za 6, to se ale toho motoru moc neuzije. Auto.cz uvadi prumernou spotrebu 7,7 litru, podle s tim museli jezdit jako silenci a jeste ve meste, protoze ve srovnani se mym testem je to rozdil 0,8 a to jsem nekolikrat vyzkousel i maximalku, ktera se vysplhala az na 182 km/h. Rizeni i razeni se mi moc libi, vse jde velmi lehce a presne, motor ma docela prijemny zvuk, akorat ten hluk z posilovace je uvnitr znat docela dost. S plynovym pedalem jsme nemeli zadny problem, to spozdeni tam ale trochu citit je. Jizdni vlastnosti me asi prekvapili nejvic, mame to na 15 palcovych kolech, gumy 195ky, je to tvrdsi, na pohodli to ale nic neubralo. Jedine, co me prekvapilo, je silne vrzajici zadni operadlo. Kdyz vzadu nikdo nesedi, tak skripe docela slusne. Nemate to nekdo taky nebo je to jen muj problem? Zatim tedy spokojenost, uvidim, jaky to bude dal.
neregistrovaný "felix11"
28. 4. 2001 22:39
Re: spotreba
Za zadnimi operadly jsou gumove dorazy,ktere se daji sroubovitym pohybem nastavit.Melo by stacit je trochu vytocit,cimz se vymezi vule a prestane to vrzat.
neregistrovaný "mfilip"
30. 4. 2001 11:57
Re: spotreba
anebo je postrikat silikonovym sprayem
neregistrovaný "Lu1"
2. 5. 2001 07:39
Re: spotreba
U mě to zase spíše poklepává. Pokud stojím, lomcuji se sedadly, tak nic neklepe, nevrže. Najedu na nerovnosti a ozve se to. Pokud však vzadu někdo sedí, je vše OK. Stejně tak pokud sedadla naklopím dopředu - přestane to. Mám podezdření, že to dělají zámky sedadel. Třeba se to dělá více lidem a ozvou se.
neregistrovaný "Lu1"
2. 5. 2001 07:51
Re: spotreba
Sorry, nečet jsem tu úplně všechno. Ty gumové dorazy vyzkouším, asi to bude ono.
neregistrovaný "bobek_"
2. 5. 2001 11:33
Re: spotreba
2Lu: To vyzera na zamky zadnych sedadiel. Ked sklopis sedadlo, vidis tam take kovove ocko (nie na dverach), ktore sa zasuva do dveri, v nich je zamok, ktory sa zachytava o to ocko. Skus to ocko oblepit paskou. Mne to robili v servise, ked som bol reklamovat vrzganie v oblasti zadnych sedadiel. Bohuzial, mne to vrzgalo ( a po case znovu vrzga) a nie klepe, ako tebe. Ja skusim tu vymedzovaciu skrutku, potom mozno silikon.
neregistrovaný "universal"
2. 5. 2001 13:21
Re: spotreba
mam to taky ...uh to je uleva, ze nejsem sam ...je to presne jak rikas, kdyz tam sedi lidi nic to nedela, ale beda jak se tam posadi moje deti, razem se to rozklepe, rozboucha a ja nevim co, zkusim to teda obtocit paskou a uvidime..diky vsem za radu...universal
neregistrovaný "JoeD"
30. 4. 2001 14:34
Autorádio ve Fabii
Kolegové, mám k vám prosbu. Vím, že už se tato problematika tady někdy probírala, ale tenkrát se mě to ještě netýkalo a teď už to nejsem schopen najít. Podařilo se mi koupit Fabii Combi za cenu před zdražením a při zabudování radia Blaupunkt u prodejce mi nefunguje anténní předzesilovač. Je to zabudováno dle instrukcí ze Škodovky, t.j. včetně odbočovacího mezikusu, ale přesto to nefunguje. Člověk, který to prováděl, říká, že to bude asi muset napájet přímo z napětí od klíčku zapalování. Připadá mi to jako pitomost, že by tam nebyla možnost aktivace předzesilovače od vypínacího potenciometru radia. Vím, že zvláště vysvětlení DIAMANTa bylo velice fundované, ale nepohrdnu ani radou jiných, kteří to již podstoupili. Díky.
Rozbalit vlákno
12
neregistrovaný "DanielD"
30. 4. 2001 15:50
Re: Autorádio ve Fabii
Uz som to pisal aj ja. Zosilovac vo Fabii je napajany po spolocnom kabli anteny (koax). Ak chces aby bol zosilovac napajany len ked mas pustene radio, tak ti to musi podporovat aj radio. Tj. ked zapnes radio tak na niektorom z vyvodov sa objavi +12V. Dalej radio musi vediet napajat antenny zosilovac po koaxe. Ak to nevie, tak mas bud moznost zakupit si krabicku na ktorej je vstup pre kabel od anteny, vystup do radia a jeden kablik na +12V. Ten ti zabezpeci to napajanie zosilovaca. Stoji okolo 80,-Sk co su nekrestanske peniaze vzhladom na to, ze v tej krabicke je jeden 100nF keramicky kondenzator za 1,-Sk a dva konektory po 10,-Sk. Ak si aspon trochu kutil tak si to urobis sam, alebo ti to predaju v kazdej elektro (myslim zo suciastkami, antenami....) predajni. Alebo, ak mas doma nepotrebnu sirokopasmovu antenu so zosilnovacom, tak pri nej je presne ta ista krabicka. Dufam ze ti to bude stacit, ak nie tak sa pytaj.
neregistrovaný "Lu1"
2. 5. 2001 07:28
Re: Autorádio ve Fabii
Zkus se podívat na [odkaz] , jsou tam popsané některé odlišnosti zapojení ISO konektorů u fabie. Napsal jsi, že to "nefunguje" - co tím přesně myslíš? Není napětí na anténním koaxu, nebo vůbec nemůžeš najít spínané napětí na rádiu? Trochu to popiš.
neregistrovaný "JoeD"
2. 5. 2001 14:07
Re: Autorádio ve Fabii
Díky Lu a DanielD. Nejsem bohužel odborníkem přes autoelektriku, jsem strojař. Ale vaše rady jsou mi užitečné, abych je mohl interpretovat tomu hochovi v servisu, který mi je montoval. To radio jsem přenesl z předchozí fedy, kde jsem s ním byl maximálně spokojený. Hlavně je to úplný šuplík, který vyndavám z auta. Jinak ta převodní krabička tam zamontovaná je, ale zesilovač stejně nefunguje. Chytím jen velice silné vysílače a i tak při jízdě městem mi kolísá hlasitost nebo se ztrácí. Nemůžu ji ani uložit do paměti, protože ani ty silné nejsou akceptovány. Takže to vypadá pravděpodobně na ten problém s ISO konektorem jak je popssán na stereovideo.cz. V každém případě ještě jednou díky.
neregistrovaný "bluedream"
19. 6. 2001 14:31
Re: Autorádio ve Fabii
Planujem kupit nejake SONY autoradio a teraz neviem, ci to mam dat urobit skodovackemu servisu, alebo to zvladnem aj sam.

Staci mi ked si kupim krabicku s fantomovym napajanim za 80Sk a problem je vyrieseny? Netreba prehadzovat kabliky v konektore ako to bolo pisane na stereovideo.cz
Diky za radu, som v tejto oblasti uplny laik.
neregistrovaný "iGiCoM"
20. 6. 2001 00:00
Re: Autorádio ve Fabii
Ja som to radsej nechal na servis, ale podla toho, co som videl, by si to asi zvladol sam. Mam SONY CDX-C8000R, a v servise jednoducho postrkali kable do radia, musis si vsak dokupit listu za cca. 15 Sk :-) Odporucam, aby si si kupil aj antenny zosilovac, ten ma stal okolo 500 Sk. Maju ho v predajni Skoda.
neregistrovaný "Lu1"
20. 6. 2001 08:14
Re: Autorádio ve Fabii
Další anténní zesilovač?? Byl jsem přesvědčován, že v original anteně je instalován už z výroby.
neregistrovaný "skl1"
20. 6. 2001 09:08
Re: Autorádio ve Fabii
ja mam tiez sony CDX, tak ako igicom, ale ja som sa najprv pokusil ho tam napchat sam - vysledok: vsetko funkcne, akurat si to nic nezapamatavalo - cize pri kazdej jazde sa chovalo ako po resete, nevedelo, ze to ma vnutri CD a pod. - a ani prijem radia nebol bohvieco. Tak som nakoniec skocil do servisu (Matlovic) a pri tom som tam prikupil aj ten antenny vyzivovac - spolu aj s robotou cca 650 Sk. Chlapik vlastne iba vymenil dva kabliky (nemusel nic letovat, iba ich rozlepil a prehodil - tusim to boli zlty a modry), a pripojil ten vyzivovac k antene + jeden kablik z neho ku konektoru (napajanie).
neregistrovaný "Lu1"
20. 6. 2001 13:02
Re: Autorádio ve Fabii
To sedí - přehodil pin č.4 s pinem č.7 ISO konektoru (trvalé a spínané napětí) - tím zajistil trvalé napájení rádia a pamatování stanic. Ale s tím zesilovačem mi to není jasné. A to ho jako dal hned za rádio, ne k anténě?
neregistrovaný "iGiCoM"
20. 6. 2001 14:08
Re: Autorádio ve Fabii
Ano, davali to za radio. Ja sa v tom nejak extra nevyznam, bol to len taky valcek. Ver mi, ze to pomoze, predtym mi radio chytilo automaticky mozno 2 stanice s najsilnejsim signalom, teraz ich tam mam plno.
neregistrovaný "Lu1"
20. 6. 2001 14:12
Re: Autorádio ve Fabii
Ten váleček je právě to "fantomové napájení" - zajistí napájení anténního zesilovače, který je umístěn v patce antény. Vše OK.
neregistrovaný "skl1"
20. 6. 2001 15:56
Re: Autorádio ve Fabii
aha takze: ant.zosilovac tam uz je a ten valec to je iba kvoli napajaniu ? Tazke preto tu blbost chlapik v servise stale nazyval "ant.vyzivovac"...

Ako je to vlastne v "standardnych" autach (antenach) ?
neregistrovaný "Lu1"
21. 6. 2001 20:48
Re: Autorádio ve Fabii
Buď tam není žádný zesilovač - jen prut, kabel a konektor a potom se montuje přídavný zesilovač, ale musí se umístit co nejblíže k anténě (tam má největší přínos) a má samostaný kabel pro napájení, který se připojí na odpovídající pin ISO konektoru. Nebo je to tak jak u fabie a aby se ušetřil ten napájecí kabel, tak je to napájené po anténním koaxu. Original rádio z fabie (Grundig) má vyvedené napájení přímo na anténní konektor a proto se nemusí žádný "vyživovač" přidávat.
neregistrovaný "universal"
3. 5. 2001 07:09
klepání zadních sedadel
Vcera jsem vysrouboval asi o 5mm gumove koliky za zadnimi sedadly a prestalo to klepat. jsem zvedav jak dlouho to vydrzi. Moc dekuji vsem za rady.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Lu1"
3. 5. 2001 07:19
Re: klepání zadních sedadel
U mě to dopadlo stejně. Taky díky.
neregistrovaný "marekl"
5. 5. 2001 12:16
Re: klepání zadních sedadel
U mně to je stejnej případ. Klepání sedadla je asi u Fabie vlastnost a nikoli chyba :-)) Vyšroubování špuntíku to spravilo.
neregistrovaný "marekl"
5. 5. 2001 12:31
Zkušenosti po sedmi tisících
Mám Fabii Combi Comfort, motor 55kw/16V, oproti standardní výbavě navíc ABS. Za sebou mám sedm tisíc km a zde je pár mých postřehů a zkušeností:

- Výborná spotřeba: za celou dobu mám průměr 6,8 l/100 km, a to většinu času trávím na dálnici. Když nejezdím jako blázen a dodržuju rychlost, jsem pod sedmi litry, když jsem šetřil, dostal jsem se při běžné jízdě až na 5,9 l/100 km. Ve městě jsem vždy pod 7 l/100 km, často i pod 6,5 l/100 km. Mimo město jsem se dostal nejníže na 5,3 l/100 km. Šlo by to asi ještě na méně, ale jsem opravdu převážně ve městě a na dálnici. Měřeno palubním počítačem.

- Motor: tato varianta mi vyhovuje. Zabírá sice až ve vyšších otáčkách, ale nejsem líný řadit (řazení u Fabie je skvělé). Vnitřní hluk ve městě a mimo je stále velmi nízký, na dálnici také stále stejný, bohužel už nikoli nízký. Panely D1 jsou uvnitř dost slyšet.

- Provedení: klepající sedadlo jsem spravil vyšroubováním špuntíku, na nerovnostech trochu začíná vrzat palubní deska. Měl jsem problém s lamelami pravé ventilační mřížky - při běžném nijak silném otočení se jedna vylomila. V servisu to vzali jako záruční opravu, ale zpět mi tam dali ještě horší kus. Dost mi vadí světlé potahy sedadel, je na nich vidět úplně všechno. Patou levé nohy jsem už viditelně prodřel pryžový kobereček.

- Audio: přestože mám běžného Kenwooda a zatím jen standardní reproduktory, zvuk je překvapivě dobrý.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "universal"
28. 5. 2001 07:20
zkušenost po 4000 km
Tak mám najeto cca 4000 km a tady jsou první dojmy :

- vyšší spotřeba cca kolem 8 litru z niceho nic klesla na 7,1 az 7,3 coz me potesilo

- v interieru zatím nic nevrze ani neboucha , mimo sedacek, ktere jsem opravil dle rad (vysrouboval zadni dorazy)

- hlucnost a jizdni vlastnosti jsou neustále dobré, závady zatím zádné.

Na hodnocení je prilis brzo a tak se loucim a zase napisu po nejakych tisicich... s pozdravem universal

PS : Mala zkusenost - pri parkovani davat pozor na obrubniky, fabia ma docela nizko lakovany naraznik a uz jsem do nej uspesne stuochnul - zatim je, ale cely.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Lu1"
28. 5. 2001 12:56
Klepání skel
V návaznosti na to, jak se zde elegantně vyřešilo klepání zadních sedadel, bych rád nahodil další problém - klepání (vrzání) skel v předních dveřích, pokud nejsou zcela uzavřené. Mám je v elektrice a pokud je stáhnu jen o pár cm, tak začnou při přejíždění nerovností vrzak a klepat. Pokud se okno dovře, je vše OK. Dělá to ještě někomu? Chystám se to reklamovat a chtěl bych vědět, jestli jsem v tom sám.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "igi.h"
28. 5. 2001 18:17
Re: Klepání skel
Ja som tiež čakal, či sa niekto ozve s podobným problémom :(( Vidím, že nie som sám. Robí mi to presne to isté, ak je okno stiahnuté do polovice. Zaujímavé je to, že niekedy to robí, niekedy nie. Zvykol som to skúšať tak, že som spustil okno a pomykal za hornú hranu okna. Fakt nechápem. Všimol som si ale aj inú vec spojenú s oknami - ak nechám auto pár hodín na slnku, tak pri spúšťaní vŕzgajú okná. Pes je zakopaný v gumenom tesnení okolo okien, to vrzgá keď spúšťaš okno a tesnenie je zohriate :(( V stredu idem do servisu, popýtam sa, či je to klepanie okien na reklamáciu...
neregistrovaný "Lu1"
29. 5. 2001 13:08
Re: Klepání skel
Máš pravdu, chová se mi to naprosto stejně. No a naopak, když auto zmokne, veškeré vrzání přestane. Dělají to asi opravdu ty gumové těsnění, no ale co s tím? Jsem zvědavý co Ti řeknou v servise. Já jedu až za týden, potom napíšu.
neregistrovaný "JoeD"
1. 6. 2001 14:26
Fabia Combi po 2000 km
Chtěl bych vám sdělit pár poznatků, které jsem získal po záběhu nového vozu. Převzal jsem jej v naprosto syrovém stavu. Motor netáhl, brzdy nebrzdily, ale vše se už zajetím srovnalo. Subjektivně je vůz mírně živější než felda 1,3 50kW. Podstatně lepší jízdní vlastnosti, zejména jistota v zatáčkách a minimální hluk. Také jde snadněji do otáček. Spotřeba za toto období je cca v relaci 7,4 až 7,6 l/100 km. Velkou výhodou je skutečný zavazadlový prostor. Jediným problémem je dosud zapojení radia, které se zatím přes několik pokusů nedaří sladit s anténou. Už to vypadá na špatnou funkci anténního předzesilovače. Jinak se seriovými repráky ke naprostá spokojenost. Pro toho, kdo nepřekračuje příliš zákonné rychlostní limity vcelku perfektní auto.
Rozbalit vlákno
5
neregistrovaný "Hufnágl1"
2. 6. 2001 02:39
Re: Fabia Combi po 2000 km
joed> Máš tam namontované napájení "Phantom" v koaxiálu? Jestli ne, tak se nediv.
neregistrovaný "JoeD"
5. 6. 2001 12:59
Re: Fabia Combi po 2000 km
To: Hufnágl. Právě, že mám a už se to zapojení dvakrát prověřovalo, ale stále to není ono. Asi to fakt bude ten předzesilovač.
neregistrovaný "Xyzz"
4. 6. 2001 16:05
Re: Fabia Combi po 2000 km
To joed:Ta spotreba je dost velka,za tolik jezdim s 1.8,ale nepsal si,za jakych podminek a kde?.
neregistrovaný "JoeD"
5. 6. 2001 13:06
Re: Fabia Combi po 2000 km
To: Xyzz. Je to ještě sirovina, se zlepšující se dynamikou mám pocit i nižší spotřeby. Jinak převažující režim po městě a tak do 30 km od něj. O víkendu chystám delší souvislou štreku, takže uvidím. S předchozí feldou jsem při stejném způsobu jízdy jezdil za cca 7l a na dlouhé trase za 5,2, takže uvidím.
neregistrovaný "Snehulak"
5. 6. 2001 16:02
Re: Fabia Combi po 2000 km
to Xyzz: tak uz mas tu Almaru 1.8 Sport ? Nechces o tom neco rict u Nissanu ? Jaky to je, jak je to se spotrebou, hlukem, akceleraci :-). Snehulak
neregistrovaný "alfík1"
4. 6. 2001 15:53
Rádio Skoda 202
Pánové, mám podobný problém s orifinál rádiem Skoda 202. Po zapnutí rádia a navolení stanice je příjem super a po 10 vteřinách se příjem znatelně zhorší ( citelně nižší dynamika, jako by někdo ztlumil výšky a basy ). Po opětovném zmáčknutí tlačítka předvolené stanice se to opakuje. Nejcitelnější to je v Praze na Evropě 2 která má nejlepší dynamiku vysílání ale znatelné je to na všech stanicích. Podotýkám že auto stojí a není to změnou polohy vozidla vzhledem k vysílači. Máte někdo podobné zkušenosti ??
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Lu1"
5. 6. 2001 07:36
Re: Rádio Skoda 202
Jestli můžeš tu situaci spolehlivě předvést, neváhal bych a šel reklamovat rychle v záruce do servisu. Nejspíš si s tím nebudou vědět rady a tudíž ti rádio budou muset vyměnit, což by bylo pro tebe nejlepší. Jinak já mám original 402 a nic podobného nedělá. Fantomové napájení nemá, neboť +12V pro předzesilovač je vyvedeno přímo na koaxiální konektor antény.
neregistrovaný "iGiCoM"
18. 6. 2001 15:45
Fabia 1.9TDI po 7000 km
Po dlhom case prispievam svojimi skusenostami aj ja. Na Fabii Combi 1.9TDI mam zatial najazdenych 7000 km, s autom zatial nie su ziadne problemy. Dva tyzdne jazdim uz aj so stresnym nosicom a k nemu potrebnym stresnym spojlerom (da sa na to zvyknut - lepsie povedane - celkom dobre to vyzera) a musim povedat, ze auto este lepsie sedi na ceste. Skusal som z toho dostat maximalku, zostal som trochu sklamany - nedostal som sa nad 195. No ja jazdim aj tak prevazne na spotrebu, nie na rychlost. A spotreba? Na prvych 5.000 km bola 5,0, ale aj to iba kvoli tomu, ze som musel orezavat priem. spotrebu s ktorou auto prislo do predajne - asi 17 l/100 km. Ja blbec som to vtedy nevynuloval. Po 5000 km sa mi vynulovala pamat 2 sama (99:99 hodin), teraz na dalsich 2000 km je priem. spotreba 4,6 l/100 km. Manzelka jazdi opatrne, chodi spotrebou pod 4 l. Ja som pri skusani maximalky dosiahol priem. spotrebu 7,5, ale aj to je este asi v norme pri tej rychlosti. Inac ziadne vrzgania palubovky ani sedadiel som neregistroval. Co mi dost chyba, je moznost odlozenia nejakeho napoja vodica. Musim vzdy ruku natahovat dozadu na koniec stredovej konzoly, ale aj to miesto je casto obsadene, ked sedia vzadu deti. Jedna zavada na aute mi vsak dost zneprijemnuje zivot, a ja dufam, ze mi tu niekto poradi: ked je teplejsie, tak po cuvani a slapnuti na brzdu sa zozadu z jednej strany ozve strasne hlucne zavrzganie (skripanie, piskanie - neviem, ako to presne oznacit), az sa ludia v okoli do 50 m od auta zlaknu. Vraj to bude tym, ze sa celuste "neodlepia" od kotuca. Da sa s tym nieco urobit? Dik za radu.
Rozbalit vlákno
16
neregistrovaný "mracek"
21. 6. 2001 21:45
Re: Fabia 1.9TDI po 7000 km
Alespon mame nejake srovnani s Hufovou Fabii! S tou v max. je mi to divny. Hufnagl psal, ze jel vic nez 195km/h a ma kratkou Fabii. ktera ma udavanou v max. mensi!
neregistrovaný "iGiCoM"
22. 6. 2001 00:00
Re: Fabia 1.9TDI po 7000 km
Opatrne s tym porovnavanim! Hufnagel ma chip 96kW, ja mam este 74kW.
neregistrovaný "fija"
22. 6. 2001 07:34
Re: Fabia 1.9TDI po 7000 km
mraceku, kratka Fabia ma nizsi Vmax proto, ze ma horsi Cx
neregistrovaný "Hufnágl1"
22. 6. 2001 09:46
Re: Fabia 1.9TDI po 7000 km
mracek> To je fakt. Uvidíme, třeba to snížení bude mít na Cx blahý vliv. Předek bude nastavitelný, tak to vidím tak na -50mm přední a -40 zadní nápravu.
neregistrovaný "mracek"
22. 6. 2001 17:26
Re: Fabia 1.9TDI po 7000 km
Ja vim, ze ma Huf chip, ale on to testnul myslim jeste pred chipem!
neregistrovaný "iGiCoM"
22. 6. 2001 23:10
Re: Fabia 1.9TDI po 7000 km
Vobec ma netrapi, ze nejaky Huf isiel s kratkou Fabiou rychlejsie ci uz s chipom alebo bez.
neregistrovaný "Hufnágl1"
23. 6. 2001 10:24
Re: Fabia 1.9TDI po 7000 km
Záleží na momentálních okolnostech. Vítr, teplota, tlak, rosný bod :o)
neregistrovaný "mracek"
23. 6. 2001 11:08
Re: Fabia 1.9TDI po 7000 km
Huf a jeste momentalni poloha mesice...:-)
neregistrovaný "br1"
4. 7. 2001 08:23
Re: Motory
Máte někdo praktické zkušenosti s porovnáním motorů 50 kW vs. 55 kW u combi? Stojí rozdíl v ceně za to? Co spotřeba?
neregistrovaný "srst"
4. 7. 2001 10:51
Re: Motory
Když jsme si vybírali auto, tak jsem najezdil asi 20 km s 50kw kombikem. Koupili jsme ale 55kw. Výkonově v tom moc velký rozdíl nevidím, největší rozdíl bych čekal ve vyšších otáčkách, kde 55kw vydrží déle. O spotřebe můžu říct jen k 55kw. Pohodovou jízdou můžeš bez problému jezdit za 6 litrů, byl jsem auto zajet na Slovensku a ve třech lidech jsme měli průměrnou spotřebu 6,8. A auto jsme vůbec nešetřili. Největší rozdíl jsem našel ve zvukovém projevu. Ta 55kw má mnohem dravější zvuk, nechci říct sportovní, to bych přehnal, poslouchá se příjemně. Ten cenový rozdíl není malý, to je fakt, dávám ale za pravdu testu kombíka 55kw tady na auto.cz, že je to s tímto motorem ideální kombinace.
4. 7. 2001 22:01
Re: Motory
Ja si tiež myslím, že 55 kW je ideálna voľba pre Fabiu. Skúsenosti sú asi len veľmi malé - skúšobné jazdy. Musím však povedať, že 55 kW má trochu krajší, uchu lahodiaci zvuk. Ale jazdné vlastnosti sa mi zdali byť rovnaké, alebo snáď tá 50 kW verzia bola o čosi živšia. Teda v bežnom rozsahu otáčok. Hore som to príliš neskúšal, predsa len išlo o fungel nové autá. Podľa papierov asi bude mierny rozdiel v spotrebe. Ja by som kúpil radšej 50 kW. Za 55 kW chcú podľa mňa neadekvátny príplatok.
neregistrovaný "new_user"
28. 7. 2001 18:54
Re: Motory
55 kw je zbytečná.
31. 7. 2001 22:10
Re: Motory
Ja by som k 55 kW poznamenal, že rozdiel nie je len v motore, ale je tam aj úplne odlišná prevodovka. Na prvý pohľad to zbadáte podľa kulisy radenia. 55 kW má štvorradovú kulisu.
neregistrovaný "JoeD"
1. 8. 2001 14:31
Re: Motory
To: Diamant. Tak tomu bylo asi do poloviny loňského roku, od modelu 2001 je již převodovka i stálý převod pro oba typy motorů shodná. Dokonce k tomu výrobce psal, že je shodná pro motory do 55 kW. Mám 50 kW motor a taky už řadím zpátečku po stisku dopředu. Nevím, jak u motorů 44 kW, ale podle tohoto by měla být taky shodná.
1. 8. 2001 15:35
Re: Motory
btw zaujimave, ze aj seaty maju prevodovky takze, ze spiatocka je stlacena jednotka, a pritom posledna verzia passatu ma spiatocku klasicku - t.j. doprava-dozadu
neregistrovaný "mracek"
23. 6. 2001 11:07
Re: Motory
Ja jsem to tak nemyslel, o rychlost nejde, jen mne zaujalo to, kolik jsi rikal, ze ti to nejvic jelo a co psal Huf o max. speed!
neregistrovaný "universal"
9. 7. 2001 11:33
po 7.000 km
Zkušenosti po 7.000 km, zatím vše v pohodě, jediné co mě trápí je spotřeba, která se pohybuje od 7,4 do 7,6 l/100 km. Mám hagusy a tak ten půllitřík navíc přičítám právě jim. Má někdo jinou zkušenost se spotřebou - motor 1.4 50 kw.

Dík za odpověď.
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "JoeD"
10. 7. 2001 11:01
Re: po 7.000 km
Já mám najeto cca 2500 km a měl jsem před tím taky podobnou spotřebu a navíc i jiné problémy s ovládáním motoru. Zajel jsem do servisu na diagnostiku. Provedli mi softwarově základní nastavení škrtící klapky a od té doby jsem daleko spokojenější. Jako bych seděl v jiném autě. Motor daleko živější a spotřeba poklesla pod 7 l/100 na cca 6,4 až 6,5 l/100. Hagusy mám taky.

K diskusi o 50/55 kW : Nemaje co na práci při seřizování mé 50, požádal jsem o předváděčku s 55 kW. Musím říci, že až na pocit větší hlučnosti mě ten motor nijak neoslnil. Zkrátka připadal mi stejný jako 50 po seřízení. Ta už je taky trochu jiná než ve feldě 50 MPI. Tam motor po překročení 3500 ot. jakoby ztuhnul. U fabie od 3800 ot chytá druhý dech a jde velice dobře do otáček tak ve 4-4500 ot. je ve svém živlu. Ztratí se i hluk. Ještě k té 55. Na volnověh vibrovala ještě víc než 50. Je to samozřejmě modernější motor, ale za ty peníze navíc je to myslím na zvážení.
neregistrovaný "universal"
11. 7. 2001 12:56
Re: po 7.000 km
dik, pojedu s tim do opravny, at se na to mrknou....
neregistrovaný "bluedream"
30. 7. 2001 16:34
Re: po 7.000 km
Ake boli tie problemy, kvoli ktorym si isiel do servisu? Qoli subj. vysokej spotrebe? Mne raz vyrazne kolisali otacky na volnobehu, odvtedy nic, chcel som ist do servisu ale bal som sa ze to doseru a budem tam chodit kazde dca tyzdne. Mam kratku fabku 44kW, najazdenych 6600km.
neregistrovaný "universal"
14. 8. 2001 08:02
Re: po 7.000 km
Problémem byla vyssi spotreba, ktera se pohybovala okolo 7,4 - 7,6 l/100 km. V servise provedli diagnostiku (vse v poradku) a zmerili emise, ktere byly take vporadku (pry "pracka vzduchu). Nic tedy neudelali, jenom provedli kontrolu. Spotrebu pocitam neustale a take se zamyslim jestli to neni mou sportovnejsi jizdou. Zkusil jsem jezdit s "lehkou nohou" a zrovna dneska rano jsem tankoval a spotreba 7,2 coz uz se mi libi, ale pod 7 litru jsem se jeste nikdy nedostal...universal
neregistrovaný "mfilip"
12. 7. 2001 12:15
Bez nadpisu
hagusy to na 100% nebude. Spise naopak.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "JoeD"
19. 7. 2001 10:40
K hlučnému výfuku
Nevím jestli v této konferenci nebo v tématu Fabia jsem popisoval problém s hlukem od koncového stupně výfuku, připomínající zvuk dosedajícího vrtulníku. Tento zvuk byl způsoben kombinací hluků od nedovřených zadních dveří (jejikož vstupní dveře jdou velice zlehka, zavíral jsem i zadní obdobně)a rezonance tepelného krytu zadního dílu výfuku, který stačilo dotáhnout. Tím se hluk ztratil.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "petro"
15. 8. 2001 15:23
strešný nosič
Vie mi niekto poradiť, ako a kde sa dá zohnať demontovateľný strešný nosič na Fabiu Combi. V servise mi ponákajú len taký, ktorý je napevno namontovaný na streche auta. Jeho cena je však skoro rovnako vysoká ako cena prívesného vozíka. Ďakujem
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Gary"
16. 8. 2001 09:15
1,4 16V 55 kW versus 1,4 50 kW
Zřejmě se tohle téma už probíralo, ale nechce se mně pátrat ve starších příspěvcích.... :-) Chci koupit Fabii Combi a váhám mezi 50 kW a 55kW motorem. Máte někdo prosím praktické (a dlouhodobější) zkušenosti s oběma motory?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "universal"
7. 9. 2001 10:36
zkušenosti
Tak už jsem ujel 11.000 km a vse v pohode, nikde nic nevrze, auto si sedlo a jezdi jak z praku, spotreba uz se ustalila mezi 7,2 az 7,5 l, coz asi uz neovlivnim. Chtel bych se zeptat na zimni pneu - mate nekdo zkusenosti s nejakou znackou, docela by se mi libili Dunlopy, co vy na to ?
Rozbalit vlákno
0

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57