Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dotaz: Aut.klimatizace u Forda Mondeo

neregistrovaný "pepanek006"
31. 7. 2007 07:00
A/C
Ahoj forďáci.Jelikož mám poprvé auto s aut.klimatizaci a zatím se ji teprve učím ovládat, tak bych měl malý dotaz.Když zmáčknu tl.A/C, tak se mi na displeji objeví nápis "ECO".Co to znamená?Když ho zmáčknu podruhé, tak se tam opět objeví "AUTO".Jaký je rozdíl mezi těmito režimy?Díky za odpověď.Pepa.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - martin.z
31. 7. 2007 09:55
A/C
ECO znamena vypnuty kompresor klimatizace a tedy schopnost regulovat teplotu jen s pomoci pritapeni
AUTO znamena bud natvrdo zapnuty kompresor klimy a to i v situaci kdy to vzhledem k teplotam venku neni treba nebo u nekterych modernejsich aut coz ale mondeo myslim neni, si to potom jeho spinani ridi samo..
Rozbalit vlákno
9
neregistrovaný "pepanek006"
15. 8. 2007 07:27
Re: A/C
Díky za odpověď.Měl bych jěště 2 otázky...:-)
Pokud tvrdíš, že je v režimu ECO vypnutý kompresor, znamená to tedy, že v tomto režimu gunguje jako běžná ventilace či topení?Jaký režim používat spíš v zimě, ECO nebo A/C?Díky za radu.
neregistrovaný "KOSS"
15. 8. 2007 08:32
Re: A/C
Ahoj,
ne tak docela.
Eco znamena, ze navolena teplota se udrzuje pomoci vzduchu zvenci. Bez pouziti klimatizacni jednotky. At uz se jedna o ohrivani vzduchu nebo ciste jeho proudeni dovnitr.
Auto rezim popsal dokonale Marin.z.
V zime pouzivam A/C kdyz potrebuju odmlzit ohna, ale jakmile se tak stane, prepinam na ECO rezim. Za par tydnu se s ni naucis pracovat tak dobre, ze uz neplnou automatiku chtit nebudes.
15. 8. 2007 08:33
Re: A/C
Zdarec, mondíka mám teprve taky chvíli, pochopil jsem to tak, že když mám eco, mám klimu vyplou a i když nastavím 20 a venku je 30, tak to stím nic nesvede, takže eco pouze na dorovnání teplot nahoru = topení, no a pak když to přepnu na AC, tak mu nechávám volnou ruku, když dám míň, klimatizuje, když není třeba nebo dotápí, neklimatizuje, jestli to tak není opravte mě, no a pak je tam ještě tlačitko auto, a u toho tak trochu nevím co stím takže nepoužívám. Ale jak píše Martin, tak je to docela jasný, auto prostě není výhra, to by jako znamenalo, že i když dotápí na auto, tak je kompresor stále seplý joo?
Avatar - martin.z
15. 8. 2007 09:08
Re: A/C
to Vasik1:

no presne tak, myslim ze auto klima ve vetsine aut to tak stale ma, napr. climatronic v passatu co jsem mel predtim urcite, proste kdyz jsem treba pri +10 stupnich a zatazene obloze-tedy venku zima-nastavil teplotu 25 stupnu a dal rezim "auto" tak si to proste pustilo kompresor klimy a ten vyrobenej studenej vzduch to michalo s teplym z topeni jak pitomy aby to vyrobilo mnou pozadovanou teplotu... :-)
Mondeo to ma myslim taky tak, ale ani u tehle aut se asi neda rict ze to tak funguje i v mrazu, protoze napr. koncernova auta maji pojistku proti zamrznuti, takze nekde kolem +5 stupnu venkovni teploty a niz uz se kompresor nema spinat..
Jinak treba renault megane ma uz modernejsi rizeni klimy kdy i pri zapnutem rezimu "auto" źapina kompresor jen tehdy kdy je to potreba - tedy skutecna automatika.
neregistrovaný "Kafe"
15. 8. 2007 10:39
Re: A/C
k tomu meganu.... za urcitych okolnosti je zapnutie kompresoru klimatizacie potrebne aj pri nizkych teplotach, napr. ked je potrebne vysusit zarosene sklo, kedze klima vzduch vysusuje a sklo vycisti okamzite. A ked ti megan vypne kompresor tak je otazka ze ci sa da aj za nizkych teplot zapnut. Ak nie tak mozno ma len rezim fukania na sklo ked ten kompresor zapne.
Avatar - martin.z
15. 8. 2007 11:19
Re: A/C
to Kafe:

ja megana nemam, jsou to postrehy od kamarada, ktery ho ma, ale je to pravdepodobne tak jak pises, protoze takhle funguje i climatronic u koncernu, kdyz zmacknes tlacitko na odmlzovani predniho skla tak si to zapne kompresor (i kdyz jsi ho mel predtim vypnuti na eco) a zaroven to pusti vetrak naplno.
Kdyz funkci odmlzovani tlacitkem zase vypnes tak se oboji vrati do puvodniho stavu.
15. 8. 2007 19:56
Re: A/C
Ahoj nevím teda o kterým mondeu mluvíš, jestli o Mk II ( do roku 2001 ) a nebo o MII (od 2001) , Já měl MK III s auto klimou a funguje to nsáledovně. Klapneš na auto a nastavíš teplotu - klima sama otevírá průduchy a řídí si kam bude foukat vzduch, po dosažení teploty to udržuje.
Ted mám C-max taky s auto a funguje to stejně, jen s rpzdfílem, že klima je ještě výkonější.
Pokud klimu nechci tak klapnu na tlačítko Ac - na displeji se mi zobrazí AC off a fouká jen luft z venku.
Co se týká toho zamrznutí kompresoru, tak nevím jak je to přesně u aut, ale u normální nízkotlaké klimy je přece v kompresoru chladivo, ne? a to je nermznoucí. Může teda zamrznout jen teplonosná látka ( voda či něco jiného ), která koluje v rozvodech a která mění skupenství.
Jáoosbně mívám klimu zalou i v zimě.Ni čert to vem, je to určitě "blbuvzdorný" takže se myslím nemusí nikod obávat poruchy vinno šatného nastvaní uživatelem.
Avatar - martin.z
16. 8. 2007 09:51
Re: A/C
to tom17:
ja mam mondeo r.v.2004 a nejsme ve sporu, jen piseme kazdy o necem jinem. Ty pises o tom, ze klima dosahne nejakou teplotu kterou chces ale ne jak ji dosahne
16. 8. 2007 15:23
Re: A/C
Hádam tá klíma nie je taká sprostá aby chladila chladný vzduch keď je vonku npr. +10. Ináč v návode sa píše že kompresor zapína od +5 st.

Nejnovější příspěvky v diskuzích

Název diskuse
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
mfilip
15. 12. 2004 09:42
1364
Eve Cage
8. 2. 2024 11:11
503
petko Baco
25. 12. 2023 11:44
1356
anonymous
30. 1. 2021 00:01
4
anonymous
5. 8. 2021 17:44
77
Andy_Kaufman
28. 5. 2006 20:57
2797
VilemSin
24. 9. 2021 09:59
1219
PetrS12
11. 8. 2021 11:10
1207
PetrS12
26. 7. 2021 13:40
19
KarelPetrasek
27. 5. 2021 18:10
1077
alitero
15. 3. 2021 13:12
5
PaKe
2. 2. 2021 08:46
4
Midlosek
31. 1. 2021 11:20
57